Linas Linkevičius

Lietuvos URM nusivylė ES sankcijų Baltarusijai mastu

(atnaujinta 23:25 2020.08.30)
Anksčiau po ES ministrų susitikimo Žozepas Borelis pranešė, kad planuojama įvesti sankcijas maždaug dvidešimčiai Baltarusijos pareigūnų

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Lietuva tikėjosi, kad ES sankcijos Baltarusijos pareigūnams bus didesnio masto, pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. 

Pasak URM vadovo, ES pasiekė susitarimą dėl pirmojo sankcijų paketo atsakingiems už "prezidento rinkimų klastojimą ir smurto prieš protestuotojus panaudojimą Baltarusijoje".

"Kokio dydžio sąrašas bus — sunku pasakyti, bet pirmas etapas nebus ypatingai toks, kokio aš galbūt tikėčiausi", — Lietuvos URM vadovą cituoja TASS.

Pasak Linkevičiaus, svarbu, kad "tai dar ne pabaiga". 

Penktadienį spaudos konferencijoje po neformalaus ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Berlyne ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis (Josep Borrell) žurnalistams sakė, kad partneriai planuoja įvesti sankcijas maždaug dvidešimčiai Baltarusijos pareigūnų, tačiau ateityje sąrašą bus galima plėsti. Borelis susilaikė nuo atsakymo į klausimą, ar į šį sąrašą bus įtrauktas šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Pablogėjus padėčiai Baltarusijoje po prezidento rinkimų, Vilnius paskelbė ketinantis taikyti asmenines sankcijas 32 Baltarusijos pareigūnams, atitinkamas dokumentas buvo pateiktas Vidaus reikalų ministerijai rugpjūčio 19 dieną. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad Užsienio reikalų ministerija išplėtė sankcijų sąrašą iki 118 asmenų. Sankcijų prieš Baltarusijos pareigūnus sąrašas turėtų būti pasirašytas kitos savaitės pradžioje.

Tegai:
sankcijos, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (332)
Dar šia tema
Putinas pripažino Baltarusijos prezidento rinkimus teisėtais
Latvija atsisako Baltarusijos elektros — Lietuvai pavyko?
Linkevičius: ES yra pasirengusi dalyvauti sprendžiant krizę Baltarusijoje
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas paragino pasaulio bendruomenę veikti kartu

(atnaujinta 19:58 2020.09.22)
Rusijos prezidento teigimu, susijusiame, tarpusavyje priklausomame pasaulyje, tarptautinių įvykių verpete reikia veikti kartu ir remtis JT Chartijoje įtvirtintais tarptautinės teisės principais

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino pasaulio bendruomenę veikti kartu, remiantis JT principais, kad būtų užtikrintas orus dabartinių ir ateities kartų gyvenimas, rašo RIA Novosti.

"Susijusiame, tarpusavyje priklausomame pasaulyje, tarptautinių įvykių verpete reikia veikti kartu ir remtis JT Chartijoje įtvirtintais tarptautinės teisės principais. Tik tokiu būdu galėsime įvykdyti aukštą savo organizacijos misiją ir užtikrinti orų gyvenimą dabarties ir ateities kartoms", — sakė jis kalbėdamas JT Generalinėje Asamblėjoje.

Be to, Rusijos prezidentas pabrėžė, kad dabar politikos misija yra atverti kelią prekybai ir sąžiningai konkurencijai, o ne "surišti rankas" verslui.

"Dabar politikos misija yra atverti kelią prekybai, bendriems projektams ir sąžiningai konkurencijai, o ne surišti rankas verslui ir verslo iniciatyvoms", — sakė Putinas.

Vladimiras Putinas pažymėjo, kad, pasak ekspertų, visiškas ar dalinis užimtumo sumažėjimas pasaulyje šių metų antrąjį ketvirtį prilygsta 400 milijonų darbo vietų praradimui.

"Turime padaryti viską, kad toks nedarbas netaptų sąstingiu, kad žmonės grįžtų į darbą ir galėtų išlaikyti savo šeimas, o ne atsidurtų skurdo gniaužtuose, neturėdami jokių gyvenimo perspektyvų. Tai iš tiesų opiausia pasaulinė ir socialinė problema", — apibendrino Putinas.

Tegai:
JT Generalinė Asamblėja, Vladimiras Putinas
 Į Lietuvą atvyks naujas JAV karių ir ginkluotos technikos kontingentas

Lietuvoje įvardyta naujojo Amerikos karinio kontingento buvimo trukmė

(atnaujinta 16:37 2020.09.22)
Kariai pakeis rugsėjo 4 dieną dviem mėnesiams Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, dislokuotą kariuomenę

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Į Lietuvą atvyks naujas JAV karių ir ginkluotos technikos kontingentas, kuris čia bus iki birželio vidurio, praneša "Reuters" su nuoroda į šalies krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį.

Be to, kartu su kariais atvyks tankai ir kita šarvuota technika.

Kariai pakeis rugsėjo 4 dieną dviem mėnesiams Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, dislokuotą kariuomenę.

Anot Karoblio, ilgesnis karių buvimas Lietuvoje nėra susijęs su įvykiais Baltarusijoje.

Dabartinis Amerikos kontingentas Lietuvoje liks ilgiau, nei planuota iš pradžių, prieš prasidedant krizei Baltarusijoje.

Po Baltarusijos prezidento rinkimų ir padėties pablogėjimo prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė stiprinantis respublikos sienų apsaugą su NATO šalimis, įskaitant Lietuvą ir Lenkiją. Pasak Lukašenkos, šios dvi šalys šalia Baltarusijos sienų didina karinius kontingentus ir kelia grėsmę Minskui.

Tegai:
Baltarusija, tankai, kariai, Raimundas Karoblis, JAV, Lietuva
Dar šia tema
ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
Linkevičius sukritikavo ES už nesutarimus dėl sankcijų Minskui
Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"

"Lyg karantino nebūta": Vilniuje vyko "Tautų mugė 2020"

(atnaujinta 17:48 2020.09.22)
Renginio svečiai susipažino su Lietuvoje gyvenančių tautinių bendruomenių tradicijomis, papročiais ir gyvenimo būdu

"Tautų mugė" Vilniuje vyko jau dvyliktą kartą. Mugė Vilniaus senamiestyje vyko rugsėjo 18–20 dienomis.

Pagrindinis mugės tikslas — surengti Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų, amatų, nacionalinių valgių, papročių ir buities tradicijų pristatymą.

Mugėje kasmet dalyvauja patys aktyviausi amatų ir kulinarijos meistrai, dainų ir šokių virtuozai.

Šiemet mugės pramogos vyko visame Gedimino prospekte, Odminių, Žemaitės skveruose, Lukiškių aikštės prieigose ir Arkikatedros aikštėje. Vilniečiai ir miesto svečiai galėjo paragauti įvairių nacionalinių valgių, sužinoti jų ruošimo subtilybes ir receptūrų įvairoves, susipažinti su tautiniais papročiais ir buities tradicijomis.

Žiūrėkite Sputnik Lietuva vaizdo įrašą apie tai, kaip žmonės linksminosi šiltą rugsėjo savaitgalį Vilniaus centre.

Tegai:
Vilnius, Tautų mugė