Aleksandras Lukašenka

Lukašenka pareiškė, kad Putinas jo nevertė keisti Konstituciją

(atnaujinta 22:04 2020.11.07)
Lukašenka pažymėjo, kad šalyje buvo rengiamos dialogo platformos, skirtos aptarti galimus Konstitucijos pakeitimus, jis pats pritarė jų įgyvendinimui regioniniu lygmeniu, darbo ir jaunimo komandose

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad "joks Putinas, jokia Rusija" nevertė jo keisti šalies Konstitucijos, jie niekada nesikišo į Baltarusijos reikalus. Apie tai rašo RIA Novosti.

"Joks Putinas (Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas — Sputnik), jokia Rusija manęs tam nepastūmėjo. Mes trejus ar ketverius metus dirbome ties nauja Konstitucija. Kas mus pastūmėjo? Jie niekada nesikišo į mūsų reikalus. Lukašenkos niekas, niekur jau ketvirtį amžiaus nepastūmėjo ir niekur nepastums, ir visi turėtų tai labai gerai suprasti", — sakė Baltarusijos lyderis šeštadienį lankydamasis Baltarusijos atominėje elektrinėje.

Lukašenka pažymėjo, kad šalyje buvo rengiamos dialogo platformos, skirtos aptarti galimus Konstitucijos pakeitimus, jis pats pritarė jų įgyvendinimui regioniniu lygmeniu, darbo ir jaunimo komandose.

"Kad žmonės ne tik kalbėtų, bet ir teiktų savo pasiūlymus. Ir mes jaučiame, kaip gyvena žmonės", — pridūrė prezidentas.

Pasak jo, dabar formuojamas tolesnių veiksmų planas, renkama visa informacija.

"Ir kai mes ją surinksime Baltarusijos nacionaliniam susirinkimui, turime ją aptarti su ekspertais. Ir jau turėtų būti išdėstyti naujo Konstitucijos projekto planai. Tačiau tam turime sukurti naują specialistų darbo grupę, ką aš dabar ir darau. Konstitucijos, kaip minėjau, neparašysi tardymo izoliatoriuje ar gatvėje", — pabrėžė Lukašenka, pažymėdamas, kad tai yra labai sudėtingas dokumentas, kurį sukurti turi specialistai.

"Tačiau specialistams reikia mūsų visuomenės užsakymo, o tvarka yra tos problemos, kurias keliame iš apačios. Taigi mes įtraukiame milijonus žmonių ne tik į Konstitucijos aptarimą, bet ir į jos formavimą", — sakė valstybės vadovas.

Jis pabrėžė, kad Konstitucija bus tokia, kokią apspręs žmonės.

"Jokio falsifikavimo. Kokią Konstituciją žmonės priims, toks bus mūsų gyvenimas ir mūsų vyriausybė", — tikino Lukašenka.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas paskelbė, kad atnaujintos šalies Konstitucijos projektas bus pateiktas viešai diskusijai prieš referendumą. Kaip pažymėjo valstybės vadovas, rengiamas trečiasis Konstitucijos projekto variantas, nes du ankstesnieji jam netiko. Lukašenka teigė, kad kuriant naują Baltarusijos Konstituciją turėtų būti kuriama bendra vizija, kokia šalis turėtų tapti ateityje.

Spalio 2 dieną Atstovų rūmai (parlamento žemieji rūmai) paskelbė rinkinį piliečių pasiūlymų iš dalies pakeisti Baltarusijos Konstituciją. Prieš tai parlamento žemųjų rūmų pirmininkas Vladimiras Andreičenka pareiškė, kad visuomenėje subrendo tam tikras pokyčių reikalavimas, ir nurodė šiuo klausimu deputatams ištirti piliečių nuomonę apie Konstitucijos reformą.

Tegai:
Konstitucija, Baltarusija, Vladimiras Putinas, Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (515)
Saulius Skvernelis su prezidentu Gitanu Nausėda, archyvinė nuotrauka

Skvernelis atmetė kritiką prezidentui dėl Vyriausybės formavimo

(atnaujinta 09:57 2020.12.03)
Laikinasis ministras pirmininkas teigė manantis, kad Vyriausybė turėtų būti suformuota greitai, bet kartu ir kokybiškai

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Laikinasis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis atmetė prezidentui Gitanui Nausėdai pateiktus priekaištus, kad šis, vertindamas kandidatus į ministrus, galėjo peržengti ribas.

Skvernelis teigė manantis, kad Vyriausybė turėtų būti suformuota greitai, bet "greitis neturi nustelbti kokybės". Politikas taip pat teigė esantis nustebęs dėl ekspertų pastabų Nausėdai.

"Man dabar labai keista yra girdėti tų pačių ekspertų, kurie kritikavo tiek mane, tiek ir Vyriausybę, kad prezidentas nėra vien tik notaro funkcijas atliekanti figūra. <...> Galiausiai jis prisiima atsakomybę už ministrus taip pat. Dabar lygiai tie patys ekspertai žeria nepagrįstus priekaištus prezidentui, kad jis šitą darbą atlieka nuodugniai ir kokybiškai", — komentavo Skvernelis.

Jis pažymėjo, kad prezidentas stengiasi įsitikinti kandidatų kompetencija, tą daro labai nuosekliai ir tokią teisę ir pareigą turi.

Anksčiau Seimas pritarė Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero postą. Ji pateikė Nausėdai kandidatų į ministrų postus sąrašą, tačiau prezidentas pažymėjo, kad ne visi kandidatai bus patvirtinti.

Kol kas Lietuvos vadovas rengia susitikimus su kandidatais. Planuojama, kad Nausėda susitiks su visais kandidatais iki šios savaitės pabaigos.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, pradinėje sąrašo versijoje yra politinių veikėjų, kurie yra labai prieštaringi Lietuvos visuomenės ir daugybės ekspertų nuomone.

Tegai:
Gitanas Nausėda, Vyriausybė, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Skvernelis žada imtis opozicijos lyderystės Seime
Nepaklusnus Lietuvos prezidentas
Lietuvoje patvirtintos nemokamos vizos baltarusiams
Prezidentas aptarė pareigų perdavimą naujajam Ministrų kabinetui
Petras Gražulis

Nuotolinio posėdžio metu Gražulio nugaros pasirodė apsinuoginęs vyriškis

(atnaujinta 16:27 2020.12.02)
Nežinomo asmens pasirodymą Kultūros komiteto posėdžio metu užfiksavo vaizdo kamera, po to Gražulis išjungė prietaisą

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Nuotolinio Seimo Kultūros komiteto posėdžio metu šalia deputato Petro Gražulio pasirodė apsinuoginęs vyriškis. 

Vaizdo įraše, kurį transliavo Seimo spaudos tarnyba, matyti, kad 13:45 val. ekrane pasirodo nežinomas asmuo. Po to Gražulis išjungė kamerą.

Incidentą komentavo Lietuvos politikai ir visuomenės veikėjai. Pavyzdžiui, į įvykį atkreipė dėmesį žurnalistas Andrius Tapinas.

"Seimo komitetų posėdžiai suteikia įdomių momentų. Štai šios dienos Kultūros komiteto posėdyje (laikas -13:45) Petras Gražulis suabejoja, ar jis yra girdimas ir prie jo prieina nuogas jaunas vyras padėti. Po to vaizdas greitai išnyksta", — parašė jis savo Facebook paskyroje. 

Partijos "Laisvė ir teisingumas" pirmininkas Remigijus Žemaitaitis taip pat pakomentavo situaciją.

"Jei prisipažinti, kad myli! Tai daryk tik viešai! Sveikinam Petrą pagaliau žengus šį svarbų ir reikšmingą žingsnį. Tikiuosi sekantis žingsnis bus šeimos kūrimas gal Ispanijoje! Tik reikia skubėti, kad Natalija neužimtų vynuogynų", — parašė jis. 

Tegai:
Petras Gražulis, Seimas
Elektromobilio pakrovimas

Kaliningrado srityje bus įrengtos naujos elektromobilių pakrovimo stotelės

(atnaujinta 09:58 2020.12.03)
Objektai atsiras Kaliningrade, Guseve ir Sovetske, o po to — Baltijske, Mamonove, Nesterove, Bagrationovske, taip pat Ušakovo ir Talpakų kaimuose

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Kaliningrado energetikai planuoja iki 2025 metų regione įrengti devynias elektromobilių pakrovimo stoteles, pranešė elektros tinklų bendrovės "Rosseti Jantar" spaudos tarnyba.

"Rosseti Jantar" patvirtino elektrinio įkrovimo infrastruktūros plėtros programą iki 2025 metų. Elektros transporto priemonių inžinieriai prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse ir greitkeliuose įrengs devynias elektrinių transporto priemonių pakrovimo stoteles. Trys greito tipo EPS bus įrengtos Kaliningrade, Guseve ir Sovetske 2021 m. Dar šešios 2022–2025 m. Bus patalpinti Baltiysko, Mamonovo, Nesterovo, Bagrationovsko miestuose, Ušakovo ir Talpaki kaimuose", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad naujos stotelės bus integruotos į "Rosseti Jantar EZS" ir vienintelio operatoriaus "Rosseti" valdymo ir stebėjimo platformą. Už paslaugą klientai galės sumokėti mobiliąja programėle. Stotele vienu metu gali naudotis dvi elektrinės transporto priemonės. Greitoje EPS "Mode 4" režimu tai užtruks iki 40 minučių, lėtosiose  "Mode 3" režimu — iki šešių valandų, priklausomai nuo transporto priemonės modelio ir akumuliatoriaus išsikrovimo laipsnio.

Nuo 2017 metų "Rosseti Jantar" Kaliningrado srityje įrengė šešias elektromobilių įkrovimo stoteles, sukurdamas "žalią" trasą tarp Lenkijos ir Lietuvos valstybės sienų. EPS įrengiamos pačiame Kaliningrade, taip pat kurortiniuose miestuose Baltijos jūros pakrantėje — Zelenogradske, Svetlogorske, Jantarnyj ir Kuršių nerijoje.

Pasak bendrovės, "Rosseti" viena pirmųjų šalyje pradėjo plėtoti elektrinio įkrovimo infrastruktūrą. Nuo Kaliningrado iki Irkutsko jau įrengta daugiau nei 250 stotelių. Iki 2024 metų pagal 30/30 programą 30 didžiųjų miestų ir 30 greitkelių turėtų būti sukurta apie tūkstantis elektrinių įkrovimo stotelių.

Tegai:
elektromobilis