Ramūnas Karbauskis prisiekia Seime

Pasiuntė būdą": didžiausia opozicinė frakcija neturės savo atstovo Seimo vadovybėje

(atnaujinta 13:39 2020.11.18)
LVŽS lyderis pažymėjo, jog niekada per dvylika praėjusių Seimo kadencijų nebuvo taip, kad šimtams tūkstančių žmonių, balsavusių už tam tikrą partiją, nebūtų atstovaujama Seimo vadovybėje

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, jog nauja konservatorių dominuojama Seimo dauguma jo partiją pasiuntė "į būdą", o jų rinkėjus eilinį kartą sulygino su "šunauja".

Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

"Tai kas įvyko antrajame naujojo Seimo posėdyje galima pavadinti "naujos" politinės kultūros pavyzdžiu. Dar niekada atkurtos Lietuvos Respublikos istorijoje nebuvo taip, kad didžiausia opozicinė frakcija neturėtų savo atstovo Seimo vadovybėje", — pažymėjo politikas.

Karbauskio teigimu, visi konservatorių priešrinkiminiai teiginiai apie demokratiją, siekį darniai dirbti Lietuvos žmonių gerovei "tebuvo tuščios kalbos".

"Nors dešinioji valdanti dauguma yra labai trapi, bet pasirinkta taktika, kada postais bandoma supriešinti opoziciją, suveikė puikiai. Akivaizdu, jog tai nereiškia, kad opozicijoje liko tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, nes postais neįmanoma priversti bendradarbiauti su valdžia, kuri tarnauja siauriems verslo interesams, kuriai Tauta tėra "šunauja", kurios sąskaita "neliečiamieji" rūpinsis savo gerove. Bet tuo visi įsitikins truputi vėliau, kai darbą pradės Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė", — parašė deputatas.

Tai, kas įvyko, Karbauskis pavadino ankstesnės politinės kultūros ir tradicijos sunaikinimu. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad kai LVŽS buvo valdančioji dauguma, jie į įvairius postus Seime skyrė Ireną Degutienę, Ingridą Šimonytę, Antaną Matulą ir kitus konservatorių frakcijos atstovus, nes politinė tradicija ir kultūra sakė, jog didžiausiai opozicinei frakcijai turi būti atstovaujama Seimo vadovybėje.

"Tai net ne pagarbos opozicijai klausimas, tai suvokimas, kad šimtai tūkstančių žmonių, balsavę už tą partiją, bus atstovaujami Seimo vadovybėje. Niekam, niekada per dvylika praėjusių Seimo kadencijų nekilo minčių, kad gali būti kitaip. Nekilo iki tol, kol per rinkimus laimėjo trys liberalios partijos, kurios šneka apie narkotikų ir prostitucijos legalizavimą, vienos lyties asmenų šeimas, apie vaiko pinigų mokėjimo mažinimą atskiroms vaikų grupėms, nenorą indeksuoti pensijas ir t.t. Viso to jie dar negali padaryti, nes nesuformuota jų Vyriausybė, bet jiems užteko dviejų Seimo darbo plenariniuose posėdžiuose dienų, kad sugriautų ankstesnę politinę kultūrą ir tradiciją", — pabrėžė Karbauskis.

Politikas pažymėjo, jog Seimo pirmininko pavaduotojai iš opozicijos yra daugiau politinės demokratijos, nei realios valdžios atstovai. Bet jie svarbūs tam, kad opozicija turėtų kasdienį ryšį su Seimo vadovybe ir galėtų betarpiškai dalyvauti Seimo vadovybės priimamuose sprendimuose, pridūrė Karbauskis.

LVŽS lyderis pažymėjo, jog partijos frakciją naujieji valdantieji užgrūdino per praėjusius ketverius metus.

"Mes dirbame, mūsų valios ir ryžto palaužti nepavyks. <...> Turime daug patirties, pakankamai idėjų, kad dešinioji valdanti koalicija negalėtų ramiai naikinti to, kas mūsų padaryta. <...>  Galiu visus užtikrinti, jog turime pakankamai savigarbos ir drąsos apginti Lietuvos žmones nuo žeminimo ir patyčių, kurios neišvengiamos valdžia tapus tiems, kuriems Tauta tėra "runkeliai", "vatnikai", "šunauja", — pabrėžė Karbauskis.

Naujos kadencijos Seime tris pirmininko pavaduotojų postus užėmė konservatorių frakcija, kurią sudaro 50 Seimo narių, be to, Darbo partijos, Laisvės partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai, kurių frakcijose dirba ne daugiau kaip 12 Seimo narių. Tuo metu LVŽS frakcijoje dirba 32 Seimo nariai.

Lapkričio 13 dieną Seimo pirmininke buvo išrinkta Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji buvo vienintelė kandidatė į šias pareigas. Pirmuoju vicepirmininku tapo konservatorius Jurgis Razma, o antruoju — Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis. Seimo Pirmininkės pavaduotojais taip pat buvo išrinkti konservatorių frakcijos nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Paulius Saudargas, Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas ir Lietuvos socialdemokratų partijos narys Julius Sabatauskas.

Tegai:
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Ramūnas Karbauskis, Lietuva, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"

(atnaujinta 13:18 2021.05.08)
Šalies vadovo nuomone, skiepijimo pažymėjimo įvedimas leistų greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad į Europos Sąjungoje svarstomą vadinamojo žaliojo paso koncepciją įtraukti tik Bendrijoje patvirtintas vakcinas yra "logiškas žingsnis", praneša "Ekspress-nedelia". 

Lietuvos vadovas dalyvauja neformalioje Europos Vadovų Taryboje Portugalijos Portu mieste. Atsakydamas į žurnalistų klausimą, jis išsakė savo nuomonę apie "žaliąjį pasą".

"Tai yra labai logiškas ir nuoseklus sprendimas: jei mes manome, kad tikrai galime laikyti patikimomis ir saugiomis tas vakcinas, kurias patvirtino Europos medicinos agentūra, tai natūralu, kad ir žaliojo skaitmeninio sertifikato ar paso naudojimas turėtų būti susietas su tomis pačiomis vakcinomis. Mano manymu, tai logiškas žingsnis", – sakė Nausėda.

Prezidentas taip pat pridūrė, kad yra "didelis žaliojo paso šalininkas", nes tai suteikia galimybę greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pastaruoju metu ES aukšto rango pareigūnai sakė, kad europinis sertifikatas galėtų būti patvirtintas birželį, prasidedant vasaros atostogų sezonui.

Šiuo metu centralizuotai visoje ES leidžiami keturi preparatai: "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson". Lietuvos valdžia ne kartą pareiškė, kad neplanuoja įsigyti "Sputnik V", nepaisant to, kad Europos vaistų agentūra (EVA) tai vertina.

Anksčiau vyriausybė nusprendė išduoti vadinamąjį galimybės pasą žmonėms, sergantiems koronavirusu, pasiskiepijusiems ar turintiems neigiamus testus.

Galimybės pasą taip pat galės gauti žmonės, kuriems PGR arba antigeno testais buvo patvirtinta, kad jie turi COVID-19. Vyriausybės sprendimu galimybių pasas bus įvestas gegužės 24 dieną.

Lietuvoje galioja antrasis karantinas. Nepaisant šiek tiek sušvelninimo, dauguma apribojimų galioja iki vasaros pradžios.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 256 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 4 tūkst. žmonių.

Tegai:
ES, Gitanas Nausėda
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
NYT: JAV gali išbrokuoti 70 milijonų vakcinos nuo COVID-19 "J&J" dozių
Baltarusija sukūrė savo vakciną nuo COVID-19
Lietuvos profesorius papasakojo, kaip vakcinacija paveikia užkrečiamumą COVID-19
Lietuvos vadovas ES viršūnių susitikime

Nausėda paragino ES lyderius išreikšti solidarumą su Čekija

(atnaujinta 15:49 2021.05.08)
Lietuvos prezidentas paragino ES lyderius pasekti Lietuvos ir kitų bendraminčių pavyzdžiu priimant "ryžtingus solidarius sprendimus"

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino ES lyderius sekti Lietuvos ir kitų šalių pavyzdžiu ir išreikšti solidarumą su Čekija.

Lietuvos vadovas dalyvavo ES viršūnių susitikime, kuriame buvo aptartas solidarus atsakas Rusijai po įvykių Čekijoje.

Саммит стран-участниц Евросоюза в Порту
ES viršūnių susitikimas

Kaip praneša Prezidentūros spaudos tarnyba, Lietuva išreiškė paramą Čekijai, šiai šaliai išsiuntus "su diplomatine priedanga dirbusius Rusijos žvalgybos agentus". Lietuvos prezidentas paragino ES lyderius pasekti Lietuvos ir kitų bendraminčių pavyzdžiu priimant "ryžtingus solidarius sprendimus".

Nausėda taip pat pakvietė ES lyderius vieningai išreikšti solidarumą su Ukraina, kovojančia už savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Lietuvos vadovas pažymėjo, kad ES turi priimti konkrečius sprendimus siekiant "užkirsti kelią Rusijos agresyviai politikai kaimyninių valstybių atžvilgiu".

Šalies vadovas ragino numatyti efektyvias ir konkrečias paramos priemones karą išgyvenančiai Ukrainai.

Pranešama, kad plačiau ES santykių su Rusija klausimu planuojama diskutuoti gegužės 25–26 d. vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje.

Praha apkaltino Rusijos Federacijos specialiąsias tarnybas dėl dalyvavimo sprogime ir iš šalies išsiuntė 18 Rusijos ambasados ​​darbuotojų. Atsakydama į tai, Maskva paskelbė 20 Čekijos diplomatinės atstovybės darbuotojų persona non grata, teigdama, kad kaltinimai dėl sprogimo buvo absurdiški, nepagrįsti, toli gražu nesuprantami ir keliantys pasipiktinimą.

Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija, nepagrįsti kaltinimai Rusijai yra dalis didelės kampanijos, kurią Vakarai pradėjo prieš Maskvą.

Anksčiau Baltijos šalys išsiuntė Rusijos diplomatus iš solidarumo su Čekija. Lietuva išsiuntė du ambasados ​​darbuotojus, Latvija ir Estija — po vieną. Baltijos šalys pareiškė, kad šis sprendimas buvo priimtas iš solidarumo su Čekija, kuri anksčiau Rusijos specialiąsias tarnybas apkaltino dalyvavimu sprogime šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais.

Tegai:
ES, Gitanas Nausėda, Čekija
Dar šia tema
Baltijos šalys tikisi ES vienybės solidarumo su Čekija klausimu
Kremlius: Rusija netoleruos to, kas išdarinėjama Čekijoje
Čekijos generolas sukritikavo valdžios institucijas dėl kaltinimų Rusijai

Pergalės paradas Raudonojoje aikštėje Maskvoje. Tiesiogiai

(atnaujinta 09:08 2021.05.09)
Šiemet pandemija nesutrukdė šventei. Stebėkite iškilmingą renginį Sputnik Lietuva svetainėje

Gegužės 9-ąją sukanka 76 metai nuo pergalės Didžiajame Tėvynės kare. Šia proga skirtinguose Rusijos miestuose vyksta šventiniai renginiai: iškilmingi paradai, taip pat paleidžiami šventiniai fejerverkai. Pastaraisiais metais Rusijoje ir kitose šalyse išpopuliarėjo "Nemirtingojo pulko" akcija — žmonių eisena su kare dalyvavusių artimųjų nuotraukomis.

Pergalės paradas vyksta Maskvoje. Jame pėsčiomis dalyvauja 37 paradų įgulos, kuriose dalyvauja daugiau nei 12 tūkstančių karių, mechanizuota kolona, įskaitant 190 karinės technikos pavyzdžių, taip pat aviacijos paradas iš 76 sraigtasparnių ir orlaivių.

Pernai dėl koronaviruso pandemijos tradicinis paradas gegužės 9 dieną buvo atidėtas. Tą dieną vyko tik aviacijos pasirodymas. Pats paradas buvo surengtas birželio 24 dieną. Data pasirinkta neatsitiktinai. 1945 metų birželio 24 dieną įvyko pirmasis Pergalės paradas Raudonojoje aikštėje Maskvoje.

Tegai:
paradas, Maskva, Rusija, Pergalės diena