Vilnius

Politologas: padėtis aplink Paksą gadina Lietuvos įvaizdį Europoje

(atnaujinta 12:50 2020.10.24)
Yra pagrindo įtarti, kad kažkas nenori, jog buvęs šalies prezidentas dalyvautų Lietuvos politikoje, mano politologas Vadimas Volovojus

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Iš pat pradžių visas buvusio prezidento Rolando Pakso apkaltos procesas buvo pavyzdys to, kad  Lietuvos politinė sistema atmetė nepatogų politiką, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

Politologo nuomone, yra pagrindo įtarti, kad kažkas nenori, jog Paksas aktyviai dalyvautų Lietuvos politikoje.

"Kuo greičiau Lietuva pašalins visus su tuo susijusius klausimus, tuo greičiau <...> visos pretenzijos Lietuvos valstybei dėl šios bylos išnyks. <...> Tai jau pradeda gadinti jos, įskaitant europinį, įvaizdį, o juo labiau iš Europos jau buvo gauta signalų, kad laikas tai išspręsti vienokia ar kitokia forma. <...> Todėl, žinoma, Lietuvos, kaip valstybės, elgesys gadina jos įvaizdį. Ir todėl nereikia stebėtis, kad kažkas į tai atkreipia dėmesį ir kritikuoja. Atsižvelgiant į šį keistumą, be abejo, ima kilti įtarimų, kad kažkas daroma tyčia, tikslingai, ir visa tai, tiesą sakant, dėl vieno asmens. Taip, Lietuva šiuo atveju atrodo toli gražu ne patraukliai", — sakė jis.

Penktadienį paaiškėjo, kad Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas ne tik Rolandas Paksas, bet ir "Lietuvos ryto" žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas.

Paksas ir Vainauskas kaltinami neva "susitarimais pasinaudojant visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita įtaka paveikiant Aplinkos ministerijos tarnautojus, kad šie kuo skubiau atliktų prekybos tinklo "Norfa" prekybos centro Prienuose statybos užbaigimo procedūrą".

Vainauskui už prekybą poveikiu skirta 26 362 eurų bauda, ​​o — Paksui trejų metų laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams ir trims mėnesiams bei paskiriant 25 MGL (975 eurų) dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Tegai:
Europa, Lietuvos apeliacinis teismas, Lietuva, Rolandas Paksas
Dar šia tema
Politologas: Lietuvoje Paksui trukdoma grįžti į politinį gyvenimą
Apeliacinis teismas Paksą pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu
Eurokomisaras Valdis Dombrovskis

Briuselis pripažino, kad Europos Sąjunga patiria gilią krizę

(atnaujinta 10:34 2020.12.02)
Vienas iš pagrindinių pandemijos paveiktų ES sunkumų yra nesuderintas septynerių metų biudžetas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Europos Sąjunga turi susitarti dėl naujo 750 mlrd. eurų vertės antikrizinio fondo, kuriam trukdo Lenkijos ir Vengrijos pozicijos, nes regioną dėl pandemijos ištiko gili ekonominė krizė, spaudos konferencijoje sakė Europos Komisijos vykdomasis viceprezidentas Valdis Dombrovskis.

"Mes stengiamės rasti tam sprendimą", — sakė jis.

Europos Sąjunga dar negali vienbalsiai patvirtinti naujojo septynerių metų ES biudžeto ir susijusio ekonominės paramos fondo. Lenkija ir Vengrija juos blokavo dėl nesutikimo su įvesta nauja lėšų paskirstymo sąlyga — laikytis teisinės valstybės principų. Varšuva ir Budapeštas priešinosi tokiam mechanizmui, dėl kurio jie galėjo prarasti ES finansavimą dėl Europos normų ir įsipareigojimų teisės srityje pažeidimų.

"Turime dirbti labai intensyviai, ištirti visas įmanomas išeitis iš šios situacijos, nes mes esame gilioje ekonominėje krizėje ir šie pinigai yra labai reikalingi realiajai ekonomikai, piliečiams. Mes labai aktyviai dirbsime, kad būtų pasiektas susitarimas", — RIA Novosti cituoja Dombrovskį.

Anksčiau sutarto ES 2021–2027 metų daugiamečio biudžeto apimtis turėtų būti apie 1,1 trln. eurų, o antikrizinio fondo — 750 mlrd. eurų. Juos turi vieningai patvirtinti ES šalių taryba.

Europos Sąjungos biudžetas daugiausia papildomas pačių ES šalių pinigais. Naujam fondui, kurį įsteigti buvo pasiūlyta prieš kelis mėnesius, kad ES būtų išvengta giliausia krizė, Europos Komisija skolinsis lėšų iš rinkos.

ES ekonomika patiria sunkiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų krizę dėl pavasarį įvestų apribojimų, skirtų kovai su COVID-19 plitimu.

Tegai:
biudžetas, ekonomika, ES
ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Atsistatydina sekso vakarėlyje užkluptas Vengrijos europarlamentaras

(atnaujinta 20:42 2020.12.01)
Prokuratūros duomenimis, į vakarėlį susirinko 25 žmonės. Kai pasirodė policija, vakarėlyje dalyvavęs EP deputatas bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikytas ir apklaustas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vengrijos europarlamentaras Józsefas Szájeris, sulaikytas draudžiamame sekso vakarėlyje Briuselyje, atsiprašė kolegų ir paskelbė apie atsistatydinimą, praneša Euronews.

Anksčiau buvo pranešta, kad lapkričio 27 dieną policija Belgijos sostinėje nutraukė sekso vakarėlį, organizuotą vieno baro rūsyje, pažeidžiant šalyje taikomas izoliacijos dėl koronaviruso priemones. Prokuratūros duomenimis, į vakarėlį susirinko 25 žmonės. Kai pasirodė policija, vakarėlyje dalyvavęs EP deputatas bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikytas ir apklaustas.

Szájeris prisipažino dalyvavęs susibūrime. "Atsiprašau, kad pažeidžiau taisykles, tai buvo neatsakinga iš mano pusės. Esu pasirengęs būti nubaustas už tai", — sakoma 59 metų europarlamentaro pranešime. Jis neigia vartojęs ar laikęs narkotikus.

Szájeris, išrinktas į EP iš Vengrijos valdančiosios "Fidesz" partijos, lapkričio 29 dieną išsiuntė pirmininkui Davidui Sassoliui prašymą, kuriame atsisako parlamentaro mandato.

Tegai:
vakarėlis, seksas, europarlamentaras
Šalna

Žiemos pradžia Lietuvoje šaltesnė nei pernai

(atnaujinta 11:37 2020.12.02)
Temperatūros rekordas pasiektas gruodžio antrą dieną. Be to, anksčiau rytinėje šalies dalyje sniego iškrito tiek, kiek nebuvo iškritę per visą praėjusią žiemą

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Sinoptikai teigė, kad ši žiema jau šaltesnė nei pernai, rašoma "Orai ir klimatas Lietuvoje" bendruomenės puslapyje Facebook.

Nuo trečiadienio maksimalus temperatūros kritimas buvo 9,3 laipsnio šalčio. Toks rekordas buvo užregistruotas Varėnoje.

Pažymima, kad ši temperatūra jau žemesnė nei pernai, kai oras iki gruodžio 2 dienos spėjo atvėsti iki 8,9 laipsnių šalčio.

Visoje Lietuvoje iki trečiadienio temperatūra nukrito nuo -3 trijų iki -6 laipsnių. Mažiausia temperatūra buvo Klaipėdoje — temperatūra ten nukrito iki -3,4 laipsnio.

Be to, prieš kelias dienas sinoptikai pastebėjo dar vieną rekordą — savaitgalį rytinėje Lietuvos dalyje iškrito daugiau sniego nei per visą praėjusią žiemą.

Anksčiau meteorologai teigė, kad antroje savaitės pusėje šalnos pradės slopti. Jau ketvirtadienio popietę kai kuriose Lietuvos vietose temperatūra gali pakilti iki trijų laipsnių šilumos. Savaitgalį temperatūra gali pakilti iki aštuonių laipsnių šilumos.

Gruodžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gruodžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
žiema, Lietuva, orai
Dar šia tema
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais
Vairuotojai Lietuvoje perspėjami dėl susidariusio plikledžio