Neringa Venckienė

Venckienė: Lietuva nepateikė JTO įrodymų, kad Deimantė yra gyva

(atnaujinta 00:42 2020.07.27)
Anksčiau JTO Priverstinių dingimų komitetas, paskelbęs Deimantės Kedytės paiešką, nurodė Lietuvai pranešti merginos adresą ir pateikti įrodymus, ar ji yra sveika

VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė savo Facebook paskyroje pasidalino paskutinėmis naujienomis apie Deimantę Kedytę.

"Lietuvos Valstybė Jungtinių Tautų Organizacijai pranešė, kad Deimantei psichologinė pagalba teikiama iki šiol. Ar ji gyva, JTO įrodymų nepateikė", — rašo Venckienė.

Anksčiau buvusi teisėja pranešė, kad iki 2020 metų liepos 2 dienos Jungtinių Tautų Organizacijos Priverstinių dingimų komitetas, paskelbęs Deimantės Kedytės paiešką, nurodė Lietuvai pranešti merginos adresą ir pateikti įrodymus, ar ji yra sveika.

Venckienės byla

Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. 2012 metų gegužę, įsikišus teisėsaugos pareigūnams, mergaitė buvo paimta iš namų Garliavoje, kur gyveno su teta ir seneliais, ir perduota motinai Laimutei Stankūnaitei. Nuo tada nežinoma nei Stankūnaitės, nei Deimantės buvimo vieta.

Neringa Venckienė 2013 metais išvyko su sūnumi Karoliu į JAV. Lietuvoje ji buvo apkaltinta pasipriešinimu teisėsaugai.

2019 metų rudenį JAV išdavė Venckienę Lietuvai ir šių metų sausį jai pateikti kaltinimai, už kuriuos gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Venckienė anksčiau skelbė, kad dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi sušvelninti pedofilijos skandalą.

Gegužės pabaigoje Panevėžio apylinkės teismas surengė posėdį Venckienės byloje, po to surengtas dar vienas posėdis. Ji kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės.

Birželio 15 dieną Panevėžio apygardos teismas sušvelnino kardomąją priemonę buvusiai teisėjai. Teismas nusprendė kaltinamajai taikytą sustiprintą priežiūrą pakeisti švelnesne priemone — įpareigojimu periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Tegai:
Lietuva, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Deimantė Kedytė, Neringa Venckienė
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)
Dar šia tema
Gėda ir liūdna: Venckienė apie Nausėdai daromą spaudimą įsisegti LGBT ženkliuką
Venckienė priminė buvusios Lietuvos prezidentės rinkiminės kampanijos pažadą
Venckienė sureagavo į Lietuvos skirtą humanitarinę paramą JAV 
JAV ir Kinijos vėliavos

JAV Rusijoje augina antikininę penktąją koloną

(atnaujinta 14:20 2021.05.07)
Amerikai bus nepaprastai sunku (skaityk — neįmanoma) gauti ką nors iš Rusijos, kol ji yra susieta su Kinija, taip pat neįmanoma sulaužti Kiniją, kol ji yra aljanse su Rusija

O tai reiškia, kad būtina rasti būdus, kaip išskirti Maskvą ir Pekiną: tokia yra pagrindinė Amerikos žurnalo "Foreign Affairs" straipsnio žinia, rašo RIA Novosti autorius Dmitrijus Kosyrevas.

ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis
© Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

Straipsnio nauda yra didžiulė, jau vien jo formuluočių efektingumo dėka. Pavyzdžiui, štai tokios: Rusija ir Kinija "užmezgė technologinį bendradarbiavimą, kuris galiausiai leis joms kartu kurti naujoves greičiau nei Jungtinės Valstijos tai darys vienos".

Arba taip: "Interesų sutapimas ir karinių ir kitokių pajėgumų papildymas daro jų bendrą iššūkį Amerikos galiai didesnį už paprastą jų dviejų potencialų sumą".

Galiausiai, bet koks bandymas daryti įtaką Rusijai ar Kinijai "dabar turi atsižvelgti į gilėjančią abiejų šalių partnerystę". Tai yra, jei norite įvesti tam tikras sankcijas ir kitą šlamštą vienam partneriui — pagalvokite, kaip kitas pasinaudos šia situacija. Jums tai gali nepatikti.

Amerikos situacijos aštrumas yra suprantamas — kaip ir neseniai Britanijoje įvykusio G7 šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo atmosfera, kur buvo aptariama, ką kolektyviniai Vakarai turi daryti su Rusija ir Kinija, su Kinija ir Rusija. Vien savo jėgomis JAV, paprasčiau sakant, yra silpnesnės už šią porą.

Atitinkamai, akivaizdus ir uždavinys, kuris ryšium su tuo kila Valstijoms — sugalvoti kažką, galinti nutraukti Rusijos ir Kinijos partnerystę.

Bet štai čia prasideda keistenybės. Minėtas amerikiečių straipsnis beveik neužsimena apie tai, kaip atitempti Kiniją nuo Rusijos. Daugiausia kalbama apie tai, kaip susilpninti Rusiją iš vidaus stiprinant ten jėgas, kurios nežino — o todėl nemyli Kinijos.

Čia, žinoma, yra savo paaiškinimų. Neseniai britų "Financial Times" surengtoje konferencijoje kalbėjo Kurtas Kempbelas, nekintamas demokratų "pagrindinis atstovas Azijos klausimais" (kuris dabar užsiėmęs šiais klausimais Džo Baideno Nacionalinio saugumo taryboje). Ten jis pranešė, kad JAV totaliniai peržiūri Kinijos politiką. Netgi neatmetama, kad bus pripažintas bandymų Azijoje sukurti kažkokį antikinišką aljansą nenaudingumas. Apskritai, kol kas nieko neaišku — ir todėl, sako Kempbelas, asmeninio Baideno ir Kinijos lyderio Xi Jinpingo susitikimo nėra net horizonte.

Bet toks susitikimas su Rusija jau išvysta, ir Amerikos žiniasklaidoje galima perskaityti daugybę patarimų Baidenui: Rusijai pasitraukimas iš jos aljanso su Kinija turėtų turėti tam tikrą prasmę, tai yra, reikia pasiūlyti Maskvai už šią procedūrą porą pasenusių meduolių vietoj kvailų ir nesibaigiančių sankcijų. Pavyzdžiui, susieti strateginio stabilumo susitarimus su "išdavyste Kinijai" (tarsi tokie susitarimai reikalingi tik Rusijai).

Taigi straipsnis, kuriuo mes pradėjome, — tai didelio, globalaus pokalbio dalis. Tiesa, ne pati protingiausia dalis, nes idėja įbauginti Rusiją Kinija — tai žlugusios senienos iš 90-ųjų. Tiesą sakant, Rusijos ir Kinijos partnerystė, kuri pradėjo kurtis lėtai, bet fundamentaliai, tuo pačiu metu, 90-ųjų pabaigoje, — geras atsakas į įbauginimus.

Bet kas pasakė, kad nereikia paspausti pentinais negyvą žirgą? Du straipsnio autoriai (abu iš Džordžtauno universiteto, ne politologijos žvaigždės) mano, kad ir nugaišę arkliai atgyja. Reikia įvaryti "mažus pleištus" tarp Maskvos ir Pekino, sukuriant "trintį ir nepasitikėjimą" tarp partnerių, sako jie, ir parodyti kantrybę, darant tai iš skaičiavimų, kad ateis ilgalaikėje perspektyvoje nauja Rusijos vadovybės karta.

Konkrečiai taip: "Kai kurie ekspertai ir Rusijos elitas yra susirūpinę dėl vis augančio Rusijos pavaldumo Pekinui. <...> JAV turėtų bandyti kelti tokius klausimus tarp Rusijos žmonių ir valdančiojo elito: ar dabartinis požiūris (į Kiniją) yra protingas? — tikėdamosios to, kad busimieji lyderiai nustatys neutralesnį kursą".

Taigi, norint išsaugoti bent tam tikrą JAV lyderystę pasaulyje (tai yra dominavimą ir virš Rusiją taip pat) reikia tikėtis, kad Rusijoje pamažu išaugs penktoji kolona, sėjanti nesantaiką su Kinija. Be to, nesantaika gali būti bet kokia, bet kuri tema bus naudinga.

Taigi šią daigų sodinimo veiklą jau matoma ir be amerikiečių. Nuolat vykstant įvairioms diskusijoms, paaiškėja skirtumas tarp ekspertų, kalbančių kinų kalba ir nuolat besilankančių šioje šalyje, ir "ekspertų", kurie nežino Kinijos, tačiau reguliariai aiškina bet ką — nuo dviejų šalių "interesų susidūrimo" bet kurioje pasaulio vietoje iki siaubo pasakojimų apie tai, kaip interneto revanšistai iš Kinijos laiko rusus agresyvia meška, kuri nuo jų nugraužė Sibirą.

Pažymėtina: tiems, kas "įvarė pleištus" 90-aisiais, dabar yra gana daug metų. Šiandien kalbama apie naujos jų įpėdinių komandos ugdymą. Ir taip — dalis Rusijos vidaus politikos turėtų būti kruopštus žvilgsnis į tai, kas Rusijos viduje ką sako apie Kiniją ir remdamasis kokiais žiniomis bei faktais tai daro. Ir sekti ne tik tai, bet ir, įsivaizduokite, kiną, literatūrą ir pan.: kokiu kompetencijos ir piktybiškumo lygiu jie pasakoja rusams apie jų kaimyną.

Istorija su antikiniška penktąja kolona neseniai figūravo vieno iš uždarytų Maskvos politinių klubų posėdyje, kur nėra įprasta tiesiogiai cituoti ekspertus. O štai be nuorodos į šaltinį — galima. Cituojame: pristatyti Kiniją kaip nepatikimą partnerę ir trukdyti tolesniam Maskvos ir Pekino judėjimui karinio-politinio aljanso link — tai "neokonų" (JAV) ekspertų nustatyta užduotis. Deja, jie Rusijoje turi laisvų ir nelaisvų pagalbininkų. Suartėjimo atmetimą rodo ištisos dviejų šalių ekspertų, studijavusių pagal Amerikos universitetų programas ir gavusių stipendijas iš Vakarų mokslinių tyrimų centrų, kartos.

O pokalbio pabaigoje — apie Rusijos elito ir vadovybės kartas: dabartinėje kartoje yra daug romantikų. Kai kurie vis dar prisimena skriaudą Vakarams dėl 90-ųjų ir kitų metų, kiti vis dar tiki, kad Kinija rusams ir rusai Kinijai yra įpareigoti visada ir viskuo nesavanaudiškai padėti. Tačiau kita karta yra šiek tiek kietesnė tiek Vakarų, tiek Rytų atžvilgiu. Ši rusų karta visiškai nemano, kad kinai yra įpareigoti rusams viską duoti nesavanaudiškai ir nemokamai, ir kaip prideramą suvokia savo sugebėjimą šiurkštai derėtis ir nuolat prisiminti, kad jie jau senai yra didinga jėga, o ne "mažasis brolis". Ir šiame aljanse rusiai turi savo skaičiavimus, nebūtinai romantiškus. Ir jei Rusijos ir Kinijos partnerystė stiprėja, tai yra dėl to, kad sutampa ir artimiausioje ateityje sutaps labai realūs abiejų šalių ir tautų interesai.

Tegai:
politika, Kinija, Rusija, JAV
ES vėliavos

Lietuvoje raginama sukurti ES bendradarbiavimo plėtojimo mechanizmus

(atnaujinta 10:54 2021.05.07)
Lietuvos politikas pabrėžė būtinybę užtikrinti atvirą ir įtraukią vystomojo bendradarbiavimo finansinę architektūrą

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais, praneša URM spaudos tarnyba.

Susitikime diskutuota dėl būsimos Europos vystomojo bendradarbiavimo finansinės architektūros, aptarti veiksmai ir priemonės institucinės sąrangos tobulinimui. Ministrai pritarė požiūriui, kad siekiant gerinti ES išorės tikslų įgyvendinimą, nėra būtinybės kurti naujų institucijų — reikia išnaudoti įvairių ES vystomojo bendradarbiavimo dalyvių patirtį ir jų stipriąsias puses, sukuriant geresnę išorės veiksmų koordinavimo sistemą.

Adomėnas akcentavo būtinybę užtikrinti atvirą ir įtraukią vystomojo bendradarbiavimo finansinę architektūrą.

"Svarbu sukurti mechanizmus, kurie palengvintų visų valstybių narių įtraukimą į praktinį ES vystomojo bendradarbiavimo įgyvendinimą", — pabrėžė viceministras.

Anksčiau Europos Vadovų Taryba patvirtino 355 milijonų eurų skyrimą Lietuvai pagal SURE priemonę koronaviruso pandemijos ekonominėms pasekmėms sušvelninti. Šiuo metu pagal šią priemonę respublikai išmokėti 602 milijonai eurų. Bendra paskolos suma siekia 957 mln. eurų.

Tegai:
Lietuva, ES
Dar šia tema
Rusija, BelAE ir vakcinacija: apie ką kalbėjo Lietuvos prezidentas su ES ambasadoriais
Lietuvoje labiausiai ES krito dujų kainos
Lietuva atsidūrė tarp ES šalių su didžiausiu valstybės biudžeto deficitu
Vilnius

Kitą savaitę džiugins pavasariški orai: šils iki 25 laipsnių

(atnaujinta 19:08 2021.05.07)
Pranešime teigiama, jog sekančią savaitę respublikoje bus šilčiau nei praėjusią

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Artimiausiomis naktimis kai kur galimos šalnos, tačiau kitos savaitės pradžioje jau atplūs šiltų orų banga. Apie tai pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Šeštadienio naktį bus debesuota su pragiedruliais. Vietomis, daugiausia rytinėje šalies pusėje, palis. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Žemiausia temperatūra svyruos nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos, daug kur galimos šalnos. Dieną bus debesuota su pragiedruliais. Daug kur trumpi lietūs, kai kur galima perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 7–12 laipsnių šilumos.

Sekmadienį žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas naktį pietvakarių, 4–9 m/s, dieną pietų, 6–11 m/s. Temperatūra naktį svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos, daug kur susidarys šalnos, dieną bus 12–17 laipsnių šilumos.

Pirmadienis numatomas be lietaus. Vėjas pietryčių, naktį 6–11 m/s, dieną 9–14 m/s, kai kur iki 16 m/s. Temperatūra naktį 5–10, dieną svyruos nuo 18 iki 23 laipsnių šilumos.

Antradienį taip pat nebus lietaus. Vėjas pietryčių, naktį 7–12 m/s, dieną 9–14 m/s, kai kur iki 16 m/s. Temperatūra naktį 8–13, dienos metu šils iki 20–25 laipsnių šilumos.

Tegai:
orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Lietuviai perspėjami apie "labai sudėtingas orų sąlygas" ir sniegą
Sniegas gegužės mėnesį: gyventojai pasidalino "žiemiškomis" nuotraukomis
Balandžio mėnuo Lietuvoje buvo vėsesnis nei įprastai