JAV ir Lietuvos vėliavos

Lietuvoje paprašyta paskirti kompetentingus diplomatus į JAV ambasadą

(atnaujinta 18:10 2021.02.02)
Verslo rūmų nariai mano, kad diplomatinių santykių su Vašingtonu plėtojimas ir gilinimas yra labai svarbūs Lietuvai

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Sausio pabaigoje Amerikos verslo rūmai Lietuvoje kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą dėl ilgalaikės Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų partnerystės tęstinumo užtikrinimo. Apie tai pranešė organizacijos spaudos tarnyba.

Verslo rūmų nariai mano, kad šiuo visam pasauliui sudėtingu laikotarpiu diplomatinių santykių su JAV plėtojimas ir gilinimas yra itin svarbūs Lietuvai.

"Lietuvai svarbu, kad Jungtinių Amerikos Valstijų investuotojai ir toliau rinktųsi mūsų šalį investicijoms plėsti. Lietuvai taip pat svarbi Jungtinių Amerikos Valstijų sąjunga, užtikrinant saugumą bei demokratijos principų laikymąsi", — sakoma kreipimesi.

Organizacijos atstovai pareiškė, kad JAV prezidento Džo Baideno inauguracijos fone Lietuva turi užtikrinti kompetentingų diplomatų, turinčių didelę patirtį transatlantinių santykių srityje ir nepriekaištingą tarptautinę reputaciją sėkmingam tolesniam santykių su Vašingtonu plėtojimui, paskyrimą.

"Prezidentas Džo Baidenas yra artimas Lietuvos draugas — tai galimybė mūsų šaliai bei regionui užsitikrinti visokeriopą paramą. <…> Esame įsitikinę, kad neatidėliotinas Lietuvos Ambasadoriaus Jungtinėms Amerikos Valstijoms skyrimas yra kritiškai svarbus bei reiškiame lūkestį, kad Ambasadoriaus paskyrimas bus Lietuvos prioritetas", — pažymėjo Verslo rūmai.

Sausio viduryje Baidenas prisiekė ir pradėjo eiti JAV prezidento pareigas. Jis tapo 46-uoju JAV prezidentu. Baidenas aplenkė antrajai kadencijai nesėkmingai pretendavusį respublikoną Donaldą Trampą. Pats Trampas atsisakė dalyvauti varžovo inauguracijoje.

Rusijos užsienio reikalų ministerija po Baideno inauguracijos pareiškė, kad tikisi konstruktyvesnės naujos JAV administracijos pozicijos dialoge su Rusija.

Tegai:
Lietuva, JAV
Aurelijus Veryga

Aurelijus Veryga neteko "išminties"

Buvęs sveikatos apsaugos ministras socialiniuose tinkluose parašė, jog oficialiai tapo "bepročiu", nes jam pašalino "protinius" dantis

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras, Lietuvos Seimo deputatas Aurelijus Veryga savo Facebook paskyroje pasidalijo nuotrauka iš ligoninės, kur jam buvo atlikta "protinių" dantų pašalinimo operacija.

"Nieko rimto, tik žurnalistams bendravimą turėjau atsakyti. Netekau "protinių" dantų, tai dabar jau oficialiai "beprotis", — pajuokavo politikas.

Veryga padėkojo LSMU ligoninės Kauno klinikos Veido ir žandikalių klinikos medikams už atkaklumą jį motyvuojant, už puikiai atliktą operaciją, gyd. anesteziologei už saldų miegą, o visam personalui — už priežiūrą ir gerą nuotaiką.

Komentaruose socialinio tinklo vartotojai atkreipė dėmesį į byvusio sveikatos apsaugos ministro humoro jausmą ir palinkėjo jam greičiau pasveikti.

Tegai:
Lietuva, Aurelijus Veryga
Virusas

Lietuva išplėtė ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros sąrašą

(atnaujinta 16:00 2021.03.08)
Vyriausybė patvirtino naują ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros ir jos valdytojų sąrašą, kurio apimtis išsiplėtė nuo 92 iki 161 subjektų

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Vyriausybė patvirtino naują ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros ir jos valdytojų sąrašą, pranešė Ministrų kabineto spaudos tarnyba.

Sąrašo apimtis išsiplėtė nuo 92 iki 161 subjektų. Daugiausia papildymų yra geriamojo vandens tiekimo, paskirstymo bei tvarkymo sektoriuje, kur įtrauktos 26 naujos ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros.

Sąrašas taip pat praplėstas transporto ir pašto, informacinių technologijų ir elektroninių ryšių, viešojo saugumo, valstybės valdymo, energetikos, užsienio reikalų, saugumo politikos ir kituose sektoriuose veikiančiomis ypatingos svarbos informacinėmis infrastruktūromis.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pareiškė , kad į sąrašą pateko svarbiausios šaliai institucijos, kurios nuo šiol turės skirti ypatingą dėmesį savo ryšių ir informacinių sistemų kibernetiniam saugumui, taip pat užtikrinti jų atitiktį organizaciniams ir techniniams kibernetinio saugumo reikalavimams.

Lietuvos valstybinėse institucijose dažnai pranešama apie įvairias kibernetines atakas. Dažniausiai jos priskiriamos "rusų programiščiams" arba užsimenama, kad jas įvykdė "nedraugiškos šalys", nors įrodymų jokių nėra.

Tegai:
vyriausybė, Lietuva
Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje per parą nustatyti 462 nauji COVID-19 atvejai

(atnaujinta 10:03 2021.03.09)
Pirmąją vakcinos nuo koronaviruso dozę gavo daugiau nei 218 tūkstančių žmonių, visiškai paskiepyti yra daugiau nei 86,8 tūkstančiai žmonių

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo nustatyti 462 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, praneša Respublikos statistikos departamentas.

Pirminiais antradienio ryto duomenimis, bendras aptiktų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios siekia 202 900. Dabar serga 6 629, per visą laiką pasveiko 189 070 žmonių.

Nuo COVID-19 per parą mirė 4 žmonės, per visą laiką — 3 341 žmogus.

Bendras žmonių, paskiepytų pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze, skaičius siekia 218 156 žmones, 86 819 žmonių buvo visiškai paskiepyti dviem vakcinos dozėmis.

Respublikoje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos.

Vyriausybė nusprendė pritarti karantino priemonių sušvelninimui. Šalyje atsivers kai kurios kultūrinės erdvės, bus atnaujinti vairavimo egzaminai, o kai kuriais atvejais bus leidžiami dviejų namų ūkių kontaktai.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO paskelbė, kada baigsis koronaviruso pandemija
Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą
Gydytoja papasakojo apie naujų koronaviruso padermių poveikį vaikams