Dalia Grybauskaitė

Politologas: per dvi prezidento kadencijas Grybauskaitė pavargo nuo Lietuvos politikos

(atnaujinta 21:52 2020.02.26)
Buvusi šalies vadovė nebenori pasinerti į savo respublikos politiką, tikina politikos analitikas Vadimas Volovojus

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė nesiruošianti grįžti į didžiąją politiką, tačiau ketina dalyvauti viešajame gyvenime. Ji tai pareiškė kasmetinėje knygų mugėje Vilniuje.

Grybauskaitė prisiminė, koks buvo jos tikslas prezidentavimo metais. Anot jos, ji norėjo, kad pasaulis išgirstų Lietuvą. Tuo tarpu dabartinę politinę kultūrą šalyje buvusi prezidentė įvertino kaip blogėjančią.

Interviu Sputnik Lietuva politikos analitikas Vadimas Volovoius teigė, kad jei Grybauskaitė būtų norėjusi grįžti į aktyvią politiką, ji būtų tai padariusi ne Lietuvos, o ES lygmeniu.

"Man atrodo, kad ji pavargo nuo Lietuvos politikos. Jai užteko dviejų kadencijų prezidentavimo. Dabar ji nebenori bristi į šį vandenį. Man atrodo, kad ji nebuvo visiškai laisva savo veiksmuose ir, ko gero, buvo nuo kažko priklausoma. Todėl, kai ji baigė savo kadenciją, galime pasakyti, kad ji išsilaisvino iš viso to ir laisvai atsikvėpė ir dabar su šypsena gali komentuoti ir sakyti tai, ką nori. Daug geriau yra džiaugtis poilsiu, stebėti, kas vyksta, lankytis knygų mugėse ir kalbėti savo malonumui", — sakė jis.

Anot Volovojaus, tenka apgailestauti, kad Lietuvoje didžioji politika yra tokio lygio.

Tegai:
politika, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
"Cezario žmona" pensijoje: Grybauskaitės reputacijai kyla grėsmė
"Užšaldyti BelAE": Lietuva keršija Baltarusijai už "Grybauskaitės išdavystę"
Ekspertas: skandalas aplink Grybauskaitę gali būti susijęs su Seimo rinkimais
Grybauskaitė įvardijo savo pagrindinį tikslą prezidentavimo metais
Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies gyventojus su Užgavėnėmis