Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Po koronaviruso diagnozavimo gydytojai nustatyti 127 kontaktiniai asmenys 

(atnaujinta 15:18 2020.03.20)
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė neabejojantis, kad iki kovo 30 dienos paskelbtas karantino laikotarpis bus pratęstas

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Koronavirusą nustačius Ukmergės ligoninės gydytojai, nustatyti 127 kontaktiniai asmenys, su kuriais asmuo galėjo bendrauti. 

Apie tai penktadienį per nuotolinę spaudos konferenciją pareiškė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministras patikino, kad koronavirusą nustačius Ukmergės ligoninės gydytojai, dalis įstaigos skyrių yra uždaromi, nustatyti 127 kontaktiniai asmenys, jie izoliuoti.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot Verygos, gydytoja dirbo tik Ukmergės ligoninėje. Šioje įstaigoje dalis skyrių buvo uždaryti — chirurgijos, reanimacijos, traumatologijos, priėmimo. 

Veryga nuotolinėje spaudos konferencijoje patvirtino, kad Vyriausybė svarsto galimybę dėl koronaviruso tikrinti visus šalyje dirbančius medikus.

"Tik laiko klausimas, kada medikai bus tikrinami. <...> Greitai mes turėsime didelius pajėgumus tuos testus atlikti ir tada bus galima, kiek žinau, daryti kaip kai kurios šalys, tai yra ištirti medikus periodiškai", — tikino ministras.

Be to, Veryga teigė neabejojantis, kad iki kovo 30 dienos paskelbtas karantino laikotarpis bus pratęstas, tačiau kol kas apie naują laikotarpį jis komentarų nepateikė. Dėl to, pasak Verygos, turi apsispręsti Vyriausybė.

Lietuvoje nuo kovo 16-osios vidurnakčio įvestas karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies. 

Šiuo metu Lietuvoje nustatyti apie 50 užsikrėtimo atvejų. Visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 207 tūkstančiai žmonių iš 166 šalių, daugiau nei 8,6 tūkst. mirė.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Aurelijus Veryga, koronavirusas
Dar šia tema
Ekspertas įvertino galimus koronaviruso karantino terminus pasaulyje
Londone dėl koronaviruso prasidėjo vagystės
Nuo šiandien Klaipėdoje pradės veikti mobilusis koronaviruso tyrimų punktas