Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Briuselyje

Nausėda ragino ES paskubėti su COVID-19 vakcina

(atnaujinta 15:24 2020.12.11)
Lietuvos vadovas išreiškė lūkestį, kad būtų užtikrintas vakcinos prieinamumas ir ES kaimynystės valstybėms, ypač Rytų partnerystės šalims

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino ES šalis kuo greičiau atlikti visas reikalingas procedūras tam, kad vakcinacija būtų pradėta kaip galima greičiau, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Valstybės vadovas dalyvauja Europos Vadovų Tarybos sesijoje Briuselyje, kur lyderiai tariasi svarbiausiais Europos Sąjungos klausimais. 

Президент Литвы Гитанас Науседа на заседании Евросовета в Брюсселе
Prezidentas Gitanas Nausėda Europos Vadovų Tarybos sesijoje Briuselyje

Kalbėdamas apie COVID-19 plitimo ES sustabdymą, prezidentas pabrėžė būtinybę kuo greičiau atlikti visas būtinas procedūras tam, kad vakcinacija būtų pradėta kaip galima greičiau.

"Prezidentas išreiškė lūkestį, kad būtų užtikrintas vakcinos prieinamumas ir ES kaimynystės valstybėms, ypač Rytų partnerystės šalims", — rašoma pranešime. 

Taip pat buvo pabrėžta, kad kalbėti apie karantino suvaržymų atlaisvinimą kol kas dar anksti ir tai turėtų būti vykdoma koordinuotai visoje ES.

Заседание Евросовета в Брюсселе
Europos Vadovų Tarybos sesija Briuselyje

Nausėda taip pat priminė Europos lyderiams apie situaciją Baltarusijos atominėje elektrinėje, kaip jis daro kiekviename susitikime Briuselyje. Pasak jo, atominė elektrinė pradėjo darbą "taip ir neįgyvendinus saugumo streso testų rekomendacijų". EVT paragino Europos Komisiją parengti priemones, užkardančias elektros energijos patekimą į ES rinką iš branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų neatitinkančių trečiųjų šalių jėgainių. 

"Tai itin svarbus sprendimas ne tik Lietuvai, bet ir visai ES. Neabejoju, kad Lietuvos institucijų ir derybininkų įdirbis pasitarnaus įgyvendinant šią nuostatą", — sakė Nausėda.

Susitikime lyderiai apsikeitė nuomonėmis dėl transatlantinių santykių ir jų stiprinimo. Išreikšta nuostata, kad ES turi puikią progą sustiprinti bendradarbiavimą su JAV naująja administracija saugumo ir gynybos, kovos su klimato kaita, prekybos, užsienio politikos srityse.

ES šalių vadovai pasveikino ES visuotinio žmogaus teisių sankcijų režimo patvirtinimą ir pratęsė Rusijai taikomas sankcijas.

Lietuva vakcinas perka kartu su kitomis ES šalimis. Preliminarios sutartys pasirašytos su šešiomis farmacijos įmonėmis, kurios baigia klinikinius bandymus ir kurios artimiausiais mėnesiais gali pateikti savo vakcinas registruoti.

Президент Литвы Гитанас Науседа на заседании Евросовета в Брюсселе
Europos Vadovų Tarybos sesijoje Briuselyje

Per visą pandemijos laikotarpį respublikoje buvo nustatyti 86 949 COVID-19 atvejai. Dabar serga 49 628 žmonės, pasveiko 36 168 pacientai.

Lietuvoje per praėjusią parą buvo nustatyti 3 067 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Lietuvoje nuo lapkričio 7 dienos galioja karantinas, kuris pratęstas iki šių metų pabaigos.

Tegai:
vakcina, Lietuva, Gitanas Nausėda, COVID-19, ES
Dar šia tema
Rekomendacijos dėl COVID-19: venkite prekybos vietų, draudžiama nuomoti patalpas šventėms
LSMU vadovas papasakojo apie nuo COVID-19 mirusį 27-erių pacientą
LSMU Kauno ligoninėje vėl didinamas COVID-19 lovų skaičius
Trečią dieną iš eilės Lietuvoje fiksuojama per tris tūkstančius COVID-19 atvejų
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Lietuva ES vakcinų gamintojams papasakojo, kaip išplėsti gamybą

(atnaujinta 08:55 2021.02.26)
Lietuvos vadovas priminė, kad vakcinų gamybos apimčių augimas būtinas ne tik formuojant visuotinį imunitetą, bet ir efektyviai kovojant su naujomis viruso mutacijomis

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Lietuva kurti palankias sąlygas Europos gamintojams plėsti esamus ir kurti naujus vakcinų gamybos pajėgumus ES rinkoje, praneša Prezidentūra.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje vakcinų gamybos ir tiekimo iššūkiams spręsti.

"Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams plėsti esamus ir kurti naujus vakcinų gamybos pajėgumus ES rinkoje. Galima pasitelkti įvairias priemones: plečiant privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, skatinant inovacijas, stiprinant tiekimo grandines, teikiant finansinę paramą", — teigė prezidentas.

Nausėda priminė, kad vakcinų gamybos apimčių augimas būtinas ne tik įgyvendinant bendrą ES tikslą suformuoti visuotinį imunitetą dar vasarą, bet ir efektyviai kovoti su naujomis viruso mutacijomis, plintančiomis Europoje.

Pasak prezidento, turime siekti, kad Lietuvoje kurtųsi naujos gamybos įmonės ir tyrimų centrai, o Lietuvos įmonės ir gyvybės mokslo centrai būtų integruoti į Europos vaistų bei vakcinų kūrimo, gamybos ir tiekimo grandines.

Taip pat pažymima, kad sesijos metu buvo pritarta Europos Komisijos pastangoms sukurti mechanizmą, kad ES vakcinos taptų prieinamos trečiosioms šalims, ypač ES Rytų partnerystės valstybėms.

ES vadovai pabrėžė būtinybę išlaikyti bendrą rinką, sukuriant vadinamuosius žaliuosius koridorius greitam prekių pristatymui, ir apsikeitė nuomonėmis dėl ES skiepų paso sukūrimo.

"Paso įvedimas ne tik paskatintų bendrosios rinkos efektyvesnį funkcionavimą, bet ir prisidėtų prie tarptautinių ryšių plėtojimo", — teigė prezidentas.

Šiuo metu Lietuvoje baigės medicinos darbuotojų skiepijimas. Lietuva ne kartą kėlė klausimą dėl Europos vakcinų gamybos ir pristatymo laiko išplėtimo, ragindama gamintojus paspartinti tempą.

Anksčiau vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 1 dienos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai buvo pratęsti iki kovo 15 dienos.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 196 tūkstančiai COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkstantis žmonių pasveiko, mirė 3209. Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių buvo visiškai paskiepyti.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Gitanas Nausėda, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Pfizer" ir "BioNTech" pradeda trečiosios COVID-19 vakcinos dozės tyrimus
Kultūros bei meno sektoriaus atstovai raginami aktyviai testuotis dėl COVID-19
SAM: atnaujinta į gydymo įstaigas vykstančių asmenų testavimo dėl COVID-19 tvarka
Lietuvos Seimo konferencijų salė

"Buvo karšta": vieno Seimo komiteto posėdyje pasireiškė chuliganizmas

(atnaujinta 17:16 2021.02.25)
Pažymima, kad nuotolinės sesijos metu kai kurie dalyviai buvo savavališkai pašalinti iš pokalbio ir pertraukti

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė nuotolinio komiteto posėdžio metu kalbėjo apie chuliganizmą. Apie tai jis rašė Facebook'e.

"Prieš vakar dienos komiteto posėdį buvau ne kartą perspėtas: "lengva nebus", "pamatysi, ko dar nematęs", "bus karšta". Šalta nebuvo, nes vykdėme tęstinę vežėjų sektoriaus parlamentinę kontrolę gilindamiesi į tolimųjų reisų vairuotojų sektoriaus problemas", — rašė jis.

Lingė taip pat pažymėjo, kad netrūko griežtos dalyvių retorikos — tiek iš profesinių sąjungų, tiek iš darbdavių pusės. Pasak jo, racionalus socialinių partnerių dialogas šioje srityje yra labai įtemptas.

"Negana to, per posėdį patyrėme ir chuliganizmo — kažkas iš prisijungusiųjų pradėjo savavališkai šalinti kitus posėdžio svečius, kai jiems būdavo suteikiamas žodis. Kažkas savavališkai, ne iš posėdžio organizatorių išjunginėjo kalbantiems mikrofonus", — teigė jis.

Komiteto pirmininkas pažymėjo, kad iš susitikimo dalyvių jau gavo du oficialius laiškus, kuriuose buvo pranešta, kad jie kelis kartus buvo "išmesti iš susitikimo".

"Bandau įsivaizduoti, kaip tai atrodytų gyvame posėdyje", — rašė Lingė.

Pasak politiko, jis apie įvykį informavo Seimo valdybą ir paprašė sustiprinti nuotolinių sesijų saugumą, kad tokie atvejai nepasikartotų kituose Seimo ar jo komitetų posėdžiuose.

Šiuo metu Lietuvos transporto sektoriuje susidarė įtempta situacija. Daugelis vežėjų perkelia firmas iš šalies į kaimynines valstybes. ES Mobilumo pakete yra opi problema. Lietuvos vežėjams ypač svarbu, kokius sprendimus priims Europos Komisija, vykdydama dabartinį Mobilumo paketo reikalavimo kas aštuonias savaites grąžinti sunkvežimius į savo šalį poveikio vertinimą. Vertinimo rezultatus planuojama pristatyti artimiausiu metu.

Mobilumo paketo sąlygos taip pat gali būti keičiamos ES Teisingumo Teismo sprendimu, tačiau teismo procesas šiuo metu yra ankstyvoje stadijoje ir sprendimas šiais metais greičiausiai nebus priimtas.

Tegai:
Lietuva, Seimas
Sputnik V, archyvin4 nuotrauka

Vietnamas patvirtino Rusijos vakcinos "Sputnik V" naudojimą

(atnaujinta 09:20 2021.02.26)
Valdžia planuoja vakcinuoti didžiąją dalį šalies gyventojų iki šių metų pabaigos

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcina "Sputnik V" buvo patvirtinta naudoti Vietname, pranešama šalies Vyriausybės portale.

Vietnamo sveikatos apsaugos ministerijai priklausantis Vaistų ir jų ingredientų registravimo ir apyvartos patariamasis komitetas rekomendavo užregistruoti dvi vakcinas skubiai gamybai: rusišką "Sputnik V" ir amerikietišką "Moderna". Komiteto rekomendacijos yra registracijos pagrindas.

Anksčiau Vietname buvo užregistruota britų kompanijos "AstraZeneca" vakcina.

"Per pirmąjį ketvirtį Vietnamas gaus daugiau nei 1,3 milijono koronaviruso vakcinų dozių pagal COVAX programą, iš JK ("AstraZeneca"), iš JAV ("Pfizer") ir Rusijos ("Sputnik V")", — sakė sveikatos apsaugos ministras Nguyenas Thanhas Longas.

Valdžia planuoja vakcinuoti didžiąją dalį šalies gyventojų iki šių metų pabaigos.

Per visą pandemiją Vietname koronavirusu buvo užsikrėtę 2 412 žmonių, 35 iš jų mirė, 1804 pasveiko.

"Sputnik V" Rusijos sveikatos apsaugos ministerija įregistravo 2020 metų rugpjūtį, vakciną sukūrė Gamalėjaus epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ši vakcina nuo COVID-19 — pirmoji pasaulyje. "Sputnik V" sukurta gerai ištirtos ir patikrintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos pagrindu.

Mokslinis žurnalas "The Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą.

Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" parodė aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos veiksmingumas buvo 91,6 %. Preparatas suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. "Sputnik V" naudojimą patvirtino daugiau nei 30 šalių.

Vietnamas tapo 37-ąja šalimi, užregistravusia "Sputnik V". Anksčiau tai padarė Baltarusija, Argentina, Bolivija, Serbija, Alžyras, Palestina, Venesuela, Paragvajus, Turkmėnistanas, Vengrija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Iranas, Gvinėjos Respublika, Tunisas, Armėnija, Meksika, Nikaragva, Serbijos Respublika (Bosnijos vienetas). ir Hercegovinoje), Libanas, Mianmaras, Pakistanas, Mongolija, Bahreinas, Juodkalnija, Sent Vinsentas ir Grenadinai, Kazachstanas, Uzbekistanas, Gabonas, San Marinas, Gana, Sirija, Kirgizija, Gajana, Egiptas, Hondūras ir Gvatemala.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
koronavirusas, COVID-19, vakcinacija, vakcina, Sputnik V, Vietnamas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Austrijos infektologas "Sputnik V" palygino su Kalašnikovo automatu
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Suomiai paaiškino, kodėl renkasi "Sputnik V"