Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

"Valstiečiai" nedeleguos savo narių į vadovaujamas pareigas Seime

(atnaujinta 11:38 2020.11.19)
Pasak LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio, frakcija galutinai prarado pasitikėjimą Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir valdančiaisiais

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija atsisako bet kokių vadovaujamų pareigų Seimo komitetuose, komisijose ir kituose Seimo struktūriniuose padaliniuose, rašoma Seimo pranešime.

Frakcijos atstovai traukiasi iš Seimo seniūnų sueigos. Tokį pareiškimą LVŽS frakcija po lapkričio 19 dieną vykusio rytinio frakcijos posėdžio įteikė Seimo valdybai ir Seniūnų sueigai.

"Mūsų frakcija šį rytą pasitarė ir nusprendė nedalyvauti politiniame farse, kurį kuria valdantieji. Užuot sklandžiai organizavę darbą, jie kuria precedento neturinčią situaciją — didžiausią opozicinę frakciją per pirmuosius du posėdžius eliminavo iš Seimo vadovybės, parodant, kad šiame Seime nebus demokratijos ir pagarbos Lietuvos parlamentarizmo tradicijoms", — sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, valdančiųjų keršto akcija opozicijai tęsiasi. Karbauskio teigimu, vakar Seime jau registruotos Seimo statuto pataisos, kuriomis iš opozicijos atimamas Seimo Audito komiteto pirmininko postas.

"Valdantieji kuria teisines prielaidas jį skirti tiems, kurie yra mažumoje, kuri neapsiskelbė opozicija. Taip griaunama dar viena parlamentinės demokratijos tradicija Audito komitete matyti ne kieno nors kito, o Seimo opozicijos vadovavimą", — sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, frakcija galutinai prarado pasitikėjimą Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir valdančiaisiais.

Per Seimo pirmininko pavaduotojų rinkimus nė vienas "valstiečių" frakcijos narys negavo šios pareigybės, tačiau iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos iškart buvo paskirti trys žmonės. Taip pat pavaduotojais tapo vienas asmuo iš Laisvės partijos, Darbo partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos, nors šios partijos gavo mažiau vietų Seime.

Kartu Karbauskis teigė, kad tai, kas įvyko, gali būti apibūdinama kaip "ankstesnės politinės kultūros ir tradicijų sunaikinimas".

LVŽS gavo 32 mandatus ir per Seimo rinkimus užėmė antrąją vietą. Partija paskelbė ketinanti dirbti opozicijoje. Valdančiąją koaliciją sudarė konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
© Sputnik
Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
Tegai:
Seimas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)
Dar šia tema
Landsbergių klano triumfas. Kaip nauji partneriai padės TS-LKD grįžti į valdžią?
Lietuvos valdančiosios partijos lyderis priminė, ką pavyko pasiekti per ketverius metus
Lietuvos prezidentas pateikė Seimui ministro pirmininko kandidatūrą
Rusijos ambasada Lietuvoje

Rusijos ambasada priminė Lietuvos gyventojams, kas palaidotas broliškose kapinėse

Diplomatinė atstovybė paklausė, kodėl respublikos teritorijoje taip dažnai nutinka incidentai su tarybinių kareivių kapinių išniekinimu

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje pareiškė, kad broliškų tarybinių kareivių kapinių išniekinimas Obelių mieste sukelia pasipiktinimą, sakoma diplomatinės atstovybės komentare Facebook.

Diplomatinė atstovybė uždavė retorinį klausimą, kodėl tokie incidentai su nerimą keliančiu dažnumu įvyksta respublikos teritorijoje.

"Ar ne todėl, kad kasdien, beveik visos žiniasklaidos priemonės į šios šalies piliečius jau beveik trisdešimt metų pila užkietėjusios rusofobijos srautus, bandydamos neigiamu būdu pristatyti rusų, sovietų žmogų, sovietų kareivį", — rašo ambasada.

Ambasada priminė, kad tuose kapuose yra ne tik kitų sovietinių tautų atstovai, bet ir dabartinės lietuvių kartos protėviai. Ji pabrėžė, kad Lietuvos piliečiai padėjo Raudonajai armijai išvaduoti teritorijas nuo vokiečių fašistų įsibrovėlių.

"Tačiau nepaisant šio dešimtmečius trukusio "informacinės paties nepataisomo blogio, neapykantos ir apgaulės krūvos", daugeliui lietuvių pavyko išsaugoti tuos gerumo ir teisingumo jausmus, kuriuos paveldėjo iš savo protėvių. Mes reguliariai sutinkame to patvirtinimą", — paakė diplomatinė atstovybė.

Memorialas jau sutvarkytas, pranešė ambasada.

Lietuvos karo istorijos asociacija "Pamiršti kariai" trečiadienį pranešė, jog Rokiškio rajone aptiko išniekintas kapines. Antkapiai buvo apipilti dažais, buvo nupiešta svastika. Kas padarė vandalizmo aktą, nežinoma.

"Rossotrudnichestvo" vadovas Jevgenijus Primakovas tuos, kurie išniekino broliškas tarybinių kareivių kapines Obelių mieste, pavadino "visiškais niekšais". Jis teigė reikalaujantis tikro tyrimo, nubaudžiant atsakingus asmenis.

Tegai:
tarybinis paminklas, Rusijos ambasada Lietuvoje
Dar šia tema
Rusijos ambasada pasmerkė paminklo "miško broliams" atidarymą Estijoje
Rusijos tyrimų komitetas tikrina paminklo sovietų kariams Lietuvoje išniekinimo faktą
Rokiškio rajone nežinomi asmenys išniekino tarybinių karių kapus
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda pareiškė, kad ne visi kandidatai į ministrus bus patvirtinti

(atnaujinta 13:34 2020.11.27)
Lietuvos vadovas neminėjo tų kandidatų pavardžių, kurie gali būti neįtraukti, tačiau tokių tikrai yra

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad kandidatų į ministrus sąrašas, kurį pateikė paskirtoji ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, nebus patvirtintas visas, praneša TASS, remdamasi Lietuvos vadovo kalba.

"Pasakysiu tik tiek, kad visa savo apimtimi, jau dabar matau, kad jis patvirtintas nebus. O kiek pavardžių mes kvestionuosime, šiandien aš negaliu pasakyti. Tikrai būtų ir nelabai atsakinga, juo labiau, kad mes tiktai pradėjome susitikimus su kandidatais į ministrus", — sakė jis.

Šią savaitę Seimas patvirtino Šimonytės kandidatūrą į Lietuvos ministres pirmininkes. Po to prezidentas pasirašė dekretą dėl jos paskyrimo.

Vyriausybės vadovė dar prieš jai einant pareigas pateikė kandidatų į ministrus sąrašą. Politikė patikino, kad po Nausėdos pritarimo pateiktoms kandidatūroms ji tikrai bus asmeniškai atsakinga už kiekvieną iš jų.

Tuo pat metu Lietuvos vadovas nepateikė išsamaus kandidatų į ministrus sąrašo įvertinimo, taip pat pažymėjo, kad jis nėra galutinis.

Tegai:
Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Galių patikrinimas. Ar valdantieji verčia Nausėdą "grąžinti skolas"?
Nuotolinis Seimas: Lietuvą valdys dirbtinis intelektas