Gedimino prospektas Vilniuje

Ministrų kabinetas atsisakė svarstyti karantino palengvinimo galimybę

(atnaujinta 19:49 2021.02.03)
Tikimasi, kad iki šios savaitės pabaigos arba iki kito pirmadienio bus parengta schema savivaldybėms, kuriose sergamumo rodikliai mažėja

VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Vyriausybė, remdamasi ekspertų tarybos rekomendacijomis, posėdyje atidėjo karantino švelninimo svarstymą.

"Jeigu pavyksta iki šios savaitės pabaigos arba iki kito pirmadienio parengiama schema savivaldybėms, kurios yra sparčiai "žalėjančios" ar norėtų tai daryti. Kokiomis sąlygomis ten galėtų labiau teritoriniu, nei veiklų principu vykti atlaisvėjimas", — pareiškė premjerė Ingrida Šimonytė.

Anksčiau, prieš ministrų kabineto posėdį, "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas savo puslapyje Facebook pakomentavo ekspertų tarybos rekomendacijas. Ekspertai patarė leisti pradėti dirbti mažoms ne maisto prekių parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko, kai bus pasiektas 150 naujų atvejų šimtui tūkstančių gyventojų per pastarąsias 14 d. lygis. Grožio salonai galėtų atsiverti šiam rodikliui sumažėjus iki 100 atvejų.

Mauricas pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvoje yra apie 414 ligos atvejų, o pagal naujausią COVID-19 situacijos apžvalgą, 100 atvejų lygis (atsižvelgiant į scenarijų) bus pasiektas kovo pabaigoje–gegužės pradžioje (150 atvejų šiek tiek anksčiau: nuo kovo vidurio iki balandžio vidurio).

"Palyginimui, Lenkijoje ne maisto prekėmis leidžiama prekiauti nuo vasario 1 dienos, Estijoje — žiemos karantino metu prekyba ne maisto prekėmis nebuvo uždrausta, Latvijoje — yra uždrausta nuo gruodžio 19. Beje, Latvijoje buvo uždrausta prekiauti ne maisto prekėmis (taip vadinamomis "uždraustomis prekėmis") net didžiuosiuose prekybos centruose, bet nuo kitos savaitės šis draudimas bus panaikintas", — pažymėjo jis.

Iš viso Lietuvoje per visą pandemijos laiką buvo užregistruota per 184 tūkstančius COVID-19 atvejų, daugiau nei 132 tūkstančiai žmonių pasveiko, 2 867 mirė.

Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos.

Tegai:
Vyriausybė, karantinas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)
Dar šia tema
Paaiškėjo, kokio dydžio priedai skirti medikams už gruodį
Lietuva ragina ES padėti Minskui vakcinuotis "apeinant oficialias valdžios institucijas"
Nauji koronaviruso atvejai Lietuvoje smarkiai šoktelėjo
Karantino padariniai: Lietuvoje išaugo nužudymų artimoje aplinkoje skaičius
Svarstoma kai kurioms savivaldybėms leisti greičiau švelninti karantino režimą
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda gavo kvietimą dalyvauti Pasaulio ekonomikos forume Singapūre

(atnaujinta 18:21 2021.02.27)
Pasaulio ekonomikos forume Singapūre politikai, tarptautinių organizacijų vadovai ir verslo lyderiai tarsis, kaip atkurti pandemijos pakirstą pasitikėjimą pasaulio sistema

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda gavo kvietimą dalyvauti rugpjūčio 17–20 dienomis Singapūre rengiamame specialiame kasmetiniame Pasaulio ekonomikos forumo renginyje. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Pasaulio lyderių susitikimas šį kartą skiriamas ekonomikos gaivinimui ir pandemijos iššūkių galimų įveikimo būdų aptarimui, taip pat diskusijoms, kaip sukurti tvaresnį pasaulį.

Renginys Singapūre bus pirmasis gyvas pasaulio lyderių susitikimas 2021 metais. Pabrėžiama, jog Nausėda ketina jame dalyvauti, jei tą padaryti leis pandemijos sąlygos ir galimi apribojimai keliauti.

Planuojama, kad nuo 2022-ųjų, kaip ir ankstesniais metais, pasaulio lyderių susitikimai vėl vyks Davose.

Pasaulio ekonomikos forume Singapūre politikai, tarptautinių organizacijų vadovai ir verslo lyderiai tarsis, kaip atkurti pandemijos pakirstą pasitikėjimą pasaulio sistema, kokių veiksmų imtis siekiant atgaivinti pasaulio ekonomiką ir užtikrinti didesnį visuomenės atsparumą, darnumą ir tvarumą.

Forumo darbotvarkėje aktualiausi šių dienų iššūkiai: COVID-19 pandemija, IV pramonės revoliucija, pasaulio ekonomika, aplinkos apsaugos temos.

Tegai:
Pasaulio ekonomikos forumas, Singapūras, Gitanas Nausėda, Lietuva
Dar šia tema
Nausėda su kelių šalių vadovais ragina didinti vakcinų gamybos apimtis
Lietuva ES vakcinų gamintojams papasakojo, kaip išplėsti gamybą
Lietuva užsimojo vykdyti "tarpininkės" misiją sprendžiant krizę Gruzijoje
Baltarusijos AE

Lietuva papasakojo EK, kaip energija "prasiskverbia" Baltarusijos

(atnaujinta 14:45 2021.02.27)
Pasak Kreivio, norint išvengti baltarusių elektros patekimo į Baltijos šalis, reikalinga nauja trišalė metodika

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuva tikisi Europos Komisijos paramos užtikrinant visišką BelAE energijos blokavimą, sakė energetikos ministras Dainius Kreivys. Apie tai pranešė Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

"Baltarusiška elektra, kuri fiziškai patenka į Lietuvą per BY ir LT jungtį, yra suprekiaujama Latvijos prekybos zonoje — tokiu būdu Lietuva vartoja ir sumoka už baltarusišką elektrą. Tai kelia grėsmę Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos projektui, sukuria priklausomybę nuo importo iš trečiųjų šalių ir taip trukdo siekti Europos Sąjungos žaliosios energetikos tikslų", — teigė energetikos ministras Dainius Kreivys, nuotoliniu būdu susitikęs su už energetiką atsakinga eurokomisare Kadri Simson.

Pasak jo, norint užkirsti kelią baltarusių elektros energijos patekimui į Baltijos šalis, reikalingas naujas trišalis metodas.

Pasak Lietuvos energetikos ministerijos, Simson susitikime patikino, kad Lietuva džiaugiasi visapusiška EK parama sprendžiant klausimą su BelAE.

Taip pat Kreivys ir Europos Komisijos narė aptarė Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su žemyninės Europos tinklais procesą. Lietuvos ministras pabrėžė, kad šalis siekia paspartinti svarbiausių sinchronizavimo projektų įgyvendinimą, kad Baltijos šalių elektros sistemos veiktų savarankiškai. Simson savo ruožtu patikino, kad Baltijos šalys gali būti tikros dėl Europos Komisijos politinės paramos šiam projektui.

Ginčas dėl Astravo AE

Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl elektrinės statybos, priekaištaudamas dėl "nesaugumo", nepaisant to, kad objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimynines Baltijos šalis atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis, naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau šaukia apie "Astravo AE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

Tegai:
Lietuva, Astravo AE, Baltarusija
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Automobiliai

Paaiškėjo, kurioje Baltijos šalyje automobilių prekyba smuko labiausiai

(atnaujinta 19:17 2021.02.27)
Tyrime pažymima, kad labiausiai pastebimas automobilių pardavimo ES sumažėjimas — didesnis nei perpus — Rumunijoje, Ispanijoje ir Slovakijoje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuvoje naujų automobilių pardavimo nuosmukis labiausiai pastebimas tarp Baltijos šalių, praneša Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Taip pat pardavimų nuosmukis Baltijos šalyje tapo vienu didžiausių Europos Sąjungoje.

ACEA duomenimis, sausį Lietuvoje buvo parduoti 2 306 nauji automobiliai, tai yra 45,6 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį. Tuo tarpu Latvijoje automobilių pardavimas sumažėjo 33,4 proc., iki 989, o Estijoje — 12,7 proc., iki 1 982.

Naujų automobilių pardavimo sumažėjimas sausio mėnesį buvo labiau pastebimas tik Rumunijoje — 51,9 proc., Ispanijoje — 51,5 proc. ir Slovakijoje — 50,6 proc.

Visoje Europos Sąjungoje naujų automobilių pardavimas šiemet sumažėjo 24 proc., iki 726,5 tūkst.

Populiariausiais tapo "Volkswagen" automobiliai — sausį jų parduota 82 000, arba 30,1 proc. mažiau nei 2020 m. sausio mėn.

Anksčiau ekspertai pažymėjo, kad automobilių pardavimo sumažėjimas yra susijęs su perkamosios galios sumažėjimu koronaviruso sukeltos krizės metu.

Tegai:
automobiliai, Baltijos šalys, ES
Dar šia tema
Gruodį Lietuvos naudotų automobilių rinka smuko beveik 43%
Sausį naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 45%