Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Gabrielius Landsbergis prakalbo apie "velnio viliones" santykiuose su Rusija

(atnaujinta 18:12 2020.12.23)
Kai kurie tarptautiniai žaidėjai kalba apie būtinybę atnaujinti bendravimą su Maskva, tačiau, anot Lietuvos URM vadovo, to daryti nereikėtų

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė, kad nereikia bandyti gerinti santykių su Rusija. Jo nuomone, kol nevyksta reikšmingi "kokybiniai pokyčiai" Rusijos viduje, kalbėti apie bet kokius bandymus keisti status quo neverta.

Lietuvos ministras mano, kad santykiuose su Rusija neva yra "daug naivumo", kuriam nereikėtų pasiduoti. Jis pažymėjo, kad kai kurie tarptautiniai žaidėjai kalba apie būtinybę atnaujinti bendravimą su Maskva.

"Aš pastebiu tai kartais su Rusija siejamais verslais, iš jų ateinančiomis ekspertizėmis apie tai, kad santykiai galėtų būti šiltinami, gerinami... Aš manau, kad ir tam reikia nepasiduoti. Tai tam tikros velnio vilionės", — cituoja Landsbergį RIA Novosti.

Rusijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo per dešimt metų trukusį buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės, kuri pagarsėjo griežta antirusiška retorika, valdymo laikotarpį. Dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda laikosi tos pačios linijos ir reguliariai skelbia pareiškimus apie "Rusijos grėsmę".

Šiemet Seimo rinkimus laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Partijos atstovai nuolat kalba apie "Rusijos įtakos" grėsmę ir riziką šalies nacionaliniam saugumui. Jie garsėja rusofobiška pozicija, griežtais pareiškimais apie Rusiją ir radikaliais pasiūlymais.

Anksčiau Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas skundėsi stereotipu apie Lietuvą kaip apie "mažą, piktą, rusofobišką šalį, kuri galvoja tik apie tai, kaip pakenkti Rusijai". Diplomatas mano, kad šis įvaizdis yra populiarus tarp rusų.

Rusijos tautų draugystės universiteto (RUDN) Strateginių studijų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas politikos mokslų kandidatas Pavelas Feldmanas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad pati Lietuva pastaraisiais metais sukūrė šį įvaizdį. Siekdamas tai pakeisti, Vilnius turi atsisakyti skambios aršios retorikos, sakė ekspertas.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Maskva yra pasirengusi bendradarbiauti su Vilniumi geros kaimynystės principais. Jis pabrėžė, kad norėtų matyti tokį patį Lietuvos kolegų požiūrį.

Tegai:
Lietuva, diplomatai, Rusija, Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
Ekspertas: su tuo, kad Lietuva yra maža, ji nieko nepadarys
Lietuva paprašė JT reaguoti į Rusijos veiksmus prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus
Rusijos tyrimų komitetas pradėjo bylą dėl karinių kapinių Lietuvoje išniekinimo
Vokietijos generolas Rusiją pavadino didžiausia grėsme NATO
Ledo ritulis, archyvinė nuotrauka

Baltarusija neteko teisės rengti pasaulio ledo ritulio čempionatą

(atnaujinta 19:23 2021.01.18)
2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti Minske ir Rygoje gegužės 21 – birželio 6 dienomis 

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Baltarusija neteko teisės rengti 2021 pasaulio ledo ritulio čempionatą, praneša Tarptautinės ledo ritulio federacija. Šią žinią patvirtino IIHF.

"Mums yra labai nemalonu nutraukti bendrą čempionato organizavimą Minske ir Rygoje. Viso šio proceso metu mes bandėme parodyti, kad čempionatas gali tapti sutaikymo įrankiu ir nuraminti socio–politines problemas, su kuriomis susiduria Baltarusija. IIHF vis dar mano, kad čempionatas neturi būti naudojamas bet kurios politinės pusės palaikymui, tačiau turime pripažinti, kad organizuoti šį renginį Minske būtų netinkama", – teigė IIHF prezidentas Rene Faselis.

Sausio 11 dieną Faselis atvyko į Minską, kur susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka aptarti pasirengimą artėjančiam čempionatui. Vėliau IIHF vadovas sakė, kad galutinis sprendimas dėl 2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionato Baltarusijoje bus priimtas per kelias dienas. Faselis pažymėjo, kad kažkas darė spaudimą rėmėjams raginant atsisakyti remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti nuo gegužės 21 iki birželio 6 dienos Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė tarptautinių sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms, ragino boikotuoti arba atšaukti čempionatą Minske ir siųntė atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
Ryga, Minskas, Baltarusija
Dar šia tema
Tichanovskaja Lietuvoje paprašė tikslinių sankcijų Baltarusijos įmonėms
Dvi Lietuvos įmonės kreipėsi į tarptautinį teismą dėl Baltarusijos 
Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
Rusijos URM

Rusijos URM išsiunčia du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus

Maskva, vadovaudamasi abipusiškumo principu, nusprendė išsiųsti du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus. Jie turės palikti Rusiją per dvi savaites

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Rusija išsiunčia du Nyderlandų diplomatus, pranešė šalies Užsienio reikalų ministerija.

Diplomatinė atstovybė iškvietė Nyderlandų reikalų patikėtinį Joostą Reintjesą ir pareiškė griežtą protestą dėl nepagrįsto dviejų Rusijos diplomatų paskelbimo "persona non grata".

Amsterdamas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Артур Александров

"Šis nedraugiškas ir provokuojantis žingsnis bei naujas antirusiškos isterijos raundas, kurį organizavo Haga su vyriausybei palankia žiniasklaida, parodė sveiko proto ir supratimo apie realias problemas Rusijos ir Nyderlandų santykiuose Nyderlandų vyriausybės ratuose ir išlieka tendencija toliau sąmoningai pakenkti jų pagrindams“, - pridūrė jis". — sakoma Rusijos URM komentare.

Taigi Maskva, vadovaudamasi abipusiškumo principu, nusprendė išsiųsti du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus. Jie turės palikti Rusiją per dvi savaites.

Gruodžio pradžioje Olandijos valdžia apkaltino du Rusijos diplomatus šnipinėjimu ir paskelbė juos "persona non grata". Buvo teigiama, kad rusų diplomatinis statusas buvo priedanga, tačiau iš tikrųjų jie buvo Užsienio žvalgybos tarnybos pareigūnai.

Tuo pačiu metu, kaip pažymėta Rusijos ambasadoje, Olandijos pusė nepateikė jokių įrodymų apie neteisėtus diplomatų veiksmus.

Tegai:
diplomatai, Nyderlandai, Rusija