Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Artėja anti-Maidanas: Porošenka ir jo parankiniai gali būti nubausti

(atnaujinta 13:22 2020.03.19)
Pasak straipsnio autoriaus, raginimai panaikinti 2014 metų Amnestijos įstatymą prilygsta raginimams persvarstyti Maidano rezultatus

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Naująja Ukrainos generaline prokurore paskirta Irina Venediktova, kuri iki tol ėjo Valstybinio tyrimų biuro (VTB) vadovės pareigas. Ankstesnėje darbo vietoje Venediktova "kėlė siaubą" Petro Porošenkai, tyrė buvusio JAV viceprezidento Džo Baideno korupcijos bylą ir viešai kritikavo įstatymą dėl amnestijos "orumo revoliucijos" dalyviams. Eurooptimistų stovykloje jos paskyrimas laikomas dar vienu "diktatūros revanšo" įrodymu, rašo portalo "RuBaltic.ru" autorius Aleksejus Iljaševičius.

Po Ruslano Riabošapkos atleidimo generalinio prokuroro pareigas turėjo eiti Sergejus Jonušas, ​​parlamento Teisėsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas ir Vladimiro Zelenskio įkurtos studijos "Kvartal 95" teisininkas. Prezidentas netgi spėjo pasiūlyti jo kandidatūrą frakcijos "Liaudies tarnas" posėdyje.

Balsavimas Aukščiausiojoje Radoje atrodė tik formalumas, tačiau kai kas nutiko. Vietoj Jonušo generalinei prokuratūrai vadovauja Irina Venediktova.

Iljaševičiaus teigimu, ko gero, teikdamas jai pirmenybę Zelenskis vadovavosi ta pačia logika, kaip ir formuodamas naująją vyriausybę. Deniso Šmygalo ministrų kabinete atsirado nedaug žmonių iš realių ekonomikos, medicinos, teisės, o ne iš abejotinų "dotacijų įsavinimo" organizacijų.

Kalbant apie profesines savybes, Venediktova atrodo tinkamesnė kandidatė nei Jonušas. Ji turi įspūdingą regalijų sąrašą: teisės mokslų daktarė, profesorė, Medicinos teisės ir bioetikos fondo viceprezidentė, Ukrainos prekybos ir pramonės rūmų Tarptautinio komercinio arbitražo teismo arbitrė ir pan. "Kvartal" advokatas panašiais pasiekimais negali pasigirti.

"Tuo tarpu Zelenskis neabejoja, kad Venediktova taip pat yra "jo žmogus". Bent jau tai, kad naujoji generalinė prokurorė buvo trečia "Liaudies tarno" sąraše (tai yra, stovėjo aukščiau nei tuometinis kampanijos štabo vadovas Aleksandras Kornijenko, dabartinis frakcijos vadovas Davidas Arahamija ir daugelis kitų), rodo didelį pasitikėjimą prezidentu", — rašo Iljaševičius.

Kitas konkurencinis pranašumas yra jaunystė. 41-erių Venediktova atitinka visuomenės poreikį dėl naujų veidų.

Nors dabartinės Ukrainos valdžios atstovai iš vakarietiškos stovyklos yra įsitikinę, kad gražus generalinio prokuroro biuro "naujas veidas" vargiai sulaiko "Janukovičiaus režimo" piktą šypsnį.

Apie "sorošiukų" ir "porošobotų" nepasitenkinimo gilumą galima spręsti iš buvusio parlamento pirmininko Andrejaus Parubijaus isteriškų riksmų: "Aš per rinkimus perspėjau, kad Zelenskis yra modernizuotas Janukovičius. Šiandien Zelenskis bando įgyvendinti Putino planą Donbase ir [prezidento administracijos vadovo pavaduotojo Andrejaus] Portnovo planą savo šalyje. Visos patriotinės statistinės Ukrainos pajėgos turi stovėti viena šalia kitos, kad panaikintų šį režimą! Mes užkirsime kelią revanšui!"

Anot straipsnio autoriaus, Petro Porošenkos šalininkams dažniausiai nereikia priežasčių šaukti apie "pasidavimą", "puolimą" ir "revanšą". Tačiau Venediktovos paskyrimas jiems yra tikrai nerimą keliantis signalas.

"Porošobotai" ir "sorošiukai" sunerimo sausio mėnesį, kai VTB direktoriaus pavaduotoju tapo buvo buvęs Janukovičiaus advokatas Aleksandras Bibikovas.

Vadinasi, "Kruvinojo režimo" gynėjas vadovaus struktūrai, kuri užsiima visų Maidano bylų tyrimu.

Pasipiktinusi visuomenė reikalavo, kad Zelenskis asmeniškai ištaisytų šią "klaidą". Pagal "žanro" įstatymus, Venediktova turėjo atgailauti prieš "dangaus didvyrių" artimuosius ir "iššluoti" Bibikovą iš VTB. Tačiau vietoj to ji sudavė dar vieną skaudų Maidano stovyklai — ji paskelbė panaikinsianti 2014 metų vasario 21 dienos Amnestijos įstatymą, kuris "revoliucionierius" atleidžia nuo atsakomybės už daugybę sunkių ir ypač sunkių nusikaltimų.

Pasak Iljaševičiaus, tada pasklido kalbos, kad bent vienas "Ze" komandos atstovas turi "vyriškumo". Ironiška, bet ši atstovė — moteris.
Venediktovos veikla padrąsino tuos, kurie tikėjosi už grotų pamatyti penktąjį Ukrainos prezidentą ir artimiausius jo bendrininkus. VTB tyrėjai tiesiogine prasme "bombardavo" Porošenką kvietimais į apklausas, kurių jis nepaisė. Galiausiai buvo priimtas sprendimas atvesdinti priverstinai.

Vėliau pasirodė informacija, kad Venediktovos pavaldiniai jau ruošiasi pateikti pirmuosius įtarimus Petro Aleksejevičiui, tačiau generalinis prokuroras Riabošapka dokumento nepasirašė. Davidas Arahamija teigė, kad šis įvykis paskatino generalinio prokuroro atleidimą.

"Akivaizdu, kad dabar Porošenka turėtų ruoštis blogiausiam. Ne faktas, kad bus paskelbtas kaltinamasis nuosprendis ir įkalinimas, tačiau nerūpestinga šypsena nuo jo veido dings", — straipsnyje rašo Iljaševičius.

Kito asmens, kuriam Venediktovos paskyrimas tapo bloga žinia, vardas žinomas toli už Ukrainos ribų. Kalbama apie buvusį JAV viceprezidentą Džo Baideną — Ukrainos krypties kuratorių Barako Obamos administracijoje.

Neramumai Kijeve 2014 metų vasario 20 dieną
© Sputnik / Андрей Стенин

Po Demokratų partijos pranešimų Floridoje, Arizonoje ir Ilinojuje galutinai tapo aišku, kad būtent jis priešinsis Donaldui Trampui prezidento rinkimuose. O dabartinis Baltųjų rūmų šeimininkas tikrai neatsisakys bandymų įgyti kompromituojančios medžiagos prieš "mieguistą Džo".

Dar neseniai Baidenų šeimos korupcijos tyrimą Ukrainoje apsunkino tai, kad generalinis prokuroras buvo Amerikos demokratams artimas asmuo.

Kaip elgsis Venediktova? Sunku pasakyti, tačiau jai vadovaujant VTB neseniai iškelta baudžiamoji byla buvusiam JAV viceprezidentui.

Aukščiausiojoje Radoje naujajai generalinei prokurorei buvo užduotas klausimas, ar ji nenorėtų persvarstyti savo pozicijos dėl maidaniečių Amnestijos įstatymo? Tokiose situacijose Zelenskio bendražygiai dažnai pradeda atsiprašinėti sakydami, kad buvo neteisingai suprasti. Tikriausiai to ir tikėjosi "porošobotai".

Jie dar labiau įniršo, kai Venediktova aiškiai pasakė, kad jie suprasta teisingai: Amnestijos įstatymas prieštarauja Baudžiamojo proceso kodeksui ir trukdo objektyviai ištirti nusikaltimus, padarytus Maidanui.

"Logiškiau minėtą įstatymą vadinti valstybės perversmo rezultatų užtikrinimo įstatymu. Nuvertus Janukovičių, Ukrainos Aukščiausioji Rada pirmiausia paskelbė indulgenciją visiems "revoliucionieriams", kurie nusipelnė ilgų kalėjimo bausmių. Jie išsigelbėjo plėšimais, pagrobimais ir net žmogžudystėmis", — sako straipsnio autorius.

Autoriaus teigimu, raginimai panaikinti 2014 metų Amnestijos įstatymą prilygsta raginimams persvarstyti Maidano rezultatus.

Tegai:
Maidanas, Petro Porošenka
Dar šia tema
Porošenkos partija paragino rasti "Rusijos pėdsaką" per nelaimę Irane
Žiniasklaida: Porošenka bijo, kad bus pasodintas į kalėjimą
"Grubiai aprėkė ir išvyko": Ukrainos žurnalistai pasipiktino Porošenkos elgesiu
Porošenkos partijos nariui Radoje bandė užčiaupti burną su medicinine kauke
Член Сейма Литвы Пятрас Гражулис исполнил танец в центре Клайпеды под гомофобную песню

Skandalas Klaipėdoje: Gražulis sušoko skambant homofoginiai dainai

(atnaujinta 18:17 2021.04.12)
Šuoliavimo batais apsiavęs Gražulis ir dar trys žmonės  šoko garsiai skambant dainai "Kas nešokinės". Akcijos iniciatoriai teigė, kad taip jie norėjo atkreipti dėmesį į problemas sporto srityje

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Žinomas dėl savo homofobiškų pareiškimų Seimo narys Petras Gražulis Klaipėdos centre sušoko skambant homoseksualius žmones menkinančiai dainai. Vaizdo įrašą savo paskyroje Facebook paskelbė įmonė "Kangoo Club Lietuva".

Šuoliavimo batais apsiavęs Gražulis ir dar trys žmonės šoko garsiai skambant skandalingam kūriniui "Kas nešokinės".

Член Сейма Литвы Пятрас Гражулис исполнил танец в центре Клайпеды под гомофобную песню
© Photo : kangooclub.lt
Seimo narys Petras Gražulis Klaipėdoje sušoko skambant homoseksualius žmones menkinančiai dainai

Pati kompanija pareiškė, kad šokis esą skirtas protestams prieš karantino apribojimus. Įmonės atstovai teigia, kad tokiu būdu bandė atkreipti valdžios dėmesį į sporto sektoriaus problemas.

"Esame pasipiktinę vykstančiais procesais Seime – registruojamais projektais, kai šiuo metu dėmesys sutelkiamas į kišimąsi į vaikų auklėjimą taip, kaip jį supranta homoseksualai, kitaminčių persekiojimą, griežtus draudimus reikšti savo nuomonę, narkotinių medžiagų legalizavimą ar net svarstymus, kaip suteikti leidimą keisti vaikų lytis. Ar tai normalu?", — piktinasi "Kangoo Club Lietuva" atstovai.

Pasak jų, Vyriausybė "tyčiojasi" iš šio sektoriaus net neleisdama įkvėpti oro gurkšnio ir gauti nors minimalų uždarbį. Įmonė pažymi, kad šiuo metu leista sporto užsiėmimus organizuoti lauke, tačiau organizuoti grupines treniruotes tokiu permainingu oru sudėtinga.

"Pavyzdžiui, šokinėti lyjant ar sningant su Kangoo Jumps batais nerekomenduojama, kadangi paviršius daug slidesnis – galimas kritimas", - teigiama pranešime.

Pažymėta, kad šiandien sporto ir sveikatingumo sektorius, negalėdamas veikti nuo 2020 metų lapkričio 7 d., svyruoja ant bankroto ribos – uždaromi sporto klubai, atleidžiami sporto ir sveikatingumo treneriai. 

Praeiviai Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Pagalbos paketas sporto sektoriui kelia juoką – jo nėra arba net nepakanka patalpų nuomos išlaidoms padengti. Ką daryti? Šiandien jaučiamės taip, lyg valdžiai būtų kur kas svarbiau įtvirtinti nutarimus dėl tradicinės šeimos sampratos pakeitimo, sunkiai protu suvokiamų lyčių keitimo klausimų ir kitų keistų sprendimų, nei užtikrinti sporto ir sveikatingumo paslaugų prieinamumą", — piktinasi sporto sektoriaus atstovai.

Įmonės atstovai teigė norintys atkreipti valdžios dėmesį į sporto veiklos ribojimo klausimą.

Socialinių tinklų vartotojų pasmerkite įmonę už tokią iniciatyvą.

"Nedarykit gėdos Klaipėdai, ačiū", – rašo Tautvydas Fosron Tijūnaitis.

"Jau laikas jums užsidaryt", – pažymi Evaldas Činga.

"Kur tas virtualus patrulis kai jo reikia", – parašė Algimantas Kripas

Tarp Lietuvos politikų dažnai pasitaiko neigiamų pasisakymų apie LGBT bendruomenės atstovus. Anksčiau Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas netgi buvo pašalintas iš EP frakcijos už pareiškimus apie homoseksualias poras.

Gruodžio pradžioje per nuotolinį Kultūros komiteto posėdį už Gražulio nugaros pasirodė nuogas vyras, po ko seimūnas staigiai išjungė kamerą. Po incidento kilo skandalas.

Tegai:
Petras Gražulis, Klaipėda
Lietuvos ambasados JAV pastatas

Paaiškėjo, kas gali vadovauti Lietuvos ambasadai JAV

(atnaujinta 14:27 2021.04.12)
Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos. Kandidatą turi patvirtinti Seimas

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose siūloma skirti  Audrą Plepytę, Vokietijoje – Ramūną Misiulį. Apie tai rašoma Seimo interneto svetainėje paskelbtuose dokumentuose.

Plepytė naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo gegužės 18 dienos, Misiulis — nuo gegužės 10 dienos, rodo Vyriausybės nutarimų projektai.

Taip pat siūloma Andrių Namavičių skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos, Vokietijoje — nuo pernai spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje paprašė Lietuvos vadovo užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą sausio pabaigoje, tačiau derybų procesas užtruko.

Dar šia tema
Nausėda paragino savivaldybes spartinti senjorų vakcinaciją
VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms
Radviliškyje vyksta mero rinkimai — iš anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų
Diskoteka

Vilniuje beveik šimtas žmonių susirinko į vakarėlį karantino metu

(atnaujinta 19:35 2021.04.12)
Dauguma vakarėlio dalyvių buvo studentai, dalyvaujantys Europos Sąjungos švietimo programoje ERASMUS

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vilniuje beveik šimtas žmonių susirinko į vakarėlį karantino metu, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko naktį į šeštadienį Lietuvos sostinėje. Vilniaus policijos komisariato pareigūnai apie 00:30 gavo pranešimą, kad Kareivių gatvėje esančiame pastate garsiai groja muzika ir nesilaikoma karantino taisyklių.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai rado didelę minią žmonių, dauguma jų — ES švietimo programos "ERASMUS" studentai. Buvo nustatyta 89 buvusių vakarėlyje asmenų tapatybė.

Aplinkybės tikslinamos.

Lietuvoje nuo lapkričio pradžios galioja antrasis karantinas. Nepaisant to, kad praėjusią savaitę buvo leista laisvai judėti tarp savivaldybių, respublikoje ir toliau galioja griežti epidemiologiniai apribojimai dėl koronaviruso. Be kito ko draudžiami viešieji renginiai ir dideli susibūrimai.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau nei 226 700 COVID-19 atvejų, beveik 3700 žmonių mirė.

Tegai:
vakarėlis, Lietuva, karantinas, koronavirusas, Vilnius
Dar šia tema
"Kovosime ir tikrai laimėsime". Vilniuje vyko protesto akcija prieš karantino apribojimus
Kauno policija pradėjo tyrimą aplink M.A.M.A muzikos apdovanojimus
"Savo pareigomis nesinaudojau". Jaunius pasisakė apie incidentą su policija
Skandalas Klaipėdoje: Gražulis sušoko skambant homofoginiai dainai
Kam Lietuvoje rašytas karantino įstatymas?