ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Vyksta žaidimas. Kodėl ES blokavo sankcijas Baltarusijai

(atnaujinta 15:18 2020.09.10)
Norint patvirtinti sankcijas Baltarusijai, reikalingas visų 27 ES šalių sutikimas, tačiau Europos Sąjungoje nėra vieningos pozicijos dėl sankcijų

VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. "Bloomberg" paskelbė, kad ES sankcijos Baltarusijai blokuojamos. Sputnik radijo eteryje savo nuomonę apie padėtį pareiškė EAEU instituto generalinis direktorius Vladimiras Lepiochinas.

Kipras blokavo Europos Sąjungos sankcijas Baltarusijai, praneša "Bloomberg", remdamasi informuotais šaltiniais.
Pasak laikraščio, Viduržemio jūros regiono valstybė nesutiko su siūlomomis priemonėmis, susijusiomis su Minsku, siekdama įtraukti į ES sankcijų sąrašus septynias Turkijos kompanijas, dalyvavusias gręžimo operacijose gamtinėms dujoms išgauti Kipro ekonominėje zonoje.

Norint patvirtinti sankcijas Baltarusijai, reikalingas visų 27 ES šalių sutikimas.

Sputnik radijo eteryje EAEU instituto generalinis direktorius Vladimiras Lepiochinas išreiškė nuomonę, kad Europos Sąjungoje nėra vieningos pozicijos dėl sankcijų.

"Mes matome, kad dvi didžiosios Europos šalys — Prancūzija ir Vokietija — jau seniai pakeitė savo poziciją, jos visiškai nesuinteresuotos skelbti ekonomines sankcijas. Tai reiškia, kad Europoje yra susiskaldymas. Visus įvykius Baltarusijoje organizuoja tokios šalys kaip Lenkija, Lietuva, remiamos Didžiosios Britanijos ir įvairių Amerikos fondų — ne Vašingtono, ne Baltųjų rūmų, bet Amerikos demokratų, Sorošo šalininkų ir kt. Tie, kas puola Baltarusiją, lobizuoja sankcijas tiek Rusijai, tiek Baltarusijai, tačiau jie nebegauna visos paramos. Vyksta žaidimas. Ir nėra ankstesnės vienybės ir noro paskelbti papildomas sankcijas. Kodėl Baltarusijos "revoliucija" neturi jokių galimybių tęstis? Būtent todėl, kad pasiutusių (Baltarusijos prezidento Aleksandro) Lukašenkos nuvertimo šalininkų — Lenkijos, Lietuvos politikų — nebepalaiko daugelis kitų Europos šalių. Revoliucija dūsta, bandymas perimti jėgos pozicijas nepavyksta, Rusija pažadėjo Baltarusijai palaikymą. Visi Vakaruose tai supranta", — sakė Vladimiras Lepiochinas.

Anksčiau ES paskelbė, kad nepripažįsta Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų sąžiningais ir teisėtais, taip pat atsisakė pripažinti jų rezultatus. Be to, Europos Sąjungos vadovai sutiko įvesti individualias sankcijas už smurto naudojimą prieš demonstrantus ir, kaip mano ES, rinkimų klastojimą. Estija, Latvija ir Lietuva jau įvedė draudimą atvykti į savo šalis 30 Baltarusijos pareigūnų.

Pasak Europos Komisijos spaudos tarnybos ir ES užsienio politikos atstovo Peterio Stano, Europos Sąjunga toliau dirba su asmenų, kuriems planuojamos ribojamosios priemonės, susijusios su situacija Baltarusijoje, sąrašo.

Tegai:
sankcijos, Baltarusija, ES
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)
Dar šia tema
ES pavadino Rusiją "pagrindine figūra" sprendžiant konfliktą Baltarusijoje
ES užsienio reikalų ministrai nesusitarė dėl sankcijų Baltarusijai
Linkevičius: ES yra pasirengusi dalyvauti sprendžiant krizę Baltarusijoje
ES vėliavos Briuselyje, archyvinė nuotrauka

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas atidėjo ES viršūnių susitikimą

(atnaujinta 20:03 2020.09.22)
Turimas omenyje specialusis ES viršūnių susitikimas, kuris buvo numatytas rugsėjo 24–25 dienomis

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis (Charles Michel) nusprendė rugsėjo 24–25 dienomis planuotą Europos viršūnių susitikimą perkelti į spalio 1–2 dienas, socialiniame tinkle Twitter sakė Europos Vadovų Tarybos vadovo atstovas Barendas Leitsas (Barend Leyts).

"Europos Vadovų Tarybos pirmininkas nusprendė atidėti specialųjį ES viršūnių susitikimą, kuris buvo numatytas rugsėjo 24–25 dienomis. Jis įvyks spalio 1–2 dienomis", — rašė Leitsas.

Jis paaiškino, kad vienam iš Mišelio apsaugos pareigūnų buvo diagnozuotas koronavirusas, todėl Europos Vadovų Tarybos pirmininkas nusprendė laikytis karantino.

"Šiuo metu jis neserga", — pridūrė Europos Vadovų Tarybos vadovo atstovas.

Tegai:
ES
Vilkikai, archyvinė nuotrauka

Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju

(atnaujinta 17:59 2020.09.22)
Šiuo metu darbas pasienyje vyksta įprasta tvarka, tačiau oficialus Vilnius neatmeta sienos uždarymo galimybės, pranešė Susisiekimo ministerija

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič pareiškė, kad vežėjai, dirbantys su Rytų rinka, galės nukreipti krovinių srautus per kitas šalis, jei Baltarusijos siena bus uždaryta. Apie tai praneša TASS.

Narkevič pažymėjo, kad šiuo metu darbas pasienyje vyksta įprasta tvarka, tačiau oficialus Vilnius neatmeta sienos uždarymo galimybės.

Anot jo, įvykus blogiausiam scenarijui, krovinių srautai būtų nukreipiami per kitas šalis, visų pirma — Latviją.

Jis paaiškino, kad Lietuvos susisiekimo ministerija taip pat papildomai bendradarbiauja su Lenkija ir Ukraina ir bando sudaryti krovininiam transportui maršruto galimybes, kad pavyktų tolygiai paskirstyti sunkvežimių srautus.

Vilniaus ir Minsko santykiai pablogėjo po prezidento rinkimų Baltarusijoje, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka. Lietuvos politikai teigia, kad rezultatai buvo "suklastoti", ir reikalauja pakartotino balsavimo.

Ketvirtadienį Baltarusijos lyderis paskelbė priverstinį "valstybės sienos uždarymą iš Vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprino sienos su Ukraina apsaugą.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esantys postai veikia įprastu režimu.

Tegai:
Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)
Dar šia tema
Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, pavojingai manevravo neblaivus vairuotojas
Autobusas Vilniuje

"Kultūros naktis" Vilniuje: viešasis transportas veš keleivius į festivalį ir namo

(atnaujinta 18:37 2020.09.22)
Kultūros ir meno festivalio metu sostinėje naktį kursuos autobusai, kuriuose galios įprastiniai bilietai

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Festivalio "Kultūros naktis" metu Vilniuje bus organizuotos patogios kelionės viešuoju transportu ir naktį kursuojantys autobusai, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Kultūros ir meno festivalis "Kultūros naktis" Vilniaus gyventojus ir svečius jau keturioliktą kartą naktinėti kvies rugsėjo 25–26 dienomis. Festivalio programoje numatyta per 90 kultūros renginių — pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius.

Į festivalį ir iš jo savivaldybė ragina vykti miesto autobusais ir troleibusais, pažymi, jog renginio proga naktį kursuos ir specialūs maršrutai 181R, 182R, 183R, 184R ir 185R. Visame viešajame transporte, taip pat ir naktį kursuojančiuose autobusuose galios įprastiniai bilietai.

Vilnius primena renginių metu rūpintis savimi ir aplinkiniais — dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, o jei jaučiami peršalimo simptomai — likti namuose. Taip pat kaukes primenama dėvėti ir viešajame transporte.

Kaip viešuoju transportu nuvykti į miesto centrą

 • Iki stotelės Arkikatedra keleiviai gali atvykti 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusais.
 • Iki stotelės Karaliaus Mindaugo tiltas — 6G maršruto autobusais bei 2, 3, 4, 17 ir 20 maršrutų troleibusais.
 • Iki stotelės Vinco Kudirkos aikštė — 1G, 11, 53 ir 88 maršrutų autobusais bei 2, 3, 6, 12 ir 20 maršrutų troleibusais.

Kaip kursuos autobusai naktį iš rugsėjo 25 į 26 d.

Keleiviai po festivalio "Kultūros naktis" turės galimybę namo grįžti šių maršrutų autobusais:

 • 181R Saulėtekis–Žygimantų g.–Savanorių–Laisvės pr.–Fabijoniškės;
 • 182R Pilaitė–Žvėrynas–Žygimantų–Maironio g.–Stotis;
 • 183R Santariškės–Didlaukio–Kalvarijų–Pylimo g.–Stotis–Gerosios Vilties st.;
 • 184R Ateities–Žirmūnų–Pylimo g.–Naujininkai;
 • 185R Pašilaičiai–Šeškinė–Konstitucijos pr.–Žygimantų–Olandų g.–Pavilnys–Parko g.
Схема движения автобусов в Вильнюсе в Ночь культуры
© Photo : Vilnius
Kaip kursuos autobusai naktį iš rugsėjo 25 į 26 d. Vilniuje

181R, 182R, 183R, 184R IR 185R maršrutų autobusai šiose viešojo transporto stotelėse keleivių patogumui ir saugumui, jog žmonės nesibūriuotų vienu metu ir laikytųsi atstumo, stovės ilgiau:

 • Karaliaus Mindaugo tiltas: 181R, 185R.
 • Vinco Kudirkos aikštė: 181R, 183R, 184R.
 • Centro poliklinika: 181R, 183R, 184R.
 • Žaliasis tiltas: 183R, 184R.
 • Europos aikštė: 185R.
 • Trakų (J. Basanavičiaus g.): 181R, 184R.
 • MO muziejus:
 • Operos ir baleto teatras: 182R.
 • Arkikatedra: 182R.
 • Bernardinų sodas: 182R.
 • Juozo Tumo–Vaižganto: 182R.

Su šių maršrutų trasomis bei tvarkaraščiais keleiviai gali susipažinti interneto tinklalapyje www.stops.lt.

Tegai:
viešasis transportas, festivalis, Kultūros naktis, Vilnius, Lietuva
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje