Ramūnas Karbauskis

"Valstiečiai" pristatė šešėlinį ministrų kabinetą

(atnaujinta 13:33 2021.02.11)
LVŽS po šešėlinės Vyriausybės narių pristatymo patvirtino šešėlinės Vyriausybės programą

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija atvirame posėdyje pristatė savo šešėlinį ministrų kabinetą.

Šešėliniu premjeru tapo partijos lyderis Ramūnas Karbauskis, buvusio premjero Sauliaus Skvernelio pavardės sąraše nėra.

Šešėline aplinkos ministre tapo parlamentarė Ligita Girskienė, energetikos ministru — Seimo narys Arvydas Nekrošius, ekonomikos ir inovacijų ministru — parlamentaras Deividas Labanavičius, finansų ministru — LVŽS frakcijos narys Valius Ąžuolas, krašto apsaugos ministru — Dainius Gaižauskas, kultūros ministre — Aušrinė Norkienė, socialinės apsaugos ir darbo ministru — parlamentaras Tomas Tomilinas, susisiekimo ministru — buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktorius Arvydas Vaitkus, sveikatos apsaugos ministru — Aurelijus Veryga, teisingumo ministre — parlamentarė Agnė Širinskienė, vidaus reikalų ministre — Seimo narė Guoda Burokienė, žemės ūkio ministru — buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, švietimo, mokslo ir sporto ministru — LVŽS frakcijos narys Eugenijus Jovaiša, užsienio reikalų ministru — LVŽS frakcijos narys Giedrius Surplys.

Šį sąrašą ketvirtadienį LVŽS frakcijos posėdžio metu pristatė frakcijos lyderis Ramūnas Karbauskis, šias kandidatūras patvirtino partijos taryba. Anot jo, LVŽS šešėlinio ministrų kabineto tikslas yra padėti dabartiniams valdantiesiems savo pastebėjimais, bet ne oponuoti vardan oponavimo.

"Mes, formuodami šešėlinę Vyriausybę, turime vieną tikslą — padėti daryti mažiau klaidų. Klaidas darėme mes, buvę valdantieji, [...] klaidas daro dabar ir tikriausiai darys visada, bet be klaidų niekas nieko nesukūrė. Vertinant koronaviruso situaciją, tų klaidų neįmanoma išvengti, nes mes daugelį dalykų darome pirmą sykį. Labai norisi, kad vieni kitus geriau girdėtume", — sakė Karbauskis.

Jo teigimu, idealiu atveju dabartiniai ministrai galėtų kreiptis į šešėlinius ministrus dėl patarimo, dėl ekspertinio vertinimo konkrečiais klausimais.

Karbauskis priminė, kad LVŽS šešėlinį ministrų kabinetą žadėta pristatyti anksčiau, tačiau, anot jo, nutarta, kad to daryti antrosios koronaviruso bangos įkarštyje nereikėtų.

LVŽS po šešėlinės Vyriausybės narių pristatymo patvirtino šešėlinės Vyriausybės programą.

"Rengdami programą, planavome darbų tęstinumą, kalbant tiek apie vaiko pinigų didinimo idėją, tiek ir planavome socialinės atskirties mažinimo darbus, kas mums yra svarbu", — teigė Agnė Širinskienė.

Tuo tarpu šešėlinis sveikatos apsaugos ministras Veryga pristatė ir memorandumą dėl COVID-19 valdymo. Memorandumu LVŽS kreipiasi į Vyriausybę, ragindama imtis drąsesnių veiksmų, švelninant karantino sąlygas.

Jis teigė, kad Vyriausybei taip pat siūloma į patariamąją sveikatos ekspertų tarybą priimti ir kitų sričių atstovus.

"Siūlytumėme lygiaverčiais pagrindais į šią tarybą įtraukti daugiau įvairių sričių atstovų, tai yra smulkiųjų verslų atstovus, pasitelkti infektologus, epidemiologus, didintų jų atstovavimą, kviesti kultūros sričių atstovus", — sakė Veryga.

Memorandumu LVŽS taip pat siūlo skaidrinti vakcinacijos nuo koronaviruso tvarką, skelbti aiškesnę informaciją apie skiepijimo tvarką ateityje, ragina paskubėti su mokyklų atidarymu, visų pirma, paskiepijus mokytojus ir leidus į ugdymo įstaigas sugrįžti vaikams, kurių tėvai yra įgiję imunitetą nuo koronaviruso.

Tegai:
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)
Prezidentas Gitanas Nausėda su EK vykdomuoju pirmininkės pavaduotoju Valdžiu Dombrovskiu konferencinio skambučio metu

Nausėda su EK pirmininkės pavaduotoju aptarė Astravo AE kausimą

(atnaujinta 14:56 2021.03.04)
Šiuo metu laukiama Europos Komisijos pasiūlymų dėl Astravo AE elektros užkardymo mechanizmo, kaip buvo sutarta Europos Vadovų Taryboje

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Europos Komisijos vykdomuoju pirmininkės pavaduotoju Valdžiu Dombrovskiu, atsakingu už ekonomiką ir prekybą, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Pokalbyje daugiausia dėmesio skirta Astravo atominei elektrinei ir Europos Vadovų Tarybos sprendimui išnagrinėti priemones, užkertančios kelią Astravo AE pagamintos elektros energijos patekimui į ES rinką.

Президент Литвы Гитанас Науседа на дистанционной встрече с зампредседателем Еврокомиссии Валдисом Домбровскисом
Prezidentas Gitanas Nausėda su EK vykdomuoju pirmininkės pavaduotoju Valdžiu Dombrovskiu konferencinio skambučio metu

Šalies vadovas akcentavo, kad Astravo AE neatitiktis ES reikalavimams ir rekomendacijoms yra “ES principingumo ir politikos nuoseklumo išbandymas”, todėl visos streso testų rekomendacijos privalo būti įgyvendintos nedelsiant.

Lietuvos iniciatyva Europos Vadovų Taryba dar gruodį paragino Europos Komisiją numatyti galimas priemones, kurios padėtų užkirsti kelią komerciniam elektros importui iš “nesaugių” trečiųjų šalių branduolinių jėgainių.

"Dabar metas valstybėms narėms imtis kolektyvinių veiksmų, kad apsaugotume ES rinką nuo nesaugios energijos importo iš trečiųjų šalių", – pabrėžė prezidentas.

Šalies vadovas priminė, kad laukiama Europos Komisijos pasiūlymų dėl elektros užkardymo mechanizmo, kaip buvo sutarta Europos Vadovų Taryboje.

Pokalbio su Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoju metu taip pat aptarti elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa ir "RailBalticos" projektai. 

Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl elektrinės statybos, priekaištaudamas dėl "nesaugumo", nepaisant to, kad objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. 

Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimynines Baltijos šalis atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis, naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

Tegai:
Astravo atominė elektrinė (AE), Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Lietuvoje pareikšta, kad nepanaudotas penktadalis gautų vakcinos nuo COVID-19 dozių
Pokyčiai Prezidentūroje: traukiasi Bubnelis
Ekspertas: konservatoriai ir Nausėda kovoja dėl įtakos Lietuvos politikoje
Laurynas Kasčiūnas

Kasčiūnas siūlo įtraukti Kiniją į nepatikimų technologijų tiekėjų sąrašą

(atnaujinta 18:05 2021.03.04)
Anot politiko, taip Lietuva aiškiai pasakys, kad ji nebus "Kinijos kontroliuojamoje technosferoje"

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas siūlo sudaryti nepatikimų technologijų tiekėjų sąrašą.

Kaip ketvirtadienį per žvalgybos tarnybų kasmetinį viešą grėsmių nacionaliniam saugumui pristatymą Seime kalbėjo Kasčiūnas, viena iš idėjų yra įvardinti konkrečius "nedemokratinių" valstybių gamintojus, kurių informacijos ir ryšių technologijų įranga kelia potencialią grėsmę Lietuvos ir nacionaliniam saugumui, ir neturėtų būti naudojama diegiant 5G ryšį.

"Taip mes aiškiai pasakysime, kad mes nebūsime Kinijos kontroliuojamoje technosferoje", — sakė komiteto vadovas.

Lietuvos politikai ne kartą ragino valdžios institucijas atsisakyti Kinijos 5G įrangos tiekėjų, nes jie tai vertina kaip "grėsmę nacionaliniam saugumui".

Anksčiau šiais metais Kasčiūnas Kiniją įvardijo kaip vieną pagrindinių iššūkių ir "grėsmių" respublikai. Be to, jis pareiškė, kad Lietuva apribos KLR investicijas į strateginius įrenginius, o Kinijos bendrovių dalyvavimas diegiant 5G ryšį net nebus aptariamas.

Tegai:
5G, Lietuva, Kinija, Laurynas Kasčiūnas
Dar šia tema
Bendra Europos kariuomenė "susilpnins" Baltijos šalių saugumą, pareiškė Kasčiūnas
Lietuva nutraukė tiesiogines derybas su Rusija dėl dažnių 5G ryšiams plėtoti
Seimas: 5G tinkle montuosima įranga turėtų atitikti nacionalinio saugumo interesus
Koronavirusas

Gydytoja paaiškino, kodėl koronavirusas yra pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms

(atnaujinta 13:54 2021.03.04)
Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji sutinka naują infekcijos sukėlėją, tai yra ypač pavojinga

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vyresni pacientai turi nedaug jaunų ląstelių, todėl, susidūrę su koronaviruso infekcija, jie ją perneša daug sunkiau nei jauni, sakė Olga Tkačeva Rusijos gerontologinių tyrimų ir klinikinio centro direktorė, praneša RIA Novosti.

"Koronaviruso infekcija yra pirmoji infekcija žmonijos istorijoje, kuri labai priklauso nuo amžiaus: kuo vyresnis žmogus, tuo didesnė rizika. Kodėl vyresnio amžiaus pacientams ypač pavojinga susitikti su koronavirusu? Nes jame yra labai mažai jaunų ląstelių, galinčių reaguoti į naują infekciją", — sakė ji.

Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji sutinka naują infekcijos sukėlėją, tai yra ypač pavojinga.

Tegai:
gyventojų amžius, amžius, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje