Aušrinė Armonaitė

Veryga suabejojo, ar Armonaitė gerai suvokia savo kaip ministrės vaidmenį

(atnaujinta 12:41 2021.03.22)
Buvusio SAM vadovo teigimu, ministrei neužtenka priimti politinį sprendimą. Pasak jo, "kelionėms, fotosesijoms, interviu ir "Tiktok'ui" laiko pakanka. Būtų gerai, kad jo nepritrūktų tiesioginių ministrės pareigų atlikimui"

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, ne retas nelabai žino, kokius įgaliojimus turi ministrai, Vyriausybė, Seimas ar savivalda. Apie tai politikas parašė Facebook paskyroje.

"Dažnu atveju tai tiesiog painiojama. Bet tai yra gyventojai. Būtų gerai, kad jie tai žinotų, bet jei nežino nėra didelė problema. Jei jie kreipiasi su problema, tai juos tinkama kryptimi nukreipti ir patarti turi mokėti tiek Vyriausybės, tiek Seimo, tiek savivaldos atstovas. Bet kaip vertinti, kai ministras (-ė) nežino ką ji turi daryti ir kokie jos ar jo įgaliojimai ar pareigos?" — rašo politikas.

Pasak Verygos, praėjusią savaitę Žinių radijuje kalbinta ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, paklausta apie paramą verslui karantino sąlygomis, pasakė, kad trūksta efektyvaus paramą teikiančių institucijų darbo. Neva jie, (matyt, Vyriausybė) politinius sprendimus priima, bet stringa įgyvendinimas.

Buvęs SAM vadovas kelia klausimą, ar tai nėra akivaizdus ministrės nesuvokimas, kad ji šiuo metu yra pirmiausia vykdomosios, o ne įstatymų leidžiamosios valdžios atstovė.

Pasak parlamentaro, jos atsakomybė yra padaryti viską, kad institucijos darbą atliktų.

"Jai jau neužtenka priimti politinį sprendimą. Kaip suprantu kelionėms, fotosesijoms, interviu ir Tiktokui laiko pakanka. Būtų gerai, kad jo nepritrūktų tiesioginių pareigų atlikimui", — rašo Veryga.

Anksčiau ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės "TikTok" platformoje įkeltas vaizdo įrašas sukėlė diskusijų. Vaizdo įraše politikė prašo savo sekėjų pasidalinti siūlymais, kokių vaizdo įrašų ministrės paskyroje šie norėtų sulaukti daugiau. Opozicija sako, kad ministrei šiuo metu nederėtų užsiimti komunikacija socialiniuose tinkluose.

Tegai:
Aurelijus Veryga, Aušrinė Armonaitė
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė iškėlė kandidatą į Genocido centro vadovo postą

(atnaujinta 21:06 2021.04.14)
Praėjusių metų vasarą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu buvo paskirtas Adas Jakubauskas, tačiau Seimas nusprendė jį atleisti

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovu siūlo skirti istoriką dr. Arūną Bubnį. 

Jis šiuo metu eina LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriaus pareigas.

"Siekiau, kad naujasis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovas turėtų stiprų palaikymą tiek pačiame centre, tiek istorikų bendruomenėje. Dr. Arūnas Bubnys tikrai atitinka šiuos reikalavimus ir puikiai išmano Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro veiklą. Po išsamių konsultacijų Seime manau, kad jis galės suvienyti centro darbuotojus, užtikrinti centro tyrimų nešališkumą ir tinkamai eiti centro direktoriaus pareigas", – teigė parlamento vadovė.

Seimas prieš porą savaičių iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo perai metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.

Kaip pareiškė Seimo Pirmininkė, dėl centro generaliniam direktoriui Jakubauskui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo.

Siekiant išspręsti situaciją su centru Seime, buvo sukurta darbo grupė. Jos išvadose teigiama, kad Jakubauskas nesugebėjo užtikrinti sklandžios įstaigos veiklos, kilo pasipriešinimas, o viešai aptarta situacija centre pakirto įstaigos dalykinę reputaciją.

Jakubauskas praėjusių metų vasarą buvo paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu. Šiose pareigose jis pakeitė Teresę Birutę Burauskaitę, vadovavusią įstaigai nuo 2009 metų.

Tegai:
Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas
Dar šia tema
"Konstitucija — ne skuduras": protesto akcija prie Seimo
Lietuvos gyventojų genocido centras atsisakė skelbti Holokausto dalyvių sąrašą
Lietuvoje dėl Noreikos prasidėjo "atminties karas", rašo Amerikos žiniasklaida
NATO laivai Juodojoje jūroje, archyvinė nuotrauka

Rusijos saugumo taryba aprašė, kaip Ukraina gali pradėti karinius veiksmus prieš Krymą

(atnaujinta 18:23 2021.04.14)
Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas mano, kad Ukraina gali organizuoti provokacijas, norėdama pradėti karinius veiksmus prieš Krymą

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Ukraina gali surengti provokaciją pradėti karines operacijas prieš Krymą, sakė Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas.

Kalbėdamas Sevastopolyje susitikime dėl nacionalinio saugumo užtikrinimo pusiasalyje, jis priminė, kad naujojoje Ukrainos karinėje strategijoje Rusija tiesiogiai apibrėžiama kaip priešė.

"Flirtuodamas su naująja JAV administracija, Kijevas yra pasirengęs pasinerti į karinius nuotykius, nepaisant tolesnio ekonominės padėties šalyje blogėjimo. <...> Karo pradžios priežastis gali būti provokacijos, kurias surengė Ukraina, remiama JAV, žuvus kariams ir praradus karinę įrangą", — cituoja Saugumo tarybos sekretorių RIA Novosti.

Anot jo, "nedraugiški ir destruktyvūs veiksmai, susiję su Rusija, turi būti griežtai nuslopinti, o kaltininkai turi būti patraukti atsakomybėn".

Patruševas pažymėjo, kad Ukrainoje, remiant Vakarų šalims, atsirado sabotažo ir žvalgybos grupių rengimo centrai, kurie, galbūt, rengs teroro išpuolius Rusijoje ir kitose šalyse.

Saugumo tarybos sekretorius taip pat sakė, kad JAV pastarosiomis dienomis į Ukrainą išsiuntė mažiausiai penkis karinius transportinius lėktuvus.

"Jie žodžiu pareiškia, kad nėra suinteresuoti kurstyti konfliktą, tačiau iš tikrųjų skiria lėšų Ukrainos kariuomenei apginkluoti, padidina laivų pajėgas Juodojoje jūroje ir planuoja keletą bendrų pratybų", — pridūrė jis.

Patruševas pabrėžė, kad JAV tiekia Ukrainai mirtinus ginklus, apmoko kariškius, "intensyvindama žvalgybinę veiklą Krymo kryptimi, naudodama lėktuvus ir radioelektronines priemones".

Saugumo tarybos sekretoriaus pareiškimai buvo pateikti prieš prasidedant plataus masto Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinėms pratyboms netoli sienos su Krymu. Pagal legendą, sąlyginio priešo tankų dalinys, remiamas pėstininkų, bandė pralaužti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gynybos liniją. Norint tai neutralizuoti, į mūšį buvo įvestas tankų rezervas ir prieštankinė artilerija, įskaitant 100 mm patrankų "MT-12 Rapier" bateriją.

Tegai:
Krymas, Ukraina, Rusija