JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-asis batalionas

Į Lietuvą atvyko JAV kariai su sunkiąja technika

(atnaujinta 15:02 2020.12.15)
Naujasis sunkusis JAV batalionas pratyboms Lietuvoje bus dislokuotas apie aštuonis mėnesius, iki vasaros pabaigos

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Antradienį į Lietuvos kariuomenės Gen. S. Žukausko poligoną Pabradėje atvyko ir jau pratyboms dislokavosi naujoji JAV Sausumos pajėgų rotacija, praneša Krašto apsaugos spaudos tarnyba.

JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai pakeitė rugsėjį į Lietuvą pratyboms atvykusį 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ąjį batalioną, kuris jau baigė savo pratybas ir išvyko iš šalies. 

Военные 2-го батальона 8-го кавалерийского полка Сухопутных войск США в Литве
JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai

Į Lietuvą atvykę JAV kariai atsigabeno ir savo karinę techniką bei ginkluotę: tankus "Abrams", šarvuočius "Bradley", kt. Planuojama, kad naujasis sunkusis JAV batalionas pratyboms Lietuvoje bus dislokuotas apie aštuonis mėnesius, iki vasaros pabaigos.

Pažymėta, kad Lietuvoje JAV kariai laikysis visų reikalavimų, padedančių mažinti COVID-19 plitimą.

"JAV yra pagrindinė Lietuvos transatlantinė sąjungininkė, kurios indėlis į gynybos ir atgrasymo stiprinimą visame regione yra nepakeičiamas. JAV karių buvimas kartu su NATO pajėgomis Lietuvoje sustiprina viso rytinio NATO-flango saugumą, todėl Lietuva deda pastangas, kad būtų sukurtos visos reikiamos sąlygos sąjungininkų pajėgų rotacijoms Lietuvoje", — sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. 

Pasak ministro, Lietuva siekia, kad Jungtinės Valstijos svarstytų Lietuvą kaip nuolatinę savo pajėgų dislokavimo vietą, todėl investuoja į infrastruktūrą, kuria sąlygas amerikiečių karių dislokavimui.  

Военные 2-го батальона 8-го кавалерийского полка Сухопутных войск США в Литве
JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai

Lietuva aktyviai plečia kariuomenės poligonus, gerina jų infrastruktūrą, siekdama sudaryti kariams kuo geresnes sąlygas treniruotis ir gerinti sąveiką. JAV taip pat investuoja į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įgyvendinti įvairūs projektai: įrengtos šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra.

Военные 2-го батальона 8-го кавалерийского полка Сухопутных войск США в Литве
JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-asis batalionas

NATO stiprina karinį kontingentą prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos valstybės, tarp jų ir Lietuva, už dideles sumas aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai žino.

Tegai:
Lietuva, JAV karinė technika, JAV kariai
Dar šia tema
Kas trukdo amerikiečiams išvykti iš Afganistano
Lietuvos kariai pasiskundė dėl "išaugusio dezinformacijos intensyvumo"
Lietuva, Latvija ir Estija stabdo Baltijos bataliono projektą
Jensas Stoltenbergas ir Gabrielius Landsbergis

Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė "Rusijos karinės galios stiprinimą"

(atnaujinta 15:26 2021.01.26)
Susitikimo metu Stoltenbergas dėkojo Landsbergiui už įsipareigojimą gynybai skiri daugiau nei du procentus BVP

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. NATO būstinėje NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliu Landsbergiu. Apie tai pranešė Šiaurės Atlanto aljanso spaudos tarnyba.

Šalys pasikeitė nuomonėmis apie organizacijos pasirengimą įveikti įvairius iššūkius.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг и министр иностранных дел Литвы Габриэлюс Ландсбергис
© Photo : NATO
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas

Stoltenbergas padėkojo Landsbergiui už NATO kovinės grupės dislokavimą, kaip dalį aljanso buvimo Baltijos šalyse stiprinimo. Jis sakė vertinantis aktyvų Lietuvos politinį ir karinį vaidmenį NATO, tame tarpe Lietuvos įsipareigojimą gynybai skirti daugiau nei du procentus bendrojo vidaus produkto (BVP).

Министр иностранных дел Литвы Габриэлюс Ландсбергис и генсек НАТО Йенс Столтенберг
© Photo : NATO
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis

Stoltenbergas ir Landsbergis taip pat aptarė saugumo situaciją Baltijos jūros regione. NATO generalinis sekretorius išreiškė susirūpinimą dėl "tolesnio Rusijos karinės galios stiprinimo" Kaliningrade. Jis patvirtino, kad, nepaisant COVID-19, NATO atgrasymas ir gynyba Baltijos jūros regione ir toliau yra patikima ir veiksminga.

Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai girdimi iš Vakarų politikų lūpų, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

Встреча министра иностранных дел Литвы Габриэлюса Ландсбергиса и генсека НАТО Йенса Столтенберга
© Photo : NATO
Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio ir NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo susitikimas

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, o tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti kuo daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų. Be to, Rusija ne kartą paneigė kaltinimus dėl bandymų paveikti rinkimus skirtingose ​​šalyse, o Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas juos pavadino "visiškai nepagrįstais".

Tegai:
Rusija, NATO, Jensas Stoltenbergas, Gabrielius Landsbergis
Eimutis Misiūnas, archyvinė nuotrauka

"Valstiečiai" piktinasi, kad Prezidentūra draudžia Misiūnui grįžti į teisėjo pareigas

(atnaujinta 15:12 2021.01.26)
Karbauskis pabrėžia, kad priekabus neva labai aukštų standartų laikymasis vis dažniau virsta tiesiog dvigubais standartais ir yra taikomas tik su "valstiečiais" dirbusiems ministrams

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Buvęs VRM viceministras Eimutis Misiūnas nebegalės grįžti dirbti teisėju, nors šią galimybę jam ir numato įstatymas, Facebook rašo Ramūnas Karbauskis.

Pasak LVŽS lyderio, teisėjui, kuris laikinai išeina į Seimo ar Prezidento skiriamo valstybės institucijos vadovo pareigas, įstatymas užtikrina teisę sugrįžti į teismų sistemą.

"Pasak Prezidento patarėjų, kaip dalyvavęs politikoje Misiūnas neatitinka "politinio neutralumo" principo. Prezidento patarėjai nepastebi tik viena — "politinio neutralumo" principas neegzistuoja nei Konstitucijoje, nei įstatymuose. Juo labiau, kad Misiūnas nebuvo ir nėra LVŽS narys. Taigi, kaip galima suprasti, jis netinka būti sugrąžintas į teisėjus vien dėl to, kad dirbo LVŽS Vyriausybėje. Toks teisės grupės patarėjų sprendimas nestebina, prisiminus kaip teisės grupės vadovė elgėsi rinkimų išvakarėse savo socialinio tinklo paskyroje publikuodama patyčias LVŽS atžvilgiu", — rašo Karbauskis.

Pasak jo, apmaudu tik viena — kad sąžiningai ir skaidriai valstybei tarnavęs žmogus, teisės mokslų daktaras, kurio buvimas ministro ar viceministro pareigose nekėlė jokių šešėlių, negali toliau tarnauti valstybei dirbdamas teisėjo darbą.

"Kokį ženklą Prezidento patarėjai siunčia teisėjų bendruomenei? Netapkite ministrais, jūsų patirtis ir jūsų išsilavinimas nėra reikalingi valstybei, jei tapsite, ir blogiausia — ne su ta partija, jūs paskui negalėsite dirbti. Akivaizdu, kad išsilavinę žmonės iš teismų sistemos yra pamokyti visiems laikams ir daugiau ką nors įtikinti prisiimti ministro atsakomybę bus neįmanoma", — sako politikas.

Jo teigimu, toks poelgis "nubaudžiant" Misiūną už jo darbą VRM ministru bei KAM viceministru labai aiškiai pasako: Prezidento teisės grupės patarėjų suvokimu, geriau teisingumo ministras be teisės magistro, nei vidaus reikalų ministras — teisės mokslų daktaras, buvęs teisėju.

Karbauskis pabrėžia, kad toks priekabus neva labai aukštų standartų laikymasis, panašu, vis dažniau virsta tiesiog dvigubais standartais ir yra taikomas tik su "valstiečiais" dirbusiems ministrams.

Jis primena, kad kažkodėl nebuvo girdėti Prezidento patarėjų komentarų apie tai, kaip dabartinėje Vyriausybėje įsidarbino "MG Baltic" byloje liudijęs Mantas Adomėnas (URM viceministras) bei kitas tos pačios skandalingos politinės korupcijos bylos liudininkas Vincas Jurgutis (ekonomikos ir inovacijų viceministras). Pastarajam dar buvo patikėtos kuruoti ir visos ekonomikos palaikymo lėšos, skirtos mažinti COVID-19 pandemijos padarytą žalą.

Be to, neužkliuvo ir Viliaus Semeškos tapimas KAM viceministru, nors pastarajam, paskirtam atsakingu už krašto apsaugos biudžetą, sunkiai sekasi įrodyti, kad jis turi vidurinį išsilavinimą. 

Tuo tarpu Seimo narė Agnė Širinskienė pabrėžia, kad tikrai stebina tai, kaip Prezidento patarėjų asmeninė neapykanta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai virsta į tai, kad teisingumui ir teismų sistemai toliau negali tarnauti sąžiningi, išsilavinę ir skaidrūs žmonės.

"Toks patarėjų elgesys daro žalą ir Prezidento institucijai, ir teismų sistemai ir bendrai pasitikėjimui valstybe", — sako ji.

Jos manymu, vargu ar kas nors iš teisėjų bendruomenės dar kada nors sutiks tapti ministru ir pasitikės tas pareigas pasirinkdamas, kai žinos, kad juos Prezidentui paskyrus ministru paskui tas pats ar kitas Prezidentas nesugrąžins į anksčiau eitas pareigas, kaip tai numato įstatymas.

Eimutis Misiūnas 2008–2015 metais buvo Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnybos Korupcijos prevencijos valdybos vyr. specialistas.

2015–2016 m. — Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas.

2016–2019 m. — vidaus reikalų ministras. Nuo 2019 metų — krašto apsaugos ministro patarėjas.

Tegai:
Prezidentūra, Eimutis Misiūnas
Sniego valytuvas

"Grinda" praneša: laukia dar dvi paros intensyvaus snygio

(atnaujinta 15:44 2021.01.26)
Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, visų gatvių idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. "Grinda" praneša, kad Vilniuje kelininkai ruošiasi dar dvi dienas valyti kelius ir prašo gyventojų būti kantriais.

Orai ir klimatas Lietuvoje pranešė, kad šįryt sniego dangos storis Vilniuje pasiekė 15 cm.  

"Mobilizuota visa žiemos tarnyba. Kokia situacija? Sudėtinga, žinoma.  Vis dėlto sninga  be sustojimo. Visą naktį dirbome be jokių pertraukų. Šiuo metu mūsų laukia dar dvi sudėtingos ir bemiegės paros", – rašo "Grinda" savo paskyroje Facebook.  

Reaguodami į orų pokyčius, Vilniaus "Grindos" žiemos tarnybos darbuotojai prevenciškai druska bei smėlio ir druskos mišiniais barsto prižiūrimus maršrutus, ypatingą dėmesį skiriant atkarpoms, kuriose tikimybė susidaryti nepalankioms eismo sąlygoms didžiausia – miškingoms ir arčiau vandens telkinių esančioms vietovėms, tiltams, viadukams. Specializuota gatvių priežiūros technika budi įkalnėse, kuriose eismo trikdžiai labiausiai apsunkintų judėjimą mieste.

Iš viso "Grinda" prižiūri 1690 sostinės gatvių. Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, jų visų idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės. 

Prognozuojama, kad Lietuvoje gausiai snigs iki sausio 28 dienos. 

Tegai:
Grinda
Dar šia tema
Sinoptikų teigimu, šią savaitę šalies gyventojai sulauks šlapdribos ir sniego
Dėl iškritusio sniego be elektros liko apie 6 tūkst. namų ūkių
Dienos metu eismo sąlygas sunkins šlapdriba ir sniegas