Gydytojas, archyvinė nuotrauka

Socialdemokratai ragina Skvernelį imtis priemonių medikams apsaugoti

(atnaujinta 10:43 2020.04.07)
Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad jau dabar Lietuvoje koronavirusu užsikrėtę daug medikų, palyginti su kitomis šalimis

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Socialdemokratai ragina Premjerą Saulių Skvernelį atsižvelgti į jam šiandien medikų bendruomenės atsiųstą kreipimąsi ir priimti jų siūlomus sprendimus, rašoma Seimo pranešime.

Kreipimesi medikai reikalauja garantuoti nuolatinį adekvatų darbuotojų aprūpinimą asmeninėmis apsaugos priemonėmis, griežčiau optimizuoti ir kontroliuoti ligonių srautus ligoninėse, mažinant nereikalingus kontaktus tarp pacientų ir medicinos darbuotojų.

Be to, medikai prašo užtikrinti nenutrūkstamą medikų darbą pamainomis ir kuo skubiau įtraukti viso medicinos personalo testavimą dėl COVID-19, tokiu būdu saugiai atrenkant personalą, kuris gali dirbti su pacientais, o kuris turi saviizoliuotis, bei koreguoti pacientų diagnostiką ir įtraukti metodus, nustatančius, kaip yra mutavęs virusas, kad būtų kuo tiksliau įvertinta epidemiologinė situacija ir pritaikyta efektyvesnė kontrolė.

Socialdemokratai palaiko medikų reikalavimus, ragina premjerą Saulių Skvernelį kuo skubiau imtis įgyvendinti šiuos mokslininkų ir medikų parengtus siūlymus.

"Ne laikas bartis, kai namas dega. Tik patys medikai geriausiai žino, ką jie patiria ir ko jiems trūksta. Atsakydami į šį bendrą įvairių medikų organizacijų kreipimąsi, valdantieji gali parodyti, kiek jiems nuoširdžiai rūpi mūsų specialistai. Lietuvoje jau turime gerokai virš 100 COVID-19 susirgusių medikų. Neapsaugodami jų, mes tik giliname krizę ir toliname mus nuo sugrįžimo į įprastą gyvenimą", — teigia Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak frakcijos seniūnės Rasos Budbergytės, socialdemokratai pritaria medikų bendruomenės siūlomoms priemonėms, kurios realiai prisidėtų prie viruso plitimo stabdymo.

"Yra neatleistina, kad dabar užkrato židiniais Lietuvoje tampa ligoninės. Juk jose ir yra pažeidžiamiausi žmonės, kurie atvykę gydytis kitų ligų papuola į riziką užsikrėsti koronavirusu. Matome, kad jiems tai kartais tampa lemtingu nuosprendžiu", — sako Budbergytė.

Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad jau dabar Lietuvoje koronavirusu užsikrėtę, palyginti su kitomis šalimis, daug medikų — 111. Dėl tarp jų plintančio užkrato paralyžiuojamas gydymo įstaigų darbas, uždaroma vis daugiau ligoninių skyrių, vis daugiau medikų negali dirbti dėl karantinavimosi saviizoliacijoje.

Pasak Seimo narės Dovilės Šakalienės, kiek apsaugoti yra medikai — tiek apsaugoti yra pacientai, tiek efektyvus yra sveikatos sistemos atsakas į šią beprecedentę pandemiją. Savo ruožtu ji ragina premjerą nedelsiant užtikrinti visišką aprūpinimą efektyviomis — ne minimaliomis — asmeninėmis apsaugos priemonėmis visus su pacientais kontaktuojančius medikus ir jų pagalbininkus, nes "bet koks taupymas, eksperimentavimas ar biurokratinis delsima kainuoja koronaviruso fronto karius ir sukuria naujus ligos židinius".

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti iš viso 843 koronaviruso atvejai, 8 žmonės pasveiko.

Lietuvoje iki balandžio 13 dienos paskelbtas karantinas. Jo metu lietuviams draudžiama išvykti iš šalies, viešose vietose būti ne didesnėse nei dviejų žmonių grupėse, išskyrus vienos šeimos narius, apsipirkinėti gali tik vienas šeimos narys. Už taisyklių nesilaikymą gresia ne tik didelės piniginės baudos, bet ir baudžiamoji atsakomybė.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
Lietuva, socialdemokratai
Dar šia tema
Gydytojai Lietuvoje perkvalifikuojami kovai su koronavirusu
VSD apkaltino Rusiją panikos dėl koronaviruso skleidimu
Mokslininkai atskleidė, ar uodai gali platinti koronavirusą
Lietuva koronaviruso krizei įveikti skolinasi 1,5 mlrd. eurų
Mokslininkai aprašė tipišką koronaviruso auką
Ukrainos vicepremjeras Aleksejus Reznikovas

Ukrainos vicepremjeras pareiškė nematantis karo su Rusija grėsmės

(atnaujinta 09:30 2020.06.02)
Ukrainos vicepremjeras pažymėjo, kad šalies rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Ukrainos vicepremjeras, ministras laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos klausimais Aleksejus Reznikovas mano, kad dabar nėra didelio masto karo tarp Rusijos ir Ukrainos grėsmės.

Anot Reznikovo, jis nemato "Rusijos kariuomenės perkėlimo" į Ukrainos gilumą galimybės, nes "rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių".

"Todėl aš manau, kad šiandien negali būti didelio masto karo. Ypač ekonominės krizės... ir koronaviruso pandemijos sąlygomis. Taip, yra iššūkis, bet mes jau šešerius metus gyvename su šiuo iššūkiu", — pirmadienį televizijos laidos "Teisė į valdžią" eteryje kanale "ICTV" pasakė Reznikovas.

Tačiau kartu Reznikovas pažymėjo, kad situacijos Donbase sureguliavimo klausimu yra nesklandumų.

"Aklavietė" (situacijos sureguliavime — Sputnik) atsirado tada, kai pasirodė Minsko susitarimų tekstas. Kai buvo parašyta, kad Ukraina pirmiausia turi surengti rinkimus, o tada, pavyzdžiui, perimti sienos kontrolę. Tai jau padėjo pagrindą "aklavietei". Bet aš esu optimistas, manau, kad nėra aklaviečių, reikia ieškoti išeities", — pridūrė jis.

Tegai:
karas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos atstovas UNESCO: Kijevas elgiasi lyg laukinis žmogus su pagaliu koncerte
Zelenskis pareiškė, kad būtinos tiesioginės derybos su Vladimiru Putinu
Ukraina atidės "sienos" su Rusija statybą dėl galimai išgrobstytų lėšų
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"

(atnaujinta 09:27 2020.06.02)
Rusijos senatoriaus teigimu, iš pastarųjų dienų įvykių galima pamatyti, kad Jungtinėse Valstijose prasidėjo sąmyšio laikai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad JAV prasidėjo "sąmyšio" laikai, tokią nuomonę jis išreiškė savo Twitter paskyroje.

"JAV pradeda byrėti. Tai galima pamatyti Sirijoje ir Afganistane, iš katastrofos su COVID-19 pačiose JAV, iš nesugebėjimo padėti Europos sąjungininkams pandemijos piko metu, iš isterinių, bet neaiškių kaltinimų Kinijos atžvilgiu, iš rasinio maišto, iš vidaus skilimo. JAV įėjo į sąmyšio laikus", — parašė senatorius.

JAV miestuose kilo protestų ir riaušių banga po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policijos pareigūnai uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Vyras mirė reanimacijoje. Oficiali teismo medicinos ekspertizė patvirtino, kad jis mirė nuo smaugimo.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
Vikingų amžiaus kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Archeologų teigimu, šis radinys gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Bode priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karolį ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis papasakojo niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės  būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors jis užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinis", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus