Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas nori susitikti su Putinu prieš JAV prezidento rinkimus

(atnaujinta 18:23 2020.08.16)
"NBC News" pranešė, kad Trampas prieš rinkimus rengs susitikimus su pasaulio lyderiais, tačiau nieko konkrečiai nenurodė apie galimybę bendrauti su Rusijos prezidentu

VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad prieš lapkričio mėnesį vyksiančius rinkimus norėtų asmeniškai susitikti su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu. Apie tai pranešė kanalas "NBC News", cituodamas šaltinius.

Anot kanalo pašnekovų, administracija svarstė keletą aukščiausiojo lygio susitikimo vietų ir datų variantų, tame tarpe rugsėjį Niujorke. Tokio susitikimo Baltuosiuose rūmuose tikslas vadinamas pranešimu apie pažangą kuriant susitarimą dėl branduolinių ginklų kontrolės.

Kaip vieną iš galimų variantų amerikiečių pusė numato, kad abiejų šalių vadovai pasirašys susitarimą dėl tolesnių derybų dėl "START-3" ptojekto pratęsimo.

Anot TV kanalo šaltinių, tai leistų Trampui rinkimų išvakarėse parodyti, kad jis sugeba derėtis dėl susitarimų.

"NBC News" pranešė, kad Trampas prieš rinkimus rengs susitikimus su pasaulio lyderiais, tačiau nieko konkrečiai nenurodė apie galimybę bendrauti su Rusijos prezidentu.

Anksčiau Trampas teigė, kad greičiausiai nepalaikys Putino pasiūlytos idėjos surengti JT Saugumo Tarybos narių internetinį aukščiausiojo lygio susitikimą Irano tema. Anot jo, jis mieliau šį klausimą aptartų po rinkimų.

JAV prezidentas Donaldas Trampas
© Sputnik / Эва Мари Ускатеги

Kalbant apie ginklų kontrolę, rugpjūčio 16-18 dienomis Vienoje vyks kitas derybų raundas šiuo ir kitais strateginio stabilumo klausimais tarp užsienio reikalų ministro pavaduotojo Sergejaus Riabkovo ir JAV specialiojo pasiuntinio ginklų kontrolės klausimais Marshallo Billingsley.

"START III" išlieka vienintelis galiojantis Rusijos ir JAV ginklų apribojimo susitarimas. Jo galiojimo laikas baigiasi po 2021 metų vasario 5 dieną. Vladimiras Putinas pasiūlė jį pratęsti penkeriems metams be išankstinių sąlygų. JAV administracija reikalauja, kad į derybas būtų įtraukta Kinija, Pekine ši idėja atmetama.

Putino ir Trampo susitikimai

Putinas ir Trampas pirmą kartą susitiko 2017 metų liepos mėnesį G20 aukščiausiojo lygio susitikime Hamburge. Tada jie surengė dviejų valandų derybas, kurių metu aptarė padėtį Sirijoje, Ukrainoje ir Korėjos pusiasalyje, taip pat kovos su terorizmu klausimus. Tų pačių metų lapkritį abiejų šalių vadovai kalbėjosi APEC viršūnių susitikime Vietnamo mieste Da Nange.

2018 metų liepos mėnesį Helsinkyje įvyko dvišalis aukščiausiojo lygio susitikimas, kurį Trumpas vėliau pavadino "vienu geriausių susitikimų", kurį jis turėjo. Kitas susitikimas buvo suplanuotas lapkričio mėn. Buenos Airėse vykusiame G20 viršūnių susitikime, tačiau Trampas jį atšaukė dėl incidento Kerčės sąsiauryje. Nepaisant to, prezidentai trumpai kalbėjo apie forumo dalyvius. Paskutinį kartą jie susitiko praėjusių metų birželį kitame G20 viršūnių susitikime Osakoje.

Dar šia tema
Trampas mano, kad Putinas gali būti pakviestas į kitą G8 susitikimą
Putinas ir Trampas telefonu aptarė situaciją su koronavirusu
Putinas ir Trampas atsisako skaitytis su Baltijos šalimis
Putinas ir Trampas kalbėjosi telefonu
Ingrida Šimonytė balsų traukime dėl Seimo rinkimų
 

Lietuvos policija pradėjo stebėti balsų pirkimą rinkimuose į Seimą

(atnaujinta 17:18 2020.09.26)
Lietuvos policijos vadovo teigimu, jau analizuojamos probleminės sritys, kuriose dažniausiai fiksuojami pažeidimai balsuojant

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), visuomeninė organizacija ir policija susitarė bendradarbiauti per rinkimus į Lietuvos Seimą, praneša VRK spaudos tarnyba.

Vienas svarbiausių Valstybinės rinkimų komisijos, policijos ir visuomeninės organizacijos "Baltosios pirštinės" uždaviniai yra užtikrinti, kad rinkimai vyktų skaidriai ir užkirsti kelią rinkėjų papirkinėjimui.

Valstybinės rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė pabrėžė, kad labai svarbu užtikrinti viešąją tvarką rinkimų apygardose tiek rengiant išankstinį balsavimą, tiek rinkimų dienomis.

Ji taip pat išreiškė viltį, kad visos bendradarbiaujančios partijos aktyviai reaguos į gautą informaciją apie galimus pažeidimus per rinkimus ir atitinkamai juos užfiksuos, kad būtų išvengta galimų pažeidimų tiek per rinkimų kampaniją, tiek per rinkimus į Seimą.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sakė, kad jie jau dabar aktyviai stebi ir analizuoja informaciją, sudaro pažeidimų žemėlapį, nustato galimus reagavimo būdus ir prevencines priemones. Pasak jo, policijos pareigūnai analizuoja ir problemines sritis, kuriose dažniausiai pastebimi pažeidimai rinkimuose arba užfiksuojami bandymai papirkti rinkėjus.

"Stebėseną vykdo mūsų žvalgybiniai padaliniai, kurie orientuoti į informacijos rinkimą dėl galimų balsų pirkimo. Esame pasiruošę, dirbsime tiek, kiek to reikalaus situacija. Tikimės, kad prisidės ir policijos rėmėjai, žmonės bus pilietiški ir aktyvūs ir bendras visų darbas padės užtikrinti skaidrius rinkimu", — sakė jis.

Valstybinė rinkimų komisija ir Lietuvos policija ragina žmones, turinčius informacijos apie galimą kyšininkavimą ar kitus su rinkimais susijusius įstatymų pažeidimus, kreiptis į atsakingas organizacijas ir pateikti informaciją.

Apie pažeidimus galima pranešti per elektroninių policijos tarnybų portalą arba paskambinus pagalbos telefono numeriu 112. Apie galimus pažeidimus taip pat galima pranešti skambinant VRK trumpuoju informacijos numeriu 1855.

Rinkimai į Seimą vyks spalio 11 dieną.

Tegai:
policija, Seimo rinkimai, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Politologas: NATO pratybos pasienyje su Baltarusija lėmė atsakomuosius veiksmus
Didelis nacionalinis pakilimas? Kaip smetoninės Lietuvos sekėjai veržiasi į Seimą
Džo Baidenas

Baidenas grasina Rusijai pasekmėmis dėl "kišimosi" į JAV prezidento rinkimus

(atnaujinta 21:42 2020.09.26)
Be to, Amerikos žvalgyba įtaria Rusijos Federaciją, Kiniją ir Iraną siekiu kištis į šalies vadovo rinkimus 2020 metais

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Kandidatas į prezidentus iš demokratų partijos Džo Baidenas (Joe Biden) pažadėjo Rusijai pasekmes dėl tariamo kišimosi į Amerikos vidaus reikalus, praneša RIA Novosti.

"Pažadu, kad bus pasekmių, bus pasekmės dėl kišimosi į mūsų suverenius reikalus", — NBC eteryje sakė Baidenas.

Anksčiau FTB direktorius Kristoferis Rėjus (Christopher Wray) sakė, kad Rusija bando paveikti JAV prezidento rinkimus 2020 metais, tačiau neliečia infrastruktūros.

Tačiau jis nepateikė jokių bandymų paveikti Amerikos rinkimus įrodymų.

Amerikos žvalgyba įtaria Rusijos Federaciją, Kiniją ir Iraną siekiu kištis į šalies vadovo rinkimus 2020 metais.

Rusija kategoriškai neigia šiuos kaltinimus.

Tegai:
rinkimai, JAV, Rusija, Džo Baidenas
Dar šia tema
JAV pralaimėjimo grėsmė. Kodėl Vašingtonas vėl įvedė sankcijas Teheranui
"Time" paskelbė 100 įtakingiausių žmonių reitingą
Turistai

Kokia šiandien diena: rugsėjo 27-osios šventės

(atnaujinta 23:41 2020.09.26)
Nuo rugsėjo 27 dienos iki metų galo lieka 95 dienos; savo vardadienius švenčia Damijonas, Daugilė, Kęstgaila, Kęstgailė, Kovaldas, Vicentas

Rugsėjo 27 yra 270-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 271-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 95 dienos.

2020 metų rugsėjo 27 dieną saulė teka 07:11, leidžiasi 19:09, dienos ilgis — 11 val. 58 min.

Šią dieną minima Pasaulinė turizmo diena

Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 metais.

Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai.

Taip pat minima Pasaulinė kurčiųjų diena

1951 metais Tarptautinė kurčiųjų federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline kurčiųjų diena. Šią dieną skatinama spręsti kurčiųjų integracijos į visuomenę problemas.

Daug reikšmės kurčiųjų gyvenimui, jų bendravimui ne tik vienas su kitu, bet ir su visa visuomene, turėjo bendravimo gestais atradimas. 1760 metais buvo įkurtas Paryžiaus kurčiųjų institutas, kuris ir padėjo pagrindus šiai kurčiųjų kalbai. Prie to daugiausiai prisidėjo instituto steigėjas Šarlis Mišelis L'Epė. Pirmasis gestų kalbos žodynas išleistas tik 1965 metais. Jį sudarė 300 simbolių.

Lietuvos socialinių darbuotojų diena

Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 dieną šalyje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena.

Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas.

Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkst. žmonių. Socialiniai darbuotojai dirba sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo įstaigose, teisėsaugos institucijose.

Socialinio darbo pradžia Lietuvoje laikomi 1990–1991 metai. Tuo metu šalyje pradėjo lankytis pirmieji socialiniai darbuotojai iš užsienio. Jie rengė seminarus socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo sistemų darbuotojams. Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos interneto svetainė

Savo vardadienius šiandien švenčia Damijonas, Daugilė, Kęstgaila, Kęstgailė, Kovaldas, Vicentas.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1540 metais popiežius įteisino Jėzaus draugiją.

1601 metais gimė vienas galingiausių monarchų Europoje — Prancūzijos karalius Liudvikas XIII.

1825 — Anglijoje pradėjo veikti pirmasis pasaulyje geležinkelis.

1854 metais įvyko pirmoji didelė katastrofa Atlanto vandenyne — nuskendo garlaivis "Arctic" su 300 keleivių ir įgulos narių.

Šią dieną 1939 metais po 19 dienų trukusio pasipriešinimo Lenkija pasidavė Vokietijai.

1922 metais po pirmojo steigiamojo susirinkimo įkurtas Lietuvos bankas.

1927 — pasirašytas Lietuvos konkordatas su Vatikanu.

1940 metais Vokietija, Italija ir Japonija pasirašė 10-ties metų karinį ir ekonominį paktą.

1993 — Abchazijos sukilėliai Gruzijoje užėmė Suchumį.

1996 metais Talibano sukilėliai užėmė Afganistano sostinę Kabulą.

Šią dieną 1997 metais pirmą kartą pasibaigus karo veiksmams Bosnijoje ir Hercegovinoje atnaujintos televizijos transliacijos.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai