Džo Baidenas, archyvinė nuotrauka

Venckienė pavadino Baideną "senuku, tikriausiai sergančiu demencija"

(atnaujinta 13:02 2020.11.10)
Kaip pažymėjo buvusi teisėja, tiesiog nesuvokiama, kaip tokioje valstybėje, kaip JAV, prezidentu renkamas asmuo, kuris jau seniai nusipelnęs senatvės poilsio

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Buvusi Lietuvos Seimo narė, buvusi Lietuvos teisėja Neringa Venckienė sakė nesuprantanti, kaip JAV galėjo išrinkti prezidentu Džo Baideną. Apie tai ji parašė savo puslapyje Facebook.

"Keistai atrodo, kad 330 milijonų gyventojų turinčioje šalyje prezidentu renkamas beveik 80 metų amžiaus (Džo Baidenas gimęs 1942 m. lapkričio 20 d.) senukas, tikriausiai sergantis demencija, kurios požymiai: atminties ir dėmesio koncentracijos pablogėjimas, orientacijos sutrikimas, mąstymo sulėtėjimas..." — parašė Venckienė.

Ji pažymėjo, kad tiesiog nesuvokiama, kaip tokio dydžio valstybėje, kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, kandidatu į prezidentus iškeliamas asmuo, kuris jau seniai nusipelnęs senatvės poilsio.

Remiantis žiniasklaidos vertinimais, prezidento rinkimus laimėjo demokratas Džo Baidenas, jis jau pasiskelbė nugalėtoju. Respublikonų prezidentas Donaldas Trampas nepripažino pralaimėjimo, jo advokatai kelia ieškinius įvairiose valstijose, reikalaudami sustabdyti balsų skaičiavimą ir ištirti tariamus pažeidimus.

Pažymima, kad išrinktasis prezidentas pradės eiti savo pareigas 2021 metų sausio 20 dieną.

Laikinai einantis JAV tarptautinės plėtros agentūros (JAVID, Valstybės departamento dalis) vadovo pavaduotojo pareigas Džonas Barsa (John Barsa) teigė, kad valdžios perdavimo Baidenui procesas galėtų prasidėti tik tada, kai JAV Bendrųjų paslaugų administracija (GSA) priims tokį sprendimą. 

Anot jo, tol, kol GSA vadovas nuspręs, kas laimėjo rinkimus, niekas nepasikeis.

Tegai:
JAV, Džo Baidenas, Neringa Venckienė
Dar šia tema
Merkel pabrėžė svarbų JAV vaidmenį pasaulio laisvėje ir demokratijoje
NATO generalinis sekretorius pasveikino Baideną ir paragino konfrontuoti su Rusija
Ekspertas: Lietuva nusprendė kuo greičiau pasveikinti būsimą "viršininką iš JAV"
Buvęs JAV senatorius: Baidenas gali derėtis užbaigus "Nord Stream-2"  
ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Atsistatydina sekso vakarėlyje užkluptas Vengrijos europarlamentaras

(atnaujinta 20:42 2020.12.01)
Prokuratūros duomenimis, į vakarėlį susirinko 25 žmonės. Kai pasirodė policija, vakarėlyje dalyvavęs EP deputatas bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikytas ir apklaustas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vengrijos europarlamentaras Józsefas Szájeris, sulaikytas draudžiamame sekso vakarėlyje Briuselyje, atsiprašė kolegų ir paskelbė apie atsistatydinimą, praneša Euronews.

Anksčiau buvo pranešta, kad lapkričio 27 dieną policija Belgijos sostinėje nutraukė sekso vakarėlį, organizuotą vieno baro rūsyje, pažeidžiant šalyje taikomas izoliacijos dėl koronaviruso priemones. Prokuratūros duomenimis, į vakarėlį susirinko 25 žmonės. Kai pasirodė policija, vakarėlyje dalyvavęs EP deputatas bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikytas ir apklaustas.

Szájeris prisipažino dalyvavęs susibūrime. "Atsiprašau, kad pažeidžiau taisykles, tai buvo neatsakinga iš mano pusės. Esu pasirengęs būti nubaustas už tai", — sakoma 59 metų europarlamentaro pranešime. Jis neigia vartojęs ar laikęs narkotikus.

Szájeris, išrinktas į EP iš Vengrijos valdančiosios "Fidesz" partijos, lapkričio 29 dieną išsiuntė pirmininkui Davidui Sassoliui prašymą, kuriame atsisako parlamentaro mandato.

Tegai:
vakarėlis, seksas, europarlamentaras
NATO laivai Juodojoje jūroje, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: NATO reikalinga Juodoji jūra, kad galėtų "pačiupinėti" Rusiją

(atnaujinta 20:39 2020.12.01)
Šiaurės Atlanto aljanso pareiškime nėra nieko stebėtino, nes jis nuolat skelbia pareiškimus apie "sulaikymo" politiką, sako ekspertas Konstantinas Blochinas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Interviu Sputnik radijui metu Rusijos mokslų akademijos Saugumo studijų centro tyrėjas, politologas Konstantinas Blochinas sakė, kad aljansas bandys išprovokuoti Rusiją agresyviems veiksmams.

"Jie tiria Juodosios jūros akvatoriją, bandydami padaryti ją savo interesų zona. Akivaizdu, kad jie bandys išprovokuoti Rusiją agresyviems veiksmams. Jie, kaip ir anksčiau, bandys mus "pačiupinėti" iš skirtingų pusių. Aš kalbu apie Vakarų aviacijos skrydžius šalia mūsų sienų ir net mūsų jūrų sienų pažeidimą, kas buvo neseniai", — sakė jis.

NATO generalinio sekretoriaus pareiškimą Blochinas pavadino demonstratyviu — kad tradicinė Rusijos įtakos zona dabar bus laikoma aljanso įtakos zona.

"Jie, žinoma, bandys sulaikyti mus. Sulaikyti ne tik Juodojoje jūroje, bet ir palei visas mūsų sienas. Jie bandys mūsų tvirtybę. Tai nenuostabu, nes Vakarai, JAV ir NATO atvirai kalba apie Rusijos "sulaikymo politiką", — pridūrė jis.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad Juodosios jūros regionas yra strategiškai svarbus aljansui. Pasak jo, Šiaurės Atlanto aljansas šioje srityje glaudžiai bendradarbiauja su Ukraina ir Gruzija.

Politikas vėl apkaltino Rusiją "pažeidus teritorinį vientisumą" Ukrainoje ir Gruzijoje, taip pat pažymėdamas "Rusijos karinio buvimo Kryme stiprinimą".

Tegai:
Juodoji jūra, NATO, Rusija
Dar šia tema
JAV žurnalistas pareiškė, kad Rusija atskleidė NATO "neįsivaizduojamas klaidas"
Rusija ragina NATO vykdyti moratoriumą dėl INF raketų dislokavimo
NATO generalinis sekretorius pasveikino Baideną ir paragino konfrontuoti su Rusija