Svetlana Tichanovskaja Lenkijoje

Tichanovskaja papasakojo apie ketinimą gyventi Lietuvoje

(atnaujinta 13:31 2020.09.11)
Į Lietuvą moteris atvyko rugpjūčio pradžioje. Nuo to laiko ji iš Lietuvos skelbia pranešimus, ragindama baltarusius protestuoti ir streikuoti

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja kol kas nemato pagrindo išvykti iš Lietuvos, kur ji atvyko beveik iškart po rinkimų.

"Kol kas nematau pagrindo išvykti iš Lietuvos. Ten organizavome komandą, prie mūsų prisijungė stipri komanda. Dirbame ten, Lenkijoje turime savo atstovus: kol kas Pavelą Latušką. Lenkijoje turime didžiulę baltarusių išeiviją", — Tichanovskajos žodžius Lenkijos televizijos kanalui "Belsat" cituoja RIA Novosti.

Pasak Tichanovskajos, ji ir kiti opozicijos veikėjai planuoja "daugiau tokio pobūdžio kelionių po visą Europą".

Anksčiau Čekijos Respublikos ministras pirmininkas Andrejus Babišas pasipriešino oficialiam Višegrado ketverto (Čekijos, Lenkijos, Slovakijos ir Vengrijos (V4) ministrų pirmininkų susitikimui su Baltarusijos opozicijos atstovais Lenkijos mieste Liubline, kur numatytas V4 šalių ministrų pirmininkų susitikimas.

Kaip vėliau sakė pati Tichanovskaja, "planai pasikeitė" ir ji nevyks į Liubliną, o iš Lenkijos grįš atgal į Vilnių.

Tichanovskaja į Lietuvą atvyko praėjus dienai po balsavimo ir preliminarių rinkimų rezultatų paskelbimo. Rinkimus laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka. Nuo tada moteris reguliariai susitinka su Lietuvos politikais ir kitų Vakarų šalių atstovais. Be to, praėjusią savaitę į Vilnių atvyko kitas Baltarusijos opozicijos atstovas Pavelas Latuška. Išvykusi Tichanovskaja nuolat ragina Baltarusijos piliečius tęsti protestus ir streikus.

Kaip teigė Lukašenka, jis asmeniškai padėjo Tichanovskajai išvykti į Lietuvą, kur yra jos vaikai, tačiau Vilniuje ją "apraizgė" Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir vietos specialiosios tarnybos.

Tegai:
Lietuva, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)
Dar šia tema
Landsbergis pasiūlė Tichanovskajai įsteigti "Baltarusijos atstovybę" Vilniuje
Tichanovskaja: opozicija pasirengusi aptarti tarpininkų dalyvavimą Baltarusijos klausimu
Tichanovskaja ETPA pasiūlė įvesti asmenines sankcijas Baltarusijos valdžios institucijoms
Tuskas pasiūlė nominuoti Tichanovskają ir jos vyrą Nobelio taikos premijai
ES vėliavos Briuselyje, archyvinė nuotrauka

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas atidėjo ES viršūnių susitikimą

(atnaujinta 20:03 2020.09.22)
Turimas omenyje specialusis ES viršūnių susitikimas, kuris buvo numatytas rugsėjo 24–25 dienomis

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis (Charles Michel) nusprendė rugsėjo 24–25 dienomis planuotą Europos viršūnių susitikimą perkelti į spalio 1–2 dienas, socialiniame tinkle Twitter sakė Europos Vadovų Tarybos vadovo atstovas Barendas Leitsas (Barend Leyts).

"Europos Vadovų Tarybos pirmininkas nusprendė atidėti specialųjį ES viršūnių susitikimą, kuris buvo numatytas rugsėjo 24–25 dienomis. Jis įvyks spalio 1–2 dienomis", — rašė Leitsas.

Jis paaiškino, kad vienam iš Mišelio apsaugos pareigūnų buvo diagnozuotas koronavirusas, todėl Europos Vadovų Tarybos pirmininkas nusprendė laikytis karantino.

"Šiuo metu jis neserga", — pridūrė Europos Vadovų Tarybos vadovo atstovas.

Tegai:
ES
Vilkikai, archyvinė nuotrauka

Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju

(atnaujinta 17:59 2020.09.22)
Šiuo metu darbas pasienyje vyksta įprasta tvarka, tačiau oficialus Vilnius neatmeta sienos uždarymo galimybės, pranešė Susisiekimo ministerija

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič pareiškė, kad vežėjai, dirbantys su Rytų rinka, galės nukreipti krovinių srautus per kitas šalis, jei Baltarusijos siena bus uždaryta. Apie tai praneša TASS.

Narkevič pažymėjo, kad šiuo metu darbas pasienyje vyksta įprasta tvarka, tačiau oficialus Vilnius neatmeta sienos uždarymo galimybės.

Anot jo, įvykus blogiausiam scenarijui, krovinių srautai būtų nukreipiami per kitas šalis, visų pirma — Latviją.

Jis paaiškino, kad Lietuvos susisiekimo ministerija taip pat papildomai bendradarbiauja su Lenkija ir Ukraina ir bando sudaryti krovininiam transportui maršruto galimybes, kad pavyktų tolygiai paskirstyti sunkvežimių srautus.

Vilniaus ir Minsko santykiai pablogėjo po prezidento rinkimų Baltarusijoje, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka. Lietuvos politikai teigia, kad rezultatai buvo "suklastoti", ir reikalauja pakartotino balsavimo.

Ketvirtadienį Baltarusijos lyderis paskelbė priverstinį "valstybės sienos uždarymą iš Vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprino sienos su Ukraina apsaugą.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esantys postai veikia įprastu režimu.

Tegai:
Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)
Dar šia tema
Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, pavojingai manevravo neblaivus vairuotojas