Rusijos ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

"Peržengė ribas": Rusijos ambasada apie Linkevičiaus komentarą dėl Navalno sveikatos

(atnaujinta 16:51 2020.08.21)
Ambasada savo komentare pabrėžė, kad beveik kasdieninės Lietuvos užsienio reikalų ministro pastabos ir pareiškimai, tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su Rusija, "seniai nieko nestebina"

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje pakomentavo Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pasisakymą apie Rusijos valdžios veiksmus Aleksejaus Navalno atžvilgiu.

Ambasados komentaras paskelbtas diplomatinės atstovybės tinklalapyje.

Pranešime pažymima, kad beveik kasdieninės Lietuvos užsienio reikalų ministro pastabos ir teiginiai, tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su Rusija, "mūsų šalyje ilgą laiką nieko nestebina, juose vyrauja skubėjimas, išankstiniai nusistatymai".

"O štai savo viešame pasisakyme dėl Rusijos piliečio Navalno sveikatos būklės Linkevičius peržengė leistinas ribas. Lietuvos diplomatijos vadovas, leisdamas sau išsakyti tokias įžeidžiamas išvadas, kaip "tyčia delsia nustatyti diagnozę", "tipinis Kremliaus požiūrio į žmogaus gyvybę pavyzdys", "bandoma slėpti pėdsakus", akivaizdžiai supranta, kad tokie kaltinimai reikalauja arba įrodymų, arba atsiprašymo", — rašoma pranešime.

Penktadienį Linkevičius savo Twitter paskyroje pakomentavo Navalno situaciją, pabrėždamas, kad, jo nuomone, Rusijos valdžia tyčia neišleidžia tinklaraštininko gydytis į kitą šalį.

Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Одиноков

Prieš tai buvo paskelbta, kad Navalno gydytojas Aleksandras Murachovskis paskelbė, jog vyro būklė pagerėjo, tačiau ji yra nestabili ir neleidžia jo perkelti į kitą gydymo įstaigą.

Ketvirtadienio rytą lėktuvas, kuriuo Navalnas skrido iš Tomsko į Maskvą, skubiai nusileido Omske dėl to, kad Navalnui skrydžio metu sutriko sveikata. Navalno spaudos sekretorė Kira Jarmyš mano, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas. Ji tvirtina, kad lėktuve Navalnas nevalgė ir negėrė. Ligoninė teigė, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių.

Tegai:
Rusijos ambasada Lietuvoje, Rusijos ambasada, Linas Linkevičius, Lietuva, Rusija
 Į Lietuvą atvyks naujas JAV karių ir ginkluotos technikos kontingentas

Lietuvoje įvardyta naujojo Amerikos karinio kontingento buvimo trukmė

(atnaujinta 16:37 2020.09.22)
Kariai pakeis rugsėjo 4 dieną dviem mėnesiams Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, dislokuotą kariuomenę

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Į Lietuvą atvyks naujas JAV karių ir ginkluotos technikos kontingentas, kuris čia bus iki birželio vidurio, praneša "Reuters" su nuoroda į šalies krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį.

Be to, kartu su kariais atvyks tankai ir kita šarvuota technika.

Kariai pakeis rugsėjo 4 dieną dviem mėnesiams Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, dislokuotą kariuomenę.

Anot Karoblio, ilgesnis karių buvimas Lietuvoje nėra susijęs su įvykiais Baltarusijoje.

Dabartinis Amerikos kontingentas Lietuvoje liks ilgiau, nei planuota iš pradžių, prieš prasidedant krizei Baltarusijoje.

Po Baltarusijos prezidento rinkimų ir padėties pablogėjimo prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė stiprinantis respublikos sienų apsaugą su NATO šalimis, įskaitant Lietuvą ir Lenkiją. Pasak Lukašenkos, šios dvi šalys šalia Baltarusijos sienų didina karinius kontingentus ir kelia grėsmę Minskui.

Tegai:
Baltarusija, tankai, kariai, Raimundas Karoblis, JAV, Lietuva
Dar šia tema
ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
Linkevičius sukritikavo ES už nesutarimus dėl sankcijų Minskui
Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
Brexit

Kremlius nesikiš į Didžiosios Britanijos "Brexit" politiką

(atnaujinta 16:23 2020.09.22)
Didžiosios Britanijos vyriausybė rugsėjį pateikė įstatymo projektą, kuris, pasak daugelio ES atstovų, prieštarauja ne tik susitarimui dėl JK išstojimo iš ES sąlygų, bet tam tikrais atžvilgiais ir tarptautinei teisei

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Kremlius nesiruošia kištis į Didžiosios Britanijos "režimo" vidaus reikalus ir veiksmus, sakė Rusijos Federacijos prezidento spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į britų žiniasklaidos žurnalisto klausimą, ar Didžiosios Britanijos parlamento balsavimas už įstatymo projektą, leidžiantį atsisakyti kai kurių "Brexit" susitarimo dalių, galėtų reikšti blogą signalą Rusijos ir Kinijos "režimams" apie galimybę pažeisti tarptautinę teisę, praneša RIA Novosti.

"Žinote, mes nesikišame į Britanijos režimo vidaus reikalus ir veiksmus", — žurnalistams sakė Peskovas.

Didžiosios Britanijos vyriausybė rugsėjį pateikė įstatymo projektą, kuris, pasak daugelio ES atstovų, prieštarauja ne tik susitarimui dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES sąlygų, bet tam tikrais atžvilgiais ir tarptautinei teisei. Europos Sąjunga paragino šalį atsisakyti šių normų iki rugsėjo pabaigos.

Šiuo projektu siekiama Šiaurės Airijai suteikti netrukdomą patekimą į likusios šalies rinkas. Dokumente išdėstytos prekybos tarp Jungtinės Karalystės dalių taisyklės tuo atveju, jei ES nesudarys laisvosios prekybos susitarimo. JK išstojimo sutartyje buvo numatyta, kad Šiaurės Airija išliks JK muitų zona, tačiau nuo 2021 metų tarifai bus taikomi prekėms, kertančioms sieną nuo žemyninės Britanijos iki Šiaurės Airijos ir toliau į Airiją ar kitas ES šalis.

Išstojimo sutartis įsigaliojo 2020 metų vasario 1 dieną, po ko nė viena šalis negali vienašališkai pakeisti ar patikslinti sutarties.

Didžiosios Britanijos valdžia ketina "sunkiai dirbti" derėdamasi dėl prekybos susitarimo su ES, tačiau nesileis į kompromisus "dėl to, ką reiškia būti nepriklausoma šalimi", sakoma pranešime.

Praėjusio derybų rato metu šalys negalėjo susitarti dėl klausimų, susijusių su žuvininkystės pramone. Šalių nesutarimai lemia žvejybos zonų ribas.

JK išstojo iš ES sausio 31 dieną. Pereinamasis laikotarpis tęsis iki šių metų pabaigos. Iki tol šalys bando susitarti dėl savo būsimų santykių modelio. Šiuo metu šaliai ir toliau taikomos ES taisyklės, tačiau ji nedalyvauja priimant sprendimus Sąjungoje ir toliau moka įmokas į bendrą ES biudžetą.

Tegai:
ES, Didžioji Britanija, Rusija, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš"
Dar šia tema
Europos Sąjunga pratęsė antirusiškas sankcijas
Baltijos šalims prognozuojamas itin spartus ekonomikos atsigavimas
Tabakas, archyvinė nuotrauka

SAM siūlo uždrausti mažmeninę neapdoroto tabako prekybą

(atnaujinta 18:07 2020.09.22)
Taip siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas panaudojamas nelegaliai tabako gaminių gamybai

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Seimas praneša apie svarstomą galimybę drausti neapdoroto tabako mažmeninę prekybą.

Seimas pradėjo svarstyti sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio pristatytas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas panaudojamas nelegaliai tabako gaminių gamybai.

Pataisomis taip pat siūloma reglamentuoti neapdoroto tabako įvežimą į Lietuvos teritoriją, jo gabenimą, laikymą ir pardavimą šalies viduje.

Kaip pažymėjo viceministras, įstatymo projektu siūloma įtvirtinti neapdoroto tabako didmeninės prekybos licencijavimą bei nustatyti reikalavimus subjektams, norintiems įsigyti licencijas verstis didmenine prekyba neapdorotu tabaku. Taip pat siūloma įtvirtinti ekonomines sankcijas už veiklos su neapdorotu tabaku reikalavimų nesilaikymą.

Aiškinamajame rašte pažymima, kad teisės aktų pakeitimais siūloma drausti neapdoroto tabako mažmeninę prekybą, nes "su labai nesudėtinga ir nebrangia įranga labai nesudėtingai ir nedaug apdorojus tabako žaliavą iš jos galima pasigaminti apdorotą tabaką, kuris gali būti naudojamas nelegaliai tabako gaminių gamybai, taigi neapdoroto tabako mažmeninės prekybos draudimas yra nukreiptas siekiant užkirsti nelegalių tabako gaminių gamybą".

Po pristatymo už teisės aktų pataisas balsavo 63 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai.

Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 5 dieną.

Tegai:
tabakas, prekyba
Dar šia tema
SAM: narkotikams gaminti naudojamų medžiagų apyvarta bus kontroliuojama griežčiau
SAM: žengtas svarbus žingsnis užkertant kelią nelegaliai tabako gaminių gamybai