Agnė Širinskienė

Širinskienė sukritikavo bandymus dekriminalizuoti narkotikus

(atnaujinta 13:37 2020.12.22)
"Valstietė" pareiškė, kad kai narkotikai bus dekriminalizuoti, jie taps tokie pat populiarūs kaip alkoholis

VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) priklausanti parlamentarė Agnė Širinskienė sukritikavo valdžią už mažo narkotikų kiekio dekriminalizavimą. 

Apie tai ji rašė savo Facebook puslapyje.

Pasak Širinskienės, paskubomis stumiamomis Baudžiamojo kodekso pataisomis siekiama dekriminalizuoti narkotikus, tarsi tai būtų vaistas nuo visų visuomenės problemų. 

Ji pažymi, kad narkotikų dekriminalizavimo iniciatoriai "žada tiek daug ir tiek nerealiai, kad neiškentė ir Seimo Teisės departamentas". 

Kaip rašo politikė, įstatymo projekto aiškinamajame rašte pažymima, kad priėmus projekte numatomą teisinį reguliavimą "bus sumažintos ir baudžiamosios justicijos sistemos patiriamos finansinės ir laiko sąnaudos šių nusikalstamų veikų tyrimui, nuteistųjų išlaikymui laisvės atėmimo vietų įstaigose, o narkotikų kontrolės politika bus labiau orientuota į visuomenės sveikatą". 

Seimo Teisės departamentas atkreipė dėmesį, jog disponavimas nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų be tikslo jas platinti pagal galiojančius įstatymus priskiriamas ne prie nusikaltimų, o baudžiamųjų nusižengimų. Tai reiškia, kad už šią nusikalstamą veiką teismas laisvės atėmimo bausmės skirti net negali — pati griežčiausia bausmė yra arešto bausmė, aiškina departamentas. 

"Kita vertus, teismo galimybės skirti arešto bausmę yra itin ribotos, kadangi pati griežčiausia BK specialiosios dalies straipsnio sankcijoje numatyta bausmė paprastai skiriama tik tada, kai tą veiką padaro recidyvistas, yra kitų sunkinančių aplinkybių ir pan. Taigi diskutuotina, ar galiojančios redakcijos BK 259 straipsnio 2 dalyje numatytas teisinis reguliavimas iš tikrųjų yra per griežtas ir ar pagrįstai siūloma šią veiką apskritai dekriminalizuoti", — Seimo Teisės departamentą cituoja Širinskienė.

"Kitaip tariant — Teisės departamentas demaskuoja melagingus dekriminalizavimo iniciatorių teiginius ir abejoja narkotinių medžiagų dekriminalizavimo pagrįstumu", — pažymi politikė.

Širinskienė taip pat pasipiktino siūloma bausme už narkotikų vartojimą viešose vietose.

"Nors Baudžiamojo kodekso pataisomis dekriminalizuojamas tik "nedidelis" narkotinių medžiagų kiekis, pamačius tai, kaip siūloma keisti Administracinių nusižengimų kodeksą nustatant baudas už narkotinių medžiagų vartojimą viešoje vietoje, kyla dar daugiau klausimų. Čia jau nedaromas  skirtumas tarp nedidelio ir didelio kiekio narkotikų, jei jis vartojamas viešai. Taigi, atrodytų, liberalai su konservatoriais ir didelį kiekį vartoti viešai leis — užteks tik susimokėti", — rašo ji. 

Net ir vartojant didelį kiekį narkotikų bauda yra tokia, kaip už viešą alkoholio vartojimą, pažymi politikė.

"Pastaroji iniciatyva bene geriausiai atskleidžia dekriminalizavimo iniciatorių tikruosius ketinimus: sukurti tokį visuomenės mentalitetą, kad narkotikai taptų tokiu pat paplitusiu reiškiniu, kaip, deja, nemažai daliai yra tapęs ir didelio alkoholio kiekio vartojimas", — apibendrina Širinskienė.

Gruodžio pradžioje Laisvės partija įregistravo projektą, kuriuo siūloma panaikinti baudžiamąją atsakomybę už nedidelio psichiką veikiančių medžiagų kiekio turėjimą be tikslo platinti. 

Projekto iniciatoriai siūlo už šį nusižengimą taikyti administracinę atsakomybę, numatančią įspėjimą, baudą iki 100 eurų ar įpareigojimą gydytis.

Tegai:
alkoholis, narkotikai, valstiečiai, Agnė Širinskienė
Dar šia tema
Karbauskis: pirmą kartą Lietuvos istorijoje valdžia ruošiasi leisti žudyti savo piliečius
"Šizofrenijos" apraiškos Lietuvoje visuomenėje. Kas nugalės — COVID-19 ar sveikas protas?
Londonas

"Dieve, gelbėk karalienę": Lietuvos parlamentarai aptarė "Brexit“" su JK ambasadoriumi 

(atnaujinta 17:30 2021.01.22)
Lietuvos parlamentarai mano, kad Britanijos išstojimas iš ES bus proga sustiprinti šalių bendradarbiavimą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) surengė bendrą susitikimą su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi John Brian Olley. Apie tai Facebook pranešė Seimo užsienio reikalų komiteto  pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Posėdžio iniciatyva priklausė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininkui Laurynui Kasčiūnui ir pačiam John Brian Olley.

"Jungtinės Karalystės karinis dalyvavimas Baltijos šalyse - pati didžiausia išorinė šios mūsų strateginės partnerės operacija pasaulyje (tūkstantis britų karių, tankai, koviniai sraigtasparniai, 6 kartus dalyvavimas NATO oro policijoje ir kt.). Telieka pasakyti God Save the Quenn ir padaryti viską, kad Brexit, kaip visi sutarėme bendrame posėdyje, būtų ne iššūkis, o dar didesnė galimybė pagilinti mūsų dvišalį bendradarbiavimą užsienio politikos, saugumo ir gynybos srityje su Jungtine Karalyste", — rašė jis.

Pavilionis taip pat sakė, kad kitą savaitę Užsienio reikalų komitete bus svarstomi ekonominiai santykiai su JK ir galimybė sustiprinti bendradarbiavimą užsienio ir saugumo politikoje.

JK ir Europos Sąjunga baigė pereinamąjį "Brexit" laikotarpį ir įsigaliojo šalių susitarimas dėl prekybos ir bendradarbiavimo. Didžioji Britanija tapo nepriklausoma po 47 metų narystės ES ir 4,5 metų po "Brexit" referendumo.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad piliečiai, kurie jau yra Jungtinėje Karalystėje ir yra gavę vieną iš dviejų ES piliečiams ir jų šeimos nariams (nuolatiniams ar iš anksto apgyvendintiems) suteiktus gyventojo statusus, nepajus jokių pokyčių.

Tegai:
Lietuva, Didžioji Britanija
Aleksandras Lukašenka

Ant kelių nepulsime. Lukašenka apibūdino Baltarusijos raidos vektorių

(atnaujinta 18:40 2021.01.22)
Jis pažymėjo, kad respublikos valdžia pirmiausia turi sutelkti viską, kas yra, ir tik tada "imtis kažko naujo"

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pažadėjo, kad 2021 metais šalis "nepuls ant kelių", tačiau būtina atsižvelgti į neaiškią situaciją pasaulyje, pranešė Sputnik radijas su nuoroda į Baltarusijos lyderio spaudos tarnybą.

Ketvirtadienį Lukašenka su ataskaita priėmė Mogiliovo srities gubernatorių Leonidą Zajcą. Aptardamas regiono plėtrai reikalingus veiksmus, Lukašenka pažymėjo, kad būtina atsižvelgti į šių metų "ypatybes". Jis pabrėžė, kad trūksta tikrumo dėl būsimos pasaulio ekonomikos raidos, dėl koronaviruso pandemijos ir dėl to, kaip "vyks pasauliniai procesai".

"Todėl yra daug neaiškumų, ir į visa tai reikia atsižvelgti. Ir ribotos lėšos, ir tam tikras spaudimas iš visų pusių: iš vidaus, iš išorės. Mes, žinoma, nepulsime ant kelių, tai yra vienareikšmiška, tačiau vystydamiesi turime į tai atsižvelgti", — sakė Baltarusijos prezidentas.

Jis pažymėjo, kad respublikos valdžia pirmiausia turi sutelkti viską, kas yra, ir tik tada "imtis kažko naujo".

Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, oficialiais šalies CRK duomenimis, surinkęs 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai, kuriuos saugumo pajėgos slopino naudodamosi specialiomis priemonėmis ir specialia įranga. 

Opozicija mano, kad Tichanovskaja laimėjo rinkimus. Jos iniciatyva Baltarusijoje buvo sukurta valdžiai perimti skirta Koordinacinė taryba.

Prieš Tichanovskają ir Koordinacinės tarybos prezidiumo narius Baltarusijoje iškeltos baudžiamosios bylos, jie kaltinami suformavę ekstremistinę grupuotę, kad antikonstitucinėmis priemonėmis užgrobtų valstybės valdžią.

Dalis opozicijos politikų ir pati Tichanovskaja išvyko į užsienį, iš kur tęsia savo veiklą. Tichanovskaja buvo įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje, ji su vaikais gyvena Lietuvoje.

Tegai:
Baltarusija, Aleksandras Lukašenka
Dar šia tema
Lukašenka pranešė apie pasirengimą surengti pasaulio čempionatą be Latvijos 
Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
Prezidentė Sveta, homofobija ir Lukašenkos režimas. Lietuva neturi jokių kitų problemų
Naujausia artilerijos žvalgybos sistema Penicilin 

Rusijos kariuomenė gavo naujausias artilerijos žvalgybos sistemas "Penicilin"

(atnaujinta 19:11 2021.01.22)
Kompleksas skirtas patrankos ir raketinės artilerijos šaudymo pozicijoms, taip pat priešlėktuvinėms ir taktinėms raketoms aptikti

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Saratovo srityje prasidėjo jaunesniųjų artilerijos specialistų mokymai, kaip naudoti naujausią "Penicilin" žvalgybos kompleksą, penktadienį pranešė Centrinės karinės apygardos (CVD) spaudos tarnyba.

Anksčiau koncerno "Vega" (valstybinės korporacijos "Rostec" dalis — "Ruselectronics") generalinis direktorius Viačeslavas Michejevas RIA Novosti sakė, kad 2020 metų gruodžio mėnesį Rusijos ginkluotosios pajėgos gavo pirmąją naujausių "Vega" sukurtų "Penicillin" artilerijos žvalgybos sistemų partiją.

"Saratovo srityje įsikūrusio Sausumos pajėgų kovinio artilerijos mokymo centro kariūnai pradėjo valdyti AZK 1B76 "Penicilin" artilerijos žvalgybos kompleksą, kuris į įstaigos mokymo parką pateko 2020 metų pabaigoje", — sakoma pranešime.

Spaudos tarnybos duomenimis, kompleksas "Penicilin" skirtas patrankų ir raketų artilerijos, taip pat priešlėktuvinių ir taktinių raketų šaudymo pozicijoms žvalgyti. "Penicilino" programinė ir aparatinė įranga leidžia priimti ir įrašyti akustinius ir šiluminius signalus iš šūvių, sprogimų, o operatoriui pateikti tikslesnes ginklo vietos koordinates rankiniam ir automatiniam piešimui elektroniniame žemėlapyje. Šiuo atveju laikas gauti vieno taikinio šaudymo koordinates yra ne ilgesnis kaip penkios sekundės.

Centrinės karinės apygardos spaudos tarnyba patikslino, kad komplekso projektas pagrįstas kariuomenės "KamAZ" sunkvežimiu su išoriniais garso imtuvais ir optoelektronikos moduliu, kuriame yra kameros, įskaitant infraraudonųjų spindulių spektrą. Kompleksas gali efektyviai atlikti žvalgybą bet kuriuo paros metu plačioje temperatūros diapazone nuo -50 iki +50 laipsnių Celsijaus.

631-asis Sausumos pajėgų kovinio naudojimo mokymo centras (artilerija) yra vienintelė vieta RF ginkluotosiose pajėgose rengiant jaunesnius artilerijos padalinių specialistus. Kasmet kariams ruošiama daugiau nei tūkstantis karių ir seržantų.

Tegai:
žvalgyba, kariuomenė, Rusija