Seimo NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas

Kasčiūnas įtaria Seimo NSGK pirmininką su korupcija susijusių klausimų blokavimu

(atnaujinta 13:03 2020.07.28)
Anot Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojo, Gaižauskas dengia aukštus Vyriausybės pareigūnus, susijusius su korupciniais reagentų pirkimais

VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Laurynas Kasčiūnas pareiškė, kad Seimo NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas dengia saviškius, įklimpusius į korupcinius reagentų pirkimus.

Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

"Seimo NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas blokuoja klausimų, susijusių su galima korupcija pandemijos metu Vyriausybei įsigyjant medicinos priemones, svarstymą opozicijos iniciatyva rugpjūčio 5 dieną šaukiamo neeilinio Seimo komiteto posėdyje ir taip siekia apsaugoti aukštus Vyriausybės pareigūnus, kurie yra įsivėlę į neskaidrius didelės apimties pirkimų organizavimo procesus", — parašė Kasčiūnas.  

Politikas pažymėjo, jog kartu su kolegomis komiteto nariais jis praėjusią savaitę inicijavo neeilinį NSGK posėdį, kuriame buvo pasiūlyta apsvarstyti klausimus, susijusius su valstybės pasirengimu antrajai koronaviruso bangai. Be to, šiame posėdyje turėjo būti svarstomas ir klausimas dėl neoficialių tarpininkų neskaidrios įtakos Sveikatos apsaugos ministerijai organizuojant koronaviruso tyrimams skirtų reagentų bei kitų epidemijos suvaldymui reikalingų medicininių priemonių pirkimus.

Buvo siūloma į komitetą iškviesti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, Vyriausybės pirmąjį vicekanclerį Luką Savicką, kad jie pateiktų paaiškinimus dėl su jais glaudžiai bendradarbiavusių neoficialių tarpininkų įtakos itin stambaus masto pirkimams bei atsakytų į klausimus. Taip pat, pasak Kasčiūno, buvo planuojama išklausyti Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovų informaciją.

Tačiau komiteto pirmininkas Gaižauskas abu šiuos klausimus vienašališkai išbraukė iš siūlomos darbotvarkės, pabrėžė politikas.

Šį veiksmą NSGK nariai vertina kaip tyčinį komiteto pirmininko siekį pridengti galimai korupcinius procesus.

Praėjusią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba atliekamame ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas, pareiškė įtarimus prekyba poveikiu Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentui, įvairių Vyriausybės bei SAM darbo grupių ir komisijų nariui Šarūnui Narbutui. Jis įtariamas gavęs didesnį kaip 300 tūkst. eurų atlygį iš Ispanijos bendrovės už tarpininkavimą Vyriausybei įsigyjant didelę partiją reagentų iš Kinijos.

Šiame ikiteisminiame tyrime kaip liudytojai apklausti ir Vyriausybės kancleris Stončaitis, glaudžius ryšius su Narbutu palaikęs Vyriausybės pirmasis vicekancleris Savickas, kiti svarbūs sveikatos sistemos pareigūnai.

Kasčiūnas paragino Verygą, Stončaitį, Savicką nedelsiant visuomenei detaliai paaiškinti savo vaidmenį šiame korupciniame skandale bei prisiimti už jį asmeninę atsakomybę.

Tegai:
Lietuva, Vyriausybė, korupcija, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Seimas, Laurynas Kasčiūnas, Dainius Gaižauskas
Londonas

"Dieve, saugok karalienę": Lietuvos parlamentarai aptarė "Brexit" su JK ambasadoriumi

(atnaujinta 22:18 2021.01.22)
Lietuvos parlamentarai mano, kad Britanijos išstojimas iš ES bus proga sustiprinti šalių bendradarbiavimą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) surengė bendrą susitikimą su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi John Brian Olley. Apie tai Facebook pranešė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Posėdžio iniciatyva priklausė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininkui Laurynui Kasčiūnui ir pačiam John Brian Olley.

"Jungtinės Karalystės karinis dalyvavimas Baltijos šalyse — pati didžiausia išorinė šios mūsų strateginės partnerės operacija pasaulyje (tūkstantis britų karių, tankai, koviniai sraigtasparniai, 6 kartus dalyvavimas NATO oro policijoje ir kt.). Telieka pasakyti God Save the Quenn ir padaryti viską, kad Brexit, kaip visi sutarėme bendrame posėdyje, būtų ne iššūkis, o dar didesnė galimybė pagilinti mūsų dvišalį bendradarbiavimą užsienio politikos, saugumo ir gynybos srityje su Jungtine Karalyste", — rašė jis.

Pavilionis taip pat sakė, kad kitą savaitę Užsienio reikalų komitete bus svarstomi ekonominiai santykiai su JK ir galimybė sustiprinti bendradarbiavimą užsienio ir saugumo politikoje.

JK ir Europos Sąjunga baigė pereinamąjį "Brexit" laikotarpį ir įsigaliojo šalių susitarimas dėl prekybos ir bendradarbiavimo. Didžioji Britanija tapo nepriklausoma po 47 metų narystės ES ir 4,5 metų po "Brexit" referendumo.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad piliečiai, kurie jau yra Jungtinėje Karalystėje ir yra gavę vieną iš dviejų ES piliečiams ir jų šeimos nariams (nuolatiniams ar iš anksto apgyvendintiems) suteiktus gyventojo statusus, nepajus jokių pokyčių.

Tegai:
Lietuva, Didžioji Britanija
Aleksandras Lukašenka

Ant kelių nepulsime. Lukašenka apibūdino Baltarusijos raidos vektorių

(atnaujinta 18:40 2021.01.22)
Jis pažymėjo, kad respublikos valdžia pirmiausia turi sutelkti viską, kas yra, ir tik tada "imtis kažko naujo"

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pažadėjo, kad 2021 metais šalis "nepuls ant kelių", tačiau būtina atsižvelgti į neaiškią situaciją pasaulyje, pranešė Sputnik radijas su nuoroda į Baltarusijos lyderio spaudos tarnybą.

Ketvirtadienį Lukašenka su ataskaita priėmė Mogiliovo srities gubernatorių Leonidą Zajcą. Aptardamas regiono plėtrai reikalingus veiksmus, Lukašenka pažymėjo, kad būtina atsižvelgti į šių metų "ypatybes". Jis pabrėžė, kad trūksta tikrumo dėl būsimos pasaulio ekonomikos raidos, dėl koronaviruso pandemijos ir dėl to, kaip "vyks pasauliniai procesai".

"Todėl yra daug neaiškumų, ir į visa tai reikia atsižvelgti. Ir ribotos lėšos, ir tam tikras spaudimas iš visų pusių: iš vidaus, iš išorės. Mes, žinoma, nepulsime ant kelių, tai yra vienareikšmiška, tačiau vystydamiesi turime į tai atsižvelgti", — sakė Baltarusijos prezidentas.

Jis pažymėjo, kad respublikos valdžia pirmiausia turi sutelkti viską, kas yra, ir tik tada "imtis kažko naujo".

Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, oficialiais šalies CRK duomenimis, surinkęs 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai, kuriuos saugumo pajėgos slopino naudodamosi specialiomis priemonėmis ir specialia įranga. 

Opozicija mano, kad Tichanovskaja laimėjo rinkimus. Jos iniciatyva Baltarusijoje buvo sukurta valdžiai perimti skirta Koordinacinė taryba.

Prieš Tichanovskają ir Koordinacinės tarybos prezidiumo narius Baltarusijoje iškeltos baudžiamosios bylos, jie kaltinami suformavę ekstremistinę grupuotę, kad antikonstitucinėmis priemonėmis užgrobtų valstybės valdžią.

Dalis opozicijos politikų ir pati Tichanovskaja išvyko į užsienį, iš kur tęsia savo veiklą. Tichanovskaja buvo įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje, ji su vaikais gyvena Lietuvoje.

Tegai:
Baltarusija, Aleksandras Lukašenka
Dar šia tema
Lukašenka pranešė apie pasirengimą surengti pasaulio čempionatą be Latvijos 
Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
Prezidentė Sveta, homofobija ir Lukašenkos režimas. Lietuva neturi jokių kitų problemų
Sausio 22-oji

Kokia šiandien diena: sausio 23-osios šventės

(atnaujinta 22:37 2021.01.22)
Šią dieną 2011 metais Dubajuje pradėjo veikti "aukščiausiai pasaulyje" esantis restoranas — 422 metrų aukščio pastato "Burdž Chalifa" 122-ame aukšte

Sausio 23 yra 23-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 342 dienos.

2021 metų sausio 23 dieną saulė saulė teka 08:25, leidžiasi 16:37, dienos ilgis — 8 val. 12 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Gailigedas, Gunda, Raimundas, Armandas.

Sausio 23-oji Lietuvos istorijoje

1429 metais imperatorius Zigmantas Liuksemburgietis pasiūlė Lietuvos karaliumi karūnuoti Vytautą.

1897 metais gimė Ieva Simonaitytė, Klaipėdos krašto lietuvių rašytoja. Mirė 1978 m.

1921 metais Vilniuje gimė Marija Gimbutienė, JAV lietuvių archeologė, žymi Europos priešistorės tyrinėtoja. Mirė 1994 m.

1985 metais mirė aktorius Juozas Laucius. Gimė 1893 m.

1999 metais Vilniaus Rotušėje pirmą kartą įvyko Vienos pokylis.

Sausio 23-oji pasaulio istorijoje

1783 metais gimė prancūzų rašytojas Stendalis — Mari Anri Beilas. Mirė 1842 m.

1789 metais Vašingtone buvo įkurtas Džordžtauno Koledžas, vėliau tapęs universitetu.

1793 metais Peterburge buvo pasirašyta Rusijos sutartis su Prūsija dėl Žečpospolitos valstybės II-ojo padalijimo.

1799 metais prancūzų armija užėmė Neapolio miestą Italijoje.

1832 metais gimė prancūzų dailininkas impresionistas Eduaras Manė. Mirė 1883 m.

1920 metais gimė vieno populiariausių pasaulyje žaislų "skriejantis diskas" (angl. Frisbee) išradėjas Volteris Frederikas Morisonas. Mirė 2010 m. Jutos valstijoje, JAV.

1931 metais mirė Rusijos baleto žvaigždė Ana Pavlova.

1989 metais mirė vienas iš žymiausių siurrealizmo atstovų, ispanų dailininkas Salvadoras Dali. Gimė 1904 m.

1999 metais lankydamasis Meksikoje, popiežius Jonas Paulius II per mišias pasmerkė Amerikos socialines blogybes — prekybą narkotikais, rasinę diskriminaciją bei mirties bausmės taikymą.

2007 metais po sunkios ligos mirė garsus lenkų žurnalistas ir rašytojas Ryšardas Kapuscinskis, savo reportažais iš neramiausių pasaulio vietų pelnęs tarptautinę reputaciją. Jam buvo 74 metai.

2011 metais Dubajuje pradėjo veikti "aukščiausiai pasaulyje" esantis restoranas — 422 metrų aukščio pastato "Burdž Chalifa" 122-ame aukšte.

2013 metais mirė kardinolas Juzefas Glempas, kuris nuo 1981 iki 2009 metų vadovavo Lenkijos Katalikų Bažnyčiai. Kardinolui buvo 83 metai.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai