Viktorija Čmilytė-Nielsen, archyvinė nuotrauka

Čmilytė-Nielsen reikalauja, kad valdantieji pasiaiškintų dėl pagausėjusių COVID-19 atvejų

(atnaujinta 11:33 2020.07.16)
Savaitės pradžioje paaiškėjo, kad vienoje iš transporto įmonių Kaune užfiksuota beveik dvidešimt užkrato atvejų tarp atvykusių dirbti Uzbekistano piliečių

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sukritikavo Lietuvos valdžią dėl Kauno transporto įmonėje užfiksuoto naujo koronaviruso protrūkio.

"Kovo mėnesį kali tokį karantiną, kad net tvoros braška. Verslai stoja, žmonės netenka darbų, medikai šoke. Birželį atšauki viską taip, kad nebelieka jokios apsaugos nuo galimų grėsmių. Jokio atvykėlių tikrinimo. Sienos atviros, važiuokit, kas norit, vežkit, kas patinka. Ir "staiga" beveik 20 atvejų iš Uzbekistano", — parašė ji savo Facebook puslapyje.

Čmilytė-Nielsen tvirtina, kad Lietuva blaškosi iš vieno kraštutinumo į kitą. Ji taip pat pažymėjo, kad naujas protrūkis sutapo su tuo metu, kai "pagrindiniai karantino žmonės" ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pradėjo kalbėti apie antrąją koronaviruso bangą.

"Paklausime šių politikų ir oficialiai, kokia jų strategija. Ne rinkimų. Ji aiški — gąsdinti antrąja banga. O reali — kaip apsaugoti Lietuvos gyventojus nesimėtant į kraštutinumus", — pridūrė liberalų vadovė.

Šią savaitę Kaune užfiksuotas koronavirusinės infekcijos protrūkis. Vienoje transporto įmonėje buvo nustatyti 18 užkrato atvejų Uzbekistano piliečiams. Visi jie mėnesio pradžioje atvyko į Lietuvą dirbti.

Anksčiau Veryga paskelbė, kad antroji koronaviruso banga gali prasidėti rugpjūtį. Savo ruožtu Skvernelis praėjusią savaitę kalbėjo apie galimą grįžimą prie privalomo kaukių nešiojimo visose viešose vietose.

Trečiadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1882 užsikrėtimo atvejai. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius siekia 209. Pasveiko 1582, o izoliavosi 127 žmonės. Nuo birželio 1 dienos šalyje fiksuojami įvežtiniai atvejai, tokių šiuo metu yra 52.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Viktorija Čmilytė-Nielsen
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2428)
Dar šia tema
COVID-19 Lietuvoje: per parą nustatytas net 21 naujas atvejis, Kaune — didelis židinys
Dar vienam "Maximos" sandėlio darbuotojui diagnozuota COVID-19
Premjeras: ketvirtadienį bus svarstomas saugių kelionių ir apsaugos priemonių klausimas
Protestai Minske, archyvinė nuotrauka

Atskleistos ES sankcijų Baltarusijai detalės

(atnaujinta 16:22 2020.08.15)
Varšuvoje šiuo metu besilankysiantis Maikas Pompėjas aptarė su Lenkijos užsienio reikalų ministru ES sankcijas Baltarusijai

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. ES sankcijos Baltarusijai bus tik asmeninės, spaudos konferencijoje po šeštadienio Varšuvoje vykusio susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Maiku Pompėju sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius.

Jis priminė, kad penktadienį ES užsienio reikalų ministrai nusprendė, kad Baltarusijai bus įvestos sankcijos, ir pradėjo formuoti sankcijų sąrašą.

"Diskutavome, kaip užtikrinti, kad sankcijos nepakenktų paprastiems žmonėms. Nutarėme to vengti. Sankcijas turėtų apimti asmenis, kurie eina vadovaujančias pareigas", — cituoja jį RIA Novosti.

Savo ruožtu Pompėjas taip pat paragino Baltarusijos valdžios institucijas užmegzti dialogą su protestuotojais.

"Kalbėjome, kad rinkimai nebuvo laisvi ir sąžiningi", — sakė jis.

JAV valstybės sekretorius taip pat paskelbė, kad toliau kalbės apie situaciją Baltarusijoje su ES atstovais.

Masinės protesto akcijos visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1% balsų. Nuo sekmadienio šalyje tęsiasi protesto akcijos. Pirmosiomis dienomis valstybės saugumo pajėgos žiauriai slopino nesankcionuotas akcijas.

Teisėsaugininkai prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. Kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant 121 teisėsaugos pareigūnus. Vienas protestuotojas, pasak Vidaus reikalų ministerijos, mirė bandydamas mesti į pareigūnus sprogstamąjį įtaisą.

Tegai:
sankcijos, protestai, Lenkija, JAV, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Protestai Minske, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalių premjerai ragina organizuoti Baltarusijoje "sąžiningus prezidento rinkimus"

(atnaujinta 15:15 2020.08.15)
Be to, ministrai pirmininkai ragina ES rasti galimybių įvesti ribojančias priemones pareigūnams, atsakingiems už smurtą, bet tuo tarpu nebausti Baltarusijos žmonių už jų vadovybės veiksmus

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai pirmininkai Saulius Skvernelis, Krišjanis Karinš ir Jüri Ratas ragina Baltarusiją organizuoti "skaidrius ir laisvus bei sąžiningus" prezidento rinkimus, kuriuose dalyvautų tarptautiniai stebėtojai.

Pranešimas skelbiamas Lietuvos ministro pirmininko svetainėje.

Savo susitikimą su kolegomis Facebook pakomentavo ir Saulius Skvernelis. Pasak jo, visų premjerų požiūris į įvykius Baltarusijoje identiškas: "prezidento rinkimai ten nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi".

"Baltarusijos valdžios institucijos privalo nutraukti (regis, tą pagaliau padarė) ir ateityje susilaikyti nuo smurto prieš taikius protestų dalyvius, paleisti visus politinius kalinius ir tuos, kurie buvo sulaikyti protestų metu. Svarbiausia — mes raginame Baltarusiją suorganizuoti skaidrius, laisvus bei sąžiningus prezidento rinkimus, kuriuose dalyvautų tarptautiniai stebėtojai", — rašo Skvernelis.

Be to, pranešime pabrėžiama, kad ministrai pirmininkai taip pat paragino ES rasti galimybių įvesti ribojančias priemones pareigūnams, atsakingiems už smurtą, bet tuo tarpu nebausti Baltarusijos žmonių už jų vadovybės veiksmus. Ministrai pirmininkai pabrėžė būtinybę ES rasti būdų ir priemonių, kurios "padėtų Baltarusijos pilietinei visuomenei, siekiančiai atviros ir laisvos visuomenės".

Protestai Minske
© Sputnik / Виктор Толочко

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Galutiniais duomenimis, kuriuos CRK paskelbė penktadienį, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 procento balsų, o 10,12 procento rinkėjų savo balsus atidavė Svetlanai Tichanovskajai.

Sekmadienį prasidėjo nesankcionuotos akcijos, pirmosiomis dienomis jas griežtai slopino saugumo pajėgos, teisėsaugos pareigūnai prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

Kaip šeštadienį Lukašenka pareiškė, kad "iš esmės pagal scenarijų vyksta agresija prieš Baltarusiją", vėliau jis aptarė padėtį savo valstybėje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Tegai:
protestai, Baltijos šalys, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų

Kaip vyko pirmosios korgių lenktynės Vingio parke

(atnaujinta 16:39 2020.08.15)
Trečiadienio vakarą Vingio parke įvyko pirmosios korgių veislės šunų lenktynės Lietuvoje

Lenktynėse dalyvavo 38 korgiai, kurie buvo suskirstyti į penkias svorio kategorijas. Tad iš viso įvyko šeši bėgimai (visos svorio kategorijos ir bendrasis nugalėtojų bėgimas) bei publikos numylėtinio rinkimai.

Kiekvienam šuneliui ir jo šeimininkui buvo skirta dar ir minutė prisistatyti bei atlikti norimą triuką.

Žiūrėkite Sputnik Lietuva vaizdo įraše, kaip vyko pirmosios karalienės Elžbietos II-osios mylimiausios veislės šuniukų lenktynės.

Tegai:
Vilnius, Vingio parkas, šunys