NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas

Stoltenbergas apkaltino Rusiją ir Kiniją Vakarų destabilizavimu

(atnaujinta 16:44 2020.05.14)
NATO generalinis sekretorius pareiškė, kad Rusija ir Kinija skleidžia dezinformaciją, tačiau nepateikė jokių konkrečių tokios dezinformacijos pavyzdžių

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigia, kad Rusija ir Kinija skleidžia dezinformaciją, kad padidintų įtaką tarp NATO ir Europos Sąjungos šalių bei destabilizuotų jas koronaviruso pandemijos sąlygomis.

"Rusijos ir Kinijos žaidėjai, valstybiniai ir nevalstybiniai, paskleidė daugybę informacijos ir propagandos, kad iškraipytų tiesą. Tai neteisingas požiūris", — pasakė jis interviu Italijos laikraščiui "La Repubblica".

NATO generalinis sekretorius pabrėžė, kad nemato "kitos priežasties tokiai propagandai ir dezinformacijai", išskyrus bandymus paveikti aljanso ir ES politinius procesus ir destabilizuoti pasaulio situaciją. Kita vertus, Stoltenbergas nenurodė konkrečių Rusijos ir Kinijos dezinformacijos pavyzdžių.

"Be to, kad dezinformacija skleidžiama per Kinijos ir Rusijos oficialių asmenų pareiškimus, yra netikrų naujienų srautas iš paslėptų šaltinių", — pabrėžė Stoltenbergas ir kaip pavyzdį pateikė neva jo pasirašytą laišką dėl NATO grupės išvedimo iš Lietuvos. Anot jo, "tol, kol turime laisvą žiniasklaidą, dezinformacija nelaimės".

Interviu generalinis sekretorius užsiminė apie Rusijos pagalbą Italijai kovoje su koronaviruso protrūkiu. Anot jo, Rusija misiją pavertė propagandos operacija.

"Aš mobilizavau NATO, ir sąjungininkai daug padarė, kad padėtų vienas kitam kovoje su virusu. Apskritai tai turi spręsti vyriausybės, ar priimti pagalbą iš tų, kas pasirengęs ją pasiūlyti. Tačiau svarbu, kad pagalba nebūtų naudojama dezinformacijai", — pasakė Stoltenbergas.

Rusijos karo medikai Italijoje, archyvinė nuotrauka
Фото: Министерство обороны РФ

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas ES kaltinimus Rusijos Federacijos atžvilgiu dėl dezinformacijos apie koronavirusą, pareiškė, kad Europos Sąjunga nepateikė nė vieno fakto apie tariamą Rusijos dezinformaciją apie pandemiją.

Pasak Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, Rusijos pagalba kitoms šalims koronaviruso pandemijos metu yra išimtinai humanitarinis klausimas. O Rusijos Federacijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas interviu RIA Novosti pareiškė, kad tie, kas kaltina Rusiją siekiant naudos, kai ji suteikia pagalbą kitoms šalims kovoje su COVID-19, bando pasiekti savo politinius tikslus arba begėdiškai meluoja.

Tegai:
dezinformacija, ES, koronavirusas, Kinija, Rusija, NATO, Jensas Stoltenbergas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Humanitarinė pagalba naikina pasaulio politinę tvarką
Rusija neatsisakys suteikti pagalbą kovoje su koronavirusu
Lavrovas: kai kurioms ES šalims "vyresnieji bendražygiai" neleidžia kreiptis pagalbos į RF
Lietuvos kariai

Nauja Lietuvos karių pamaina išvyko į karinę mokymo operaciją Ukrainoje

(atnaujinta 00:27 2021.01.24)
Tvirtinama, kad Baltijos šalis "teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje"

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Penktoji karinių instruktorių grupė iš Lietuvos išvyko į Ukrainą dalyvauti nacionalinėje karinėje mokymo operacijoje, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Grupė suformuota iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP), Mokymo doktrinų valdybos štabo, Karinių oro pajėgų aviacijos bazės ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių. Grupei vadovaus KASP štabo karininkas majoras Rytis Raudonis.

Kaip tvirtinama, Lietuva "teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis".

Be to, siekdama artinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras, Lietuva kviečia Ukrainos karius mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, šiemet Lietuvos kariai ir toliau dalyvaus kitose tarptautinėse operacijose. Manoma, kad NATO, ES, JAV ir JT operacijose dalyvaus apie Lietuvos 170 karių.

Lietuva, kaip ir kitos NATO šalys, aktyviai kišasi į konfliktą Rytų Ukrainoje, kuris prasidėjo 2014 metų pavasarį.

Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, NATO teikiama parama Kijevui daro destruktyvų ir provokuojantį poveikį situacijai Ukrainoje, o Šiaurės Atlanto aljansas prisideda prie įtampos didinimo. Tačiau, kaip pabrėžiama Rusijos ministerijoje, NATO, nepaisant visų pažadų remti Kijevą, negalės išspręsti svarbiausių problemų Ukrainoje ir įnešti stabilumo.

Tegai:
kariai, Ukraina, Krašto apsaugos ministerija
Dar šia tema
Kaliningrado srities vadovas atsakė į Lietuvos krašto apsaugos ministro pareiškimus
Lenkija pandemijos metu didina kariuomenę
Nausėda paskelbė apie ekstremalių situacijų valdymo sistemos trūkumus
Londonas

"Dieve, saugok karalienę": Lietuvos parlamentarai aptarė "Brexit" su JK ambasadoriumi

(atnaujinta 22:18 2021.01.22)
Lietuvos parlamentarai mano, kad Britanijos išstojimas iš ES bus proga sustiprinti šalių bendradarbiavimą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) surengė bendrą susitikimą su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi John Brian Olley. Apie tai Facebook pranešė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Posėdžio iniciatyva priklausė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininkui Laurynui Kasčiūnui ir pačiam John Brian Olley.

"Jungtinės Karalystės karinis dalyvavimas Baltijos šalyse — pati didžiausia išorinė šios mūsų strateginės partnerės operacija pasaulyje (tūkstantis britų karių, tankai, koviniai sraigtasparniai, 6 kartus dalyvavimas NATO oro policijoje ir kt.). Telieka pasakyti God Save the Quenn ir padaryti viską, kad Brexit, kaip visi sutarėme bendrame posėdyje, būtų ne iššūkis, o dar didesnė galimybė pagilinti mūsų dvišalį bendradarbiavimą užsienio politikos, saugumo ir gynybos srityje su Jungtine Karalyste", — rašė jis.

Pavilionis taip pat sakė, kad kitą savaitę Užsienio reikalų komitete bus svarstomi ekonominiai santykiai su JK ir galimybė sustiprinti bendradarbiavimą užsienio ir saugumo politikoje.

JK ir Europos Sąjunga baigė pereinamąjį "Brexit" laikotarpį ir įsigaliojo šalių susitarimas dėl prekybos ir bendradarbiavimo. Didžioji Britanija tapo nepriklausoma po 47 metų narystės ES ir 4,5 metų po "Brexit" referendumo.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad piliečiai, kurie jau yra Jungtinėje Karalystėje ir yra gavę vieną iš dviejų ES piliečiams ir jų šeimos nariams (nuolatiniams ar iš anksto apgyvendintiems) suteiktus gyventojo statusus, nepajus jokių pokyčių.

Tegai:
Lietuva, Didžioji Britanija

Šiaulių centre veikė dokumentų klastojimo dirbtuvė video

(atnaujinta 08:48 2021.01.24)
Už tam tikrą pinigų sumą pas šiaulietį galima buvo įsigyti vairuotojo pažymėjimus, įvairių universitetų bei kolegijų bakalauro ar magistro diplomus, brandos atestatus ir kitus dokumentus

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs vyras savo butą pavertė dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. 

Jis buvo demaskuotas praėjusių metų balandį, kai Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti asmens tapatybės dokumentai. 

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. 

Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų bakalauro ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu, juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19 netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų – notarų, Šiaulių darbo biržos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Tegai:
policija, Šiauliai
Dar šia tema
Šiaulių rajone plėšimu įtariamas vyras pabėgo nuo policijos pareigūnų
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gimė rekordinis dvynukų skaičius
Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti kuriama nauja Investicijų platforma