Šalies prezidentas susitiko su kandidate į premjeres Ingrida Šimonyte

Lietuvos prezidentas susitiko su kandidate į premjeres Šimonyte

(atnaujinta 16:35 2020.11.18)
Ketvirtadienį prezidentas, vadovaudamasis Konstitucija, teiks Seimui svarstyti Šimonytės kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašo Seimo rinkimuose lydere Ingrida Šimonyte. Apie tai pranešė prezidentūros spaudos tarnyba.

Ketvirtadienį Nausėda teiks Seimui svarstyti Šimonytės kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas. 

Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с лидером избирательного списка Союз Отечества - Христианские демократы Литвы Ингридой Шимоните
Ketvirtadienį Respublikos prezidentas, vadovaudamasis Konstitucija, teiks Seimui svarstyti Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas.
"Šiandien neturime prabangos klysti ar nuosekliai įsibėgėti valdant pandemiją, neturime laiko teoriniams pasvarstymams — kiekvieną dieną dėl koronaviruso miršta žmonės, todėl sveikatos ministrui ar ministrei pirmiausia kelsiu profesinės patirties, gebėjimo valdyti krizes ir komplikuotų procesų organizavimo reikalavimus", — sakė prezidentas.

Pasak prezidento, pirmoji naujosios vyriausybės užduotis yra kontroliuoti koronaviruso plitimą, apsaugoti žmonių sveikatą ir kuo labiau sumažinti pandemijos poveikį šalies ekonomikai ir darbo rinkai.

Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с лидером избирательного списка Союз Отечества - Христианские демократы Литвы Ингридой Шимоните
Susitikime su Šimonyte prezidentas taip pat įvardijo lūkesčius dėl ilgalaikės Lietuvos valstybės raidos.

Susitikime su Šimonyte valstybės vadovas taip pat įvardijo lūkesčius dėl ilgalaikės Lietuvos valstybės raidos. Nausėda tikisi, kad kartu su naująja vyriausybe šalis galės padidinti gynybos biudžetą iki 2,5 procento BVP, paspartinti išėjimą iš "BRELL" energetikos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Be to, prezidentas paragino vyriausybę kelti profesionalumą, tobulinti atrankas, vykdyti decentralizavimą regionuose, diegti gerojo valdymo standartus.

"Lietuvos gerovę tiesiogiai lems ir aukšta politinė kultūra svarbiausiose valdžios institucijose. Būtina kelti politinės kultūros standartus sau ir formuoti tokius lūkesčius politiniams partneriams, orientuotis ne į konfliktų, o į sprendimų paieškas, taip pat — nesikišti į teismų ir kitų nepriklausomų institucijų veiklą ir gerbti jų nepriklausomumą bei sprendimus", — sakė prezidentas.

Kreipdamasis į kandidatę į ministrus pirmininkus, valstybės vadovas pažymėjo, kad visos Lietuvos žmonių gerovė priklausys ir nuo sutelktų valdžios pastangų duodant atkirtį nelygybei ir naikinant socialinę atskirtį.

Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с лидером избирательного списка Союз Отечества - Христианские демократы Литвы Ингридой Шимоните
Šalies vadovas susitikime su Šimonyte pabrėžė, kad Lietuvos ateitį mato žalią, nes nuo švarios aplinkos priklauso šalies žmonių gyvenimo kokybė.

Be to, prezidentas tikisi, kad vyriausybė skatins skaitmeninės ekonomikos ir aukštos pridėtinės vertės ekonomikos plėtrą.

Nausėda pabrėžė, kad Lietuvos ateitį jis mato "žalią", nes nuo švarios aplinkos priklauso šalies žmonių gyvenimo kokybė.

Prezidentas išsakė lūkestį, kad Vyriausybė laikysis Žaliojo kurso ir sieks proveržio mažinant išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį transporto ir žemės ūkio srityse, taip pat peržiūrės aplinkosauginių mokesčių efektyvumą ir tinkamumą.

Seimo rinkimų rezultatai

Spalio pabaigoje VRK patvirtino oficialius rinkimų rezultatus. Iš viso buvo išrinktas 141 deputatas. 70 Seimo narių renkami daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse apygardose.

Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus.

Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

Tegai:
Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Lietuva
Dar šia tema
Seime kalbėjęs Duda dvišalius santykius įvertino per istorijos prizmę
Kas namuose šeimininkas: naujajame Seime pastebėtos pirmosios "keistenybės"
Pasiuntė "į būdą": didžiausia opozicinė frakcija neturės savo atstovo Seimo vadovybėje
Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka

Lukašenka pažadėjo pasitraukti prezidento posto, priėmus naują Konstituciją

(atnaujinta 17:27 2020.11.27)
Baltarusijos valdžia ruošiasi reformuoti Pagrindinį įstatymą, pasiūlymus tam renka visa valdžios vertikalė, jie bus svarstomi būsimoje visos Baltarusijos susirinkime

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka sakė neketinantis nevadovauti valstybę pagal naują konstituciją, praneša Baltarusijos naujienų agentūra BelTa.

"Aš nedarau sau jokios konstitucijos. Aš nedirbsiu su jumis kaip prezidentas su nauja konstitucija. Todėl nusiraminkite, ramiai tai ištverkite", — cituoja agentūra.

Jis taip pat teigė, kad niekada neleis, kad "priimant naują konstituciją, kažkas būtų klastojęs ar vėliau kažkas sufabrikuotų rinkimus pagal naują konstituciją".

"Net jei aš žinau, kad tai bus ne tai, ko aš noriu. Kodėl? Nes Baltarusijos žmonės turi išgyventi tai, ką jie turi išgyventi. Geriau dabar, be karo, dar blogiau, jei šis karas mums bus primestas", — sakė Lukašenka.

Anksčiau jis teigė, kad atnaujintos Konstitucijos projektas bus pateiktas viešai diskusijai 2021 metų pradžioje. Kaip nurodė valstybės vadovas, jau rengiamas trečiasis leidimas, nes du ankstesnieji jam netiko. Anot Lukašenkos, naujasis pagrindinis įstatymas turėtų atspindėti bendrą Baltarusijos ateities viziją. Jis pabrėžė, kad Baltarusijos žmonės spręs, kokia bus naujoji Konstitucija.

Baltarusijoje tęsiasi masiniai protestai dėl rugpjūčio mėnesį įvykusių prezidento rinkimų rezultatų. Oficialiais VRK duomenimis, Lukašenka laimėjo surinkęs 80,1 proc. balsų, tačiau opozicija su tuo nesutinka.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lukašenka papasakojo, kaip Vakarai palaiko "bėglius", "įsitvirtinusius" Lietuvoje
Paaiškėjo, apie ką Nausėda kalbėjo su Tichanovskaja
Lavrovas paskelbė apie JAV ir ES bandymus kištis į Maskvos ir Minsko reikalus
Europos Sąjunga pradėjo rengti naują sankcijų Baltarusijai sąrašą
Prezidentas Gitanas Nausėda Žuvinto biosferos rezervate

Būsimas aplinkos ministras turės išsaugoti Žuvinto turtus, pareiškė Nausėda

(atnaujinta 17:26 2020.11.27)
Prezidentas pabrėžė, kad būsimam aplinkos ministrui teks pasirūpinti, kad būtų atšauktas Vyriausybės nutarimas, išplečiantis galimybes saugomoje teritorijoje užsiimti žvejyba

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Būsimas aplinkos ministras turės pasirūpinti, kad būtų atšauktas Vyriausybės nutarimas, išplečiantis žvejybos galimybes Žuvinto biosferos rezervato, teigė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį apsilankęs rezervate.

Президент Литвы Гитанас Науседа в заповеднике Жувинтас
Prezidentas Gitanas Nausėda Žuvinto biosferos rezervate

Pasak prezidento, didelį susirūpinimą kelia ankstesnės Aplinkos ministerijos vadovybės sprendimas keisti Žuvinto biosferos rezervato nuostatus, išplečiant galimybes saugomoje teritorijoje užsiimti žvejyba.

"Tokios teritorijos kaip Žuvintas yra visų mūsų didžiausias turtas, todėl privalome jas apsaugoti. Keisti saugomų teritorijų režimą rimtai neįvertinus poveikio ekosistemoms – neatsakinga ir žalinga", – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad būsimam aplinkos ministrui teks uždavinys grįžti prie Žuvinto biosferos rezervato apsaugos klausimo ir pasirūpinti, kad būtų atšauktas Vyriausybės nutarimas, išplečiantis žvejybos galimybes Žuvinte, taip pat aiškiai reglamentuotos nuostatos dėl medžioklės draudimo saugomose teritorijose.

Президент Литвы Гитанас Науседа в заповеднике Жувинтас
Prezidentas Gitanas Nausėda Žuvinto biosferos rezervate

Šalies vadovas vizito Žuvinte metu išsamiai susipažino su didžiausiais vienintelio Lietuvoje biosferos rezervato gamtos turtais, šiai saugomai teritorijai kylančiais iššūkiais ir dabartinio teisinio reguliavimo spragomis.

Tegai:
Aplinkos ministerija, aplinkos saugojimas, vyriausybė, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Aistros dėl tatuiruočių. Ką reiškia būsimos teisingumo ministrės politinis manifestas
Nemokšų vyriausybė? Advokato padėjėja gali tapti Lietuvos teisingumo ministre 
Kandidatą į Lietuvos energetikos ministrus pabandyta išteisinti po skandalo
Nausėda pareiškė, kad ne visi kandidatai į ministrus bus patvirtinti
Megan Markl

Naujos detalės: kas padeda Megan Markl atsigauti po persileidimo

(atnaujinta 14:00 2020.11.27)
Ir kol karališkoji šeima iš tolo guodžia princą Harį, buvusią aktorę palaiko artimiausias žmogus

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Po persileidimo princo Hario žmonai Megan Markl teko kviestis pagalbą: atsigauti nuo sielvarto hercogienei padeda jos motina Doria Ragland.

Po persikėlimo į JAV Markl iš tikrųjų buvo sunku: buvusiai aktorei teko iš naujo kurti savo gyvenimą ir visiems įrodyti, ko ji verta be karališkų giminaičių palaikymo. Markl neseniai savo skiltyje "The New York Times" pasidalino liūdna naujiena: hercogienė prisipažino, kad vasarą neteko antrojo kūdikio.

Kaip pranešė leidinys "US Weekly", Markl šį sunkų laikotarpį padeda artimiausias žmogus — jos mama: Doria Ragland tapo patikima dukros atrama ir dažnai ją aplanko.

"Ji atvažiuoja pas Megan ir Harį — ir žingsnį po žingsnio padeda jiems atsigauti ir susitaikyti su skaudžia netektim. Tačiau mažylio netektis — baisi akimirka, po kurios beveik neįmanoma atsigauti", — pažymėjo leidinio insaideris.

Santykiai karališkojoje šeimoje taip pat pasikeitė: princas Čarlzas ir karalienė liūdi dėl to, kas nutiko, ir nuolat susiskambina su maištininkais.

Tegai:
karališkoji šeima, JAV, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Megan Markl pateko į karališkąją istoriją dėl JAV prezidento rinkimų
Megan Markl ir princo Hario ateities prognozės nustebino gerbėjus