VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė, kad pirmasis nuotolinis Seimo posėdis gali įvykti kitą antradienį. Šia informacija ji pasidalino savo Facebook puslapyje.
Anot jos, dauguma Seimo narių bus pasiruošę.
"Manau, tai turėtų gerokai apraminti kai kuriuos opozicijos atstovus, kurie, atrodo, savo kritika ir abejonėmis mėgina pridengti nenorą pernai sklandžiai ir neskubant paruošti Seimą nuotoliniam darbui. Kitą antradienį galėtų vykti pirmasis nuotolinis Seimo posėdis. Tikiu, kad jam bus pasiruošę dauguma Seimo narių", — parašė Čmilytė-Nielsen.
Kai kurie politikai gruodžio pabaigoje pasipiktino nuotolinio darbo proceso organizavimu, taip pat paskelbė apie galimą Konstitucijos pažeidimą, nes naujoji nuostata prieštarauja Seimo Statutui. Pavyzdžiui "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" frakcijos narė Agnė Širinskienė sukritikavo nuotolinį parlamento darbą ir pažymėjo, kad tai primena "lengvą chaosėlį".
Be to, paaiškėjo, kad dauguma parlamentarų neturi mobiliojo parašo, reikalingo nuotoliniam darbui. "Tele2" atstovas pateikė instrukcijas, kaip lengvai įsigyti mobilųjį parašą.
Dėl koronavirusinės infekcijos grėsmės ir sunkios epidemiologinės situacijos Lietuvoje Seimui tenka pereiti prie nuotolinio darbo. Gruodžio pradžioje Seimas priėmė atitinkamas pataisas. Nuotoliniai susitikimai turi vykti realiu laiku telekonferencijų platformose, kurias įvertino ir pripažino saugiomis Nacionalinis kibernetinio saugumo centras.
VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Partijos "Laisvė ir teisingumas" pirmininkas Remigijus Žemaitaitis prisiminė, kad po Šilalėje kilusio skandalo su vakcinomis nuo COVID-19 valdžia tinkamai nesureagavo į situaciją.
Pasak jo, sveikatos ministras Arūnas Dulkys ir toliau laikosi principingumo šioje istorijoje. Politikas teigė, kad Šilalės rajono savivaldybė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministerijos vadovą.
"Tačiau iki šiol jo klerkai taip ir nesugeba atsakyti. Baisu yra tai, kad mano asmeniniu manymu, tai tiesioginiais tyčiniais veiksmai ministerijos klerkai arba nuo ministro nuslėpė šį raštą, arba paprašyti įtakingų konservatorių partijos narių vilkina atsakymą. Ir ministro geri ketinimai gali būti neišgirsti. Jeigu ministras žinotų apie tokius valdininkų darbus juos senai butų išvaręs. Lieka tik viešumas", — parašė Žemaitaitis Facebook'e.
Politikas taip pat pridėjo du Šilalės rajono savivaldybes administracijos laiškus. Juose prašoma paaiškinti, kaip elgtis su antrąja vakcinos doze tiems, kurie buvo paskiepyti neteisėtai.
Sausio pradžioje Šilalėje kilo skandalas dėl skiepų nuo COVID-19. Kartu su medicinos personalu nuo COVID-19 buvo paskiepyti iš Vilniaus atvažiavę "Ambulanso" vadovas ir jo šeima. Jie buvo įtraukti į paskiepytų asmenų prioritetinius sąrašus, tačiau niekas netikrino, ar jie yra medicinos įstaigos darbuotojai.
VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausančios akcinės bendrovės "Agrokoncernas" skundą Muitinės departamentui dėl sprendimo mokėti antidempingo muitą panaikinimo.
Muitinė, patikrinusi elektroninę importo deklaraciją, įpareigojo pareiškėją sumokėti už importuotas trąšas 5 482 eurus galutinio antidempingo muito, 1 151 eurą importo PVM, 39 eurus muito delspinigių ir 663 eurus baudos.
Pareiškėjos teigimu, importuotai prekei — amonio nitrato trąšoms — neturi būti taikomas antidempingo muitas, jos turi būti klasifikuojamos pagal kitą kodą. Laboratoriniai tyrimai patvirtina, kad trąšų sudėtyje esantis amonio nitratas neviršija 80 proc. bendros produkto masės.
Teismas nusprendė, kad pareiškėjas nepateikė jokių įtikinamų įrodymų, todėl mokslininkų išvados negali būti laikomos patikimomis.
"Įvertinus byloje nustatytas aplinkybes, teisės aktus, reglamentuojančius amonio nitrato trąšų tarifinio klasifikavimo nuostatas, proceso šalių paaiškinimus, padaryta išvada, kad atsakovas pagrįstai konstatavo, kad pareiškėjos importuotai prekei (trąšoms) turi būti taikomas galutinis antidempingo muitas", — teigiama pranešime.
Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Amerikiečių naikintuvai F-22 ir F-35 turi daug trūkumų, dėl kurių jie tampa lengvai pažeidžiami priešo. Apie tai papasakojo leidinys "The National Interest".
"Stealth technologijos, priešingai nei įprasta manyti, nėra apsiaustas, darantis nematomu", — parašė žurnalistai.
Jų manymu, Rusijos radarai "Podsolnuch" puikiai atliks užduotį danguje aptikti orlaivį su "stealth" technologijomis. Taip pat žurnalistai tvirtina, kad Rusijos radarai gali lengvai sekti F-35 dideliais atstumais.
Straipsnyje teigiama, kad infraraudonųjų spindulių paieškos technologija taip pat apskaičiuoja amerikiečių naikintuvų su "stealth" technologijomis buvimo vietą.
Be kitų amerikiečių orlaivių trūkumų, autoriai įvardijo didelį atsilikimą pagal visus parametrus oro kovoje, kuriai naikintuvai F-35 arba B-2 nėra skirti. Anot jų, ore F-35 gali tapti lengvu Rusijos SU-57 "grobiu".