Seimo posėdis

Seimas pritarė iniciatyvai atverti jaunimui duris į Seimą nuo 21 metų

(atnaujinta 17:30 2020.06.29)
Dabar Konstitucijoje įrašytas 25 metų slenkstis; galutinį sprendimą dėl Konstitucijos pakeitimo turės priimti jau kitos kadencijos Seimas

VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Seimas po pateikimo pritarė Konstitucijos pataisai, kurią priėmus kandidatais į Seimą galėtų tapti asmuo nuo 21-erių metų. Seimo nenumatytas posėdis buvo transliuojamas Lietuvos Seimo YouTube kanale.

Kol kas Konstitucijoje įrašytas 25 metų slenkstis. Projekte nurodoma, kad, jei įstatymas būtų priimtas, Seimo nariu galėtų būti renkamas Lietuvos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje.

Po pateikimo siūlymui pritarė 63 Seimo nariai, 45 susilaikė, o balsavusių prieš nebuvo.

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio teigimu, tai tikrai pagerintų atstovavimą Seime ir leistų priimti labiau subalansuotus sprendimus. Jis pažymėjo, kad šios kadencijos Seimas jau nespės galutinai pabaigti šių Konstitucijos pataisų priėmimo, nes Konstitucijos pataisos Seime priimamos po dviejų balsavimų, tarp jų privalo būti daroma ne trumpesnė kaip trijų mėnesių pertrauka.

"Tikiu, kad tai bus bene prasmingiausias mūsų palikimas naujam Seimui", — parašė Pranckietis savo Facebook paskyroje.

Šią pataisą inicijavusios Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė ir partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen papasakojo, kad projekto idėja gimė po konsultacijos su jaunimo organizacijomis. Pasak jos, šiuo metu Lietuvoje taikomi trys skirtingi amžiaus cenzai kandidatuojant į Seimą, savivaldoje ir Europos Parlamentą. Čmilytė-Nielsen pažymėjo, jog daugumoje Europos Sąjungos valstybių piliečiai gali kandidatuoti vos sulaukę pilnametystės.

"Akivaizdu, kad šiandienos jauni Lietuvos žmonės rūpinasi šalies ateitimi. Jiems ne vis vien, kas ir kaip valdo šalį. Kas nustato taisykles, pagal kurias jie turi gyventi", — parašė Čmilytė-Nielsen savo Facebook paskyroje.

Jei būtų priimtas, įstatymas įsigaliotų nuo 2021 metų, kitaip tariant, jaunesni žmonės galėtų kandidatuoti į Seimą 2024 metais. Tam, kad Konstitucija būtų keičiama, reikia 94 Seimo narių balsų.

Tegai:
Seimo rinkimai, Seimas, Lietuva
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas palaikė aukščiausiojo lygio susitikimo "branduolinio penketo" idėją

(atnaujinta 13:46 2020.07.12)
Jo manymu, reikia pokalbio apie taikos palaikymo, pasaulinio ir regioninio saugumo stiprinimo, strateginių ginklų kontrolės problemas, taip pat apie bendras pastangas kovoti su terorizmu, ekstremizmu ir kitomis didelėmis problemomis bei grėsmėmis

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas apie idėją surengti penkių nuolatinių JT saugumo tarybos narių viršūnių susitikimą, teigė, kad tarptautiniuose reikaluose susikaupė daug neaiškumų, kuriems reikia šių šalių dėmesio, toks susitikimas bus paklausus ir naudingas, praneša RIA Novosti.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Tarptautiniuose reikaluose susikaupė labai daug neaiškumų, kuriems reikia nuolatinio pirmaujančių pasaulio šalių dėmesio, oficialių branduolinių valstybių. Todėl toks susitikimas, mano manymu, yra savalaikis, tinkamas ir būtų naudingas", — sakė Putinas.

Birželio mėnesį Rusijos Federacijos prezidentui kilo idėja surengti "branduolinio penketo" šalių — penkių nuolatinių JT saugumo tarybos narių (Rusija, JAV, Kinija, Didžioji Britanija ir Prancūzija) viršūnių susitikimą.

Jo manymu, reikia pokalbio apie taikos palaikymo, pasaulinio ir regioninio saugumo stiprinimo, strateginių ginklų kontrolės problemas, taip pat apie bendras pastangas kovoti su terorizmu, ekstremizmu ir kitomis didelėmis problemomis bei grėsmėmis.

Susidomėjimą tokiu susitikimu išreiškė visi grupės nariai. Rusijos užsienio reikalų ministerija sakė, kad sprendimas dėl penketo branduolinio lygio susitikimo datos ir vietos bus priimtas suderinus darbotvarkę.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo
Premjeras Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Seimo rinkimuose "valstiečių" sąrašą ves Skvernelis

(atnaujinta 08:07 2020.07.12)
LVŽS partija taip pat įvardijo dar dvi pozicijas sąraše, o likę rezultatai bus paskelbti pirmadienį

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) penktadienį patvirtino tris pirmąsias pozicijas rinkimų į Seimą sąraše, jį ves premjeras Saulius Skvernelis.

Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Antru ir trečiu kandidatu tapo "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tarybos sprendimo motyvai yra žinomumas ir visuomenės palaikymas.

"Reitingavimo rezultatai bus pirmadienį. Faktas yra tas, kad trys sąrašo atstovai, pirmas, antras trečias yra jau nustatyti, patvirtinti taryboje", — po LVŽS tarybos posėdžio sakė Karbauskis.

Be to, tarybos posėdyje "valstiečiai" nusprendė, kad nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) dėl bendrų kandidatų kėlimo. Toks sprendimas priimtas išsiskyrus "nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių, įstatymų priėmimo". 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Atsižvelgiant į galimą antrąją koronaviruso pandemijos bangą, imamasi priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Visų pirma svarstoma galimybė balsuoti internetu.

Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Politologas: valdantieji ir konservatoriai "kovoja ne dėl gyvybės, o dėl mirties"
"Negaliu likti nuošalyje pasyviu stebėtoju". Graužinienė išsikėlė kandidate į LR Seimą

Paskelbtas didelio gaisro JAV karinio jūrų laivyno desantiniame laive vaizdo įrašas

(atnaujinta 08:15 2020.07.13)
Daugiau nei 20 žmonių buvo sužeista, jie yra vietinėje ligoninėje. Taip pat pranešama, kad laive yra daugiau kaip 3500 tonų kuro

Gaisras kilo desantiniame laive "USS Bonhomme Richard" (LHD 6). Gaisro vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

Incidentas įvyko jūreivystės bazėje San Diege sekmadienį 8:30 valandą (18:30 val. Lietuvos laiku).

Ekipažą sudaro yra apie tūkstantis žmonių, tačiau avarijos metu laive buvo apie 160 jūreivių.

Dėl to 17 kariškių ir keturi civiliai buvo išvežti į vietinę ligoninę. Jų gyvybei pavojaus nėra.

Kaip JAV Ramiojo vandenyno flotilės vado atstovas, admirolas Philipas Sobekas, desantiniame laive gaisras prasidėjo ne dėl sprogimo, o greičiau gaisras paskatino detonaciją.

Pasak Sobeko, gaisras kilo apatiniame krovinių denyje, kur saugoma jūrinė įranga. Gaisro priežastys tiriamos.

Laive yra ndaugiau nei 3700 tonų kuro, dabar ugniagesiai bando užkirsti kelią jo užsidegimui.

Kaip CNN pasakojo San Diego ugniagesių vadovas Colinas Colinas Stowellas, gaisras gali tęstis kelias dienas, o laivas dega prie vaterlinijos. Nepaisant to, kaip tikisi Sobekas, laivą vis tiek galima išgelbėti.

Tegai:
gaisras, laivas, JAV