JAV prezidentas Donaldas Trampas

"Pasenęs septynetas": Trampas pasiūlė neįgyvendinamą superreformą

(atnaujinta 13:21 2020.06.09)
Autorius teigia, kad idėja nėra bloga, bet kur yra Kinija — antra ekonomika pasaulyje ir pirma šalis pagal gyventojų skaičių? Faktas yra tas, kad Kinijos nėra ir negali būti dėl jos konfrontacijos su Vašingtonu

VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Donaldas Trampas neseniai pripažino, kad G7 formatas yra pasenęs. Bet kokia gali būti alternatyva? Turbūt tai yra įdomiausias klausimas, rašo teksto autorius Sergejus Iljinas.

Jungtinių Valstijų prezidentas išreiškė gana pagrįstą mintį: G7 nustojo atspindėti dabartines pasaulio realijas. Jis yra akivaizdžiai pasenęs. Sunku su tuo nesutikti, apibendrina Turkijos laikraštis "Cumhuriyet", kurio nuomonę pateikia portalas "InoSMI".

"Tiesą sakant, G7 yra savotiškas uždaras Vakarų valstybių ir Japonijos klubas. Tačiau beveik per pusę amžiaus nuo jo pradžios daug kas kardinaliai pasikeitė. Planetoje atsirado nauji galios ir greito vystymosi centrai. Tačiau yra ir G20. Taip pat vertėtų į jį įtraukti naujas šalis. Ką mes galime pasakyti apie tokį sumažintą formatą kaip G7", — sakė jis.

Tačiau Amerikos lyderis, kaip vienas įtakingiausių pasaulio žmonių, pasiraitojo rankoves. Jis pasiūlė "septynetą" paversti "vienuolikos klubu", įtraukiant Indiją, Australiją, Pietų Korėją ir Rusiją.

Autorius teigia, kad idėja nėra bloga, bet kur yra Kinija — antra ekonomika pasaulyje ir pirma šalis pagal gyventojų skaičių? Faktas yra tas, kad Kinijos nėra ir negali būti dėl jos konfrontacijos su Vašingtonu.

Trampo idėja yra paprasta ir suprantama — sukurti vakarietišką antikinišką tarpvalstybinį formatą, kuriame dalyvautų Indija, Rusija ir Pietų Korėja. Bet jis vėlgi jokiu būdu neatspindės tikrosios padėties. Tai taps imitacija be Kinijos, o ne tikru stipriausiųjų ir pažangiausiųjų klubu.

Vargu ar bent jau Maskvoje ir Naujajame Delyje Donaldo Trampo iniciatyva bus suprasta. Beje, Londonas siūlo kažką panašaus. Tik sąrašas yra trumpesnis: G10. Tas pats, bet be Rusijos, kas visiškai aišku dabartiniuose Didžiosios Britanijos ir Maskvos santykiuose, teigia autorius.

Vienas iš vietinių iššūkių pertvarkant Vakarų G7 vadovus yra sumažinti priklausomybę nuo Kinijos plėtojant 5G tinklą. Tačiau iškeltas daug svarbesnis klausimas — visapusiškas Pekino sutramdymas.

Tegai:
G7, Donaldas Trampas, Kinija, JAV
Dar šia tema
Maasas išreiškė abejones dėl būtinybės įtraukti trečiąsias šalis į G7
Rusijos ambasadorius JAV sutinka su Trampu, kad G7 formatas yra pasenęs
Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

Paskelbta, kad Venckienė dalyvaus Seimo rinkimuose

(atnaujinta 09:17 2020.08.03)
Politinė partija "Drąsos kelias" įregistruota politinės kampanijos dalyviu Seimo rinkimuose šių metų liepą

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Partijos Drąsos kelias Kauno rajono skyrius socialinio tinklapio Facebook puslapyje paskelbė, kad Neringa Venckienė — kandidatė į rudenį šalyje vyksiančius Seimo rinkimus.

Politinė partija "Drąsos kelias" įregistruota politinės kampanijos dalyviu 2020-ųjų LR Seimo rinkimuose 2020 metų liepos 15 dieną.

Buvusi teisėja aršiai kritikuoja Lietuvos valdžią, ypač dažnai ji primena glaudžius ryšius su konservatoriais palaikančios buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės klaidas.

Anksčiau Venckienė priminė Grybauskaitės pažadą sustabdyti liustraciją, kurio ji taip ir neįvykdė. Venckienė padarė išvadą, kad buvusi prezidentė "nesulauks liustracijos pabaigos".

Pati Venckienė Lietuvoje kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

Birželio 15 dieną Panevėžio apygardos teismas sušvelnino kardomąją priemonę buvusiai teisėjai. Teismas nusprendė kaltinamajai taikytą sustiprintą priežiūrą pakeisti švelnesne priemone — įpareigojimu periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Tegai:
rinkimai, Seimas, Neringa Venckienė
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Venckienė priminė buvusios Lietuvos prezidentės rinkiminės kampanijos pažadą
Venckienė sureagavo į Lietuvos skirtą humanitarinę paramą JAV 
Venckienė: Lietuva nepateikė JTO įrodymų, kad Deimantė yra gyva
Maskva, archyvinė nuotrauka

JAV pasakojo, kad tokiu atveju Rusijai nebus taikomos sankcijos

(atnaujinta 08:13 2020.08.03)
Kalbėdamas apie galimo JAV bendradarbiavimo su Rusija sritis, JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais pažymėjo, kad artimiausiais mėnesiais abi šalys galės užmegzti dialogą dėl kovos su terorizmu

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. JAV sankcijos Rusijai nebus taikomos, jei Maskva "susilaikys nuo agresijos užsienyje ir taps draugiška JAV ir Europos partnere, — sakė JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brienas.

"Washington Post" paskelbtame straipsnyje O'Brienas išvardijo daugybę sankcijų, kurias Rusijai įvedė Donaldo Trampo administracija.

"Nei vienas prezidentas neparodė tiek ryžto Maskvos atžvilgiu nuo (Ronaldo) Reigano laikų. Kaip ir Reiganas, prezidentas Trampas siekia naujo kelio santykiuose su Rusija — tokio, kuriame Rusija susilaiko nuo agresijos užsienyje ir tampa draugišku partneriu JAV ir Europai. Tokiame pasaulyje sankcijos Rusijai būtų nereikalingos, o prekyba tarp mūsų šalių klestėtų. Tokie santykiai bus naudingi rusams, amerikiečiams ir visam pasauliui", — rašė O'Brienas.

Rusija ne kartą atmetė Vakarų kaltinimus dėl agresijos. Kalbėdamas apie galimo JAV bendradarbiavimo su Rusija sritis, O'Brienas pažymėjo, kad artimiausiais mėnesiais abi šalys galės užmegzti dialogą kovos su terorizmu klausimais.

"Tiek Rusiją, tiek JAV jų žemėje užpuolė smurtinis ekstremizmas. Tikėtina, kad artimiausiais mėnesiais JAV pareigūnai bendraus su savo žvalgybos ir teisėsaugos kolegomis šiais klausimais", — teigė O'Brienas.

Be to, pasak patarėjo, JAV tikisi susitarimo su Rusija ir Kinija, apribojant visus branduolinius ginklus.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
Tegai:
sankcijos, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai
Dar šia tema
Ekspertas: JAV sankcijomis bandoma pakenkti Europos interesams
JAV Kongresas pritarė sankcijų "Nord Stream-2" stiprinimui
Kremlius vadina JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2" nepriimtinomis

Konfliktas Sirijoje: JAV sako, kad Rusijos "rankos suteptos krauju"

JAV dėl padėties Sirijoje apkaltino Rusiją ir Iraną. JAV nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų Kelly Kraft pareiškė, kad tuo metu, kai amerikiečiai išleidžia milijardus dolerių pagalbai Sirijai, Maskvos ir Teherano "rankos suteptos krauju"

Vašingtonas apkaltino Rusiją dėl dabartinės padėties Sirijoje. JAV nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų Kelly Kraft sukritikavo Maskvą po to, kai Rusija iškėlė Sirijos naftos telkinių eksploatavimo JAV temą.

Vasilijus Nebenzia, nuolatinis Rusijos atstovas prie JT, sakė, kad Sirija kiekvieną mėnesį praranda iki 40 milijonų dolerių pajamų, nes JAV tiesiog išnaudoja šalies naftos telkinius.

Nelegalios Sirijos naftos prekybos tema ne kartą buvo iškelta Rusija, ir Maskva, ir Teheranas ne kartą pateikė įrodymus. Išsami informacija mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
nafta, Rusija, JAV, Sirija
Dar šia tema
Dujos ir Izraelis: kaip Europa rado dar vieną Rusijos pakaitalą
JAV nori nubausti Rusiją ir Kiniją už bandymą "numarinti badu" sirus
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį