Svetlana Tichanovskaja, archyvinė nuotrauka

Tichanovskaja ragina baltarusius sudalyvauti balsavime internetu dėl derybų su valdžia

(atnaujinta 21:59 2021.03.18)
Ji pabrėžė, kad balsavimas pradedamas "ne vietoj, o kartu su gatvių protestais". Planuojama, kad pirmieji rezultatai bus paskelbti kovo 25 dieną, kai šalyje bus minima Laisvės diena

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja paskelbė, kad ji paleidžia balsavimą internetu tarp baltarusių dėl derybų su vyriausybe tarptautinio tarpininkavimo būdu, ir pabrėžė, kad ESBO ir JT yra pasirengusios padėti, pranešė RIA Novosti.

"Aš, Baltarusijos tautos išrinkta lyderė Svetlana Tichanovskaja, skelbiu apie visuotinio šalies balsavimo pradžią. Kiekvienas iš jūsų žino, kad šalyje yra krizė ir mes galime ją išspręsti taikiai — derybų keliu su tarptautiniu tarpininkavimu", — sakė Tichanovskaja ketvirtadienį per savo kreipimąsi į baltarusius YouTube kanale.

Ji pabrėžė, kad balsavimas pradedamas "ne vietoj, o kartu su gatvių protestais".

Tichanovskaja pažymėjo, kad ji septynis mėnesius dirbo su užsienio politikais ir organizacijomis, kalbėjo apie situaciją Baltarusijoje ir "pasitelkė paramą".

"Jūsų balsai padės mums pasiekti ryžtingų tarptautinių struktūrų — ESBO ir JT — žingsnių. Jie yra pasirengę organizuoti platformą ir veikti kaip tarpininkai, taip pat priversti režimą derėtis", — sakė Tichanovskaja.

Planuojama, kad pirmieji balsavimo rezultatai bus paskelbti iki kovo 25 dienos.

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus pabrėžė, kad "baltarusiai nesusitaikė, baltarusiai toliau protestuoja, rengia gatvės veiksmus ir neketina pasiduoti". "Mes renkamės ne ginklus, o nesmurtinį protestą ir sąžiningą balsą... Tai yra konkretus signalas tarptautiniams partneriams veikti", — tęsė ji.

Tichanovskaja pažymėjo, kad balsavimas pradedamas "siekiant derėtis su tais režimo atstovais, kurie yra pasirengę galvoti apie ateitį ir priimti brandžius sprendimus, o ne ištempti krizę iki visiškos katastrofos". Jos nuomone, įvykių Baltarusijoje raidos scenarijų yra daug, tačiau jie "neišvengiamai nulems derybas, tik klausimas, kokia kaina".

"Tai bus susitikimų serija skirtingais lygiais. Skirtingų šalių derybų grupės galės rasti sprendimus, kaip ištraukti mūsų šalį iš krizės... Štai kodėl mums reikia tarptautinio tarpininkavimo", — sakė Tichanovskaja.

Ji taip pat teigė, kad opozicija sutelks visus išteklius antrai protestų bangai. "Parengsime sprendimų paketą, kaip išlaikyti saugumą pereinamuoju laikotarpiu, stabilizuoti ekonomiką ir pasiruošti naujiems prezidento rinkimams. Suformuosime derybų grupę ir išplėsime savo "Dialogo" programą, įtraukdami valstybės tarnautojus ir saugumo pareigūnus", — tęsė Baltarusijos opozicijos lyderė.

Pasak Tichanovskajos, balsavimas per internetinę platformą "Golos", kuri rinkimų metu užsiėmė alternatyviu balsų skaičiavimu, taip pat grąžins opozicijos šalininkams "vienybės, daugumos ir stiprybės jausmą". "Prieš prasidedant deryboms, mes sustiprinsime savo derybines pozicijas, protestuodami ir vykdydami pilietinio nepaklusnumo kampanijas", — tęsė ji.

Po 2020 metų rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose, oficialiais šalies CRK duoeminimis, šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Siekdami užgniaužti protestus, pareigūnai, be kita ko, naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas. Vasario 11 dieną Baltarusijos KGB paskelbė, kad padėtis šalyje stabilizavosi, protestų pikas praėjo ir jų apraiškos praktiškai išnyko.

Opozicija mano, kad Tichanovskaja laimėjo rinkimus, reikalauja naujų rinkimų ir inicijuoja tarptautinių sankcijų prieš Minską, kurias anksčiau patvirtino Vakarų šalys, išplėtimą. Baltarusijoje prieš kelis opozicijos Koordinacinės tarybos, įsteigtos Tichanovskajos iniciatyva, narius buvo iškeltos baudžiamosios bylos dėl raginimų užgrobti valdžią, sukurti ekstremistinį darinį ir sąmokslą užgrobti valstybės valdžią antikonstituciniu būdu. Po rinkimų į Lietuvą išvykusią Tichanovskają Minskas įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą.

Tegai:
Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija
Temos:
Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (592)
Dar šia tema
Politologas: Lietuva prieš Baltarusiją nukreipta retorika nori pranokti Varšuvą
Lietuva atsisakys išduoti Tichanovskają Baltarusijai
VSD pavadino Rusiją "didžiausia grėsme" Lietuvai
Baltarusijos generalinė prokuratūra išsiuntė Lietuvai prašymą išduoti Tichanovskają
Lietuvos ambasados JAV pastatas

Paaiškėjo, kas gali vadovauti Lietuvos ambasadai JAV

(atnaujinta 14:27 2021.04.12)
Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos. Kandidatą turi patvirtinti Seimas

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose siūloma skirti  Audrą Plepytę, Vokietijoje – Ramūną Misiulį. Apie tai rašoma Seimo interneto svetainėje paskelbtuose dokumentuose.

Plepytė naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo gegužės 18 dienos, Misiulis — nuo gegužės 10 dienos, rodo Vyriausybės nutarimų projektai.

Taip pat siūloma Andrių Namavičių skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos, Vokietijoje — nuo pernai spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje paprašė Lietuvos vadovo užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą sausio pabaigoje, tačiau derybų procesas užtruko.

Dar šia tema
Nausėda paragino savivaldybes spartinti senjorų vakcinaciją
VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms
Radviliškyje vyksta mero rinkimai — iš anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų
Balsavimas

Radviliškyje vyksta mero rinkimai anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų

(atnaujinta 12:09 2021.04.12)
Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną — Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Per keturias išankstinio balsavimo dienas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose balsavo 3 251 rinkėjas arba 10,53 procento nuo visų į šios savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų asmenų, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

VRK duomenimis, 1 042 rinkėjai pasinaudojo balsavimo iš anksto teise Radviliškio miesto kultūros centre balandžio 7-8 dienomis.

"Balandžio 7-9 dienomis buvo organizuojamas balsavimas specialiuose punktuose. Jo metu rinkimų komisijų nariai važiavo į sveikatos priežiūros įstaigas, globos namus, įkalinimo įstaigas, kuriose yra šios savivaldybės rinkėjų, ir sudarė jiems galimybę išreikšti savo politinę valią renkant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį — merą. Specialiuose punktuose iš viso balsavo 68 rinkėjai", — rašoma pranešime.

Balandžio 9-10 dienomis buvo organizuojamas balsavimas namuose. Šiomis dienomis balsavo neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose. Balsavimo namuose galimybe pasinaudojo 2 141 Radviliškio rajono savivaldybės gyventojas.

Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną — Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse.

Iš viso Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose balsavimo teisę turi 30 858 rinkėjai.

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, rinkimai, Radviliškio rajonas

Nufulmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą

(atnaujinta 12:40 2021.04.12)
Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė apie objekto, artėjančio prie Rusijos Federacijos sienos, aptikimą, po to į orą buvo pakeltas MiG-31

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rusų naikintuvas MiG-31 palydi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą RC-135 virš Ramiojo vandenyno vandenų.

Vaizdo įrašas nufilmuotas iš piloto kabinos. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip MiG-31 vejasi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą.

Anksčiau Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė aptikęs oro taikinį, artėjantį prie Rusijos sienos. Jo perėmimui buvo pakeltas naikintuvas MiG-31.

Po to, kai JAV strateginis orlaivis apsisuko, MiG-31 įgula grįžo į aerodromą. MiG-31 skrydis vyko pagal tarptautines taisykles, pabrėžė Gynybos ministerija. RC-135 nepažeidė valstybės sienos.

Aktyvumas oro erdvėje šalia Rusijos sienų nuolat auga. Taigi per 2020 metus Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko 40 proc. daugiau užsienio žvalgybinių lėktuvų nei metais anksčiau. Iš viso praėjusiais metais Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko ir palydėjo daugiau nei du milijonus oro objektų.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, Rusija, JAV, naikintuvai, lėktuvai