Slovakijos prezidentūra

Naujasis Slovakijos gynybos ministras nenori "pragaro" santykiuose su Rusija

(atnaujinta 15:13 2020.03.22)
Gynybos ministras pareiškė, kad jei Rusija Slovakijos atžvilgiu elgsis draugiškai ir atsakingai, tada ir ji su savo partneriais atsakys tuo pačiu

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Naujasis Slovakijos gynybos ministras Jaroslavas Nadis pareiškė, kad nori turėti subalansuotus santykius su Rusija, kaip ir su bet kuria kita šalimi.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Šeštadienį Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova patvirtino naują Vyriausybę.

Interviu laikraščiui "Pravda" atsakydamas į klausimą, kokius santykius jis nori plėtoti su Rusija, Nadis pareiškė, kad jo ministerija ketina palaikyti subalansuotus santykius su kiekviena šalimi, tarp jų ir su Rusija.

"Jei kas nors mano, kad mes norime sukurti tam tikrą pragarą santykiuose su Rusija, labai klysta", — pasakė Nadis.

Kartu jis pridūrė, kad Slovakija "neapsimetinėja, kad Rusija jos atžvilgiu nesiima žingsnių, peržengiančių draugiškus santykius". Anot jo, jei šalies valdžia pajus, kad Maskva "peržengia ribą", ji imsis "adekvačių atsakomųjų veiksmų".

"Bet jei jie su mumis elgsis draugiškai ir atsakingai, tada ir mes elgsimės su savo partneriais taip pat", — pabrėžė gynybos ministras.

Nadis ketina paneigti apie jį susidariusį "proamerikietiško ministro" įvaizdį. Anot jo, jis nori laikytis tik Slovakijos interesų. Tačiau kartu gynybos ministerijos vadovas pabrėžė naujos Vyriausybės ištikimybę sąjunginiams respublikos įsipareigojimams NATO ir Europos Sąjungai.

"Tam tikras neapibrėžtumas, kurį mes galėjome pastebėti per pastaruosius ketverius metus, neabejotinai baigsis", — pareiškė Nadis.

Jaroslavas Nadis yra partijos "Paprasti žmonės", kuri vasario 29 dieną laimėjo parlamento rinkimus ir kurios vadovas Igoris Matovičius šeštadienį pradėjo vadovauti naujai Vyriausybei, vadovybės narys. Anksčiau 39-erių Nadis devynerius metus dirbo Gynybos ministerijoje, buvo Slovakijos atstovybių NATO ir ES narys.

Tegai:
Slovakija, Rusija
Dar šia tema
Čekijos prezidentas: sankcijos Rusijai yra beprasmės
Lenkijos URM vadovas pasisakė už santykių su Rusija gerinimą
Rusija apkaltinta "neigiamo Baltijos šalių įvaizdžio kūrimu" žiniasklaidoje