Seimo deputatai Justas Džiugelis, Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis

Ekspertas: Lietuvos konservatoriai galvoja tik apie politiką, užuot rūpinęsi gyventojais

(atnaujinta 23:41 2020.04.10)
Kiekviena šalis stengiasi gelbėtis nuo koronaviruso epidemijos kaip gali, ir kai kurių politikų raginimai nepirkti kaukių iš Kinijos, nes ji "nedemokratiška", atrodo keistai, mano politologas Vadimas Volovojus

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Lietuvos konservatorių partija yra arši transatlantinės vienybės ir artimų Lietuvos ir JAV santykių šalininkė, todėl ji atspindi JAV poziciją įvairiais klausimais, įskaitant Kiniją, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

Partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) narys Žygimantas Pavilionis paragino sumažinti Lietuvos "priklausomybę" nuo Kinijos.

Anot politiko, dėl ilgo delsimo imtis reikiamų priemonių ir naudotis Europos Sąjungos bei NATO pagalba Lietuvos valdžia nuėjo "lengviausiu keliu — priimdami paramą, o vėliau už labai didelius pinigus pirkdami nekokybišką paramą iš komunistinės Kinijos".

Politologo Vadimo Volovojaus teigimu, Pavilionio pareiškimas atrodo gana logiškas, turint omenyje tai, kokius pareiškimus konservatoriai išsakė anksčiau.

"Kai Lietuvos diskurse iškilo Kinijos tema, kartu ir tai, kad Kinija Lietuvos žvalgybos pranešimuose buvo pradėta minėti kaip tam tikra grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui, tam tikra Lietuvos politikų grupė, ypač konservatorių partijos atstovai, pradėjo sakyti, kad Lietuva turėtų apriboti kontaktus su Kinija, ir iš esmės, visa tai atspindi JAV poziciją Kinijos atžvilgiu. Kaip žinoma, konservatorių partija yra arši transatlantinės vienybės ir artimų Lietuvos ir JAV santykių šalininkė. Natūralu, kad jie atspindi JAV poziciją įvairiais klausimais, įskaitant Kiniją", — pažymėjo ekspertas.

Kaip priminė Volovojus, dabar Vakaruose vykstant antikiniškam diskursui vis dažniau keliama tema, kad ES ir JAV turėtų susimąstyti apie bendradarbiavimą su Kinija, nes tokiu būdu Kinija pasinaudoja savo pozicija ir vis labiau artėja prie Europos.

"Šioje situacijoje yra du aspektai. Pirmasis — akivaizdus politizavimas konjunktūriniais tikslais, atsižvelgiant į tam tikros Lietuvos politikų dalies požiūrį į Lietuvos užsienio politiką. Antrasis momentas — tiesiog keista pozicija, turint omenyje tai, kad visas pasaulis kovoja su koronavirusu ir kiekvienas ieško pagalbos, kaip tik gali. Bandymas uždirbti dėl to politinių taškų, dar kartą kritikuoti valdžią už tam tikrus veiksmus atrodo nelabai deramai", — mano ekspertas.
Tegai:
koronavirusas, Kinija, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2359)
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Ekspertas: opozicija bando diskredituoti Verygą prieš Seimo rinkimus

(atnaujinta 17:54 2020.08.05)
Konservatorių partija bando panaudoti situaciją savo rinkimų tikslams, kad sumažintų vieno iš "valstiečių" lyderių populiarumą, mano politologas Vadimas Volovojus

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Dabar Lietuvoje yra priešrinkiminis laikotarpis, o sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra vienas iš lyderiaujančių partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" veidas, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Vadimas Volovojus.

"Kovos su pandemija fone jis įgijo populiarumą ir, žinoma, visa ši situacija, taip sakant, yra priešrinkiminis balzamas pagrindinių konkurentų, konservatorių partijos, sieloms. Žinoma, jie pradeda naudoti šią situaciją savo naudai, todėl nenuostabu, kad jie reikalauja pono Verygos atsistatydinimo, kad tokiu būdu maksimaliai sumažintų populiarumą ir diskredituotų sveikatos apsaugos ministrą kaip vieną iš "valstiečių" lyderių, kad apskritai sumažintų jų populiarumą artėjančiuose rinkimuose", — sakė jis.

Anot Volovojaus, Verygai teks prisiimti tam tikrą atsakomybę, tačiau neatsistatydinti. Tuo tarpu politologas mano, kad konservatorius motyvuoja noras panaudoti situaciją savo rinkimų tikslams.

Seimo narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindama ministrą prisiimti politinę atsakomybę už sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei pareikštus įtarimus bei ministeriją krečiančius skandalus.

Taip pat ji pareiškė, kad sveikatos apsaugos ministras turėtų atsistatydinti visų skandalų aplink ministeriją fone.

Tegai:
atsistatydinimas, Seimo rinkimai, Aurelijus Veryga
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
"Netinka ministro pareigoms": Juknevičienė apie Verygos vaidmenį jo viceministrės byloje
Viktorija Čmilytė-Nielsen, archyvinė nuotrauka

Liberalai kaltino "valstiečius" dėl prastų matematikos egzamino rezultatų

(atnaujinta 18:22 2020.08.05)
Anot Viktorijos Čmilytės-Nielsen, “valstiečiai” buvo kalti dėl mokytojų protestų 2018 metais, specialistų trūkumo, o dabar – dėl prastų egzaminų rezultatų

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė, kad dėl prastų matematikos egzaminų rezultatų kalta valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

Trečiadienį Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) paskelbė valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Skelbiama, kad matematikos egzaminą išlaikė 67,61 proc. iš 15241 kandidato. Palyginimui, pernai matematikos egzaminą išlaikė 82,09 proc. kandidatų. 

Pasak Čmilytės-Nielsen, tokie matematikos egzaminų rezultatai – tai jau trečias "valstiečių" antirekordas.

"Šiemet matematikos egzaminą išlaikė vos 7 iš 10 abiturientų. 2017 metais matematikos egzaminą išlaikė 9,5 iš 10 (94 proc.) mokinių. Akivaizdus "švietimo" triumfas. Grįžkime prie antirekordų. Pirmasis toks stambus buvo, kai Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją užėmė pedagogai. To nėra buvę nuo 1990 metų. Nėra buvę ir kito dalyko – tokio mokytojų ir mokyklų vadovų trūkumo. Jis šiemet – rekordinis per visą Nepriklausomybės 30-metį”, – teigia Čmilytės-Nielsen.

Pasak Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės, artimiausiu metu per Seimo Švietimo ir mokslo komitetą partija kreipsis į Švietimo, mokslo ir sporto ministrą, reikalaudama paruošti priemones dėl mokinių rengimo. Kitu atveju, pasak jos, 2021 metais matematikos egzamino neišlaikys kas antras Lietuvos moksleivis. 

Čmilytė-Nielsen taip pat pateikė matematikos išlaikymo tendenciją per visus ketverius metus: 2017 metais – 94 proc., 2018 – 87 proc., 2019 – 82, 2020 – 67 proc. "Akivaizdi švietimo politikos kryptis. Stabiliai žemyn", – teigia politikė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, įvertinęs valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatus, pareiškė, kad Lietuvos bendrajame ugdyme reikalingi sisteminiai pokyčiai. Pasad ministro, mokiniai turi pradėti mokytis pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas, o jau nuo rudens būtina stiprinti pagalbą mokiniams, besiruošiantiems matematikos, gamtos mokslų egzaminams. 

Prastus matematikos egzamino rezultatus pakomentavo ir Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto prodekano prof. Vytautas Kasiulevičius. Jo teigimu, tai yra koronaviruso pandemijos, dėl kurios mokyklos turėjo pereiti prie nuotolinio mokymo, pasekmės.

Tegai:
brandos egzaminai, valstiečiai, Liberalų sąjūdis, liberalai
Dar šia tema
Brandos egzaminų rezultatai: matematiką išlaikė vos 67,61 proc. abiturientų
Monkevičius: bendrajame ugdyme reikalingi sisteminiai pokyčiai
Čmilytė-Nielsen reikalauja, kad valdantieji pasiaiškintų dėl pagausėjusių COVID-19 atvejų
Kasiulevičius mano, kad prasti matematikos rezultatai yra pirmosios COVID-19 pasekmės
Miškas, archyvinė nuotrauka

Sinoptikai lietuviams žada saulėtus ir šiltus orus

(atnaujinta 10:16 2020.08.06)
Tuo pačiu pranešama, kad lietaus nenumatoma, vėjas išliks silpnas, nepastovios krypties, temperatūra sieks nuo 24 iki 29 laipsnių šilumos

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis anticiklonas lems saulėtus, sausus ir labai šiltus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Sinoptikų teigimu, šiandien vyraus giedri orai. Lietus nenumatomas, pūs silpnas nepastovios krypties vėjas. Oras šils iki 22–27 laipsnių.

Tuo pačiu pranešama, kad rugpjūčio 7 dieną lietaus nenumatoma. Vėjas išliks silpnas, nepastovios krypties.

Temperatūra naktį bus 10–15, Kuršių nerijoje apie 16 laipsnių, dieną 24–29 laipsniai.

Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
šiluma, Lietuva, orai
Dar šia tema
Lietuvoje nori visus į šalį atvykstančius registruoti dar lėktuvuose
Sukčiai apgaulės būdu iš moters išviliojo virš 48 tūkst. eurų