Bato miestas JK

Politiniai Rusijos ir JK santykiai yra "praktiškai mirę", sakė ambasadorius

(atnaujinta 09:54 2021.03.21)
Didžiosios Britanijos vyriausybė nutraukė didžiąją dalį santykių su Maskva, buvo išsaugoti tik ekonominiai ir kultūriniai ryšiai, sakė diplomatas

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Rusija nori spręsti JK kaltinimus dialogo ir ginčų keliu, interviu britų radijo stočiai LBC sakė Rusijos ambasadorius Londone Andrejus Kelinas. Pranešė RIA Novosti.

Kovo 16 dieną Didžiosios Britanijos vyriausybė pristatė naują užsienio ir gynybos strategiją ateinantiems 30 metų, nurodydama Kiniją kaip pagrindinę geopolitinę grėsmę pasauliui ir įsipareigodama aktyviai kovoti su "visu Rusijos grėsmių spektru", kuris minimas 13 kartų. Dokumente taip pat pranešama apie planus padidinti branduolinį arsenalą, užfiksuoti gynybos išlaidų augimą, planus kontroliuoti kosmosą ir kibernetinę erdvę.

Kaip pažymėjo jis, 13 kartų nurodydami Rusiją kaip grėsmės šalį, pranešimo autoriai nepateikė jokių įrodymų ar paaiškinimų.

Ambasadorius taip pat stebėjosi, kad kartu su Kinija Rusijos Federacija taip pat buvo apkaltinta grėsme dėl "kultūrinės ekspansijos" Didžiojoje Britanijoje. Visas iškeltas problemas, įskaitant 2018 m. Įvykusį Sergejaus ir Julijos Skripal apnuodijimą, Rusija buvo ir buvo pasirengusi aptarti dialogo būdu, sakė jis.

"Mes labiau linkę spręsti tokius kaltinimus dialogo būdu. Mes kelis kartus pasiūlėme (JK) dialogą kibernetiniais klausimais, nes turime specialų kibernetinį centrą: atsisėskime ir pakalbėkime apie tai? Bet atsakymo nėra. Jei Britaniją domina kiti klausimai, sėskimės prie stalo ir diskutuokime", — sakė jis.

Vietoj to, Jungtinės Karalystės pateiktame dokumente dialogas ar bendradarbiavimas su Rusija niekada nėra minimas, sakė diplomatinės atstovybės atstovas.

Rusija nelaiko Britanijos priešiška

Kalbėdamas apie abiejų šalių santykius, Kelinas pabrėžė, kad Rusija nesuvokia Didžiosios Britanijos kaip priešiškos valstybės. "Rusija ir Didžioji Britanija turi labai ilgą santykių istoriją, apie 450 metų diplomatinius santykius. Buvo skirtingi laikotarpiai: kartais buvome priešiškai vieni kitų prieš, Krymo karo metu, net per Pirmąjį pasaulinį karą, bet kažkada buvome sąjungininkai, Antrojo pasaulinio karo metu", — prisiminė jis.

"Mes buvome priešai Šaltojo karo metu, nes turėjome skirtingas ideologijas. Mes propagavome komunistinę, socialistinę ideologiją, o čia buvo kapitalistinė valstybė. Tačiau šiandien mes neturime skirtumų ideologijoje, todėl nesuprantame, kodėl toks požiūris į mus Didžiosios Britanijos vyriausybė nutraukė didžiąją dalį mūsų santykių, išsaugoti tik ekonominiai santykiai ir ryšiai kultūros srityje. Tačiau politinėje srityje santykiai praktiškai negyvi", — pareiškė jis.

Be to, Rusija nelaiko Jungtinės Karalystės kalta dėl kibernetinių atakų. "Mes matome kibernetines atakas prieš mūsų infrastruktūrą, tačiau neteigiame, kad už jos yra tam tikra šalis. Tai daro įsilaužėlių grupės. Mes nesakome, kad už kibernetinių atakų yra Didžioji Britanija. Tai nesąmonė, nes tai yra tarptautinis reiškinys", — pabrėžė jis.

"Viena iš Didžiosios Britanijos kompanijų teikia duomenų saugojimo paslaugas Rusijoje. Mes nesame prieš tai ir nebijome", —pateikė pavyzdį.

Didžioji Britanija daugiausia dėmesio skiria ES ir JAV

Apibūdindamas Didžiosios Britanijos užsienio politikos darbotvarkę, jis pažymėjo, kad Boriso Džonsono vyriausybė šiuo metu koncentruojasi į bendradarbiavimo su artimiausiais politiniais ir ekonominiais partneriais kūrimą.

"Džonsonas yra užsiėmęs vidaus santykių, taip pat santykių su kitomis šalimis po "Brexit" kūrimu, visų pirma su pagrindiniais ES ir JAV partneriais. Visų pirma, su JAV, nes matome, kad yra idėja kurti angliškai kalbančio pasaulio", — savo nuomonę išsakė ambasadorius.

RF pasirengusi dalytis vakcina

Kai vis daugiau Europos šalių patvirtina Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakcinos naudojimą, Rusijos Federacija yra pasirengusi bendradarbiauti su visomis valstybėmis.

"Mes dar nematome Didžiosios Britanijos susidomėjimo rusiška vakcina, bet jei bus susidomėjimo, tada, žinoma, į tai atsakysime. "Sputnik V" yra labai efektyvi vakcina", — pabrėžė Rusijos ambasadorius.

Tegai:
JAV, Rusija, Didžioji Britanija
Lietuvos žiniasklaidos mikrofonai Seime

Žurnalistai Lietuvoje gavo nemokamą prieigą prie duomenų valstybės registrų

(atnaujinta 11:15 2021.04.18)
Už pokyčius balsavo 103 parlamentarai, prieš buvo tik vienas žmogus, o trys deputatai susilaikė

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Lietuvos Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, leidžiančias žurnalistams nemokamai gauti duomenis iš registrų ar valstybės informacinių sistemų, praneša Seimo kanceliarijos spaudos tarnyba.

Pakeitimai įsigalios nuo šių metų liepos 1 d. Jie leis užtikrinti visuomenės atvirumą ir teisę gauti teisingą, tikslią ir nešališką informaciją.

Naujoms nuostatoms pritarė 103 deputatai, prieš pasisakė tik vienas parlamentaras, susilaikė dar trys Seimo nariai.

Žurnalistai galės gauti nemokamus duomenis iš Juridinių asmenų registro, Nekilnojamojo turto registro ir Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos. Jie turės teisę gauti ne tik aktualius, bet ir istorinius juridinio asmens dalyvių ir (ar) naudos gavėjų duomenis, išskyrus fizinio asmens kodą, gyvenamąją vietą arba adresą korespondencijai.

Pagal priimtus pakeitimus, žurnalistas turės teisę viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo, su kuriuo žurnalistą sieja sutartiniai santykiai, vardu neatlygintinai gauti šio įstatymo ir kitų įstatymų nustatytus duomenis ir informaciją iš registro ar valstybės informacinės sistemos tvarkytojo.

Šia galimybe žurnalistas galės pasinaudoti, jeigu viešosios informacijos rengėjas ir (ar) skleidėjas, kurio vardu jis prašo pateikti duomenis ir kuriam rengia ketinamą skelbti informaciją, per paskutinius metus nebus padaręs daugiau kaip dviejų pažeidimų dėl draudžiamos informacijos skelbimo ir (ar) nebus Visuomenės informavimo etikos komisijos pripažintas profesinės etikos nesilaikančiu viešosios informacijos rengėju ir (ar) skleidėju.

Naujų taisyklių iniciatoriai mano, kad pakeitimai sudarys palankesnes sąlygas profesionaliosios, tiriamosios žurnalistikos plėtrai, paskatins didesnį visuomenės atvirumą ir atsparumą – mažins korupcijos pasireiškimo tikimybę, atskleis galimus viešųjų ir privačių interesų konfliktus, asmenų neteisėto praturtėjimo .

Duomenų pateikimo išlaidos bus kompensuojamos iš valstybės biudžeto.

Tegai:
žurnalistai, žiniasklaida, Seimas, Lietuva
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė

Šimonytė pareiškė, kad informacijos apie COVID-19 reikia ir rusų kalba

Vizito metu Visagine vyriausybės vadovė pažymėjo, kad kai kurie tautinių mažumų atstovai gauna informaciją ne iš lietuviškų šaltinių

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pripažino, kad šalies tautinių mažumų atstovams trūksta informacijos apie koronavirusą jų gimtąja kalba, praneša "TASS".

Penktadienį vyriausybės vadovė lankėsi Nemenčinėje, Švenčionyje ir Visagine. Ji susitiko su merais, taip pat lankėsi vakcinacijos centruose ir nuotoliniu būdu bendravo su gydytojais, mokytojais ir policijos pareigūnais.

Būdama Visagine, Šimonytė pareiškė, kad reikia profesionalios informacijos rusų kalba apie vakcinacijos naudą su atsakymais į žmonėms kylančius klausimus. Ji pažymėjo, kad dalis tautinių mažumų atstovų informaciją gauna ne iš Lietuvos šaltinių.

"Pirmiausia, kalba eitų apie profesionalią informaciją rusų kalba, apie vakcinos naudą ir galbūt atsakymus į klausimus, kuriuos galbūt žmogus norėtų užduoti gydytojui. Tikrai stengiamės atsižvelgti į tai, kad dalis žmonių nebūtinai informaciją savo pasiima iš lietuviškų informacinių šaltinių. Kartais pasiima informaciją iš informacinių šaltinių kitomis kalbomis ir nebūtinai ta informacija būna patikima", — sakė ministras pirmininkas.

Šimonytė net kreipėsi į Visagino gyventojus rusų kalba. Ji paprašė jų vakcinuotis nuo COVID-19.

"Noriu pagirti, kad matome paskutinėmis dienomis suaktyvėjimą ir skiepijimo tempų, ir planų, veiksmų", — pareiškė ji.

Anot Šimonytės, skiepijimo tempai veikiausiai auga ir dėl visuomenės spaudimo kuo greičiau skiepytis. Vyriausybės vadovė tvirtino tikinti, kad susitikimai su savivaldybių atsotvais padės išspręsti su vakcinacijos procesais kylančias problemas.

Antrasis karantinas respublikoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 231 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Ingrida Šimonytė
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas
Merkel pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina
PSO perspėjo apie artėjantį COVID-19 plitimo piką

Paskelbtas S-400 paleidimo prieš sąlyginį priešą vaizdo įrašas

(atnaujinta 10:51 2021.04.19)
Mokymai vyko ant Samano taikinių, kurie imitavo ore esančius objektus skirtinguose diapazonuose ir aukščiuose

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė sunaikinto priešo oro taikinių sunaikinimą naudojant priešlėktuvinių raketų sistemą S-400.

Šią savaitę Pietų karinės apygardos oro gynybos sistemos skaičiavimai dalyvavo pratybose specializuotame Telembos poligone Buriatijoje.

Kariškiai vykdė kovinius paleidimus prie Samano taikinių. Jie imitavo oro objektus dideliu ir mažu nuotoliu bei įvairiame aukštyje.

S-400 yra ilgo ir vidutinio nuotolio priešlėktuvinių raketų sistema. Jis buvo pradėtas eksploatuoti 2007 metų pavasarį ir gali sunaikinti, be kita ko, hipergarsinius atakos ginklus. S-400 vaidina vieną pagrindinių vaidmenų naujoje Rusijos ginkluotųjų pajėgų koncepcijoje ir Rusijos Federacijos gynyboje galimo priešo išpuolio atveju.

Aptikimo nuotolis yra iki 600 kilometrų, oro gynybos sistema pajėgi pataikyti į aerodinaminius taikinius iki 400 nuotolio ir taktinius balistinius taikinius — iki 60 kilometrų.

Rusijos Triumf
© Sputnik
Rusijos "Triumf"
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", video