Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Uspaskichas: Koronavirusas "apnuogino" Lietuvos politikos ypatumus

(atnaujinta 21:49 2020.03.26)
Europarlamentaras teigia, kad visa šiandieninė situacija su koronavirusu gerai įrodo, jog Lietuvos valdžia "buka", nesuvokia dabartinio pasaulio ir rūpinasi vien savo patogumu, o medikus ir gyventojus "paliko likimo valiai"

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Lietuvos atstovas Europos Parlamente Viktoras Uspaskichas pasidalino savo įžvalgomis apie valdžios kovą su koronaviruso plitimu.

Higienos ir epidemiologijos centro darbuotoja darbe, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Епанчинцев

Politikas laiko karantiną rimtu dalyku ir griežtai laikosi taisyklių, bet saviizoliacijos metu nusprendė pasidalinti savo priekaištais.

Savo Facebook puslapyje Uspaskichas surengė tiesioginę transliaciją ir beveik pusantros valandos kalbėjo apie susiklosčiusią situaciją, negailėdamas kritikos valdžiai. Šiame straipsnyje pateiktų transliacijos ištraukų kalba netaisyta.

Anot politiko, valdžia paliko medikus likimo valiai, nesugebėjimą aprūpinti juos būtiniausiomis priemonėmis vadina "tupumu". Jis mano, kad besiruošdamos karui valdžios institucijos galėtų atsiminti, kad reikalingos apsaugos priemonės.

"Karas, ginklai, agresija, agresyvi retorika, gyvenimas iš skolintų lėšų, ateities kartų sąskaita, pumpuoti kuo daugiau iš žemės planetos gamtinių išteklių. Tokiu pagrindu, praktiškai valdžios uždavinys šiandien, tokiu pagrindu gyvena. Jie visiškai nesupranta, nesuvokia, ką tai reiškia, šiandieniniai kariniai veiksmai. <…> Nes šių dienų kariniai veiksmai neapsieis be cheminių, biologinių, branduolinių ir kokių tik nori atakų", — sakė Uspakichas.

Tačiau kartu jis pripažįsta, kad nesugebėjimas "orientuotis realiame pasaulyje" yra ne tik Lietuvos valdžios, bet ir viso pasaulio problema.

Viktoras Uspaskichas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Tai, kad valdžia nesugeba pasirūpinti medikais, anot europarlamentaro, tik įrodo, kad paprasti piliečiai jai visai nerūpi.

"Tai yra visiškas neišmanymas, nesiorientavimas šiandieniniame pasaulyje. Ką jie galvoja išvis? Jiems viso to neprireiks ir jie gali atbaidyti bet kokį agresorių dar valstybės sienos prieigoje? Kitaip kaip visiškai buka mūsų valdžios nepavadinsi", — patikslina politikas.

Atskirai Uspaskichas atkreipė dėmesį į "tradicines partijas" — konservatorius ir socialdemokratus — kuriems rūpi vien jų pačių "komfortiškas gyvenimas". Pasak europarlamentaro, visus nepriklausomybės metus Lietuvos valdantieji politikai rūpinosi tik savimi, o jų valdymo ypatumus apnuogino "maža būtybė" — taip jis vadina koronavirusą.

"Tik kalbos, kad jie rūpinasi valstybe, žmonėmis, nepriklausomybe. Jie rūpinasi tik savimi. Jie sau kuria nepriklausomybę. <…> O kas liks nuo tos nepriklausomybės ir jų komfortiško gyvenimo, na, tegul tenkinasi liaudis. <…> Būtent dėl to bet kokios krizės metu mes girdim tiek melo iš jų lūpų", — tikina Uspaskichas.

Anot jo, visa tai valdžia daro tik siekdama "pridengti savo nesugebėjimą, bukumą suvokti dabartinį pasaulį ir savo prigimtį".

Būtent toks požiūris į gyvenimą, tvirtina Uspaskichas, ir nulėmė dabartinę situaciją, susijusią su koronavirusu. Jis primena ir žada pateikti įrodymus, kad Sveikatos pasaugos ministerija dar vasario viduryje gavo pasiūlymą įsigyti testų. Tačiau tuomet nieko nebuvo padaryta.

Šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti 299 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Šalyje iki balandžio 13 dienos pratęstas karantinas. Dėl infekcijos plitimo Lietuvos gyventojai susidūrė su apsaugos priemonių trūkumu. Valdžiai teko skubiai sudaryti sutartis dėl dezinfekcinių skysčių gamybos bei pirkti iš užsienio valstybių reagentus virusui nustatyti.

Tegai:
Viktoras Uspaskichas, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2196)
Dar šia tema
PPO: nuosmukis dėl koronaviruso gali būti blogesnis nei 2008 metų krizė
"Swedbank" ekonomistai prognozuoja Lietuvos BVP mažėjimą dėl pandemijos
Policija Šiaulių apskrityje aptiko karantino metu veikiantį barą
Marijampolėje užfiksuotas pirmas koronaviruso atvejis
Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kamińskis

Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą

(atnaujinta 22:02 2020.07.13)
Susitikimo metu taip pat buvo aptartas ir ES civilinės saugos pajėgumų "rescEU" centro (CBRN) steigimo respublikoje klausimas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Šiandien Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Lenkijos vidaus reikalų ministru Mariuszu Kamińskiu, praneša Vidaus reikalų ministerija.

Pažymima, kad dvišalio susitikimo metu buvo pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų srityje.

Jame numatomas Lietuvos ir Lenkijos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos bendradarbiavimas.

Tuo pačiu bus teikiama pagalba krizinėse situacijose ir pasienio teritorijose įvykus nelaimei, pavyzdžiui, kilus gaisrui.

"Man malonu su Jumis susitikti, džiaugiuosi, kad esate kartu itin sudėtingomis sąlygomis ir mums pavyko daug klausimų labai operatyviai išspręsti", — teigė Tamašunienė.

"Labai džiaugiamės bendradarbiavimu, tikimės, kad jis ir toliau bus toks sėkmingas. Esame pasiruošę dalytis žiniomis ir teikti pagalbą, nes žinome, kad taip pat iš Lietuvos galime jos sulaukti", — teigė Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kamińskis.

Pabrėžiama, kad siekiant palengvinti praktinį abiejų šalių gelbėjimo tarnybų bendradarbiavimą teikiant pasienio regionų paslaugas ir tokiu būdu užtikrinant gyvybių gelbėjimą, aplinkos ir turto apsaugą, abiejų šalių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos artimiausiu metu ketina pasirašyti detalų savitarpio pagalbos susitarimą.

Taip pat šalys teiks abipusiškai suderintą operatyvinę pagalbą ir tais atvejais, kai reikia organizuoti pasienio kontrolės priemones, esant koronaviruso pandemijai ar kitoms ypatingoms aplinkybėms. Taip pat partneriai teiks vieni kitiems informaciją ir konsultacijas, kurios bus reikalingos sustiprinti tarpusavio bendradarbiavimą bei nustatyti bendrus iššūkius, galimas grėsmes, taip pat keisis patirtimi ir geriausia praktika užtikrindami išorės ir vidaus sienų saugumą.

"Mūsų tikslas — nuoseklus partnerystės stiprinimas ir savalaikė abipusė pagalba, kad įvykus nelaimei tarnybos galėtų teikti viena kitai paramą, siekdamos susidoroti su kylančiais iššūkiais", — teigė Rita Tamašunienė.

Šio susitikimo metu taip pat buvo aptartas ir ES civilinės saugos pajėgumų "rescEU" centro (CBRN) steigimo respublikoje klausimas.

Tegai:
ES, bendradarbiavimas, Lenkija, Lietuva
Dar šia tema
URM: Lietuva prisideda prie JAV pastangų kovoje su koronavirusu
Lietuvos prezidentas sveikina Dudą su pergale Lenkijos prezidento rinkimuose
Lietuvos generalinės prokuratūros pastatas, archyvinė nuotrauka

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas Panevėžio mero atžvilgiu

(atnaujinta 21:57 2020.07.13)
Dalį ikiteisminio tyrimo metu surinktos informacijos prokuratūra numato pateikti įvertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir Viešųjų pirkimų tarnybai

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Panevėžio apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų buvo pareikšti Panevėžio miesto savivaldybės merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei ir verslininkui Gintarui Jurgėlai. 

Apie tai praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Tokį sprendimą tyrimui vadovavusi prokurorė priėmė įvertinusi Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų byloje surinktus duomenis. 

Dalį ikiteisminio tyrimo metu surinktos informacijos prokuratūra artimiausiu metu numato pateikti įvertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir Viešųjų pirkimų tarnybai.

Minėtas ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2018 metų gegužės mėnesį, gavus pirminius duomenis apie galimai padarytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tyrimo metu buvo atliktos įtariamųjų ir liudytojų apklausos, iš įvairių institucijų gauti ir tirti dokumentai, skirtos užduotys specialistams ir gauti jų atsakymai. Bylos medžiagą sudaro 46 tomai, apklausta apie 50 asmenų.

Iš šio didelės apimties ikiteisminio tyrimo anksčiau buvo atskirtos dvi baudžiamosios bylos, kurios šiuo metu nagrinėjamos pirmos instancijos teismuose. Šiaulių apygardos teismas nagrinėja bylą, kurioje Panevėžio miesto meras ir jo patarėja kaltinami piktnaudžiavimu tarnyba. Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose nagrinėjama baudžiamoji byla dėl kyšininkavimo vykdant savivaldybės projektą, kur kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti vienos bendrovės vadovui V. S.

Tegai:
tyrimas, Panevėžys
Dar šia tema
Vilniaus meras papasakojo, ko pandemija turėtų išmokyti Lietuvą
Maskvos meras įvardijo "tikrąjį" užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių
Klaipėdos meras apsidžiaugė dėl ligoninės patikros COVID-19 fone
Vagis, archyvinė nuotrauka

Vilniuje namo pavogė virš 91 tūkst. eurų

(atnaujinta 08:32 2020.07.14)
Policijos duomenimis, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už vagystę gresia laisvės atėmimu iki aštuonerių metų

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Vilniuje iš namo pavogta didelė pinigų suma, pranešė Lietuvos policija.

Liepos 13 dieną, pirmadienį, Šv. Stepono gatvėje, pastebėta, kad iš namo pavogti pinigai.

Policijos duomenimis, nuostolis sudaro 91 047 eurus.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Už didelės vertės svetimo turto pagrobimą arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybės arba svetimo turto pagrobimą dalyvaujant organizuotoje grupėje, gresia laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Tegai:
policija, vagystė, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą
Sustabdžius neblaivų BMW vairuotoją, pareigūnams teko pasirūpinti vyro augintiniu
Girtas kariškis grasino moteriai smurtu