Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Politinis fiasko: Nausėda apie Seimo nesugebėjimą susitarti dėl medikų atlyginimų

(atnaujinta 18:34 2020.04.01)
Antradienį Seime siūlymas ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams mokėti nuo 50 iki 100 % didesnius atlyginimus karantino laikotarpiu nesurinko būtinojo balsų skaičiaus

VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo Seimo darbą už nesugebėjimą priimti pataisas, kurios leistų medikams karantino laikotarpiu mokėti padidintus atlyginimus.

"Vertinu tai kaip politinį fiasko. Ir man neįdomu, kas kaltas, kalti — visi, nes sprendimas yra nepriimtas. Tai yra politikavimas blogiausia to žodžio prasme. Dirbti medikus įpareigoja Hipokrato priesaika. Dirbti Seimo narius įpareigoja taip pat priesaika, tačiau vakarykštis sprendimas aiškus — jie jos neįvykdė", — parašyta Nausėdos Facebook puslapyje.

Be to, prezidentas pridūrė, kad jei Seimas artimiausiu metu nesugebės priimti sprendimo, tokį įstatymo projektą teiks Prezidentūra. 

Trečiadienio rytą prezidentas apsilankė Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM), Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabe, kur susitiko su Aurelijumi Veryga. Nausėda liko patenkintas koronaviruso krizės valdymą koordinuojančio štabo darbu.

Pasak prezidento, apsilankymas štabe leido suprasti, kad pagaliau kiekvienas užsiima tuo, ką geriausiai išmano.

"Mano iniciatyva štabo veiklos organizavimą padėjo suformuoti Kariuomenės atstovai ir šiuo metu jis veikia su geležine kariška tvarka, situacija valdoma strategiškai, pasitelkti profesionalūs karinės logistikos specialistai. Į štabo veiklą įsitraukė ir savivaldybių atstovas, dalyvaujantis posėdžiuose nuotoliniu būdu", — išvardijo teigiamus pokyčius prezidentas.

Президент Гитанас Науседа посетил операционный штаб экстремальных ситуаций
Prezidentas apsilankė Sveikatos apsaugos ministerijoje, Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabe

Anot Nausėdos, pagrindinis šio štabo iššūkis šiuo metu — apsaugos priemonių medikams užtikrinimas, laboratorijų pajėgumų didinimas, leisiantis taip pat didinti ir gydytojų saugumą.

Be to, dar patvirtinta, kad šiąnakt įmonėje "Thermo Fisher" buvo išbandytas įrenginys, kuris galės atlikti papildomus 1000 tyrimų per parą.

Antradienį Seimui ypatingos skubos tvarka buvo pateiktos Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos didinti atlyginimus ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams.

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui karantino laikotarpiu mokėti priedus medikams, dirbantiems su infekuotais ligoniais ar vykdantiems epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų ligų židiniuose. Tačiau vėliau valdantieji nesiregistravo viso projekto priėmimui. Todėl nepavyko surinkti būtinojo 71 balso.

"Regioninės ligoninės yra paliktos nuošalyje": Ukmergės gydytojo kritika valdžiai >>

Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme siūloma įtvirtinti, kad sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams nuo karantino Lietuvoje paskelbimo mėnesio pradžios iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos, tam laikui, kai organizuoja ir teikia sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdo epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, būtų mokamas nuo 50 iki 100 proc. jų pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio priedas.

Koronavirusas Lietuvoje
© Sputnik /
Koronavirusas Lietuvoje
Tegai:
atlyginimai, medikai, koronavirusas, Seimas, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)
Ukrainos vicepremjeras Aleksejus Reznikovas

Ukrainos vicepremjeras pareiškė nematantis karo su Rusija grėsmės

(atnaujinta 09:30 2020.06.02)
Ukrainos vicepremjeras pažymėjo, kad šalies rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Ukrainos vicepremjeras, ministras laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos klausimais Aleksejus Reznikovas mano, kad dabar nėra didelio masto karo tarp Rusijos ir Ukrainos grėsmės.

Anot Reznikovo, jis nemato "Rusijos kariuomenės perkėlimo" į Ukrainos gilumą galimybės, nes "rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių".

"Todėl aš manau, kad šiandien negali būti didelio masto karo. Ypač ekonominės krizės... ir koronaviruso pandemijos sąlygomis. Taip, yra iššūkis, bet mes jau šešerius metus gyvename su šiuo iššūkiu", — pirmadienį televizijos laidos "Teisė į valdžią" eteryje kanale "ICTV" pasakė Reznikovas.

Tačiau kartu Reznikovas pažymėjo, kad situacijos Donbase sureguliavimo klausimu yra nesklandumų.

"Aklavietė" (situacijos sureguliavime — Sputnik) atsirado tada, kai pasirodė Minsko susitarimų tekstas. Kai buvo parašyta, kad Ukraina pirmiausia turi surengti rinkimus, o tada, pavyzdžiui, perimti sienos kontrolę. Tai jau padėjo pagrindą "aklavietei". Bet aš esu optimistas, manau, kad nėra aklaviečių, reikia ieškoti išeities", — pridūrė jis.

Tegai:
karas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos atstovas UNESCO: Kijevas elgiasi lyg laukinis žmogus su pagaliu koncerte
Zelenskis pareiškė, kad būtinos tiesioginės derybos su Vladimiru Putinu
Ukraina atidės "sienos" su Rusija statybą dėl galimai išgrobstytų lėšų
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"

(atnaujinta 09:27 2020.06.02)
Rusijos senatoriaus teigimu, iš pastarųjų dienų įvykių galima pamatyti, kad Jungtinėse Valstijose prasidėjo sąmyšio laikai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad JAV prasidėjo "sąmyšio" laikai, tokią nuomonę jis išreiškė savo Twitter paskyroje.

"JAV pradeda byrėti. Tai galima pamatyti Sirijoje ir Afganistane, iš katastrofos su COVID-19 pačiose JAV, iš nesugebėjimo padėti Europos sąjungininkams pandemijos piko metu, iš isterinių, bet neaiškių kaltinimų Kinijos atžvilgiu, iš rasinio maišto, iš vidaus skilimo. JAV įėjo į sąmyšio laikus", — parašė senatorius.

JAV miestuose kilo protestų ir riaušių banga po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policijos pareigūnai uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Vyras mirė reanimacijoje. Oficiali teismo medicinos ekspertizė patvirtino, kad jis mirė nuo smaugimo.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
Vikingų amžiaus kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Archeologų teigimu, šis radinys gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Bode priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karolį ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis papasakojo niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės  būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors jis užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinis", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus