Marija Kolesnikova, archyvinė nuotrauka

Ukrainos VRM: Kolesnikova yra Baltarusijos teritorijoje

(atnaujinta 12:21 2020.09.08)
Anksčiau Ukrainos pasienio tarnyba pranešė, kad Kolesnikova į pasienio kontrolės punktą neatvyko

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas Antonas Geraščenka sakė, kad Baltarusijos opozicijos koordinacinės tarybos prezidiumo narė Marija Kolesnikova yra Baltarusijos teritorijoje, rašo RIA Novosti.

Anksčiau Ukrainos pasienio tarnyba pranešė, kad Kolesnikova į pasienio kontrolės punktą neatvyko, tarybos atstovai Ivanas Kravtsovas ir Antonas Rodnenkovas atvyko į įvažiavimo į šalį punktą, jie pereina pasienio kontrolę.

Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba pranešė, kad Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos atstovai Ivanas Kravtsovas ir Antonas Rodnenkovas išvyko iš respublikos teritorijos ir įvažiavo į Ukrainą, turi leidimą gyventi šioje šalyje.

"Marijos Kolesnikovos nepavyko išvyti iš Baltarusijos, nes ši drąsi moteris ėmėsi priemonių užkirsti kelią jos sienos kirtimui. Ji liko Baltarusijos Respublikos teritorijoje. Visa atsakomybė už jos sveikatą ir gyvybę krenta ant Aleksandro Lukašenkos pečių", — rašė Geraščenka Facebook'e.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas anksčiau patvirtino, kad Kolesnikova, taip pat kiti du Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos atstovai Kravtsovas ir Rodnenkovas užsiregistravo pasienio patikros punkte ir patraukė link Ukrainos. Tuo tarpu valstybinė žiniasklaida tvirtina, kad Kolesnikova buvo sulaikyta pasienyje, o Kravcovui ir Rodnenkovui pavyko pabėgti. Baltarusijos valstybės sienos komiteto atstovas Antonas Byčkovskis antradienį sakė, kad Kravcovas ir Rodnenkovas paliko respublikos teritoriją, o Kolesnikova buvo sulaikyta.

Tuo tarpu į Baltarusijos prezidento postą kandidatavusi Svetlana Tichanovskaja paragino paleisti Opozicijos koordinavimo tarybos prezidiumo narę Mariją Kolesnikovą.

"Marija Kolesnikova turėtų būti nedelsiant paleista, kaip ir visi anksčiau sulaikyti koordinavimo tarybos nariai ir politiniai kaliniai. Koordinavimo tarybos užduotis yra būti derybų platforma. Nėra kito sprendimo, ir [prezidentas Aleksandras — Sputnik] Lukašenka turi tai suvokti. Negalite laikyti žmonių įkaitais. Pagrobdamas žmones dienos viduryje, Lukašenka demonstruoja silpnybę ir bejėgiškumą", — "Telegram" pareiškė Tichanovskaja.

Anksčiau Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais, paskelbė apie koordinacinės tarybos sukūrimą. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl raginimų perimti valdžią. Opozicijos taryba teigia, kad visi jos nustatyti tikslai ir metodai yra teisėti, pagrįsti respublikos Konstitucija.

Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja
© AP Photo / Mindaugas Kulbis

Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, prasidėjo masiniai opozicijos protestai — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų.

Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

Tegai:
Baltarusija, Marija Kolesnikova
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)
Dar šia tema
Revoliucijos lyderių kaita Baltarusijoje — kodėl tai svarbu Lietuvai?
Ekspertas: Lietuva mano, kad jos pozicija Baltarusijos atžvilgiu — teisingiausia ES
Nausėda ir Zelenskis aptarė situaciją Baltarusijoje
Vilkikai, archyvinė nuotrauka

Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju

(atnaujinta 17:59 2020.09.22)
Šiuo metu darbas pasienyje vyksta įprasta tvarka, tačiau oficialus Vilnius neatmeta sienos uždarymo galimybės, pranešė Susisiekimo ministerija

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič pareiškė, kad vežėjai, dirbantys su Rytų rinka, galės nukreipti krovinių srautus per kitas šalis, jei Baltarusijos siena bus uždaryta. Apie tai praneša TASS.

Narkevič pažymėjo, kad šiuo metu darbas pasienyje vyksta įprasta tvarka, tačiau oficialus Vilnius neatmeta sienos uždarymo galimybės.

Anot jo, įvykus blogiausiam scenarijui, krovinių srautai būtų nukreipiami per kitas šalis, visų pirma — Latviją.

Jis paaiškino, kad Lietuvos susisiekimo ministerija taip pat papildomai bendradarbiauja su Lenkija ir Ukraina ir bando sudaryti krovininiam transportui maršruto galimybes, kad pavyktų tolygiai paskirstyti sunkvežimių srautus.

Vilniaus ir Minsko santykiai pablogėjo po prezidento rinkimų Baltarusijoje, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka. Lietuvos politikai teigia, kad rezultatai buvo "suklastoti", ir reikalauja pakartotino balsavimo.

Ketvirtadienį Baltarusijos lyderis paskelbė priverstinį "valstybės sienos uždarymą iš Vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprino sienos su Ukraina apsaugą.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esantys postai veikia įprastu režimu.

Tegai:
Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)
Dar šia tema
Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, pavojingai manevravo neblaivus vairuotojas
Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas savo kalboje JT Generalinėje Asamblėjoje nepaminėjo Rusijos

(atnaujinta 18:33 2020.09.22)
Trampas daugiausia dėmesio skyrė Kinijai, kurią jis ragino "atsakyti" už koronaviruso plitimą

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas savo kalboje JT Generalinėje Asamblėjoje nepaminėjo Rusijos, rašo RIA Novosti.

Trampas daugiausia dėmesio skyrė Kinijai, kurią jis ragino "atsakyti" už koronaviruso plitimą. Visa Trampo kalba truko apie septynias minutes.

Rusiją įžangoje į Trampo kalbą paminėjo JAV nuolatinė atstovė JT Kelly Kraft, kritikuodama Maskvą už Sirijos vyriausybės palaikymą.

Be to, JAV prezidentas paragino JT spręsti "tikras problemas", su kuriomis susiduria pasaulis.

"Jei JT nori būti veiksminga organizacija, ji turi sutelkti dėmesį į tikrąsias pasaulio problemas. Tai terorizmas, moterų priespauda, ​​priverstinis darbas, prekyba narkotikais, prekyba žmonėmis ir prekyba kūnu, etninės problemos, religinių mažumų persekiojimas", — sakė jis.

Trampas patikino, kad JAV visada bus lyderės ginant žmogaus teises.

Tegai:
JT Generalinė Asamblėja, Donaldas Trampas
Dar šia tema
JT generalinis sekretorius pakomentavo rusiškos vakcinos nuo COVID-19 registravimą
Rusijos URM pakomentavo JT ŽTT rezoliuciją dėl Baltarusijos
Aš praradau visus. Trampas prisipažino po rinkimų pajutęs kartėlį