Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos susitikimas su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu ir kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu

Nausėda su karininkais aptarė Lietuvos valdymą plintant koronavirusui

(atnaujinta 14:10 2020.03.25)
Valstybės vadovui buvo pristatytas situacijos valdymo modelis, kuriame numatyti privalomi veiksmai, skirti tinkamai valdyti ekstremalią situaciją ir identifikuoti kritinius šalies institucijų pajėgumus, galimybes ir pažeidžiamumus

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su krašto ministru Raimundu Karobliu ir kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu aptarė su koronaviruso plitimu šalyje susijusios rizikos vertinimą, galimus situacijos valdymo scenarijus ir modelius, pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Koronavirusas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Specialiai sudarytą darbo grupę sudaro kariuomenės ir specialiųjų tarnybų atstovai bei medicinos ekspertai.

Nausėda pristatė situacijos valdymo modelį, kuriame numatomi privalomi veiksmai tinkamam ekstremalių situacijų valdymui, šalies institucijų kritinio potencialo, galimybių ir pažeidžiamumų nustatymui.

Į planą taip pat įtrauktas gerai funkcionuojančio situacijų valdymo ir sprendimų priėmimo centro poreikis, būtinybė optimaliai koordinuoti valstybės ir savivaldybių veiklą, valstybės rezervo valdymą ir kitus turimus išteklius.

Be to, Lietuvos karinė vadovybė ketina atnaujinti ir toliau pateikti prezidentui rizikos vertinimą, tobulinti siūlomus valdymo scenarijus.

Susitikime valdžios institucijos taip pat aptarė glaudų įvairių valstybės tarnybų ir kariuomenės, turinčios žmogiškųjų ir materialinių išteklių, bendradarbiavimą.

"Įvairios šalies institucijos šiuo metu kreipiasi pagalbos į kariuomenę, tačiau tai vyksta nekoordinuotai. Kariuomenė jau įsitraukia ir turi galimybę plačiau prisidėti prie pastangų stabdyti viruso plitimą, tačiau jos turimi ištekliai turi būti pasitelkiami ir koordinuojami centralizuotai", — sakė Nausėda.

Valstybės vadovas paragino imtis visų būtinų priemonių Lietuvos ir užsienio piliečių sveikatai ir saugumui užtikrinti.

Kovo 16–30 dienomis Lietuvoje paskelbtas karantinas. Šiuo metu šalyje užregistruota per 250 koronavirusinės infekcijos atvejų.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje užsikrėtę beveik 375,5 tūkst. žmonių. Iš jų mirė 16,3 tūkst. pacientų. Virusas apima 195 pasaulio šalis. Kovo 11 dieną PSO paskelbė koronaviruso pandemiją.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

Taip pat skaitykite:

Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (775)
Dar šia tema
Europa išgyvens epidemiją. Bet ar išgyvens Europos Sąjunga?
Žirinovskis paaiškino Rusijos sėkmę sulaikant koronavirusą