Viršgarsinių raketų kompleksas Bastion

Politologas: "Bastion" sukurs NATO "mirtiną zoną" Kaliningrado srityje

(atnaujinta 00:49 2020.12.16)
Rusija yra priversta simetriškai reaguoti į grėsmių atsiradimą iš NATO pusės, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Viršgarsinių raketų kompleksas "Bastion" užtiktina pakrančių apsaugą Kaliningrado srityje, nesuteikdamas galimybės NATO priartėti prie Rusijos krantų, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto Politikos mokslų ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Karo politologas Andrejus Koškinas papasakojo, kad Rusija yra priversta reaguoti į grėsmes nacionaliniam saugumui regione.

"Baltijos šalys tapo rytinio NATO flango dėmesio centru ir ten dislokuojamos naujos bazės, ir visa tai rodo grėsmės laipsnio padidėjimą iš šios krypties Rusijos Federacijos nacionaliniam saugumui. Mes priversti reaguoti atitinkamomis priemonėmis — simetriškomis ir asimetriškomis — kad užtikrintume grėsmės neutralizavimą. Su tuo susijęs šio rajono aprūpinimas tinkamais aukštųjų technologijų ginklais", — pasakė karo politologas.

Pasak Koškino, NATO supranta, kad Kaliningrado srityje dislokuoti ginklai neutralizuos aljanso pajėgas.

"Bastion" — tai pažangi technologija. Kartu su S-400 sukuria, kaip sakoma NATO, "mirtiną zoną". Tai yra, šiame rajone jokie NATO ginklai negali įveikti šios zonos. "Bastion" užtikrina pakrančių apsaugą, nesuteikdamas galimybės priartėti prie mūsų krantų. NATO supranta, kad "Iskander" ir "S-400" užtikrina "mirtiną zoną". NATO jokiomis priemonėmis negali jos atakuoti. Mes neleisime net grasinamos provokacijos šia kryptimi, nes mūsų priemonės užtikrins bet kokio priešo neutralizavimą. NATO apie tai žino. Štai kodėl mes turime dislokuoti šiuos kompleksus, ypač rytiniame [aljanso] flange, kuris dėl tam tikrų priežasčių šiandien aktyviausiai suvokia nurodymus iš užsienio, didinti pratybų, šaudymo ir karių dislokavimo prie Rusijos Federacijos sienų intensyvumą", — pasakė karo politologas.

Rusijos gynybos ministerija padidins pakrančių pajėgas Baltijos jūros regione. Kitais metais ten bus dislokuotas unikalių viršgarsinių kompleksų "Bastion" divizionas, praneša leidinys "Izvestija".

Šiuolaikinių pakrančių kompleksų atsiradimas Kaliningrado srityje tapo atsaku į NATO karinio kontingento stiprinimą Europoje. Prireikus, jie gali šaudyti ne tik į laivus, bet ir į antžemines bazes.

Tegai:
ginklavimasis, Kaliningrado sritis, Rusija, NATO
Lietuvos kariai

Nauja Lietuvos karių pamaina išvyko į karinę mokymo operaciją Ukrainoje

(atnaujinta 16:48 2021.01.23)
Tvirtinama, kad Baltijos šalis "teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje"

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Penktoji karinių instruktorių grupė iš Lietuvos vyko į Ukrainą dalyvauti nacionalinėje karinėje mokymo operacijoje, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Grupė suformuota iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP), Mokymo doktrinų valdybos štabo, Karinių oro pajėgų aviacijos bazės ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių. Grupei vadovaus KASP štabo karininkas majoras Rytis Raudonis.

Kaip tvirtinama, Lietuva "teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis".

Be to, siekdama artinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras, Lietuva kviečia Ukrainos karius mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, šiemet Lietuvos kariai ir toliau dalyvaus kitose tarptautinėse operacijose. Manoma, kad NATO, ES, JAV ir JT operacijose dalyvaus apie Lietuvos 170 karių.

Lietuva, kaip ir kitos NATO šalys, aktyviai kišasi į konfliktą Rytų Ukrainoje, kuris prasidėjo 2014 metų pavasarį.

Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, NATO teikiama parama Kijevui daro destruktyvų ir provokuojantį poveikį situacijai Ukrainoje, o Šiaurės Atlanto aljansas prisideda prie įtampos didinimo. Tačiau, kaip pabrėžiama Rusijos ministerijoje, NATO, nepaisant visų pažadų remti Kijevą, negalės išspręsti svarbiausių problemų Ukrainoje ir įnešti stabilumo.

Tegai:
kariai, Ukraina, Krašto apsaugos ministerija
Dar šia tema
Kaliningrado srities vadovas atsakė į Lietuvos krašto apsaugos ministro pareiškimus
Lenkija pandemijos metu didina kariuomenę
Nausėda paskelbė apie ekstremalių situacijų valdymo sistemos trūkumus
Londonas

"Dieve, saugok karalienę": Lietuvos parlamentarai aptarė "Brexit" su JK ambasadoriumi

(atnaujinta 22:18 2021.01.22)
Lietuvos parlamentarai mano, kad Britanijos išstojimas iš ES bus proga sustiprinti šalių bendradarbiavimą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) surengė bendrą susitikimą su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi John Brian Olley. Apie tai Facebook pranešė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Posėdžio iniciatyva priklausė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininkui Laurynui Kasčiūnui ir pačiam John Brian Olley.

"Jungtinės Karalystės karinis dalyvavimas Baltijos šalyse — pati didžiausia išorinė šios mūsų strateginės partnerės operacija pasaulyje (tūkstantis britų karių, tankai, koviniai sraigtasparniai, 6 kartus dalyvavimas NATO oro policijoje ir kt.). Telieka pasakyti God Save the Quenn ir padaryti viską, kad Brexit, kaip visi sutarėme bendrame posėdyje, būtų ne iššūkis, o dar didesnė galimybė pagilinti mūsų dvišalį bendradarbiavimą užsienio politikos, saugumo ir gynybos srityje su Jungtine Karalyste", — rašė jis.

Pavilionis taip pat sakė, kad kitą savaitę Užsienio reikalų komitete bus svarstomi ekonominiai santykiai su JK ir galimybė sustiprinti bendradarbiavimą užsienio ir saugumo politikoje.

JK ir Europos Sąjunga baigė pereinamąjį "Brexit" laikotarpį ir įsigaliojo šalių susitarimas dėl prekybos ir bendradarbiavimo. Didžioji Britanija tapo nepriklausoma po 47 metų narystės ES ir 4,5 metų po "Brexit" referendumo.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad piliečiai, kurie jau yra Jungtinėje Karalystėje ir yra gavę vieną iš dviejų ES piliečiams ir jų šeimos nariams (nuolatiniams ar iš anksto apgyvendintiems) suteiktus gyventojo statusus, nepajus jokių pokyčių.

Tegai:
Lietuva, Didžioji Britanija
Respiratorius

Gydytojas įvardijo trūkumą, kai vietoje kaukės reikia dėvėti respiratorių

(atnaujinta 14:31 2021.01.23)
Nepaisant to, kad respiratoriai gali geriau filtruoti įvairias daleles ir sukurti mažiau drėgmės, jie taip pat turi trūkumą, kad nefiltruoja iškvepiamo oro

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Gatvėje ir viešose vietose vietoj kaukių nerekomenduojama dėvėti respiratorių, jie specialiai sukurti naudoti gydytojams. Tokias ypatybes interviu RIA Novosti įvardijo Ankaros miesto ligoninės skubiosios medicinos klinikos tyrinėtojas docentas Afshinas Emre Kayipmazas.

"Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ir JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) rekomendacijomis, N95 ir FFP2 / 3 tipo kaukės yra sukurtos ir sukurtos specialiai sveikatos priežiūros specialistams ir turi tam tikrų savybių, susijusių su jų darbu", — ekspertas pabrėžė, kad respiratoriai naudojami intensyvioje terapijoje dirbant su dideliu kiekiu aerozolių ar intubuojant.

Nepaisant to, kad respiratoriai gali geriau filtruoti įvairias daleles ir sukurti mažiau drėgmės, jie taip pat turi trūkumą, kad nefiltruoja iškvepiamo oro. Štai kodėl respiratoriai nėra tinkami naudoti viešose patalpose.

Jis pastebėjo, kad kasdieniniam dėvėjimui pakanka įprastos medicininės kaukės.

Anksčiau Vokietijos Bavarijos gyventojams įsakyta plisti koronavirusui vietoj kaukių dėvėti FFP2 respiratorius. Išimtys gali būti daromos autobusų vairuotojams, konduktoriams ir vaikams iki 15 metų.

Tegai:
kaukės, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje