Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, Virginijus Sinkevičius

Kvepia iššūkiais: Sinkevičius pasakė, ko pirmiausia turi imtis nauja Lietuvos valdžia

(atnaujinta 11:57 2020.12.08)
Europarlamentaro teigimu, nauja Vyriausybė ir Seimas turi pasiruošti vakcinos priėmimui ir vakcinavimui, parengti nacionalinį ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą, be to, prioritetu išlaikyti socialinę politiką

VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, Virginijus Sinkevičius pasidalijo, į ką atkreipė premjerės Ingridos Šimonytės ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen dėmesį kaip Europos Komisijos atstovas per trumpą savo vizitą į Lietuvą.

"Lietuvoje šventėmis nekvepia, Lietuvoje kvepia iššūkiais. Kai prieš metus atvykau pirmajam vizitui į Lietuvą kaip Europos Komisijos narys, nuotaikos buvo visiškai kitokios. Taip jau nutiko, kad pandemijos įkarštis sutapo ne tik su švenčių sezonu, bet ir naujos Vyriausybės bei parlamento kadencijos pradžia", — parašė Sinkevičius savo Facebook paskyroje.

Europarlamentaras pažymėjo, jog nepaisant to, kad situacija ne pati dėkingiausia perimti valstybės vairą, tačiau jis pats ir Europos Komisija yra pasirengusi padėti Lietuvai rasti išeitį iš susiklosčiusios situacijos. Visgi, pasak politiko, labai daug priklausys nuo "startui besiruošiančios Vyriausybės ir kojas jau apšilusio parlamento, kurie privalo atlikti namų darbus".

Sinkevičiaus teigimu, naujoji valdžia turi atlikti tris pagrindines užduotis.

Pirma užduotis — tai pasiruošti vakcinos priėmimui ir vakcinavimui, nes jau greit Lietuvą pasieks vakciną nuo koronaviruso, o pavyzdžiui, "Pfizer" vakciną reikia laikyti -70 laipsnių temperatūroje. Todėl jau dabar būtina galvoti ne tik apie jos laikymą, bet ir transportavimą, nes vakcinavimas negali vykti tik didžiuosiuose šalies mietuose. Privalu užtikrinti galimybę gauti skiepą bent jau regionų centruose, pažymi politikas. Be to, medicinos personalas turi būti mokomas, kaip elgtis su tokia vakcina, o visuomenė suvokti, kad tai vienintelis kelias iš dabartinės padėties.

Antra užduotis, pasak politiko, reikalinga ekonominės krizės sprendimui — parengti nacionalinį ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą, kuriam įgyvendinti Lietuvai numatoma skirti iki 5,4 mlrd. eurų.

"Dar kartą pasikartosiu: reikia vizijos. Vizijos, kokia Lietuva turi būti po 10 metų ir kaip investuosime tuos pinigus, kad pasiektumėme šį tikslą. Iš stalčiaus ištraukti abejotinos vertės "projekčiukai", kuriems metų metus trūko pinigų, dabar neturėtų būti aktualizuojami. Žalioji ir skaitmeninė pertvarka privalo būti dvi kryptys, kuriomis judės Europa ir, viliuosi, kad Lietuva savo galimybę taip pat išnaudos. Trumpuoju laikotarpiu tai leis kurti darbo vietas, ilguoju — transformuoti valstybę", — pažymėjo Sinkevičius.

Dar viena naujos Vyriausybės ir Seimo užduotis bus išlaikyti socialinę politiką prioritetu: apsaugoti sunkiausiai besiverčiančius visuomenės narius ir sukurti jiems naujas galimybes darbo rinkoje.

Politikas atkreipė dėmesį į tai, jog darbą bebaigianti Vyriausybė daug nuveikė mažinant socialinę nelygybę.

"Europos Komisija ne vienerius metus yra atkreipusi dėmesį, kad Lietuva daro didelę pažangą mažinant gyventojų, esančių ties skurdo riba, skaičių. Lietuvoje taip pat mažėja energetinis skurdas, pajamų nelygybė, o atlyginimų augimas Lietuvoje išlieka vienas sparčiausių Europos Sąjungoje. Bet pandemija grasina visa tai nubraukti", — pareiškė europarlamentaras.

Sinkevičius papasakojo, jog statistika rodo, kad moterų situacija darbo rinkoje tampa keblesnė, nes pandemija ypač skaudžiai kirto tiems sektoriams, kuriuose tradiciškai dirba daugiau moterų nei vyrų. Pavojus kyla ir darbininkiškų profesijų atstovams, kaip ir užsikrėtusių virusu, taip ir bedarbių skaičius pasiekė rekordines aukštumas.

Politikas pažymėjo, jog naujoji valdžia turės nuveikti daug darbų, ir paragino kiekvieną šalies gyventoją padėti Vyriausybei — laikytis karantino reikalavimų ir rekomendacijų, kad pavyktų sustabdyti koronaviruso atvejų augimą.

Tegai:
Seimas, Lietuva, Vyriausybė, Virginijus Sinkevičius
Viktoras Uspaskichas

Viktoras Uspaskichas pašalintas EP frakcijos dėl homofobiškų pareiškimų

(atnaujinta 09:15 2021.01.21)
Pasak "Renew Europe" pirmininko, jų frakcijoje "nėra vietos homofobijai", o Lietuvos politiko komentarai nesuderinami su jų vertybėmis

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Liberalioji Europos Parlamento "Renew Europe" frakcija pašalino Lietuvos darbo partijos pirmininką, europarlamentarą Viktorą Uspaskichą iš savo gretų už viešus homofobiškus komentarus apie LGBT+ bendruomenę, sakoma politinės grupės tinklalapyje.

Trečiadienio vakarą frakcija, vykdydama vidaus drausmės procedūrą, balsavo dėl narystės nutraukimo. Suskaičiavus balsus Viktoras Uspaskichas buvo nedelsiant pašalintas.

"Atsinaujinančios Europos šeimoje nėra vietos homofobijai. Kaip politinė šeima, mes esame tvirtai pasiryžę saugoti ir plėsti LGBTI+ žmonių teises. Pono Uspaskicho komentarai nesuderinami su vertybėmis, kurios mums brangios ir atsidūrė mūsų šeimos ribose", — sakė "Renew Europe" prezidentas Dačianas Čiološas (Dacian Cioloș).

Anksčiau Viktoras Uspaskichas sukėlė nemažai nepasitenkinimo savo pareiškimais apie LGBT bendruomenę ir "struktūrizuoto" vandens pardavimu.

Be to, anksčiau Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono partijos europarlamentarai paragino iš liberalų frakcijos "Renew Europe" Europos Parlamente pašalinti Uspaskichą dėl jo homofobiškų komentarų.

"Esame šokiruoti sužinoję apie mūsų politinės grupės Lietuvos europarlamentaro homofobiškus pareiškimus. Griežčiausiai juos smerkiame ir prašome pradėti pašalinimo procedūrą. Mes remiame LGBTI žmones Europoje", — Twitter'yje parašė grupė "Renaissance", vienijanti Makrono partijos narius ir šalininkus "Renew Europe" frakcijoje.

Po jo pareiškimų liberaliosios Europos Parlamento frakcijos nariai paragino Uspaskichą palikti politinę grupę. Lietuvos politikas bandė teisintis ir teigė, kad žiniasklaida esą neteisingai interpretuoja jo žodžius ir dažnai rašo apie jį "melą", nors jo reputacija yra "švari". Taip pat jis atsiprašė.

Tegai:
Europos Parlamentas, Viktoras Uspaskichas
Dar šia tema
Guoga reikalauja pašalinti Uspaskichą iš partijos
Uspaskichas mėgino pasiteisinti dėl LGBT įžeidinėjimo
Uspaskichas atsiprašė. Jį "ne taip suprato"
Gintautas Paluckas, archyvinė nuotrauka

Paluckas prisiėmė atsakomybę dėl LSDP pralaimėjimo Seimo rinkimuose

(atnaujinta 21:51 2021.01.20)
Anot LSDP vadovo, rinkimų metu buvo padaryta daug klaidų, bet esminė priežastis yra tai, kad "rinkėjams socialdemokratai pasirodė nereikalingi"

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas pripažino savo asmeninę atsakomybę dėl pralaimėjimo Seimo rinkimuose, partijos senbuviai paragino jį atsistatydinti iš partijos vadovo pareigų.

Trečiadienį Lietuvos socialdemokratų partijos tarybos nariai susirinko į nuotolinį posėdį, kuriame aptarinėjo praėjusių Seimo rinkimų rezultatus.

Tarybos posėdyje Paluckas priminė, kad į partijos tarybos narius kreipėsi laišku, kuriame išdėstė, jog prastą partijos pasirodymą Seimo rinkimuose lėmė ir jo paties klaidos, ir oponentų žingsniai, ir politinė aplinka.

"Tai, be abejo, yra ir mano paties klaidos, tiek strateginių kai kurių sprendimų, tiek asmeninių poelgių. Tai yra mūsų visų veikimo kokybė, politinės aplinkos pokytis ir, be jokios abejonės, politinių oponentų žingsniai <...>. Aš savo veiklą vertinu tikrai savikritiškai, tačiau siūliau prezidiume ir prezidiumas nedidele balsų persvara pritarė tarybos nutarimo projektui, kuriuo rinkimų rezultatus vertintumėme nepateisinusius lūkesčių", — sakė Paluckas.

Seimo rinkimuose, anot jo, buvo padaryta ir organizacinių, ir finansų valdymo ir kitų klaidų, bet esminė priežastis yra tai, kad "rinkėjams socialdemokratai pasirodė nereikalingi".

"Todėl šiandien aš tikrai už šituos rezultatus prisiimu visą atsakomybę ir nekaltinu absoliučiai nieko", — teigė politikas.

Savo ruožtu Paluckas sulaukė daug kritikos iš bendrapartiečių. Seimo narys Kęstutis Vilkauskas teigė, kad rinkėjams būtina pasakyti, kad LSDP pirmininkas atsistatydina, o pati partija pradeda naują atsinaujinimo kelią.

"Kiek turime drąsos prisiimti atsakomybę? Pirmas žingsnis į kitą pergalę — pripažinti pralaimėjimą. Taip, pralaimėjimo kovą Seimo rinkimuose dėl rinkėjų pasitikėjimo, bet mūsų laukia mūšis savivaldybių rinkimuose. Laikas musms aiškiai ir nedviprasmiškai pasakyti žmonėms, kad mūsų partijos pirmininkas atsistatydina, kad partija pralaimėjo, bet turi didelio potencialo ne kažkaip atsinaujinti, o tapti tikrų socialdemokratinių vertybių nešėja ir įgyvendintoja", — kalbėjo Vilkaukas.

Atsistatydinti Palucką ragino ir Vytenis Povilas Andriukaitis. Jis teigė, kad partijoje reikia imtis pertvarkos, nes partijos skyriai yra iškėlę ne vieną problemą ir į tai reikia atsižvelgti.

"Blogai, Gintai, yra ir su organizaciniu darbu, ir su centrinio štabo darbu, ir su finansavimu. <...> Palaikau alternatyvą, kad rinkimus reikia vertinti blogai, centrinio štabo darbą — nepatenkinamai. O, mielas Gintautai, tau nepavyko pateisinti lūkesčių. Kadangi tu galvoji, kokias klaidas padarei, tai 40 skyrių mano, kad tu turėjai atsistatydinti po pirmo rinkimų turo. Manau, kad reikėjo po antro. <...> Mielas Gintai, manau, kad tu jau subrendai kaip politikas ir būtų gerai, kad tu tokį brandų sprendimą padarytum ir mums visiems būtų smagu judėti į priekį", — teigė Andriukaitis.

Savo ruožtu daugelis partijos narių palaikė Palucką ir paragino nutraukti vidinius nesutarimus.

Pernai spalį Seimo rinkimuose LSDP iškovojo 13 mandatų ir šiuo metu dirba Seimo opozicijoje. Partijos pirmininkas pralaimėjo rinkimus Utenos vienmandatėje konservatoriui Edmundui Pupiniui.

Pergalę rinkimuose iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus. Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. 

Tegai:
Gintautas Paluckas, Seimo rinkimai, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP)
Dar šia tema
Kas namuose šeimininkas: naujajame Seime pastebėtos pirmosios "keistenybės"
"Profesionalūs gėjai" Seime: ar sugebės sveikieji visuomenės sluoksniai duoti atsaką?
Nuotolinis Seimas: Lietuvą valdys dirbtinis intelektas
Deputatės nusivylė naujos Vyriausybės programa: smurto prieš moteris įveikti nenorima
Džo Baidenas

Ekspertas: Baidenas derėsis su Rusija stipriosios pozicijos

(atnaujinta 08:24 2021.01.21)
Trečiadienį Baidenas davė priesaiką ir pradėjo eiti JAV prezidento pareigas. Inauguraciniame pranešime jis paskelbė, kad Amerika atkurs aljansus ir vėl susisieks su pasauliu. Pasak jo, JAV bus tvirta ir patikima taikos ir saugumo partnerė

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Naujasis JAV prezidentas Džo Baidenas elgsis tradiciškai ir derėsis su Rusija iš stipriosios pozicijos, rašo Agvanas Mikaelianas, tarptautinio audito ir konsultacijų tinklo "FinExpertiza" valdybos narys, praneša RIA Novosti.

Trečiadienį Baidenas davė priesaiką ir pradėjo eiti JAV prezidento pareigas. Inauguraciniame pranešime jis paskelbė, kad Amerika atkurs aljansus ir vėl susisieks su pasauliu. Pasak jo, JAV bus tvirta ir patikima taikos ir saugumo partnerė.

"Baidenas paskelbė ketinantis užmegzti partnerystę tarp JAV ir pasaulio, tačiau Amerika, pagal jo viziją, turėtų veikti iš lyderio pozicijos... Manau, kad naujasis JAV prezidentas veiks tradiciniu demokratiniu būdu ir derėsis su Rusija iš stiprios pozicijos. Rusija nebus pasirengusi tokiems susitarimams", — sakė jis.

Pasak jo, pastarieji 10 metų parodė, kad Rusija ir JAV vargu ar sugebės pasiekti supratimą.

Demokratas, buvęs viceprezidentas Džo Baidenas tapo 46-uoju JAV prezidentu. Jis laimėjo prezidento rinkimus lapkritį: Baidenas aplenkė į antrą kadenciją nesėkmingai kandidatavusį respublikoną Donaldą Trampą. Pats Trampas atsisakė dalyvauti Baideno inauguracijoje.

Po Baideno inauguracijos Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad tikisi, jog naujoji JAV administracija užims konstruktyvesnę poziciją palaikydama dialogą su Rusija.

Tegai:
JAV, Rusija, Džo Baidenas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Donaldas ir Melanija Tramp paliko Baltuosius rūmus
Baideno dukra pasiskundė nesvetingu Melanijos Tramp elgesiu