Ramūnas Karbauskis

Valdančiųjų lyderis nurodė, kas nulems Seimo rinkimų rezultatus

(atnaujinta 20:13 2020.10.15)
Pasak Karbauskio, jei aktyvumas bus nedidelis, tai valdžia pereis opozicijai. Jis taip pat pažymėjo, kad parama Socialdemokratų darbo partijai bus išreikšta tose rinkimų apygardose, kuriose jie kovoja dėl mandatų su socialdemokratais

VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Seimo rinkimų rezultatus lems rinkėjų aktyvumas, spaudos konferencijoje sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Pasak Karbauskio, šį kartą prieš antrąjį turą opozicijos politikai bando elgtis santūriai, ir kokia taps valdančioji dauguma, priklausys nuo antrojo turo rinkėjų aktyvumo.

"Rinkimų rezultatus lems rinkėjų aktyvumas", — sakė valdančiųjų lyderis.

Pasak Karbauskio, jei jis bus mažas, tai valdžią perims dešinieji.

Anot jo, tai, kas vyksta viešojoje erdvėje, atspindi kai kurių partijų lyderių pozicijas, nors jie ir nekalba garsiai.

"Aš nieko nemanau, skaitau viešus šaltinius, feisbuko pasisakymus. Įvairiose partijose yra žmonių, kurie išpažįsta liberalias vertybes, ir jiems atrodo, kad vienalyčių šeimų įteisinimas Lietuvoje yra labai svarbus, tai atitinkamai mes tą parodėme ir pakomentavome. Suprantame, kad didžiajai Lietuvos daliai tai nepriimtina, kaip ir narkotikų legalizavimas. Bet čia žmonių valia, jeigu rinkėjai į rinkimus antrajame ture neateis, tai tokiu atveju tai bus įgyvendinta. Dešiniosios partijos turės labai daug Seimo narių ir joms niekas netrukdys priimti šių sprendimų", — sakė jis.

Karbauskis taip pat pažymėjo, kad dabartinė padėtis dėl politinės kovos antrajame ture labai skiriasi nuo 2016 metų.

"Dar jie labai susilaiko, jei pastebėjote, šis antrasis turas labai skiriasi nuo praėjusių Seimo rinkimų. Partijų lyderiai kaip galima dabar bando susilaikyti ir kai nesusilaiko eiliniai partijos nariai, jie šneka, ką galvoja", — kalbėjo Karbauskis.

Karbauskis plačiai neaptarinėjo kai kurių socialdemokratų partijos narių pareiškimų, kad jie antrajame ture palaikys konservatorių kandidatus, o ne "valstiečius", nors partijos lyderis Gintautas Paluckas viešai pareiškė, kad antrajame ture jo partijos parama atiteks LVŽS.

Pasak Karbauskio, situacija paprasta — liberalesnių pažiūrų socialdemokratai palaiko kitų politinių jėgų kandidatus.

"Mes susiduriame su situacija, kai kai kurie socialdemokratų kandidatai yra labai liberalių pažiūrų ir, matyt, tai yra pagrindinis argumentas, kodėl jie yra linkę palaikyti kitos partijos kandidatus", — žurnalistams Seime sakė Karbauskis.

Socialdemokratai prieš "darbiečius"

Vienmandatėse rinkimų apygardose, kuriose varžosi kandidatai iš Socialdemokratų (LSDP) ir Socialdemokratų darbo partijos (SDTPL), "valstiečiai" ketina palaikyti pastaruosius.

"Pirmiausia, noriu pasakyti, kad rinkimuose mes remiame prioritetų tvarka LSDDP kandidatus, kurie susitinka su LSDP kandidatais. Nes čia kažkokios spekuliacijos prasideda, kad mes tarytum šiose apygardose remiame LSDP kandidatus", — teigė R. Karbauskis.

Valdančiųjų vadovas taip pat sakė, kad partija palaikys Darių Kaminską Kėdainių vieno mandato apygardoje. Kėdainių krašte jo varžovas yra LSDP sąrašo narys Tomas Bičiūnas.

Seimo rinkimai

Pirmajame ture, kuris vyko sekmadienį, konservatorių partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo su 23 mandatais iš 141. Antrojoje vietoje yra valdančioji partija Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (16 vietų). Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

Interviu Sputnik Lietuva politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pažymėjo, kad iki antrojo rinkimų turo neaišku, kas kurs koaliciją.

Pasak jo, šiuo metu šansai suformuoti centro kairiųjų ir dešiniųjų koaliciją yra 50/50. Rezultatas tiesiogiai priklausys nuo balsavimo vienmandatėse apygardose rezultatų. Pasak Volovojaus, greičiausiai po lyderio santykių su ministru pirmininku ir skandalo su susisiekimo ministru Lietuvos vadovui bus lengviau dirbti su dešiniaisiais, tačiau negalima sakyti, kad šiuo atveju viskas bus sklandu.

Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
© Sputnik
Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
Tegai:
Seimo rinkimai, Ramūnas Karbauskis
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (226)
Rolandas Paksas, archyvinė nuotrauka

Apeliacinis teismas Paksą pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu

(atnaujinta 15:06 2020.10.23)
Teismas buvusiam Lietuvos prezidentui Rolandui Paksui skyrė lygtinę trejų metų laisvės atėmimo bausmę

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Vilniaus apygardos teismo 2020 metų balandžio 15 dienos išteisinamojo nuosprendžio dalį ir pripažino buvusį Lietuvos prezidentą Rolandą Paksą kaltu dėl prekybos poveikiu. Apie tai praneša teismo spaudos tarnyba.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas ir "Lietuvos ryto" žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas. 

"Vainauskas ir Paksas buvo kaltinami prekyba poveikiu — susitarimais pasinaudojant visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita įtaka paveikiant Aplinkos ministerijos tarnautojus, kad šie kuo skubiau atliktų prekybos tinklo "Norfa" prekybos centro Prienuose statybos užbaigimo procedūrą", — teigiama pranešime.

Apeliacinės instancijos teismui, įvertinusiam byloje surinktus duomenis, Vainausko ir Pakso tarpusavio pokalbius, neliko jokių abejonių dėl jiems pareikštų kaltinimų pagrįstumo. Teisėjų kolegijos vertinimu, Paksas aiškiai suprato jam Vainausko pateikto pasiūlymo esmę ir, pradėdamas domėtis jo įgyvendinimo galimybėmis, sutiko su pateiktu pasiūlymu, t. y. pažadėjo ir susitarė priimti Vainausko pažadėtą ir pasiūlytą pinigų sumą, sutikdamas paveikti valstybės tarnautojus, kad jie kuo skubiau atliktų prekybos tinklo "Norfa" statomo pastato statybos užbaigimo procedūrą.

Dėl šių neteisėtų veiksmų Lietuvos apeliacinis teismas Vainauską ir Paksą pripažino kaltais.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu, už prekybą poveikiu Vainauskui paskirta 26 362 eurų bauda, Paksui — trejų metų laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams ir trims mėnesiams bei paskiriant 25 MGL (975 eurų) dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, buvo pradėtas 2016 metais. Pranešimas apie įtarimą prekyba poveikiu tuometiniam Europos Parlamento nariui R. Paksui buvo įteiktas po to, kai Europos Parlamentas 2017 m. birželio mėnesį panaikino jo teisinę neliečiamybę LR generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymu. Baudžiamoji byla teismui buvo perduota 2017 metų rugsėjį.

Tegai:
Lietuvos apeliacinis teismas, teismas, Rolandas Paksas
Dar šia tema
Seimas nesuteikė Paksui galimybės kandidatuoti į rinkimus
Politologas: Lietuvoje Paksui trukdoma grįžti į politinį gyvenimą
Dalia Grybauskaitė

Tichanovskaja paskelbė vaizdo įrašą su buvusia Lietuvos prezidente

(atnaujinta 12:54 2020.10.23)
Vaizdo įraše taip pat yra buvusi JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton ir Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Vera Jurova

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja svetainėje "Telegram" paskelbė vaizdo įrašą, kuriame buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išreiškia "paramą Baltarusijos moterims", dalyvaujančioms opozicijos mitinguose.

"I stand with the women of Belarus. Aš palaikau Baltarusijos moteris", — vaizdo pranešime sako politikės.

Po dešimties prezidentavimo metų Grybauskaitė aktyviai dalyvauja savo šalies gyvenime ir tarptautinėje veikloje.

Pasibaigus antrajai jos kadencijai, daugelis šalies politikų manė, kad ji gaus aukštus postus ES, tačiau iki šiol taip neįvyko.

Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

Tegai:
Svetlana Tichanovskaja, Dalia Grybauskaitė
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą atvyko 507 baltarusiai
Tichanovskaja paprašė, kad Lenkija pakeistų įstatymus dėl baltarusių migrantų