Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

"Šnabždesių galvoje negirdžiu": Čmilytė-Nielsen papasakojo apie savijautą po skiepo

(atnaujinta 09:53 2021.03.23)
Seimo pirmininkė savo bendrą savijautą vertina 8 balais iš 10 ir jau yra pasirengusi pirmininkauti Seimo rytiniam posėdžiui

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Pirmadienį nuo COVID-19 su "AstraZeneca" vakcina pasiskiepijusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen papasakojo apie savo savijautą ir šalutinį poveikį nuo skiepo.

"19 valandų po AstraZeneca skiepo. Pirmą kavos puodelį šiandien rytą skiepyta ranka pakėliau, akyse nesidvejina, šnabždesių galvoje negirdžiu, tai į darbą vis tik teks eiti..." — antradienį savo Facebook paskyroje parašė Seimo pirmininkė.

Čmilytė-Nielsen rašo, kad pirmas kelias valandas po skiepo jį priminė tik lengvas maudimas dūrio vietoje, kurio po kelių valandų ji jo nebejautė. 

"Jau galvojau, kad mano organizmas tingi kurti imunitetą. Bet ne, jis nepavedė, tik teko luktelėt dar kelias valandas.Pabudus paryčiais, apie 3 val. pajutau, kad karščiuoju, termometras patvirtino – 37,5. Tačiau tai nesutrukdė apsiversti ant kito šono ir miegoti toliau. Ryte temperatūra nebepurtė, tačiau jaučiu bendrą raumenų maudimą. Gana nedidelį. Labiau jaučiu skiepytą ranką, pojūtis kažkuo panašus į tai, ką jauti aktyviau padirbėjus fiziškai. Ar kelias valandas ant rankų migdžius vaiką. Kilnoti ranką sunkiau, bet puodelį pakeliu", — parašė Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė savo bendrą savijautą vertina 8 balais iš 10 ir yra pasirengusi pirmininkauti rytiniam posėdžiui. 

Šiandien pradeda skiepytis Seimo nariai. Skiepą gaus dalis Liberalų sąjūdžio parlamentarų ir ministrai, kitų frakcijų atstovai. "Be abejo — AstraZeneca", — pažymėjo ji.

"Kiekvienas skiepas didina mūsų visuomenės imunitetą. Kiekvienas saugus jos narys — tai bent keliomis minutėmis trumpesnis karantinas mums visiems. Kai mūsų bus apie pusę milijono, tikiu, galėsime sau leisti daugiau atlaisvinimų. Nebijokime skiepo, mes esame tarp išrinktųjų pasaulio šalių, galinčių pasirūpinti savo piliečiais. Labai daug šalių neturi galimybių gauti skiepų, jau nekalbant apie prabangą rinktis, kuri vakcina "geresnė". Pasitikiu visomis, kurias Lietuva pasiruošusi įsigyti", — parašė Čmilytė-Nielsen.

Pirmadienį "AstraZeneca" vakcina taip pat buvo paskiepytas prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Antradienį planuojama paskiepyti apie pusę ministrų kabineto ir per 30 parlamentarų. Politikai dar bus skiepijami trečiadienį ir ketvirtadienį.

Europos vaistų agentūra (EVA), įvertinusi duomenis apie galimas tromboembolines komplikacijas pasiskiepijusiems "AstraZeneca", paskelbė, kad vakcina yra veiksminga ir saugi. Ryšio tarp komplikacijų ir preparato kokybės nenustatyta.

Tegai:
Viktorija Čmilytė-Nielsen, AstraZeneca
Temos:
Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)
Dar šia tema
Čmilytė-Nielsen apibendrino Seimo 100 dienų darbo rezultatus
Lietuvos Seimo pirmininkė pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19
Bilotaitė pažadėjo antradienį pasiskiepyti "AstraZeneca" vakcina
"Tikiu mokslu ir objektyvia tiesa". Nausėda parodė, kaip pasiskiepijo "AstraZeneca"
Nausėda buvo viešai paskiepytas "AstraZeneca"
Šimonytė pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina
Dulkys pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina nuo koronaviruso
Juknevičienė paaiškino, kodėl Karbauskis turi pasiskiepyti "AstraZeneca"
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė

Šimonytė pareiškė, kad informacijos apie COVID-19 reikia ir rusų kalba

Vizito metu Visagine vyriausybės vadovė pažymėjo, kad kai kurie tautinių mažumų atstovai gauna informaciją ne iš lietuviškų šaltinių

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pripažino, kad šalies tautinių mažumų atstovams trūksta informacijos apie koronavirusą jų gimtąja kalba, praneša "TASS".

Penktadienį vyriausybės vadovė lankėsi Nemenčinėje, Švenčionyje ir Visagine. Ji susitiko su merais, taip pat lankėsi vakcinacijos centruose ir nuotoliniu būdu bendravo su gydytojais, mokytojais ir policijos pareigūnais.

Būdama Visagine, Šimonytė pareiškė, kad reikia profesionalios informacijos rusų kalba apie vakcinacijos naudą su atsakymais į žmonėms kylančius klausimus. Ji pažymėjo, kad dalis tautinių mažumų atstovų informaciją gauna ne iš Lietuvos šaltinių.

"Pirmiausia, kalba eitų apie profesionalią informaciją rusų kalba, apie vakcinos naudą ir galbūt atsakymus į klausimus, kuriuos galbūt žmogus norėtų užduoti gydytojui. Tikrai stengiamės atsižvelgti į tai, kad dalis žmonių nebūtinai informaciją savo pasiima iš lietuviškų informacinių šaltinių. Kartais pasiima informaciją iš informacinių šaltinių kitomis kalbomis ir nebūtinai ta informacija būna patikima", — sakė ministras pirmininkas.

Šimonytė net kreipėsi į Visagino gyventojus rusų kalba. Ji paprašė jų vakcinuotis nuo COVID-19.

"Noriu pagirti, kad matome paskutinėmis dienomis suaktyvėjimą ir skiepijimo tempų, ir planų, veiksmų", — pareiškė ji.

Anot Šimonytės, skiepijimo tempai veikiausiai auga ir dėl visuomenės spaudimo kuo greičiau skiepytis. Vyriausybės vadovė tvirtino tikinti, kad susitikimai su savivaldybių atsotvais padės išspręsti su vakcinacijos procesais kylančias problemas.

Antrasis karantinas respublikoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 231 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Ingrida Šimonytė
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas
Merkel pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina
PSO perspėjo apie artėjantį COVID-19 plitimo piką
Rusijos ir JAV vėliavos

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija: JAV sankcijos Rusijai neturės jokio poveikio

(atnaujinta 19:32 2021.04.16)
Minskas pasmerkė "tokį Vašingtono bendravimo stilių" ir pasisakė už "konstruktyvų ir abipusiškai pagarbų Rusijos ir Amerikos dialogą"

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Minskas palaiko konstruktyvų JAV ir Rusijos dialogą, nes tai daro didelę įtaką saugumui ir stabilumui regione, sakė oficialus Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolijus Glazas, praneša Sputnik Baltarusija.

Vašingtonas vakar paskelbė apie kito antirusiškų sankcijų paketo įvedimą. Savo ruožtu Rusija teigė, kad iš Maskvos bus "lemiamas atkirtis".

Tyčinis sabotažas

"Iš esmės mes tikime ir ne kartą apie tai esame sakę, kad sankcijos yra nenaudinga ir neproduktyvi priemonė.

Be to, iš tikrųjų tai yra sąmoningas sabotažas", — sakė jis.

Anot jo, sankcijos įvedamos remiantis "pagrįstu pretekstu", tačiau iš tikrųjų viskas nėra taip.

"Bet iš tikrųjų žala sąmoningai daroma įmonėms, piliečių gerovei, įskaitant tas šalis, kurios taiko sankcijas. Verslo kontaktai nutrūksta, kyla įtampa, didėja nestabilumas pasauliniu mastu ir panašiai", — aiškino Glazas.

Jokio efekto, tik žala

Užsienio reikalų ministerijos atstovas įsitikinęs, kad "tokie JAV žingsniai nesukels jokio kito efekto, išskyrus žalą, kaip kad įvyko praeityje".

Jis pabrėžė, kad Minskas priešinasi šiam "bendravimo" stiliui ir palaiko konstruktyvų bei abipusiškai pagarbų Rusijos ir Amerikos dialogą.

Pasak jo, tai yra svarbu, nes "šis procesas daro didelę įtaką saugumui ir stabilumui mūsų regione".

Jis ypač atkreipė dėmesį į tai, kad sankcijos Rusijos Federacijai yra "ženklas dar aktyvesniam bendradarbiavimo vystymuisi, pasikliaujant mūsų pačių jėgomis EES ir kitose integracijos asociacijose".

Tegai:
Baltarusija, Rusija, JAV

Internete paskelbtas erdvėlaivio "Sojuz MS-17" ir įgulos nusileidimo vaizdo įrašas

(atnaujinta 13:05 2021.04.17)
Kaip pažymi "Roskosmos", visos nusileidimo iš Žemės orbitos operacijos vyko įprastu režimu, įgula jaučiasi gerai

Erdvėlaivis "Sojuz MS-17" iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) pristatė Rusijos kosmonautus Sergejų Ryžikovą ir Sergejų Kudą-Sverčkovą bei NASA astronautę Ketlin Rubins. Erdvėlaivis nusileido Kazachstane.

Internete paskelbtas erdvėlaivio nusileidimo vaizdo įrašas.

"Visos nusileidimo iš Žemės orbitos operacijos vyko įprastu režimu, įgula jaučiasi gerai", - sakoma "Roskosmos" pranešime.

Po jų grįžimo į Žemę, TKS liko septyni žmonės. 64 ekspedicijos TKS  įgula į orbitą pateko prieš 184 dienas.

Tegai:
kosmosas, Žemė, erdvėlaivis, internetas