Buvęs Lietuvos susiekimo ministras Rimantas Sinkevičius

Sinkevičius sulaukė kritikos kaip kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministrus

(atnaujinta 20:32 2020.06.29)
Anot konservatorių, dirbęs susisiekimo ministru Rimantas Sinkevičius nepasižymėjo jokiomis reformomis ar pažangiomis idėjomis, be to, NSGK teigimu, pasižymėjo kaip "bendradarbiavimo" tradicijos tarp politikų ir koncerno "MG Baltic" savininkų tęsėjas

VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Premjero Sauliaus Skvernelio prezidentui Gitanui Nausėdai pateikta Rimanto Sinkevičiaus kandidatūra į ekonomikos ir inovacijų ministro postą sulaikė kritikos.

Partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" išreiškė nuomonę, kad Lietuvos socialdemokratų partijos narys Rimantas Sinkevičius savo karjeroje turėjo galimybių parodyti aukštus skaidrumo standartus ir diegti inovacijas, bet jomis nepasinaudojo.

"Sinkevičiaus ketverių metų darbo susisiekimo ministru 2012–2016 metų kadencijos Vyriausybėje palikimas buvo šiame sektoriuje suvešėję neskaidrumas, neefektyvumas bei nepotizmas. Visi pamename kokios neskaidrios valstybės valdomų įmonių praktikos klestėjo "Lietuvos geležinkeliuose", kelių priežiūros bendrovėse, kaip neefektyviai buvo tvarkomi bei asfaltuojami keliai. Neveltui tuometiniai "Lietuvos geležinkeliai" ir kitos susisiekimo sektoriaus valstybinės įmonės buvo vadinamos "partijų lesyklėlėmis". Visa ta nomenklatūrinė pelkė, kurią bandė valyti susisiekimo ministras Rokas Masiulis, buvo ligtolinio ministro Sinkevičiaus politinis ir profesinis palikimas. Todėl dabar šio, jokiomis reformomis, pažangiomis idėjomis nepasižymėjusio politiko skyrimas vadovauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai — būtų valstybei dar vienas didelis žingsnis atgal", — parašė konservatoriai savo Facebook paskyroje.

Jie išreiškė viltį, kad šalies vadovas nepadarys klaidos ir nenuleis skaidrumo ir profesionalumo standartų.

Savo ruožtu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Vytautas Bakas atkreipė dėmesį į tai, kad Sinkevičius buvo minimas tyrime dėl koncerno "MG Baltic".

Pasak Bako, Sinkevičius 2012 gruodžio mėnesį paskirtas susisiekimo ministru, "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos kadenciją pratęsė dar vienam laikotarpiui. Paaiškėjo, kad Dailydkos vadovavimu šiai įmonei ypatingai buvo suinteresuoti "MG Baltic" koncerno vadovai.

"Dailydkos vadovavimo laikotarpiu koncerną "MG Baltic" ir jo partnerius "Kauno tiltai" lydėjo didžiulė sėkmė gaunant užsakymus iš minėtos įmonės. Abi šios įmonės kartu su kitomis partnerėmis 2009–2013 m. laimėjo AB "Lietuvos geležinkeliai" organizuotų rangos darbų pirkimo konkursus, kurių bendra vertė (su PVM) viršijo 1 mlrd. litų (tai sudarė apie 10 proc. visų AB "Lietuvos geležinkeliai" vykdytų viešųjų pirkimų). 2013-2016 metais laimėtų viešųjų pirkimų dalis taip pat įspūdinga", — parašė Bakas savo Facebook paskyroje.

Bakas atkreipė dėmesį į tai, kad 2005–2008 metais "MG Baltic" ir su ja susijusios įmonės visai negaudavo užsakymų iš AB "Lietuvos geležinkeliai".

Be to, pasak Bako, Dailydkos vadovaujami "Lietuvos geležinkeliai" garsėjo vienu didžiausių nepotizmo lygiu — nepotizmas siekė beveik 40 proc.: įmonėje dirbo 9676 darbuotojai, iš jų 3562 susiję giminystės ryšiais arba yra sutuoktiniai: 1420 sutuoktinių ir 2142 giminaičiai.

Bakas padarė prielaidą, kad Sinkevičiaus laikais buvo tęsiamos 2008–2009 metais atsiradusios "bendradarbiavimo" tradicijos tarp politikų ir koncerno "MG Baltic" savininkų.

Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė Rimanto Sinkevičiaus kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Skvernelis pabrėžė svarbiausias kandidatui keliamos užduotis: pandemijos sukeltų pasekmių mažinimas ir situacijos stabilizavimas, INVEGA priemonių įgyvendinimo spartinimas, numatytų priemonių įgyvendinimo numatytais terminais užtikrinimas.

Vasarį Nausėda atmetė Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Lietuvos vadovas jį pavadino perspektyviu kandidatu į svarbias pareigas viešajame sektoriuje ateityje, tačiau, jo manymu, Savickas dar neįrodė, kad sugebės greitai įgyvendinti reikšmingus pokyčius.

Savickas yra premjero patarėjas tvarkant ekonominius ir strateginius klausimus, taip pat Vilniaus miesto tarybos narys.

Ankstesnis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius atsistatydino gavęs vietą Europos Komisijoje.

Tegai:
Vyriausybė, Lietuva, ministrai
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis

Landsbergis paragino žmones atvykti į mitingą prie Prezidentūros dėl BelAE

(atnaujinta 16:17 2020.07.15)
Jis pareiškė, kad nežinia kiek gudrių "astravinių patarėjų susispies aplink prezidentą, kad išgautų jo pritarimą kapituliacijai"

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis kviečia į mitingą prie Prezidentūros dėl BelAE.

"Lietuvos pavergimas per Astravo aferą artėja prie kulminacinio lūžio. Arba būsim pavergti per elektrą senajai energetinei Rusijos imperijai, arba atsilaikysime. Čia lemtingai svarbus ir principingas įstatymo laikymasis — nepirkti tos nešvarios elektros, nefinansuoti Astravo aferos ir neatiduoti Kremliui mūsų Kruonio. Prezidento [Gitano Nausėdos — Sputnik] nuostata, kuri gali būti įtakojama prorusiškų verslininkų — astravininkų ir Lietuvoje, ir Maskvos jau satelizuojamoje Latvijoje, bus lemiama. Nežinia kiek gudrių astravinių patarėjų susispies aplink prezidentą, kad išgautų jo pritarimą kapituliacijai. Paremkime prezidentą, kad priešintųsi", — rašė jis savo Facebook paskyroje.

Taip pat jis pridūrė, kad mitingas Daukanto aikštėje rengiamas ketvirtadienį, 14:30 val., ir paragino ateiti visus.

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. 

Lietuvos valdžia ragina visas ES šalis atsisakyti energijos pirkimo iš BelAE, o Briuselį ir JAV — užkirsti kelią atominės elektrinės eksploatacijai.

Kita vertus, pasak daugelio ekspertų, Lietuva nepajėgs boikotuoti Baltarusijos branduolinės energetikos objekto ES lygiu, nes net "broliškos" valstybės — Latvija ir Estija — labai atsargiai žiūri į atšiaurius Vilniaus pareiškimus ir veiksmus.

Tegai:
mitingas, Astravo AE, Vytautas Landsbergis
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Politologas: Lietuva neturėtų tikėtis iš Europos Sąjungos supratimo BelAE klausimu
Lietuvos prezidentas ragina Baltarusijos valdžią nepaleisti Astravo AE
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė, archyvinė nuotrauka

Nausėdų deklaracija: pirmoji šalies pora skolinga beveik 100 tūkst. eurų

(atnaujinta 15:15 2020.07.15)
VMI duomenys rodo, kad didžiąją dalį šalies vadovo ir jo žmonos turto pernai sudarė nekilnojamasis turtas — 527 tūkst. eurų vertės gyvenamieji namai ir 190 tūkst. eurų vertės sklypai

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija trečiadienį paviešino naujus metinių gyventojų turto deklaracijų išrašus už 2019 metus, atskleidžiančius ir Lietuvos vadovo bei jo žmonos turto vertę. 

VMI duomenimis, Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė deklaravo valdantys 527 tūkst. eurų vertės gyvenamųjų namų ir 190 tūkst. eurų vertės sklypų.

Be to, prezidento deklaracijoje taip pat nurodoma 98,4 tūkst. eurų pasiskolintų ir negrąžintų lėšų.

Tuo tarpu praėjusių metų pabaigoje Nausėdos turėjo per 30 tūkst. eurų santaupų bankuose ir 10 tūkst. eurų vertės transporto priemonių.

Gitanas Nausėda Lietuvos prezidentu išrinktas pernai gegužę.

Tegai:
Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Nausėda pareiškė, kad Kruonio HAE nebus naudojama Astravo AE rezervui
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Kalba apie viską ir apie nieką. Ar Nausėda "užpildys turiniu" savo prezidentavimą?
BelAE, archyvinė nuotrauka

Bus tikrinamas savivaldybių pasirengimas branduolinėms avarijoms

(atnaujinta 23:36 2020.07.15)
Bus atliktas savivaldybių, kurios yra 100 km zonoje nuo Astravo, pasirengimo branduolinėms avarijoms vertinimas

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Bus atliktas savivaldybių pasirengimo branduolinėms avarijoms vertinimas, apie tai pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Jis bus atliktas liepos 15–17 dienomis siekiant objektyviai įvertinti savivaldybių, kurios yra 100 km zonoje nuo Astravo, pasirengimą vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju nustatytas funkcijas.

"Pagal kompetenciją koordinuodami pasirengimą galimai branduolinei ar radiologinei avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje, norime dar kartą įvertinti savivaldybių pasirengimą ir įsitikinti, kad įvykus nelaimei pagalba gyventojams bus suteikta laiku, — sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. — Mūsų tikslas yra surinkti išsamią informaciją apie situaciją savivaldybėse, nustatyti problemas, konsultuoti jas ir teikti metodinę pagalbą".

Departamento Civilinės saugos valdybos ir priešgaisrinių gelbėjimo valdybų Civilinės saugos skyrių specialistai įvertins pasirinktų kolektyvinės apsaugos statinių, ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų darbo vietų įrengimą, turimos įrangos būklę, jos saugojimo sąlygų tinkamumą, sudarytas sutartis su ūkio subjektais dėl savivaldybės administracijos ekstremaliųjų situacijų valdymo plane nurodytų užduočių vykdymo, savivaldybės administracijos personalo, dalyvaujančio ekstremaliųjų situacijų valdymo procese, kompetencijas ir savo funkcijų žinojimą, gavus pranešimą apie nelaimę.

Civilinės saugos specialistai vizitų metu taip pat domėsis, kaip savivaldybės yra pasirengusios evakuoti žmones, kaip bus organizuojamas jų švarinimas, kurios savivaldybės yra pasirengusios priimti gyventojus iš paveiktų teritorijų, iš kur bus pasitelkti autobusai jiems vežti, ir kt.

Tegai:
Lietuva, Astravo AE
Dar šia tema
Lietuvos prezidentas ragina Baltarusijos valdžią nepaleisti Astravo AE
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Artėjant galimam BelAE paleidimui Nausėda šaukia Valstybės gynimo tarybą