Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda kviečia Seimą efektyviai išnaudoti likusius darbo mėnesius

(atnaujinta 21:48 2020.09.08)
Susitikime su Seimo valdybos nariais prezidentas pabrėžė, kad ruošiant kitų metų valstybės biudžetą būtina turėti galvoje, kad jį priimti turės jau būsimas Seimas

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Seimo valdybos nariais aptarė prioritetinius parlamento rudens plenarinės sesijos darbus, tarp kurių svarbiausias bus kitų metų biudžeto parengimas.

Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

"Besibaigianti Seimo kadencija buvo pilna iššūkių, tačiau dabar reikia galvoti apie tai, kaip efektyviai išnaudoti likusius mėnesius", — sakė šalies vadovas.

Pasak prezidento, praėjusią savaitę Regionų forume pasirašytas parlamentinių partijų memorandumas dėl savivaldybių savarankiškumo stiprinimo rodo, kad prireikus politikai gali rasti politinės valios ir pasiekti sudėtingus susitarimus. Susitikime aptarta galimybė memorandumo pagrindu suformuluoti konkrečius naujus siūlymus dėl savivaldybių galimybių skolintis išplėtimo.

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad ruošiant kitų metų valstybės biudžetą būtina turėti galvoje, kad jį priimti turės jau būsimas Seimas, todėl procesas turi būti sklandus ir nukreiptas į tęstinumo užtikrinimą.

Šalies vadovas sieks, kad biudžete atsispindėtų ir gerovės valstybės tikslai. Būtina rasti sprendimų, kurie užtikrintų tolesnį nuoseklų pensijų augimą, nes nuo to priklauso didžiausią socialinę atskirtį ir skurdą patiriančių žmonių ateitis. Sukaupti tam daugiau finansinių išteklių, pasak prezidento, padėtų anksčiau užregistruotos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos.

Ne mažiau svarbu sudėti pagrindus inovatyviai, aukštos pridėtinės vertės ekonomikai — tam reikalingas didesnis finansavimas mokslui ir inovacijoms.

Susitikime taip pat aptartos kitos prezidento teisėkūros iniciatyvos, visų pirma — anksčiau registruotos įstatymų pataisos, kuriomis numatyta viešųjų pirkimų reforma, bei kovos su korupcija sistemos pertvarka.

Seimui taip pat bus teikiamas šalies vadovo siūlymas atnaujinti švietimo sistemą, užtikrinant lygaus starto galimybes visiems Lietuvos vaikams, kad ir kur jie gyventų, ir Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama užtikrinti stipresnę darbingumo netekusių asmenų socialinę apsaugą nedarbo atveju.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos Lietuvos užsienio politikos aktualijos, tarp jų ir padėtis Baltarusijoje.

Tegai:
Seimas
Dar šia tema
VRK neleido Viačeslavui Titovui dalyvauti Lietuvos Seimo rinkimuose
Nusipelnėte gyventi geriau? Seimo rinkimai jau čia pat — dėl ko gi stengiasi kandidatai
VRK neregistravo Venckienės kandidate į Seimo narius
Vilkikai, archyvinė nuotrauka

Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju

(atnaujinta 17:59 2020.09.22)
Šiuo metu darbas pasienyje vyksta įprasta tvarka, tačiau oficialus Vilnius neatmeta sienos uždarymo galimybės, pranešė Susisiekimo ministerija

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič pareiškė, kad vežėjai, dirbantys su Rytų rinka, galės nukreipti krovinių srautus per kitas šalis, jei Baltarusijos siena bus uždaryta. Apie tai praneša TASS.

Narkevič pažymėjo, kad šiuo metu darbas pasienyje vyksta įprasta tvarka, tačiau oficialus Vilnius neatmeta sienos uždarymo galimybės.

Anot jo, įvykus blogiausiam scenarijui, krovinių srautai būtų nukreipiami per kitas šalis, visų pirma — Latviją.

Jis paaiškino, kad Lietuvos susisiekimo ministerija taip pat papildomai bendradarbiauja su Lenkija ir Ukraina ir bando sudaryti krovininiam transportui maršruto galimybes, kad pavyktų tolygiai paskirstyti sunkvežimių srautus.

Vilniaus ir Minsko santykiai pablogėjo po prezidento rinkimų Baltarusijoje, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka. Lietuvos politikai teigia, kad rezultatai buvo "suklastoti", ir reikalauja pakartotino balsavimo.

Ketvirtadienį Baltarusijos lyderis paskelbė priverstinį "valstybės sienos uždarymą iš Vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprino sienos su Ukraina apsaugą.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esantys postai veikia įprastu režimu.

Tegai:
Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, pavojingai manevravo neblaivus vairuotojas
Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas savo kalboje JT Generalinėje Asamblėjoje nepaminėjo Rusijos

(atnaujinta 18:33 2020.09.22)
Trampas daugiausia dėmesio skyrė Kinijai, kurią jis ragino "atsakyti" už koronaviruso plitimą

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas savo kalboje JT Generalinėje Asamblėjoje nepaminėjo Rusijos, rašo RIA Novosti.

Trampas daugiausia dėmesio skyrė Kinijai, kurią jis ragino "atsakyti" už koronaviruso plitimą. Visa Trampo kalba truko apie septynias minutes.

Rusiją įžangoje į Trampo kalbą paminėjo JAV nuolatinė atstovė JT Kelly Kraft, kritikuodama Maskvą už Sirijos vyriausybės palaikymą.

Be to, JAV prezidentas paragino JT spręsti "tikras problemas", su kuriomis susiduria pasaulis.

"Jei JT nori būti veiksminga organizacija, ji turi sutelkti dėmesį į tikrąsias pasaulio problemas. Tai terorizmas, moterų priespauda, ​​priverstinis darbas, prekyba narkotikais, prekyba žmonėmis ir prekyba kūnu, etninės problemos, religinių mažumų persekiojimas", — sakė jis.

Trampas patikino, kad JAV visada bus lyderės ginant žmogaus teises.

Tegai:
JT Generalinė Asamblėja, Donaldas Trampas
Dar šia tema
JT generalinis sekretorius pakomentavo rusiškos vakcinos nuo COVID-19 registravimą
Rusijos URM pakomentavo JT ŽTT rezoliuciją dėl Baltarusijos
Aš praradau visus. Trampas prisipažino po rinkimų pajutęs kartėlį