Vyriausybės rūmai, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje svarstoma apie ministro pirmininko pavaduotojo pareigų įsteigimą

(atnaujinta 21:43 2020.07.22)
Šis klausimas buvo aptartas respublikos valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos", prasidėjus ministro pirmininko atostogoms

VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" svarsto galimybę įvesti dviejų ministrų pirmininkų pavaduotojų postus, kad būtų pakeistas vyriausybės vadovas, kai jo nėra, praneša "Express-nedelia", su nuoroda į "valstiečių" lyderį Ramūną Karbauskį.

Tai būtina, kad nekiltų painiava dėl to, kuris iš ministrų turėtų pakeisti ministrą pirmininką. Kalbama ne apie naujų pareigybių kūrimą, o apie ministrų paskyrimą premjero pavaduotojais.

"Jei mes kalbame apie pokyčius, mes keliame klausimą, ar įmanoma <...> nekurti naujų pareigų, bet patvirtinti du ministrus kaip ministrų pirmininkų pavaduotojus. Tai aptarėme partijoje, kad būtų aišku, kurie ministrai gali pakeisti ministrą pirmininką, kad tai nebūtų vienašališkas ministro pirmininko sprendimas", — teigė Karbauskis.

Kita vertus, ministrų pakeitimo klausimas negali būti išspręstas kitaip, nei tai buvo padaryta dabar.

"Valstiečių" lyderis laiko kritiką dėl sveikatos ministro Aurelijaus Verygos, kuris pasiėmė penkias atostogų savaites, ir sprendimo skirti laikinuoju sveikatos apsaugos ministerijos vadovu susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių nepagrįsta. Karbauskis patikino, kad visi vyriausybės nariai, taip pat ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, jei reikės, grįš į savo pareigas per kelias valandas, nes ilsisi Lietuvoje ar netoli jos.

Vyriausybės vadovas atostogauja liepos 20–rugpjūčio 7 dienomis. Skverneliui nesant, ministro pirmininko pareigas eis finansų ministras Vilius Šapoka ir energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Tegai:
ministras pirmininkas
Dar šia tema
Skvernelis parodė, kaip praleidžia atostogas
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis

Landsbergis: Lietuva yra pasirengusi padėti Čekijai

(atnaujinta 16:48 2021.04.21)
Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas balandžio 17-osios vakarą pranešė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Trečiadienį užsienio reikalų ministras (URM) Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu, rašo URM spaudos tarnyba.

Čekijos ambasadorius pristatė situaciją dėl Rusijos ambasados darbuotojų išsiuntimo iš šalies, dėkojo už Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos ir NATO šalių išreikštą paramą ir solidarumą, informavo apie galimus tolesnius Čekijos vyriausybės veiksmus.

Tuo tarpu Landsbergis dar kartą išreiškė paramą šaliai ir pažadėjo Lietuvos pagalbą Čekijos ambasadai Maskvoje bei galimybę svarstyti kitus solidarumo veiksmus.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas balandžio 17-osios vakarą pranešė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Savo ruožtu ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Janas Hamačekas pareiškė, kad 18 Rusijos diplomatų bus išsiųsti iš šalies ir per 48 valandas turi išvykti, o Čekijos policija įtraukė Rusijos piliečius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą į ieškomų asmenų sąrašą.

Balandžio 18-osios vakarą Rusija paskelbė apie atsakomąsias priemones. Į Rusijos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Čekijos Respublikos ambasadorius Vitezslavas Pivonka buvo informuotas, kad persona non grata paskelbti 20 ambasados ​​darbuotojų, kurie privalo išvykti iš šalies per 24 valandas. Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad pareiškimai apie Rusijos specialiųjų tarnybų prisidėjimą prie sprogimo Vrbeticoje yra absurdiški, nepagrįsti ir išgalvoti.

Tegai:
Rusija, Čekija, Gabrielius Landsbergis, Užsienio reikalų ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Ambasados Rusijoje darbas yra paralyžiuotas, pareiškė Čekijos URM vadovas
Rusijos URM sprogimų Čekijoje tyrimą pavadino "marazminiu paradu"
Lietuvos ambasados pastatas Vašingtone

Lietuvos vyriausybė patvirtino kandidatus į ambasadorius JAV ir Vokietijoje

(atnaujinta 15:29 2021.04.21)
Respublikos diplomatinės atstovybės šiose šalyse neturi vadovų nuo praėjusios vasaros pabaigos ir nuo praėjusio spalio atitinkamai

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė patvirtino kandidatus į ambasadorių pareigas JAV ir Vokietijoje. Sprendimas buvo priimtas trečiadienio posėdyje.

Ambasadore JAV buvo paskirta diplomatė Audra Plepytė. Ji bus paskirta nuo gegužės vidurio. Lietuvos ambasadoriumi Vokietijoje buvo patvirtintas Ramūnas Misiulis, kuris taip pat turėtų pradėti eiti pareigas gegužę.

Taip pat pritarta siūlymui skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos Andrių Namavičių, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Lietuvos ambasada JAV neturi vadovo nuo praėjusios vasaros pabaigos, o Vokietijoje — nuo praėjusio spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje kreipėsi į Lietuvos vadovą su prašymu užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą dar sausio pabaigoje, tačiau derinimo procesas užtruko.

Tegai:
JAV, ambasadoriai, Lietuva