LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas

Socdemai: Vyriausybė nepasiruošusi Seimo pavasario sesijai

(atnaujinta 16:42 2021.03.09)
LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas pažymėjo, kad dauguma Vyriausybės siūlomų įstatymo projektų dar nėra įregistruoti, nors Seimo pavasario sesija prasideda jau rytoj

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partija sukritikavo naujosios Vyriausybės pasiruošimą Seimo pavasario sesijai.

Antradienį seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija surengė spaudos konferenciją, kurioje apžvelgė Vyriausybės programos įgyvendinimo planą. 

Praėjusią savaitę ministrų kabinetas paskelbė kadencijos darbo plano projektą. Šie dokumentai taps pagrindu planuojant 2022 metų valstybės biudžeto projektą. Pagal jį taip pat bus atnaujintas ir papildytas 2021–2030 mėtų nacionalinis pažangos planas. 

Komentuodamas Vyriausybės programos įgyvendinimo planą, LSDP frakcijos narys Julius Sabatauskas pareiškė, kad Vyriausybė neturi idėjų, kaip tinkamai susistatyti prioritetus.

"Iš plano matome, kad Vyriausybei trūksta ambicijų, idėjų ir gebėjimų tinkamai nusistatyti prioritetus, kuriais būtų sprendžiamos esminės šalies ir jos žmonių problemos. Apibendrinant parengtą priemonių planą, galima jausti tam tikrą praeities kvapą, kadangi šis priemonių planas greičiausiai buvo ištrauktas iš apdulkėjusių 2008–2012 metų kadencijos priemonių, sumaišius likučius su smulkesniais ir neretai jau veikiančiais pasiūlymais", — sakė Sabatauskas.

Jis sako pastebintis, kad plane yra net jau įgyvendinti tikslai.

"Programoje mes galime sutikti tokių priemonių kaip "steigti Inovacijų agentūrą", o tai jau egzistuoja ir veikia taip Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Versli Lietuva, Investuok Lietuvoje ir taip toliau", — vardijo Sabatauskas.

Tuo tarpu LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas pažymėjo, jog dauguma Vyriausybės siūlomų įstatymo projektų dar nėra įregistruoti, nors Seimo pavasario sesija prasideda jau kovo 10 dieną.

"Didžioji dalis pateiktų projektų yra išvis neregistruotų. Dar tiek daug neregistruotų įstatymų man neteko pradedant sesiją matyti. Iš registruotų projektų didesnę dalį sudaro senosios Vyriausybės įstatymų projektai. Tada darau išvadą, galbūt tai yra nuotolinio darbo rezultatai? Ar Vyriausybė ir jos komanda — ar tai jų neveiklumas ar abejingumas?" — retoriškai klausė Sysas.

Vyriausybės programos įgyvendinimo plane jis nepamatė socialinių problemų sprendimo būdų ir planų, kaip reikės atsigauti po COVID-19 pandemijos. Pasak Syso, vienintelis konkretesnis punktas, paliesiantis gyventojų kokybės klausimą, tai valstybės pareigūnų, savivaldybių ir biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginė alga — vadinamasis koeficientas. 

Sysas taip pat pasigenda numatytų finansinių priemonių, kuriomis Vyriausybė įgyvendintų savo tikslus.

"Žiūrint konkrečiai į nuostatų įgyvendinimo planus, juos įgyvendinti reikia turėti stiprias finansines galimybes. Tai apie mokestinius įstatymus geriau nekalbėti, nes nieko, bent jau šioje pavasario sesijoje, nesimato", — stebėjosi Sysas.

Vyriausybės programos įgyvendinimo planas bus tvirtinamas kovo 10 dieną.

Tegai:
Seimas, vyriausybė, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), socialdemokratai
Dar šia tema
Stambulo konvencijos klausimas: kodėl Lietuvoje kritikos sulaukė kunigas
Čmilytė-Nielsen apibendrino Seimo 100 dienų darbo rezultatus
Vaivorykštinė Vakarų pelkė. Ar Lietuvoje pakankamai jėgų, neleisiančių nuskęsti?
Aurelijus Veryga pajuokavo, kad jis neteko "išminties"
Niekas Lietuvos nekvietė, bet ji nuvyko: ką Seimo narys veiks Tbilisyje
"Buvo karšta": vieno Seimo komiteto posėdyje pasireiškė chuliganizmas
Lietuvos ambasados JAV pastatas

Paaiškėjo, kas gali vadovauti Lietuvos ambasadai JAV

(atnaujinta 14:27 2021.04.12)
Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos. Kandidatą turi patvirtinti Seimas

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose siūloma skirti  Audrą Plepytę, Vokietijoje – Ramūną Misiulį. Apie tai rašoma Seimo interneto svetainėje paskelbtuose dokumentuose.

Plepytė naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo gegužės 18 dienos, Misiulis — nuo gegužės 10 dienos, rodo Vyriausybės nutarimų projektai.

Taip pat siūloma Andrių Namavičių skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos, Vokietijoje — nuo pernai spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje paprašė Lietuvos vadovo užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą sausio pabaigoje, tačiau derybų procesas užtruko.

Dar šia tema
Nausėda paragino savivaldybes spartinti senjorų vakcinaciją
VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms
Radviliškyje vyksta mero rinkimai — iš anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų
Balsavimas

Radviliškyje vyksta mero rinkimai anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų

(atnaujinta 12:09 2021.04.12)
Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną — Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Per keturias išankstinio balsavimo dienas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose balsavo 3 251 rinkėjas arba 10,53 procento nuo visų į šios savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų asmenų, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

VRK duomenimis, 1 042 rinkėjai pasinaudojo balsavimo iš anksto teise Radviliškio miesto kultūros centre balandžio 7-8 dienomis.

"Balandžio 7-9 dienomis buvo organizuojamas balsavimas specialiuose punktuose. Jo metu rinkimų komisijų nariai važiavo į sveikatos priežiūros įstaigas, globos namus, įkalinimo įstaigas, kuriose yra šios savivaldybės rinkėjų, ir sudarė jiems galimybę išreikšti savo politinę valią renkant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį — merą. Specialiuose punktuose iš viso balsavo 68 rinkėjai", — rašoma pranešime.

Balandžio 9-10 dienomis buvo organizuojamas balsavimas namuose. Šiomis dienomis balsavo neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose. Balsavimo namuose galimybe pasinaudojo 2 141 Radviliškio rajono savivaldybės gyventojas.

Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną — Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse.

Iš viso Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose balsavimo teisę turi 30 858 rinkėjai.

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, rinkimai, Radviliškio rajonas