Partijos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis

Karbauskis pareiškė, kad konservatoriai "nekenčia" senyvo amžiaus žmonių

(atnaujinta 21:02 2020.10.02)
Lietuvos valdančiosios partijos lyderis pasakė bijąs įsivaizduoti, kas nutiktų žmonėms, laukiantiems socialinių garantijų, jei premjeru taptų opozicijos partijos atstovas

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad konservatoriai "nekenčia" senyvo amžiaus žmonių. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Karbauskis prisiminė, kad konservatoriams valdant buvo nurėžtos pensijos, įkalinant pensininkus septyneriems metams su beveik neaugusiomis mažomis pajamomis, nes "Sodrą" jie praskolino taip, kad nebuvo iš ko tai pensijai kilti.

"3,7 mln. eurų skolų perkėlėte ant Lietuvos pensininkų pečių — kiekvienam iš jų teko padengti po daugiau nei 6 tūkst. eurų. Tai jūsų, konservatoriai, sprendimų dėka "Sodra" per maždaug dešimt metų sumokėjo apie 1,1 mlrd. eurų palūkanų. Tai reiškia, kad kiekvienam senjorui tai kainavo dar apie 1 700 eurų. Be praskolintų senjorų žinios ir sutikimo, žinoma", — parašė Karbauskis.

Jis pažymėjo, kad dabar pensijos padidėjo 50 procentų, tačiau vietoje to, kad prisidėtų prie šių pokyčių, konservatoriai niekada per tuos ketverius metus nebalsavo už valstybės biudžetą, kuriame buvo numatytas senatvės pensijų augimas.

"Ne gana to, Jūs vėl užsiimate senjorų gąsdinimu — [konservatorių lyderis Gabrielus] Landsbergis prieš nepilną mėnesį anonsavo tai, ką darysite toliau, jei pavyks patekti į valdžią — jis jau pasakė, kad kitąmet nebus indeksuojamos pensijos, nes jam atrodo, kad neturėsite pinigų", — pareiškė Karbauskis.

Valdančiųjų lyderis pažymėjo, kad konservatoriai juokėsi ir žemino "valstiečius", kai karantino metu jie bandė padėti senjorams ir skyrė jiems vienkartines išmokas.

"Dabar norite atimti senjorų teisę džiaugtis oresniu gyvenimu gaunat 13-ąją pensiją taip, kaip ją gauna kaimyninės Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Portugalijos ar net Pietų Afrikos senjorai?" — klausia politikas.

Karbauskis pažymėjo, kad bijo net pagalvoti, kas lauktų Lietuvos senjorų ir kitų asmenų, kuriems reikalingos valstybės socialinės garantijos, jei visi valdžios svertai būtų konservatorių rankose.

"O anksčiau konservatoriai telkė vyresnio amžiaus žmones, kuriuos sociologai apibūdindavo kaip lojaliausius rinkėjus, kurie, nesvarbu, ar lyja ar sninga, ateis iki balsavimo urnų ir savo balsą atiduos konservatoriams", — pažymėjo jis.

Pasak Karbauskio, dabar konservatorių sąrašo lyderiai visais būdais atstumia žmones.

Anksčiau Karbauskis Facebook paskyroje papasakojo, kaip ankstesnė konservatorių vyriausybė, kuriai vadovo Andrius Kubilius, "tyčiojosi" iš Lietuvos gyventojų ir atliko daugybę veiksmų, kurie sukėlė sunkią ekonominę situaciją respublikoje per pasaulinę 2008–2009 metų krizę.

Valdančiųjų lyderis jau pažymėjo, kad jei konservatoriams bus leista grįžti prie valstybės vairo, jie ir toliau darys tai, kas jiems naudinga, ir "tik vaidins demokratiją".

Karbauskis gana aktyviai savo Facebook skelbia "tyrimus", susijusius su konservatorių partijos veiksmais, ir rašo komentarus apie tam tikrus konservatorių pasisakymus. Visa tai vyksta artėjannt Lietuvos Seimo rinkimams, kurie vyks spalio 11-ąją. Partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) jau daugelį metų yra pagrindinė Karbauskio partijos politinė varžovė.

Tegai:
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), konservatoriai, Ramūnas Karbauskis
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (255)
Dar šia tema
Va dabar tai rinkimai — Karbauskis smogė "neliečiamiesiems"
Gitanas Nausėda

Nausėda su ES lyderiais aptarė antrąją pandemijos bangą

(atnaujinta 09:01 2020.10.30)
Lietuvos valstybės vadovas pranešė apie Europos Komisijos plane išdėstytas priemones, kurias šalis jau įgyvendina

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo nuotoliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, skirtame Europos Sąjungos atsakui į antrąją pandemijos bangą aptarti, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Pranešime teigiama, kad Europos lyderiai įvertino iki šiol priimtų sprendimų veiksmingumą, norint išsaugoti laisvą asmenų, prekių ir paslaugų judėjimą bei gyventojų saugumą, plintant pandemijai.

Taip pat buvo aptarti klausimai, kaip sustiprinti kontaktų atsekamumą, sukurti efektyvias testavimo, greitai atsakymą rodančių antigenų testų pripažinimo ir vakcinavimo strategijas.

"Ankstesniame Europos Vadovų Tarybos susitikime šalių narių lyderiai sutarė sustiprinti bendrą atsaką į antrąją koronaviruso bangą. Kad sėkmingai užkardytume pandemijos plitimą, turime priimti ir įgyvendinti ryžtingus sprendimus, apie juos tinkamai informuoti visuomenę ir dalytis gerąja praktika. Artimiausiu metu itin svarbu bus visoms šalims, taip pat ir Lietuvai, parengti nacionalines testavimo ir vakcinavimo strategijas, paremtas Europos Komisijos rekomendacijomis", — teigė jis.

Nausėda taip pat pritarė Europos Komisijos pateiktam pandemijos suvaldymo planui ir sprendimui skirti 100 mln. eurų spartiesiems COVID-19 testams.

Jis priminė, kad Lietuva jau vadovaujasi dalimi EK plane nurodytų priemonių.

Šalies vadovas iškėlė klausimą dėl apsaugos ir testavimo priemonių aprūpinimo šalyse narėse, pažymėdamas jų efektyvaus tiekimo ES mastu užtikrinimo svarbą.

Be to, Nausėda atkreipė dėmesį į tai, kad visoje ES būtų užtikrintas testų abipusio pripažinimo principo įgyvendinimas.

Informuojama, kad Lietuva kartu su kitomis šalimis narėmis įsigytų tokį koronaviruso vakcinos kiekį, kurio pakaktų paskiepyti mažiausiai 70 procentų šalies piliečių. Jis atkreipė dėmesį, jog svarbu užtikrinti vakcinos prieinamumą ir ES kaimynystės šalims, ypatingą dėmesį skiriant Rytų partnerystės valstybėms.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užsikrėtė daugiau nei 13 tūkstančių žmonių, mirė 150.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 44,3 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 1,1 mln. žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Europos Komisija (EK), ES, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Baltarusija įvedė apribojimus pasienyje su Lietuva
Dviprasmiškas Vilniaus merijos paveikslėlis sukėlė skandalą socialiniuose tinkluose
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka nurodė nepripažinti Lietuvos ir Lenkijos universitetų diplomų Baltarusijoje

(atnaujinta 17:57 2020.10.29)
Baltarusijos lyderis mano, kad studentams užsienyje "praplaus smegenis" ir "pakiš" respublikai penktąją koloną

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad nurodė vyriausybei artimiausiu metu imtis priemonių dėl baltarusių gautų diplomų užsienio universitetuose nepripažinimo.

"Nurodžiau vyriausybei. Artimiausiu metu bus imtasi priemonių dėl užsienyje gautų diplomų nepripažinimo", — RIA Novosti cituoja Lukašenką.

Prezidentas pakomentavo kai kurių Baltarusijos studentų ketinimus išvykti studijuoti į užsienį. "Kažkas nori išvykti studijuoti į užsienį. Lenkai, lietuviai ir kiti ten skelbia (apie savo pasirengimą priimti baltarusius į savo universitetus). Be problemų. Rytoj išduosime bilietus, lai važiuoja. Bet tik lingvistiniame universitete moko užsienio kalbų. Patikėkite, Lenkijoje, Čekijoje ir net Lietuvoje žmonių, galinčių kalbėti užsienio, anglų ar vokiečių kalbomis, yra užtektinai", — pažymėjo Baltarusijos prezidentas.

Jis pridūrė, kad "ką ten paliks — vieną ar du žmones, ir tai fizikus, matematikus, talentingus".

"Jei jie [baltarusiai — Sputnik] nori ten mokytis, jiems ten smegenis praplaus, kaip tai daro lenkai mūsų ten besimokantiems bičiuliams, ir jie juos pakiš mums kaip penktąją koloną... To nebus", — pabrėžė Baltarusijos vadovas.

Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

Tichanovskaja anksčiau Baltarusijos prezidentui pateikė ultimatumą, kurio galiojimas baigėsi spalio 26-osios naktį. Po jo visos šalies įmonėse turėjo prasidėti masiniai streikai. Tačiau Baltarusijos valdžios institucijos pareiškė, kad realiojo šalies sektoriaus įmonės dirba kaip įprastai.

Tegai:
universitetai, Lietuva, Lenkija, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lietuva ir Latvija bendradarbiavimo per sieną programą tęs be Baltarusijos
Minskas paskelbė nesėkmingą Lietuvos taktiką BelAE atžvilgiu
"Vos tik krustels": Lukašenka pagrasino atsakyti Lietuvai ir Lenkijai
Kapinės

Sinoptikai papasakojo, kokie orai bus Lietuvoje Visų šventųjų dieną

(atnaujinta 09:48 2020.10.30)
Kelias dienas naktį temperatūra nukris šiek tiek žemiau nulio, gausių kritulių nenumatoma. Meteorologai perspėja hipertenzija sergančius pacientus apie sunkų periodą

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Savaitgalį po ciklono Lietuvoje įsitvirtins aukšto atmosferos slėgio laukas, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Kaip primena gydytojai, aukštas atmosferos slėgis yra pavojingas hipertenzija sergantiems pacientams. Slėgio pokyčiai taip pat gali sukelti migreną, nes tokiomis dienomis ore trūksta deguonies, gali atsirasti širdies ir virškinamojo trakto problemų.

Sinoptikai papasakojo, kad spalio 30 dieną iš vakarų praslinks ciklonas, po jo įsitvirtins aukšto atmosferos slėgio laukas.

Penktadienį bus debesuota, vietomis su pragiedruliais. Daug kur palis. Kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 8–12 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį ir šeštadienio rytą, Visų šventųjų dienos išvakarėse, vietomis galimas nedidelis lietus, rūkas ir vėjas nuo 3 iki 8 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį sieks nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, šalnos 0–3 laipsniai šalčio, dieną oras sušils iki 8–12 laipsnių šilumos.

Sekmadienį, Visų šventųjų dieną, žymesnių kritulių nenumatoma. Vietomis galimas rūkas, pietryčių vėjas naktį nuo 3 iki 8 metrų per sekundę, dieną — nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį bus tokia pati kaip šeštadienį — nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, vietomis šalnos nuo 0 iki -3, dieną nuo 8 iki 12 laipsnių šilumos.

Artėja Vėlinės: Vilniuje dažniau kursuos viešasis transportas >>

Pirmadienį, Visų šventųjų dieną, be didesnių kritulių, pus pietryčių vėjas, jo gūsiai sieks nuo 6 iki 11 metrų per sekundę, vakaruose — iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį bus nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, vietomis šalnos nuo 0 iki -3 trijų, dieną nuo 9 iki 12 laipsnių šilumos.

Antradienį pus pietvakarių vėjas, kurio gūsiai sieks nuo 8 iki 13 metrų per sekundę. Temperatūra dieną sieks nuo 9 iki 14 laipsnių šilumos.

Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orų prognozė