Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis perspėjo apie riziką sugadinti santykius su Lenkija

(atnaujinta 19:10 2020.11.17)
Darbą vyriausybėje baigiantis premjeras apibūdino situaciją, kuri susiklostys, jei santykiai tarp Vilniaus ir Varšuvos atvės

VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Darbą vyriausybėje baigiantis premjeras Saulius Skvernelis perspėjo naująją parlamento daugumą apie riziką sugadinti politinius santykius su Varšuva dėl Vilniaus iškelto žmogaus teisių klausimo Lenkijoje, praneša naujienų agentūra TASS.

Antradienį jis abejonėmis pasidalino su žurnalistais.

"Tikėtina, kad taip ir bus. Juo labiau, kad taip ir būdavo esant dešiniųjų valdžiai Lietuvoje", — perspėjo išeinančios vyriausybės vadovas.

Skvernelis apibūdino situaciją, kuri susiklostys, jei santykiai tarp Vilniaus ir Varšuvos atvės.

"Tokiu atveju mes būsime tiesiog unikalūs. Baigiame susipykti su latviais. Konservatoriai, dar neatėję į valdžią, išsiuntinėjo laiškus ir grasinimus latviams ir kitoms kaimyninėms valstybėms. Kadangi neturime jokių santykių su Rusija ir Baltarusija, tai beliko susipykti su lenkais ir būsime kaip pilėnai, supami kaimynų, su kuriais nebendraujame. Tad rizikų yra", — aiškino Skvernelis.

Pasak premjero, prieš kritikuojant kaimyną reikėtų įsigilinti į klausimo esmę. 

"Kalbant apie Lenkiją, aš siūlau, kurie žino kelias frazes — "teisės viršenybė", pasigilinti. <...> Vien tik naudodami propagandinę klišę, "teisės viršenybė", mes toli nenueisime", — sakė Skvernelis.

Lietuva mano, kad Lenkija ir Vengrija nepagrįstai vetavo ES biudžeto projektą laikotarpiui iki 2027 metų. Varšuva ir Budapeštas priešinosi planams susieti Bendrijos biudžeto paskirstymą su šalies teisinės valstybės principų laikymusi, nes abi valstybės nesutarė su Briuseliu dėl jų aiškinimo. Lietuvos žmogaus teisių aktyvistai taip pat mano, kad Lenkijoje nustatytas draudimas rinktis laisvę nutraukiant nėštumą yra nepriimtinas.

Tegai:
Lenkija, Lietuva, Saulius Skvernelis
ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Atsistatydina sekso vakarėlyje užkluptas Vengrijos europarlamentaras

(atnaujinta 20:42 2020.12.01)
Prokuratūros duomenimis, į vakarėlį susirinko 25 žmonės. Kai pasirodė policija, vakarėlyje dalyvavęs EP deputatas bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikytas ir apklaustas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vengrijos europarlamentaras Józsefas Szájeris, sulaikytas draudžiamame sekso vakarėlyje Briuselyje, atsiprašė kolegų ir paskelbė apie atsistatydinimą, praneša Euronews.

Anksčiau buvo pranešta, kad lapkričio 27 dieną policija Belgijos sostinėje nutraukė sekso vakarėlį, organizuotą vieno baro rūsyje, pažeidžiant šalyje taikomas izoliacijos dėl koronaviruso priemones. Prokuratūros duomenimis, į vakarėlį susirinko 25 žmonės. Kai pasirodė policija, vakarėlyje dalyvavęs EP deputatas bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikytas ir apklaustas.

Szájeris prisipažino dalyvavęs susibūrime. "Atsiprašau, kad pažeidžiau taisykles, tai buvo neatsakinga iš mano pusės. Esu pasirengęs būti nubaustas už tai", — sakoma 59 metų europarlamentaro pranešime. Jis neigia vartojęs ar laikęs narkotikus.

Szájeris, išrinktas į EP iš Vengrijos valdančiosios "Fidesz" partijos, lapkričio 29 dieną išsiuntė pirmininkui Davidui Sassoliui prašymą, kuriame atsisako parlamentaro mandato.

Tegai:
vakarėlis, seksas, europarlamentaras
NATO laivai Juodojoje jūroje, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: NATO reikalinga Juodoji jūra, kad galėtų "pačiupinėti" Rusiją

(atnaujinta 20:39 2020.12.01)
Šiaurės Atlanto aljanso pareiškime nėra nieko stebėtino, nes jis nuolat skelbia pareiškimus apie "sulaikymo" politiką, sako ekspertas Konstantinas Blochinas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Interviu Sputnik radijui metu Rusijos mokslų akademijos Saugumo studijų centro tyrėjas, politologas Konstantinas Blochinas sakė, kad aljansas bandys išprovokuoti Rusiją agresyviems veiksmams.

"Jie tiria Juodosios jūros akvatoriją, bandydami padaryti ją savo interesų zona. Akivaizdu, kad jie bandys išprovokuoti Rusiją agresyviems veiksmams. Jie, kaip ir anksčiau, bandys mus "pačiupinėti" iš skirtingų pusių. Aš kalbu apie Vakarų aviacijos skrydžius šalia mūsų sienų ir net mūsų jūrų sienų pažeidimą, kas buvo neseniai", — sakė jis.

NATO generalinio sekretoriaus pareiškimą Blochinas pavadino demonstratyviu — kad tradicinė Rusijos įtakos zona dabar bus laikoma aljanso įtakos zona.

"Jie, žinoma, bandys sulaikyti mus. Sulaikyti ne tik Juodojoje jūroje, bet ir palei visas mūsų sienas. Jie bandys mūsų tvirtybę. Tai nenuostabu, nes Vakarai, JAV ir NATO atvirai kalba apie Rusijos "sulaikymo politiką", — pridūrė jis.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad Juodosios jūros regionas yra strategiškai svarbus aljansui. Pasak jo, Šiaurės Atlanto aljansas šioje srityje glaudžiai bendradarbiauja su Ukraina ir Gruzija.

Politikas vėl apkaltino Rusiją "pažeidus teritorinį vientisumą" Ukrainoje ir Gruzijoje, taip pat pažymėdamas "Rusijos karinio buvimo Kryme stiprinimą".

Tegai:
Juodoji jūra, NATO, Rusija
Dar šia tema
JAV žurnalistas pareiškė, kad Rusija atskleidė NATO "neįsivaizduojamas klaidas"
Rusija ragina NATO vykdyti moratoriumą dėl INF raketų dislokavimo
NATO generalinis sekretorius pasveikino Baideną ir paragino konfrontuoti su Rusija
Rusijos ir NATO vėliavos

NATO pareiškė apie Rusijos "agresyvios politikos" tęsimą

(atnaujinta 08:38 2020.12.02)
Pažymima, kad ilgainiui iki 2030 metų Rusija greičiausiai išliks pagrindine karine grėsme Šiaurės Atlanto aljansui

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Rusija tęsia "tvirtą politiką ir agresyvius veiksmus", sakoma NATO strateginėje ataskaitoje.

Tai trukdo konstruktyviam dialogui, teigia dokumento autoriai.

"Rusija reguliariai vykdo bauginančias karines operacijas netoli NATO sienų", — sakoma leidinyje.

Ataskaitoje taip pat buvo pranešta apie "neigiamą poveikį euroatlantinio regiono saugumu" Rusijos aktyvią veiklą Juodojoje ir Baltijos jūroje, Arktyje ir Viduržemio jūros rytuose. Taip pat teigiama apie "Maskvos agresiją" prieš Ukrainą ir Gruziją.

"Ilgainiui iki 2030 metų Rusija greičiausiai išliks pagrindine karine grėsme Šiaurės Atlanto aljansui", — sako pranešimo autoriai.

Jie mano, kad NATO turėtų palaikyti abipusį požiūrį į Rusiją, kuris susideda iš "sulaikymo" ir dialogo. Be to, Aljansui rekomenduojama išlikti atviram diskutuojant apie taikų sambūvį ir teigiamai reaguoti į "konstruktyvius pokyčius" Rusijos pusės pozicijoje.

Pareiškimus apie "Rusijos grėsmę" periodiškai pateikia Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, o tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų susitelkimo Europoje.

Tegai:
Rusija, NATO
Dar šia tema
NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties
Ekspertas: NATO reikalinga Juodoji jūra, kad galėtų "pačiupinėti" Rusiją