Svetlana Tichanovskaja

Politologas: Lietuva tikisi, kad Tichanovskaja grąžins išėjusį Baltarusijos tranzitą

(atnaujinta 19:55 2021.02.01)
Nobelio taikos premija jau seniai virto politinės įtakos instrumentu, mano politologas Jurijus Svetovas

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Lietuva, siūlydama Svetlanos Tichanovskajos kandidatūrą Nobelio taikos premijai, deda viltis, jog jei ji taps prezidente, ji veiks ne Baltarusijos, o Lietuvos interesų labui, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas ir žurnalistas Jurijus Svetovas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Nobelio taikos premijai iškėlė buvusią kandidatę į Baltarusijos prezidentus Svetlaną Tichanovskają. Apie tai pati Tichanovskaja pranešė savo Twitter'yje.

Sprendimas skirti Nobelio taikos premiją neretai sukelia įnirtingą diskusiją visuomenėje. 2009 metais apdovanojimą gavo tuometinis JAV prezidentas Barakas Obama, dar neturėjęs jokių objektyvių nuopelnų; 2012 metais premija atiteko Europos Sąjungai, kai joje buvo finansinė krizė ir apčiuopiami sunkumai, susiję su Europos ideologija.

Politologas Jurijus Svetovas pažymėjo, kad po to, kai Obamai buvo įteikta Nobelio taikos premija, ji visiškai save diskreditavo.

"Nobelio taikos premija jau seniai virto įrankiu, darančiu įtaką visų rūšių padėčiai... Kai žmonėms suteikiama Nobelio premija, kad po to jie įvykdytų su priklijuota prie jų etikete, galbūt, kažkokius pokyčius savo šalyse, atsižvelgdami į tų jėgų interesus, kurios kovoja už šios premijos jiems įteikimą. Atsižvelgiant į interesų susidūrimą, kuris dabar įvyko dėl Baltarusijos krovinių srautų nukreipimo iš Lietuvos į Rusijos uostus, manau, kad yra lūkesčių, jog jei Tichanovskaja taps Baltarusijos vadove, ji grąžins visus šiuos srautus ten... Kad ji veiks ne Baltarusijos, o Lietuvos interesų naudai. Manau, kad būtent toks yra apskaičiavimas, į tai dedamos tam tikros viltys", — pasakė jis.

Nobelio taikos premija — kasmetinis apdovanojimas, kurį skiria Norvegijos parlamento išrinktas Norvegijos Nobelio komitetas. Tai viena iš šešių Nobelio premijų, skiriama nuo 1901 metų. Valstybių vadovai yra tarp tų žmonių, kurie gali siūlyti kandidatus Nobelio taikos premijai. Laureatus išrenka Norvegijos Nobelio komitetas. Visos pateiktos nominacijos saugomos slaptai 50 metų.

Tegai:
Nobelio premija, Baltarusija, Lietuva, Svetlana Tichanovskaja
Dar šia tema
Ekspertė: Lietuvą galės "išmokyti" tik krovinių iš Baltarusijos praradimas
Lietuvos uosto vadovas įvertino sankcijų Baltarusijos kroviniams pasekmes
Ekspertas: Lietuva pati verčia Baltarusiją perorientuoti krovinius į Rusiją
Tranzitas išvyks neatsisveikinęs. Ką daryti Lietuvai be baltarusiškų krovinių
Klaipėdos uostas

Su Baltarusijos bendrove susijusi įmonė pralaimėjo Lietuvos teisme

(atnaujinta 17:19 2021.03.05)
Teisėjų kolegija pareiškėjo argumentus pripažino nepagrįstais. Teismo sprendimas neskundžiamas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė bendrovės "Tūrinių krovinių terminalas" skundą, remdamasis vyriausybės draudimu plėsti Klaipėdos uoste.

Kovo 3 dieną teismas paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą. Pareiškėjo argumentai buvo pripažinti nepagrįstais. Vyriausiojo administracinio teismo nutartyje teigiama, kad ginčijamas punktas buvo teisingas ir pagrįstas, nes įmonė neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

Sprendimas neskundžiamas.

"Birių krovinių terminalas" ir "Nemuno terminalas" veikia Klaipėdos jūrų uoste, didžioji dalis šių įmonių akcijų priklauso verslininkui Igoriui Udovitskiui.

Registrų centro duomenimis, Udovitskis valdo 70 procentų birių krovinių terminalo akcijų, o likusius 30 procentų valdo "Belaruskalij".

Dar 2019 metų rudenį Lietuvos konservatoriai paprašė vyriausybės paaiškinti, ar padidės Minsko įtaka strategiškai svarbiam Lietuvos nacionaliniam saugumui Klaipėdos uoste.

Tegai:
Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Klaipėdietis pasiskundė dėl Klaipėdos uosto veiklos
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras
Klaipėdos uosto direkcija stiprina akvatorijos taršos prevencijos priemones
Regitra, archyvinė nuotrauka

Kuriozinė situacija: dėl COVID-19 testų vairavimo mokymo rengėjams reiks keisti įstatymą

(atnaujinta 00:39 2021.03.06)
Pasak premjerės, reikės keisti įstatymą, kad darbdaviai nebūtų apkrauti papildoma finansine našta privalomai testuoti darbuotojus

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Dėl prievolės testuoti vairavimo mokymo ir egzaminų rengėjus prireiks įstatymo keitimo, jį Vyriausybė prašys svarstyti ypatingos skubos tvarka kitą savaitę.

Penktadienį Ministrų kabinetas turėjo svarstyti privalomo testavimo dėl COVID-19 vairavimo mokymo ir egzaminų darbuotojams klausimą, tačiau iškilo teisinių kliūčių.

"Turime praktiškai kuriozinę situaciją, kad tokios valstybės pareigos nustatymas negalėtų būti pačios valstybės finansuojamas be įstatymo pakeitimo", — posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak premjerės, reikės keisti įstatymą, kad darbdaviai nebūtų apkrauti papildoma finansine našta privalomai testuoti darbuotojus.

"Kad darbdavių neapkrautumėm našta, kurią jiems reikėtų nešti, o mes neturėtumėm būdo, kaip to kompensuoti, tai pasiūlysim, kad kitam posėdžiui, kurį organizuosime pirmadienį, būtų pateiktas Užkrečiamųjų ligų profilaktikos įstatymo pakeitimas, kuris suteiktų galimybę Vyriausybei numatyti atvejus ir tvarką, kai dėl židinių, protrūkių ar tam tikrų veiklų būtų numatoma pareiga atlikti testą ir ta pareiga būtų apmokama valstybės lėšomis", — teigė ji, pažymėdama, kad įstatymo pakeitimą Seimo bus prašoma svarstyti ypatingos skubos tvarka.

Šią savaitę Vyriausybė pritarė karantino sušvelninimui, leidžiant atnaujinti vairavimo mokymo ir egzaminavimo paslaugos nuo kovo 10 dienos. 

Tegai:
Ingrida Šimonytė
Dar šia tema
Lietuva pagerino sergamumo COVID-19 rodiklius ES
Į Lietuvą — tik su neigiamu COVID-19 testu: įvedami nauji reikalavimai
"Regitra" priminė, kodėl motociklininkams svarbu mokėti manevruoti lėtai
(0:57 / 6.34Mb / просмотров видео: 4277)

Putinas papasakojo, kuo Maskva nustebino jo kolegą Europos

(atnaujinta 11:45 2021.03.06)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė susitikimą Kremliuje ir pasidalino įspūdžiu, kurį Maskva padarė jo svečiui

Pasak Rusijos lyderio Vladimiro Putino, jo kolega iš Europos, atvykęs į Maskvą verslo reikalais, nustebo, kad Rusijos sostinė "gyva". "Pas mus, mūsų miestuose (o tai yra vienas didžiausių miestų Europoje) gatvėse važinėja mažai mašinų, žmonių beveik nėra, viskas uždaryta", - savo pašnekovą cituoja Putinas.

"Mes remiamės prielaida, kad tik suvieniję pastangas, taip pat ir tarptautinėje arenoje, galime pasiekti galutinę pergalę prieš koronavirusą", - pabrėžė Rusijos prezidentas.

Koronaviruso pandemija išplito beveik visose šalyse. PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta beveik 115 milijonų naujų koronaviruso infekcijos atvejų, daugiau kaip 2,5 milijono žmonių mirė.

Tegai:
Europa, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Europos Sąjunga pradėjo "Sputnik V" vakcinos ekspertizę
Putinas pasidalijo kolegos iš Europos įspūdžiais apie padėtį Rusijoje
Lietuva pagerino sergamumo COVID-19 rodiklius ES
Vokietija paragino ES paspartinti "Sputnik V" vakcinos sertifikavimą