Ramūnas Karbauskis prisiekia Seime

Pasiuntė būdą": didžiausia opozicinė frakcija neturės savo atstovo Seimo vadovybėje

(atnaujinta 13:39 2020.11.18)
LVŽS lyderis pažymėjo, jog niekada per dvylika praėjusių Seimo kadencijų nebuvo taip, kad šimtams tūkstančių žmonių, balsavusių už tam tikrą partiją, nebūtų atstovaujama Seimo vadovybėje

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, jog nauja konservatorių dominuojama Seimo dauguma jo partiją pasiuntė "į būdą", o jų rinkėjus eilinį kartą sulygino su "šunauja".

Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

"Tai kas įvyko antrajame naujojo Seimo posėdyje galima pavadinti "naujos" politinės kultūros pavyzdžiu. Dar niekada atkurtos Lietuvos Respublikos istorijoje nebuvo taip, kad didžiausia opozicinė frakcija neturėtų savo atstovo Seimo vadovybėje", — pažymėjo politikas.

Karbauskio teigimu, visi konservatorių priešrinkiminiai teiginiai apie demokratiją, siekį darniai dirbti Lietuvos žmonių gerovei "tebuvo tuščios kalbos".

"Nors dešinioji valdanti dauguma yra labai trapi, bet pasirinkta taktika, kada postais bandoma supriešinti opoziciją, suveikė puikiai. Akivaizdu, jog tai nereiškia, kad opozicijoje liko tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, nes postais neįmanoma priversti bendradarbiauti su valdžia, kuri tarnauja siauriems verslo interesams, kuriai Tauta tėra "šunauja", kurios sąskaita "neliečiamieji" rūpinsis savo gerove. Bet tuo visi įsitikins truputi vėliau, kai darbą pradės Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė", — parašė deputatas.

Tai, kas įvyko, Karbauskis pavadino ankstesnės politinės kultūros ir tradicijos sunaikinimu. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad kai LVŽS buvo valdančioji dauguma, jie į įvairius postus Seime skyrė Ireną Degutienę, Ingridą Šimonytę, Antaną Matulą ir kitus konservatorių frakcijos atstovus, nes politinė tradicija ir kultūra sakė, jog didžiausiai opozicinei frakcijai turi būti atstovaujama Seimo vadovybėje.

"Tai net ne pagarbos opozicijai klausimas, tai suvokimas, kad šimtai tūkstančių žmonių, balsavę už tą partiją, bus atstovaujami Seimo vadovybėje. Niekam, niekada per dvylika praėjusių Seimo kadencijų nekilo minčių, kad gali būti kitaip. Nekilo iki tol, kol per rinkimus laimėjo trys liberalios partijos, kurios šneka apie narkotikų ir prostitucijos legalizavimą, vienos lyties asmenų šeimas, apie vaiko pinigų mokėjimo mažinimą atskiroms vaikų grupėms, nenorą indeksuoti pensijas ir t.t. Viso to jie dar negali padaryti, nes nesuformuota jų Vyriausybė, bet jiems užteko dviejų Seimo darbo plenariniuose posėdžiuose dienų, kad sugriautų ankstesnę politinę kultūrą ir tradiciją", — pabrėžė Karbauskis.

Politikas pažymėjo, jog Seimo pirmininko pavaduotojai iš opozicijos yra daugiau politinės demokratijos, nei realios valdžios atstovai. Bet jie svarbūs tam, kad opozicija turėtų kasdienį ryšį su Seimo vadovybe ir galėtų betarpiškai dalyvauti Seimo vadovybės priimamuose sprendimuose, pridūrė Karbauskis.

LVŽS lyderis pažymėjo, jog partijos frakciją naujieji valdantieji užgrūdino per praėjusius ketverius metus.

"Mes dirbame, mūsų valios ir ryžto palaužti nepavyks. <...> Turime daug patirties, pakankamai idėjų, kad dešinioji valdanti koalicija negalėtų ramiai naikinti to, kas mūsų padaryta. <...>  Galiu visus užtikrinti, jog turime pakankamai savigarbos ir drąsos apginti Lietuvos žmones nuo žeminimo ir patyčių, kurios neišvengiamos valdžia tapus tiems, kuriems Tauta tėra "runkeliai", "vatnikai", "šunauja", — pabrėžė Karbauskis.

Naujos kadencijos Seime tris pirmininko pavaduotojų postus užėmė konservatorių frakcija, kurią sudaro 50 Seimo narių, be to, Darbo partijos, Laisvės partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai, kurių frakcijose dirba ne daugiau kaip 12 Seimo narių. Tuo metu LVŽS frakcijoje dirba 32 Seimo nariai.

Lapkričio 13 dieną Seimo pirmininke buvo išrinkta Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji buvo vienintelė kandidatė į šias pareigas. Pirmuoju vicepirmininku tapo konservatorius Jurgis Razma, o antruoju — Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis. Seimo Pirmininkės pavaduotojais taip pat buvo išrinkti konservatorių frakcijos nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Paulius Saudargas, Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas ir Lietuvos socialdemokratų partijos narys Julius Sabatauskas.

Tegai:
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Ramūnas Karbauskis, Lietuva, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
Ingrida Šimonytė

Seimas pritarė Ingridos Šimonytės kandidatūrai į Lietuvos premjerus

(atnaujinta 13:13 2020.11.24)
Už Šimonytės kandidatūrą balsavo 62 iš 113 posėdyje dalyvavusių Seimo narių, "prieš" balsavo 10, susilaikė 41 parlamentaras

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Seimas antradienį pritarė Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjerus. 

Vidurdienį Seimas balsavo dėl Šimonytės kandidatūros, balsų dauguma jai buvo pritarta. Už Šimonytės tapimą Vyriausybes vadove balsavo 62 iš 113 posėdyje dalyvavusių Seimo narių. "Prieš" balsavo 10, susilaikė 41 parlamentaras.

Kalbėdama apie pretezijas dėl komandos, Šimonytė teigė suprantanti, kad "kai išskiri žmones po vieną, visiems galima turėti daug priekaištų, įskaitant ir mane pačią, tai yra, matyt, normalu. Tačiau aš į komandą žiūriu kaip į visumą, matau savybes žmonių, kurios man atrodo tinkamos, kad būtų padaryti darbai, kurie man atrodo prioritetai", – sakė politikė.

Politikė patvirtino, kad kai prezidentas patvirtins ministrų kandidatūras, ji prisiims asmeninę atsakomybę už kiekvieną.

Šimonytės kandidatūrą į premjerus prezidentas Gitanas Nausėda Seimui pateikė praėjusią savaitę. 

Remiantis Seimo statutu, Ministras Pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo turi pristatyti Seimui savo sudarytą ir Respublikos Prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikti svarstymui šios Vyriausybės programą.

Tegai:
Seimas, Ingrida Šimonytė
Dar šia tema
"Premjeras turi matyti ne tik po savo nosimi": Guoga papaskojo, kodėl nusivylė Šimonyte
Valstiečiai papasakojo, kodėl nepalaikys Šimonytės kandidatūros
Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

Valstiečiai papasakojo, kodėl nepalaikys Šimonytės kandidatūros

(atnaujinta 13:16 2020.11.24)
Partija pažymi skirtingas LVŽS bei Šimonytės vertybines nuostatas bei teigė nematanti jos pasirengimo tęsti kovą su COVID pandemija

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija papasakojo, kodėl nepalaikys Ingridos Šimonytės kandidatūros į premjerės postą. 

Valstiečių frakcija praneša, kad išklausė Šimonytės prisistatymo kalbą plenarinių posėdžių salėje ir susipažino su valdančiosios koalicijos sutartimi bei jos teikiamomis ministrų kandidatūromis. Tačiau su Vyriausybės programos projekto gairėmis valstiečiams susipažinti nepavyko, žemės ūkio ministro kandidatūra taip ir lieka nežinoma. 

"Premjerės įsipareigojimų apimties bei prioritetinių darbų išsamiai įvertinti neturėjome galimybės. Mums nerimą kelia ir kandidatės į Premjerus negebėjimas tinkamai pasirinkti ministrų kandidatūrų, kurios neturi visuomenei kelti klausimų dėl etikos, moralės ir neturi mesti šešėlio ant Vyriausybės dėl kandidatų praeityje kilusių skandalų, jiems supainiojus viešus ir privačius interesus. Ypač šių dienų akivaizdoje, kada teismas nagrinėja precedento neturinčią politinės korupcijos bylą", — rašo valstiečiai savo Facebook paskyroje. 

Partija praneša, kad jie nemato ir Šimonytės pasirengimo tęsti kovą su COVID-19 pandemija. 

"Deja, bet COVID suvaldymo planai tėra tik deklaracijos ir iki šiol nėra aišku, kokios konkrečiai lyderystės ir kokių priemonių Šimonytė imsis šioje srityje", — pažymėta pranešime.

Partija paminėjo ir skirtingas LVŽS bei Šimonytės vertybines nuostatas: "Jai nėra svarbios tradicinės vertybės, tradicinės šeimos prioritetas nėra svarbūs, kaip ir socialinė atsakomybė, skurdo mažinimas ar korupcijos prevencija. Šių klausimų koalicijos sutartyje nėra. Turime ir skirtingą požiūrį į narkotikų dekriminalizavimą", — rašo LVŽS.

LVŽS frakcija apsvarstė Šimonytės kandidatūrą bei aukščiau nurodytus probleminius dalykus ir nusprendė, kad ši kandidatūra partijos pritarimo neturi.

Seimo posėdyje antradienį planuojama tvirtinti prezidento teikiamą kandidatės į premjeres Šimonytės kandidatūrą.

Praėjusią savaitę Šimonytė buvo pristatyta Seimui kaip kandidatė į ministrus pirmininkus. Atitinkamą dekretą pasirašė prezidentas.

Jos kandidatūrą į premjero pareigas pasiūlė centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 73 mandatus iš 141.

LVŽS gavo 32 mandatus per Seimo rinkimus. Partija paskelbė ketinanti dirbti opozicijoje. 

Tegai:
Seimas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), valstiečiai, Ingrida Šimonytė
Dar šia tema
Su griaučiais spintoje: Lietuvoje pasirodys pikantiškos biografijos ministrai
Landsbergistai ir Lietuvos prezidentas nesutaria dėl Lenkijos
Valdantieji išsigando, kad negalės "prastumti" Šimonytės kandidatūros į premjeres
"Premjeras turi matyti ne tik po savo nosimi": Guoga papaskojo, kodėl nusivylė Šimonyte
Vakcina nuo koronaviruso

Įrodyta, kad "Sputnik V" vakcina veiksminga daugiau nei 95 %

(atnaujinta 13:43 2020.11.24)
Skaičiavimas buvo atliktas remiantis 18794 savanorių, kurie pirmą ir antrą "Sputnik V" vakcinos ar placebo injekciją, antrame kontroliniame punkte — 39 sergančių savanorių lapkričio 23 dienos tyrimų duomenimis

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Antroji tarpinė COVID-19 vakcinos "Sputnik V" klinikinio tyrimo duomenų analizė parodė 91,4% veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos efektyvumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršija 95%, teigiama vakcinos Twitter paskyroje.

"Sputnik V vakcinos veiksmingumas buvo 91,4%, remiantis antrąja tarpine duomenų analize 28 dieną po to, kai savanoriai gavo pirmąją imunizaciją (7 diena po antrosios imunizacijos)... Preliminarūs duomenys apie savanorius 42 dieną po pirmoji injekcija (atitinka 21 dieną po antrosios injekcijos) rodo, kad vakcinos veiksmingumas viršija 95%", — sakoma pranešime.

Skaičiavimas buvo atliktas remiantis 18794 savanorių, kurie pirmą ir antrą "Sputnik V" vakcinos ar placebo injekciją, antrame kontroliniame punkte — 39 sergančių savanorių lapkričio 23 dienos analizės duomenimis.

Pagal vakcinos "Sputnik V" trečiojo tyrimo etapo protokolą jos tarpinis veiksmingumas apskaičiuojamas trijuose statistiškai reikšminguose reprezentaciniuose kontroliniuose taškuose — pasiekus 20, 39 ir 78 COVID-19 atvejus tarp placebą ir vakciną gaunančių asmenų. Antroji tarpinė vakcinos "Sputnik V" veiksmingumo analizė buvo atlikta remiantis 39 patvirtintų atvejų, nustatytų placebo grupėje (31 atvejis) ir vakcinos grupėje (aštuoni atvejai), pasiskirstymu. Placebo grupės ir paskiepytos grupės santykis yra 1:3.

Šiuo metu Rusijoje vakcinos "Sputnik V" tyrimo trečiajame etape dalyvauja 40 tūkstančių savanorių, iš kurių daugiau nei 22 tūkstančiai savanorių buvo paskiepyti pirmąja injekcija, o daugiau nei 19 tūkstančių savanorių — pirmąja ir antrąja injekcijomis.

"Sputnik V" yra pirmoji pasaulyje registruota vakcina, skirta koronavirusinės infekcijos profilaktikai. Ją sukūrė Gamalėjaus vardo nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, bendradarbiaudamas su Rusijos tiesioginių investicijų fondu, remdamasis gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma.

Dabar "Sputnik V" atliekami poregistraciniai bandymai, kuriuose dalyvauja 40 tūkst. žmonių. Pirmąją preparato dozę jau gavo daugiau kaip 20 tūkstančių savanorių, o antrąją — daugiau nei 16 tūkstančių. Pirmoji tarpinė duomenų analizė parodė vakcinos veiksmingumą 92 proc. lygyje.

Be to, klinikiniai "Sputnik V" bandymai taip pat vykdomi Baltarusijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Indijoje, Venesueloje ir Brazilijoje.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Rusija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Rusiška vakcina nuo COVID-19 bus pigesnė už Vakarų vakcinas, žada gamintojas
Lietuvos vyriausybė pritarė dar 1,4 mln vakcinų nuo koronaviruso dozių pirkimui