Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

Kas tas Linkevičius? Venesuelos užsienio reikalų ministras atsakė kolegai Lietuvos

(atnaujinta 17:31 2020.10.21)
Areaza pabrėžė, kad Lietuvos ministro pareiškimai apie padėtį Venesueloje peržengia jo įgaliojimus

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Venesuelos užsienio reikalų ministras Chorchė Areaza (Jorge Arreaza) socialiniame tinkle Twitter atsakė į Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pareiškimą dėl rinkimų nepripažinimo Venesuelos Bolivaro Respublikoje.

"Prisipažįstu, man teko pasidomėti, kas tas Linas Linkevičius. Jūs irgi nežinote? Pasirodo, kad tai yra Lietuvos užsienio reikalų ministras. Be abejo, labai menkai informuotas. Manau, jis kalba apie pranešimą, kuris nėra susijęs su JT, ir daro pareiškimus, viršijančius jo įgaliojimus", — rašė Areaza.

Šalia įrašo Venesuelos užsienio reikalų ministras pridėjo Linkevičiaus pranešimą, kuriame jis rašo, kad susitiko su vienu pagrindinių Venesuelos opozicijos atstovų Chulijumi Borgesu (Julio Borges). Linkevičius žadėjo Venesuelos opozicijai nepripažinti parlamento rinkimų šioje šalyje, jei "nesilaikoma demokratinių sąlygų". Jis, remdamasis "JT ataskaita", taip pat reikalavo patraukti į teismą pareigūnus, įvykdžiusius nusikaltimus žmoniškumui.

Amerikos valstybių organizacija, į kurią įeina 35 regiono šalys, įskaitant Kolumbiją, pasisako už valdžios pasikeitimą Venesueloje, šalies prezidentu laiko buvusį parlamento pirmininką Chuaną Gvaidą (Juan Guaidó) ir ragina boikotuoti gruodžio mėnesį vyksiančius šios šalies parlamento rinkimus, iš anksto paskelbiant, kad jie nėra laisvi ir sąžiningi.

Venesueloje 2019 metų pradžioje netrukus po priesaikos prasidėjo didžiuliai protestai prieš prezidentą Nikolą Madurą. Kelios Vakarų šalys, vadovaujamos JAV, paskelbė Gvaido pripažinimą prezidentu. Savo ruožtu Maduras pavadino parlamento vadovą JAV marionete. Rusija, Kinija, Turkija ir daugybė kitų šalių palaikė Madurą kaip teisėtą prezidentą. Maskvos teigimu, Gvaido kaip "prezidento" statusas neegzistuoja.

Tegai:
Linas Linkevičius
Eurokomisaras Valdis Dombrovskis

Briuselis pripažino, kad Europos Sąjunga patiria gilią krizę

(atnaujinta 10:34 2020.12.02)
Vienas iš pagrindinių pandemijos paveiktų ES sunkumų yra nesuderintas septynerių metų biudžetas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Europos Sąjunga turi susitarti dėl naujo 750 mlrd. eurų vertės antikrizinio fondo, kuriam trukdo Lenkijos ir Vengrijos pozicijos, nes regioną dėl pandemijos ištiko gili ekonominė krizė, spaudos konferencijoje sakė Europos Komisijos vykdomasis viceprezidentas Valdis Dombrovskis.

"Mes stengiamės rasti tam sprendimą", — sakė jis.

Europos Sąjunga dar negali vienbalsiai patvirtinti naujojo septynerių metų ES biudžeto ir susijusio ekonominės paramos fondo. Lenkija ir Vengrija juos blokavo dėl nesutikimo su įvesta nauja lėšų paskirstymo sąlyga — laikytis teisinės valstybės principų. Varšuva ir Budapeštas priešinosi tokiam mechanizmui, dėl kurio jie galėjo prarasti ES finansavimą dėl Europos normų ir įsipareigojimų teisės srityje pažeidimų.

"Turime dirbti labai intensyviai, ištirti visas įmanomas išeitis iš šios situacijos, nes mes esame gilioje ekonominėje krizėje ir šie pinigai yra labai reikalingi realiajai ekonomikai, piliečiams. Mes labai aktyviai dirbsime, kad būtų pasiektas susitarimas", — RIA Novosti cituoja Dombrovskį.

Anksčiau sutarto ES 2021–2027 metų daugiamečio biudžeto apimtis turėtų būti apie 1,1 trln. eurų, o antikrizinio fondo — 750 mlrd. eurų. Juos turi vieningai patvirtinti ES šalių taryba.

Europos Sąjungos biudžetas daugiausia papildomas pačių ES šalių pinigais. Naujam fondui, kurį įsteigti buvo pasiūlyta prieš kelis mėnesius, kad ES būtų išvengta giliausia krizė, Europos Komisija skolinsis lėšų iš rinkos.

ES ekonomika patiria sunkiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų krizę dėl pavasarį įvestų apribojimų, skirtų kovai su COVID-19 plitimu.

Tegai:
biudžetas, ekonomika, ES
ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Atsistatydina sekso vakarėlyje užkluptas Vengrijos europarlamentaras

(atnaujinta 20:42 2020.12.01)
Prokuratūros duomenimis, į vakarėlį susirinko 25 žmonės. Kai pasirodė policija, vakarėlyje dalyvavęs EP deputatas bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikytas ir apklaustas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vengrijos europarlamentaras Józsefas Szájeris, sulaikytas draudžiamame sekso vakarėlyje Briuselyje, atsiprašė kolegų ir paskelbė apie atsistatydinimą, praneša Euronews.

Anksčiau buvo pranešta, kad lapkričio 27 dieną policija Belgijos sostinėje nutraukė sekso vakarėlį, organizuotą vieno baro rūsyje, pažeidžiant šalyje taikomas izoliacijos dėl koronaviruso priemones. Prokuratūros duomenimis, į vakarėlį susirinko 25 žmonės. Kai pasirodė policija, vakarėlyje dalyvavęs EP deputatas bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikytas ir apklaustas.

Szájeris prisipažino dalyvavęs susibūrime. "Atsiprašau, kad pažeidžiau taisykles, tai buvo neatsakinga iš mano pusės. Esu pasirengęs būti nubaustas už tai", — sakoma 59 metų europarlamentaro pranešime. Jis neigia vartojęs ar laikęs narkotikus.

Szájeris, išrinktas į EP iš Vengrijos valdančiosios "Fidesz" partijos, lapkričio 29 dieną išsiuntė pirmininkui Davidui Sassoliui prašymą, kuriame atsisako parlamentaro mandato.

Tegai:
vakarėlis, seksas, europarlamentaras
Vakcina nuo koronaviruso

Didžioji Britanija patvirtino koronaviruso vakciną

(atnaujinta 11:36 2020.12.02)
Vakcina bus prieinama visoje JK nuo kitos savaitės. "Pfizer/BioNTech" vakciną patvirtino Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (MHRA)

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Didžioji Britanija patvirtino koronaviruso vakciną, kurią kartu gamino Amerikos kompanija "Pfizer" ir Vokietijos bendrovė "BioNTech". Rašo apie tai "Reuters".

Vakcina bus prieinama visoje JK nuo kitos savaitės. "Pfizer" — "BioNTech" vakciną patvirtino Vaistų ir sveikatos priežiūros tarnyba (MHRA).

Lapkričio pabaigoje buvo pranešta, kad apytikslė amerikiečių kompanijos "Pfizer" ir vokiečių "BioNTech" sukurtos koronaviruso vakcinos kaina bus 15,5 euro už dozę. 300 milijonų dozių kaina, kurią ketina pirkti Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, sieks 4,6 milijardo eurų.

Lapkričio 19 dieną Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakcinos gamintojai kreipėsi dėl sertifikavimo į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO).

"Sputnik V" vakcina tapo pirmąja registruota pasaulyje. Dabar jos klinikiniai tyrimai atliekami Rusijoje, Indijoje, Brazilijoje ir kitose šalyse.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Didžioji Britanija
Dar šia tema
SAM praneša, kad mobilios komandos veikia jau 10-yje šalies savivaldybių
Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių